menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5381  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 16:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
A ja boję się nawet pomyśleć na co liczą...
Słuchałam i oglądałam wczoraj; zwróciłam uwagę na fakt zgoła błahy i pewnie bez znaczenia. Otóż posłowi Mularczykowi hasło: "Pan Prezydent Komorowski" czy też "Pan Prezydent" bez wymieniania nazwiska, nie mogło przejść przez gardło i zaciśnięte zęby.
T. Nałęcza lubię. Mówił z sensem. Zdenerwował się wczoraj, acz nie bez przyczyny...
Też na to zwróciłam uwagę, ale... obciąża mnie ten sam grzech: konsekwentnie stosuję: prezes, Donek, Bronek, filozof itd.
Możesz mi dać po łapach, postawić do kąta, a ja tak lubię i już.
To taki plaster na stres... no i żeby nie zapomnieli ci panowie, że przejściowo tylko pełnią ważne funkcje, a tak naprawdę są zwykłymi ludźmi, z których ja, szara mrówka z zamiłowaniem do satyry, ma prawo z nich dworować.
Tusk, Komorowski się nie obrażą, podobnie "filozof nowożytni, gorzej z prezesem, ale ponieważ na razie nie rządzi, więc jestem bezpieczna.

Nałęcz istotnie wczoraj się zdenerwował i to mnie zmartwiło, bo lubię go za stoicki spokój, dykteryjki i poczucie humoru.

Nie zasłużysz, tu światły lud buszuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5382  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 16:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Widziałem urywki ze spotkania harcerzy z prezydentem, ... i pomyślałem, że wreszcie spotkał się z nimi normalny człowiek mimo, że prezydent, że wreszcie widzę normalnego człowieka jako prezydenta, nie naburmuszonego, obrażonego nie wiadomo na co i na kogo, wymagającego ciągłych przeprosin ... oj za ostro byśmy pies znowu poszli ale na język się ciśnie.....,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5383  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 16:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Widziałem urywki ze spotkania harcerzy z prezydentem, ... i pomyślałem, że wreszcie spotkał się z nimi normalny człowiek mimo, że prezydent, że wreszcie widzę normalnego człowieka jako prezydenta, nie naburmuszonego, obrażonego nie wiadomo na co i na kogo, wymagającego ciągłych przeprosin ... oj za ostro byśmy pies znowu poszli ale na język się ciśnie.....,
Dodam jeszcze,że gdzieś zniknęli ci z kałachami wzrostu goryla ochraniający Prezydenta. Pewnie są ale mniej widoczni
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5384  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 16:59
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Widziałem urywki ze spotkania harcerzy z prezydentem, ... i pomyślałem, że wreszcie spotkał się z nimi normalny człowiek mimo, że prezydent, że wreszcie widzę normalnego człowieka jako prezydenta, nie naburmuszonego, obrażonego nie wiadomo na co i na kogo, wymagającego ciągłych przeprosin ... oj za ostro byśmy pies znowu poszli ale na język się ciśnie.....,


Nie widzialam niestety.
Nie byl nadety... godnoscia?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5385  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 17:06
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Nie widzialam niestety.
Nie byl nadety... godnoscia?
to poczytaj:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...h_Bronek_.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5386  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 18:58
katarzyna's Avatar
katarzyna katarzyna jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Nie widzialam niestety.
Nie byl nadety... godnoscia?
Nie był nadędy ani naburmuszony. Ani też ze sztucznieprzyklejonym uśmiechem.
Poprzedni prezydent nie był moim faworytem, ale był prezydentem i należał mu się ode mnie szacunek.
Na tego głosowałam, bo musiałam i teraz mu się przyglądam. Na razie jest ok!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5387  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 19:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Też na to zwróciłam uwagę, ale... obciąża mnie ten sam grzech: konsekwentnie stosuję: prezes, Donek, Bronek, filozof itd.
Możesz mi dać po łapach, postawić do kąta, a ja tak lubię i już.
Polu! My jestesmy prosty ludek, ktory dal im kreske w czasie wyborow i mozemy sie z nimi zakolegowac. Nieoficjalnie
Wspomnij debate Kaczynski-Tusk przed wyborami do sejmu kiedy Kaczynski prowokacyjnie zwrocil sie do Tuska i spytal:
To jak mam sie do pana zwrac? P.przewodniczacy,p prezesie? panie Donaldzie?... A Tusk mu na to......Mow mi Donek
Kaczor zglupial, a publika parsknela smiechem.
Tak, ze wielkich grzechow tu nie popelniamy.
A jesli nawet, to sadzac po dotychczasowych objawach zainteresowani zapewne daliby nam rozgrzeszenie
Cytat:
Nałęcz istotnie wczoraj się zdenerwował i to mnie zmartwiło, bo lubię go za stoicki spokój, dykteryjki i poczucie humoru.
tzn. ze Mularczyk jest "godnym" przedstawicielem PiSu. trzyma sie linii i stylu prezesa i nawet nie probuje rznac inteligenta. Jakom rzekl przy innej okazji. Lepper przy nich to wyzsza klasa, a kiedys sadzilem, ze Andy to dno, a tu sie okazuje, ze spod Andy'ego jeszcze calkiem spore grono dziewczyn i chlopakow od prezesa K. stuka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5388  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 21:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! My jestesmy prosty ludek, ktory dal im kreske w czasie wyborow i mozemy sie z nimi zakolegowac. Nieoficjalnie
A jesli nawet, to sadzac po dotychczasowych objawach zainteresowani zapewne daliby nam rozgrzeszenie
No...prezes mojej kreski nie dostał, jego brat też.
Mularczyk to też prosty ludek jest.
Może nawet prostszy, bo mniej skomplikowany.
Debatę pamiętam, a jakże.
Co do rozgrzeszenia - w prezesowe raczej nie wierzę, on mniej skłonny do rozgrzeszeń, raczej skłonny do rozliczeń, pouczeń, podziałów na słusznych i niesłusznych.
Tak ma, po poprzedniej epoce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5389  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 21:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Filozof leniwy

obija się nie wiadomo gdzie, ma 54 nieobecności nieusprawiedliwione. W sejmie. Oj, nieładnie.
A partię chce założyć?

W F. po f. gadał przez około 20' na temat swojego pomysłu, kiedy wykopsa się z PO.
Nawet mnie przekonał, zwłaszcza krytyką swojej ulubionej partii.
Potem dwóch takich sobie pogadało o Palikocie - jeden za, drugi niekoniecznie.
Po 20 września zobaczymy, jaki będzie wyrok sądu nad filozofem.
Zostanie? Wyleci?
Palikot nie wierzy w to drugie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5390  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 22:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
No...prezes mojej kreski nie dostał, jego brat też.
Mularczyk to też prosty ludek jest.
Może nawet prostszy, bo mniej skomplikowany.
Debatę pamiętam, a jakże.
Co do rozgrzeszenia - w prezesowe raczej nie wierzę, on mniej skłonny do rozgrzeszeń, raczej skłonny do rozliczeń, pouczeń, podziałów na słusznych i niesłusznych.
Tak ma, po poprzedniej epoce

Polu! Dlatego jak w kwestii tandemu Donek-Bronek sie wypowiadalem.
Mam taki drobny i moze ciut naiwny zwyczaj, ze jak widze kogos, to zastanawiam sie, czy daloby sie z nim posiedziec z kieluchem przy ognisku do ranca. Isc na ryby i przedeptac troche godzinokilometrow po gorach, zakajaczyc...itp Albo czy daloby sie zostawic mu troche grosza na przechowanie.
Tak sobie mysle, ze z trojcy Donek-Bronek-Jarek do zadnej z tych rzeczy nie wybralbym Jarka. Nawet gdybym nie znal jego politycznych przygod. Jakas wrednosc mu z buzienki blyszczy.
Z Mularczykiem jest ten sam problem, co i z Brudzinskim,Suskim, Gizynskim i reszta eunuchow. Oni maja dyplomy, ale dyplom z walacha ogiera nie czyni
I dlatego ten caly PiS to obciach.
Co Kaczynskiemu do czachy wbijaja juz takie mloty na czarownice jak Ziemkiewicz, Lisicki, a teraz jeszcze calowe gwozdzie w to truchlo wbija z sila kafara Migalski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5391  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 22:41
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dlatego jak w kwestii tandemu Donek-Bronek sie wypowiadalem.
Aaa... to insza inszość.
Z nimi się da...normalnie pogadać.
Z prezesem - nic się nie da, nic się nie uda.
Pecha przynosi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5392  
Nieprzeczytane 22-08-2010, 22:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Z prezesem - nic się nie da, nic się nie uda.
Pecha przynosi.

Taka jego ...karma.
Mielismy taka sasiadke za dawnych czasow, o ktorej wszyscy dookola mowili, ze ma "zle oko". Jak spojrzala w ogrodku na kwiecie, to ..schlo.
Chlopaki jak grali w karty, to o takim mowli, ze ma os..na reke, bo jak siadzie do gry i rozda karty, to nikomu karta nie idzie.
Albo jeszcze inaczej.
Przy takim to nawet nieotwierany Belweder, albo Chopin skwasnieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5393  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 10:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Koniec Prawa i Sprawiedliwości na Woronicza?http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...oronicza_.html
Oni z PiS tak okopali się przed laty, ze teraz bardzo ciężko ich ruszyć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5394  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 13:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Czas najwyższy, bo czas na zmiany w mediach, na ich znormalnienie, ale łatwo nie będzie.
Szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5395  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 13:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Aktualności

w RM.
Z rozmowy prowadzącego z Miłoszem Stanisławskim ze społecznego komitetu obrony krzyża dowiedziałam się takiej oto ciekawostki, że Bronkowi nie przeszkadza Poniatowski, ale krzyż - jak najbardziej.
Powątpiewał także ów członek, komitetu rzecz jasna, w katolicyzm rezydenta pałacu, no bo jak ktoś wierzący jest - obowiązkowo musi się zgodzić.

Jeszcze jedna ciekawostka: rozpisano międzynarodowy konkurs na pomnik. Przed pałacem oczywista oczywistość.
A co będzie, jak wygra ktoś z Rosji? jakiś protegowany np. Putina?

Z naszych mediów:
obrońcy krzyża chcą iść na kompromis.
Ma on wyglądać w ten sposób, że pałac zaakceptuje na swoim terytorium i pomnik, i krzyż.
To jakaś nowa forma kompromisu chyba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5396  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 14:16
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Znudziło im się "stróżować",co prawda powiedzieli również,ze zimę przetrzymają.Jednak należy ich chyba wziąć na przetrzymanie.
A co do kompromisu,to rzeczywiście osobliwy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5397  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 16:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

A widzisz, kontakty z niektórymi osobnikami bywają niezwykle pouczające.
Zawsze się człowiek czegoś dowie...np. na temat kompromisu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5398  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 16:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) Oj, oj,

Donek i Bronek zagrożeni, bo Hambura złożył w lipcu doniesienie do prokuratora generalnego, twierdząc, że Tusk i Komorowski odpowiadają za rezygnację ze wspólnego polsko-rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu.

W donosie odwołuje się do art. 129 KK:
"Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".
Trwoga, trwoga!
Na gwałt potrzeba niektórym wroga. Obowiązkowo z PO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5399  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 16:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Niesiołowski

ostrzega filozofa, żeby się nie brał za zakładanie partii, bo się unicestwi, że już o PO nie wspomnę.
Dzikowski też odradza twierdząc, że PO tak pojemna, więc i Palikot się zmieści.

No... czy się zmieści i czy będzie tam miejsce dla niepokornego posła, okaże się po 20 września, kiedy to sąd nad filozofem się odbędzie.
Transmisja byłaby niezbędna... w ramach edukacji.

Dzisiaj rano piękna Mucha też jakoś tak delikatniej mówiła o filozofie, mniej brzęczała niż poprzednio.

Palikot jest jak drożdże.
Za komuny "Polityka" Rakowskiego przyznawała nagrodę o takiej nazwie za sianie pozytywnego fermentu.
Może w PO coś wreszcie się ruszy, bo oficjalnie marginalizują plany filozofa, a podskórnie jednak troszkę się spietrali?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5400  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 17:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Donek i Bronek zagrożeni, bo Hambura złożył w lipcu doniesienie do prokuratora generalnego, twierdząc, że Tusk i Komorowski odpowiadają za rezygnację ze wspólnego polsko-rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu.

W donosie odwołuje się do art. 129 KK:
"Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".
Trwoga, trwoga!
Na gwałt potrzeba niektórym wroga. Obowiązkowo z PO.

A to chodzi o zgwałconego wroga, czy wyjaśnienie wreszcie?
Bo coś nie kaman.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.