menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Kupię, sprzedam, zamienię
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Kupię, sprzedam, zamienię Ogłoszenia "handlowe" ale bez ofert firm. Niedozwolone są ogłoszenia o sprzedaży leków, na receptę i produktów, na handel którymi wymagana jest koncesja. Konieczne dokładne opisy.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-10-2014, 10:49
skuteryelektryczne skuteryelektryczne jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Iława
Posty: 5
Domyślnie sprzedam skuter elektryczny na gwarancji

Miejscowość: cała polska -600 634 832   Rodzaj ogłoszenia: Sprzedam   Cena: 2999   Ogłoszenie aktualne do dnia: 01-01-2015   

Ułatw sobie życie i zadbaj o zdrowie

zaoszczędź dzięki energii elektrycznej
koszt ładowania to niecała 1 zł a możesz zrobić nim nawet 50 km !!! .

uwaga ! skuter jako jeden z nielicznych modeli posiada bagażnik zamykany na kluczyk !

skuter ma inteligentny system hamowania kiedy się puści manetkę(kierownice) skuter automatycznie zatrzymuje się !!

skuterem można jeździć po ścieżkach rowerowych i chodnikach .

w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym .

SKUTER ELEKTRYCZNY

Skuter jest w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym [IMG][/IMG]

DANE TECHNICZNE :

- waga 110 kg
- max. prędkość 14 km/h
- zasięg ok. 30 km
- akumulatory żelowe 2 x 12 V 50ah
- max. waga użytkownika 130 kg
- hamulec elektro-magnetyczny
- napęd przód-tył

WYPOSAŻENIE :

- obrotowy fotel
- regulowana wysokość kierownicy
- amortyzatory
- kierunkowskazy
- światło przednie
- światło tylnie
- światła awaryjne
- klakson
- koszyk
- ładowarka

Centrum Mobilności Iława ul.1 maja 7d (na przeciwko bramy więzienia)

ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-10-2014, 00:00
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Ten temat uważam za antyreklamę dobrej w sumie idei,Dlaczego tak uważam? to bardzo proste.W Polsce obowiązują przepisy a te przepisy mówią jakie warunki musi spełnić skuter,otóż musi być zarejestrowany,podlegać okresowym przeglądom,osoba prowadząca musi mieć prawo jazdy i obowiązkowo musi jeździć w kasku.
Dlatego moja rada dla autora tematu,chcesz zarobić zacznij sprzedawać rowery elektryczne spełniające normy prawa Unii Europejskiej przyjęte w Polsce. A te przepisy mówią, że rower elektryczny (e-bick) NIE MOŻE MIEĆ MANETKI a silnik elektryczny tylko wspomaga jazdę.Skuter jest dla "młodych dawców organów" a te seniorskie i wiekowe już się do tego nie nadają.Dodam jeszcze, że "rower elektryczny" kosztuje połowę tej kwoty jaką wystawiono za skuter.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-10-2014, 01:43
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Ten temat uważam za antyreklamę dobrej w sumie idei,Dlaczego tak uważam? to bardzo proste.W Polsce obowiązują przepisy a te przepisy mówią jakie warunki musi spełnić skuter,otóż musi być zarejestrowany,podlegać okresowym przeglądom,osoba prowadząca musi mieć prawo jazdy i obowiązkowo musi jeździć w kasku.
Dlatego moja rada dla autora tematu,chcesz zarobić zacznij sprzedawać rowery elektryczne spełniające normy prawa Unii Europejskiej przyjęte w Polsce. A te przepisy mówią, że rower elektryczny (e-bick) NIE MOŻE MIEĆ MANETKI a silnik elektryczny tylko wspomaga jazdę.Skuter jest dla "młodych dawców organów" a te seniorskie i wiekowe już się do tego nie nadają.Dodam jeszcze, że "rower elektryczny" kosztuje połowę tej kwoty jaką wystawiono za skuter.Pozdrawiam


Dobry wieczór Wibi.
Bez prawa jazdy można kupić i jeździć do woli skuterem
z silnikiem 50ccm. lub też skuterem elektrycznym ,
jeśli silnik elektryczny jest o mocy nie większej niż 4 kW
i którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.


Ustawa ta weszła w życie z dniem 19 stycznia 2013 r.
Jeśli więc przed dniem 19 stycznia 2013 r. ukończyłeś 18 lat
możesz teraz spokojnie wsiadać na skuter bez prawa jazdy.

Skuter jest nie tylko dla młodych ,
bo i coraz więcej właśnie seniorów
przesiada się na ten środek "lokomocji".
Sama jestem tego przykładem od przeszło trzech lat .
Jeżeli chodzi o skuter elektryczny,
to jeśli można przemieszczać się nim po ścieżkach rowerowych czy chodniku, czego chcieć więcej
Mój "mop" jak go pieszczotliwie nazywam,
śmiga nie tylko po drogach lokalnych ,
a jaka uciecha ?
W pozostałej kwesti dotyczącej rejestracji, przeglądów i kasku,
jeśli chodzi o skuter masz rację.
Nie wiem jak wygląda sprawa z elektrycznym.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Gabi K. : 11-10-2014 o 01:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 12-10-2014, 22:23
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

@Gabi K

Masz oczywiście rację z tym "prawem jazdy", ja pisałem ogólnie bo bywa, że senior dla wnuka kupi skuter a ten nie mając skończonych 16 lat nie może bez takiego prawa (chyba AM1?) jeździć.No i te ograniczenia tylko do dróg,do lasu już wjechać się nie da jak również na ścieżkę rowerową a tam właściwie zaczyna się przyjemność z jazdy.Co innego dojazd do szkoły czy pracy albo na zakupy a co innego rekreacja i zadowolenie,tu rower a szczególnie elektryczny naprawdę daje sporo frajdy.Na skuter (i motorower) obowiązuje również ubezpieczenie OC niestety, którego w przypadku roweru nie ma.
Po ścieżkach rowerowych nie wolno się poruszać ani motorowerem ani skuterem bo to są wyłącznie dla rowerów czyli pojazdów posiadających pedały i przy ich pomocy się poruszające (nawet elektryczne)

Ostatnio edytowane przez wibi : 12-10-2014 o 22:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-10-2014, 00:29
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

O jeszcze jednej i chyba najważniejszej rzeczy nie wspomniałem.Chodzi mianowicie o przechowywanie skutera i roweru w okresie gdy się z niego nie korzysta. Mając i używając skuter trzeba niestety mieć gdzie go trzymać, nie jest to problemem gdy mieszka się we własnym domu bo zawsze jakaś komórka czy szopa albo garaż istnieje i problemów nie ma.Co innego jak mieszka się w mieście, w blokach na dodatek na jakimś piętrze.Wniesienie skutera do domu raczej nie wchodzi w rachubę a jak się ma rower na dodatek składany problem staje się banalnym bo nawet kobieta-seniorka nawet gdy sama nie ma wystarczającej siły by rower wnieść to zawsze może liczyć na ew.pomoc sąsiadów.Sam mam rower elektryczny i wiem, że mając skuter pożytek z niego byłby taki sam jak z samochodu tzn.samochód w garażu a ja "pieszko" idę na spacer, mając rowerek nawet do garażu (mam go dość daleko) jadę rowerkiem i z garażu nim wracam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
skuter elektryczny dla seniora skuteryelektryczne Kupię, sprzedam, zamienię 4 09-10-2014 19:25
sprzedam skuter inwalidzki Solo350 mamajakuba Kupię, sprzedam, zamienię 1 09-08-2013 13:14
Sprzedam skuter elektryczny Wispa Mozart Kupię, sprzedam, zamienię 0 15-07-2012 17:19
Elektryczny skuter - czy ktoś korzysta? mariarynkiewicz Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 12-10-2010 12:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.