menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1401  
Nieprzeczytane 27-10-2013, 16:00
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

A ten dziadzio gdzie idzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1402  
Nieprzeczytane 27-10-2013, 16:35
sabinar1's Avatar
sabinar1 sabinar1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 35
Domyślnie

On już nie wie dokąd zmierza,ale ważne że jeszcze idzie i jaki elegancki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1403  
Nieprzeczytane 27-10-2013, 18:38
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
A ten dziadzio gdzie idzie?
Na dziewczynki.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1404  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 01:15
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Chciałbym zapytać, czy samotni kiedykolwiek słyszeli o The Zimmers? http://senescoeu.blogspot.com/2013/09/zyjemy-sztuka.html
Ja wiem, że my w Polsce do pewnych sytuacji nie dorastamy. Za dużo w nas dumy, za mało humoru.
The Zimmers to ludzie z domu opieki. Najstarszy miał bodaj 88, najmłodszy 72 lata. Żyli w swoich pokojach, samotni, smutni i bezradni. Aż wystartowali w brytyjskim programi Idol.
Może nie zdobyli nagrody, ale nagrali płytę, stali się bohaterami filmu i zrobili karierę w Hollywood.
Z pewnością samotność zmienili w przyjaźń. Dziś mogę się jedynie modlić o ich odwagę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1405  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 07:01
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
czy samotni kiedykolwiek słyszeli o The Zimmers? http://senescoeu.blogspot.com/2013/09/zyjemy-sztuka.html
Jak u innych to nie wiem, ale podany przez Ciebie link u mnie z jakichś powodów nie działa. Pojawia się komunikat Błąd wczytywania strony.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1406  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 10:35
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

http://senescoeu.blogspot.com/2013/0...my-sztuka.html

U mnie ten się otwiera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1407  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 10:42
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Z przyjemnością odsłuchałam i obejrzałam Generation - prawie jak Rolling Stones

Fajny blog masz senesco. Trzeba się będzie zagłębić...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1408  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 12:08
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Chciałbym zapytać, czy samotni kiedykolwiek słyszeli o The Zimmers? http://senescoeu.blogspot.com/2013/09/zyjemy-sztuka.html
Ja wiem, że my w Polsce do pewnych sytuacji nie dorastamy. Za dużo w nas dumy, za mało humoru.

Gratuluję fajnej stronki
Na tyle nie jestem naumiana coby taką mieć.

a słyszałeś o tym, że to co widzisz w innych to masz i TY?...za dużo dumy, za mało humoru.

pozdrawianki

oglądnęłam twój profil tu...nic o sobie nie napisałeś na blogu też nic a więc...Kim jesteś? na blogu swoim przedstaw się skoro już go założyłeś.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1409  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 12:18
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Link w Twojej wersji u mnie też się otworzył - dzięki.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1410  
Nieprzeczytane 28-10-2013, 12:42
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Dziś mogę się jedynie modlić o ich odwagę

słowo jeszcze senesco skoro już chcesz być Blogerem...przez duże B
wyszła książka czołowego blogera parę dni temu..pomyślałam, że będzie tobie przydatna

więc podsyłam i życzę sukcesów w blogosferze.

Wiem, wiem, że od ilości wejść zależy sukces więc wsparciem będzie moje wejście. Czasem wpadnę kontrolnie jak ci idzie

Kolorystyka bloga mi się podoba
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1411  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 12:37
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Dziękuję Arti, znajdę i przeczytam.
Kliknięcia są ważne oczywiście, ale najważniejsze, że ktoś poczyta...
Ten blog pisany jest z myślą o sandwich generation, osobach, które odchowały dzieci, ale przejmują opiekę nad rodzicami. A przy okazji same zaczynają się starzeć. I pisany jest przez "spółdzielnię autorów".
Pomysł przyszedł mi do głowy, gdy byłem na konferencji poświęconej radom seniorów. Słuchałem naukowców, seniorów, działaczy i urzędników, i słuchałem o aktywizacji seniorów, walce ze starością... I coś mnie w tym uwierało, czegoś wyraźnie mi brakowało.
Ja uważam, że starości trzeba się nauczyć, a nie z nią walczyć.
Starość się nam zdarza, o ile mamy szczęście. To "trzecie życie", a nie schyłek dnia.
Jak byłem dzieckiem myślałem, że starzy ludzie są szczęśliwi, bo wolni. Dziś mam wrażenie, że muszą wyszarpywać radość, kraść ją niemalże. A wędrując po forum, znajduję wiele złości i niechęci. Wiele osamotnionych dusz, choć bardzo aktywnych.

Chciałbym starość zaprezentować z trzech perspektyw - osoby, która zaczyna się starzeć; osoby, która jest seniorem i mogłaby podzielić się doświadczeniem (może wskazać lepszą drogę ku starości) i osoby, która boi się starości swoich dziadków, rodziców. Zaczynam i weryfikuję swoją opinię.
A The Zimmers odkryłem przypdkiem i jestem nimi zachwycony. Niestety, u nas byłoby to niemożliwe.
A szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1412  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 18:42
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Prawda.Starości trzeba się nauczyć.Tylko z nia róznie bywa.Najwazniejsze w/g mnie ,aby czuć się młodo duchem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1413  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 19:01
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Moim zdaniem ze staroscia nie należy walczyc, w końcu to naturalna kolej rzeczy, nie można tez się jej nauczyć, raczej zaakceptować, pogodzić się, uśmiechnąć i zyc dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1414  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 05:59
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Witam.
Dawno mnie nie było, tzn. nie zabierałam głosu ale zaglądam i czytam.
Głos Senesco jest bardzo interesujący.
Każdy z nas zazwyczaj wszystko odnosi do własnych doświadczeń.
Otóż ja jakoś nie zauważyłam kiedy starość nadeszła. Bardzo mnie zdziwiło gdy w autobusie "dojrzała pani" ustąpiła mi miejsca a gdy uważnie spojrzałam w lustro zdziwiłam się jeszcze bardziej. Dopiero śmierć męża uświadomiła mi że to już.
Właściwie lubię ten mój obecny stan. Zwalniam tempo i wyzbywam się rzeczy, obowiązków, "biznesowych" znajomości bez żalu.
Oglądając się za siebie dziękuję losowi za udane życie i staram się ciągle jeszcze być potrzebna, aktywna w miarę moich obecnych możliwości a siwiznę i zmarszczki noszę jak medal od życia. Nie wstydzę się ich i niczego nie żałuję.
Życząc zdrówka i pogody ducha serdecznie pozdrawiam wszystkich samotnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1415  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 09:38
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1416  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 13:43
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

rslucja - dziękuję za to wspomnienie. Tak pewnie bywa zazwyczaj. W zamieszaniu codzienności, w bieżączce, zapominamy, że czas dotyka także nas. Nawet, gdy potrafimy zadbać o swoją przyszłość. Jest wiele osób, które gromadzi wspomnienia, doznania, rzeczy - jak zapasy na zimę. I wielu się udaje. Kiedy nadchodzą chłody - mają wspomnienie lata zawekowane.
Ale bywa, że zaglądamy do swojej spiżarni i ... a to coś nam zżarło zapasy, a to się zepsułu i mają jakiś dziwny, obcy smak.
Niektóre tak zakonserwowaliśmy, że nie sposób się do nich dobrać.
Gaśnie żar, znika ciepło. Wtedy pojawia się poczucie osamotnienia. Ludzie wokół stają się uciążliwi, wydaje nam się, że są bardziej krytyczni. A oni tylko tęsknią za tym, co ich i tak ominęło.
Teraz, wszyscy mówią, że powinniśmy być sprawni, sprytni, zapobiegliwi, piękni, zdrowi. Zatem jesteśmy ciągle w biegu. Kto nie biegnie, stoi w miejscu. Musimy biec, choćby w miejscu. Choćby droga prowadziła do nikąd.
A nagle, trzeba zwolnić, iść nie biec, czasami kroczyć, niekiedy dreptać. Iść, nie zmierzając dokądkolwiek.
W kulturze wschodu uczy się, że ważna jest droga nie osiągnięcie celu. Że istotne jest by podążać drogą świadomie. W naszej kulturze, jeśli nie zdobywasz szczytu - odpadasz od grani.
My pijemy herbatę gorącą, a przymy ją tylko minutę. Wschód parzy ją ceremonialnie i pije kropla po kropli.

Dlatego namawiam do nauki chodzenia powoli, kiedy jeszcze nauka nowych rzeczy przychodzi łatwo.
Acz, pamiętam słowa Hanki Bielickiej - "Nie odmawiam sobie przyjemności, mogą się nie powtórzyć". Zwłaszcza te drobne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1417  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 16:40
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
senesco rslucja - dziękuję za to wspomnienie. Tak pewnie bywa zazwyczaj. W zamieszaniu codzienności, w bieżączce, zapominamy, że czas dotyka także nas. Nawet, gdy potrafimy zadbać o swoją przyszłość. Jest wiele osób, które gromadzi wspomnienia, doznania, rzeczy - jak zapasy na zimę. I wielu się udaje. Kiedy nadchodzą chłody - mają wspomnienie lata zawekowane.
Ale bywa, że zaglądamy do swojej spiżarni i ... a to coś nam zżarło zapasy, a to się zepsułu i mają jakiś dziwny, obcy smak.
Niektóre tak zakonserwowaliśmy, że nie sposób się do nich dobrać.
Gaśnie żar, znika ciepło. Wtedy pojawia się poczucie osamotnienia. Ludzie wokół stają się uciążliwi, wydaje nam się, że są bardziej krytyczni. A oni tylko tęsknią za tym, co ich i tak ominęło.
Teraz, wszyscy mówią, że powinniśmy być sprawni, sprytni, zapobiegliwi, piękni, zdrowi. Zatem jesteśmy ciągle w biegu. Kto nie biegnie, stoi w miejscu. Musimy biec, choćby w miejscu. Choćby droga prowadziła do nikąd.
A nagle, trzeba zwolnić, iść nie biec, czasami kroczyć, niekiedy dreptać. Iść, nie zmierzając dokądkolwiek.
W kulturze wschodu uczy się, że ważna jest droga nie osiągnięcie celu. Że istotne jest by podążać drogą świadomie. W naszej kulturze, jeśli nie zdobywasz szczytu - odpadasz od grani.
My pijemy herbatę gorącą, a przymy ją tylko minutę. Wschód parzy ją ceremonialnie i pije kropla po kropli.

Dlatego namawiam do nauki chodzenia powoli, kiedy jeszcze nauka nowych rzeczy przychodzi łatwo.
Acz, pamiętam słowa Hanki Bielickiej - "Nie odmawiam sobie przyjemności, mogą się nie powtórzyć". Zwłaszcza te drobne.

uogólnienie
nie każdy tak ma
lepiej wypowiadać się w pierwszej osobie.

a od siebie powiem tak...

i dokąd mamy się spieszyć, być w biegu kiedy dla każdego kres jednaki.
To co jest to ten dzień, ta chwila. Jutro nieznane a przeszłość była.
Ważne jest dbanie o siebie i o zdrowie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1418  
Nieprzeczytane 01-11-2013, 01:17
samsung93 samsung93 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Antwerpen Belgia
Posty: 4
Domyślnie

Tak to prawda że żyć w samotności jest ciężko. Ja przyglądam się Seniorom w Belgii i muszę powiedzieć że oni nie zamykają się w domach. Spotykają się w kawiarniach, umawiają się na wspólne spacery , jazdy rowerowe. Myślę że w ten sposób zawierają nowe znajomości i nie są skazani na samotność.Siedząc w domu nikogo nie poznamy musimy spotykać się z osobami takimi jak my seniorami i żyć a nie stać się więzniami naszych mieszkań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1419  
Nieprzeczytane 01-11-2013, 06:09
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Senesco, Arti, Samsung93 cóż ilu ludzi tyle spojrzeń na ten świat a czasami światek.
Mnie bliski jest wschód z jego niepowtarzalną kulturą i kontemplacją bytu. Dla mnie troje to już tłum.
Niektórzy tak mają.
Kultura i podejście do życia Belgów zupełnie mi nie odpowiada.
Uważam jednak że każdy powinien zaspokajać swoje potrzeby w tym zakresie i jeśli ktoś tak właśnie lubi to jego sprawa i nic mi do tego. Natomiast moim zdaniem wyganianie na siłę seniorów z domu jest niestosowne i dla nich frustrujące.
Pozdrawiam Wszystkich cieplutko, uśmiechajmy się częściej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1420  
Nieprzeczytane 01-11-2013, 07:10
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał rslucja
ilu ludzi tyle spojrzeń na ten świat (...) Dla mnie troje to już tłum.
Masz stuprocentową rację, że ludzie są różni. Niektórzy faktycznie nie potrzebują rozbudowanych kontaktów i nie ciągnie ich do innych. Problem polega na tym, że większość starszych ludzi takich kontaktów potrzebuje; bez nich wręcz czują się odrzuceni, a nawet popadają w stany depresyjne. I tym właśnie osobom przydałyby się takie formy organizacji życia towarzyskiego, o jakich pisze Samsung. Przecież jeśli ktoś nie chce poznać nowych ludzi, to nikt go do tego nie zmusza - może zostać w domu i zająć się tym, co lubi. Jest niepodważalnym faktem, że w Polsce bardzo brakuje takich społecznych inicjatyw, jak te belgijskie. Ja z obserwacji wiem, że tak samo bez trudu i spontanicznie organizują się w grupy zainteresowań (sport, sztuka, turystyka...) seniorzy amerykańscy. Polacy w tych sprawach nie są niestety zbyt pomysłowi, są też na ogół okropnie nieufni.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.