menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka Muzyka słuchana i wykonywana - od klasycznej do tej całkiem współczesnej, od opery do "Idola" - jedym słowem wszystko o świecie dźwięków.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1022  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 18:07
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie




Jednego serca......
http://www.youtube.com/watch?v=IJmg5...eature=related
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1023  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 18:57
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie




Troszeczkę powspominamy Czesława Niemena.Przypomnę po części biografię artysty , niestety posiłkować się będę wiadomościami z netu.
Czesław Niemen naprawdę Juliusz Wydrzycki urodził się 16 lutego 1939 r. w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka. Śpiewał już w szkole dziesięciolatce oraz w chórze kościelnym.
W latach 1953–54 uczęszczał do szkoły muzycznej w Grodnie.

Został przesiedlony do powojennej Polski w 1958 r. w ramach tzw. drugiej repatriacji. Rodzina Wydrzyckich zamieszkała w Świebodzinie, Białogardzie i Kołobrzegu, a Czesław znalazł się w Gdańsku, gdzie rozpoczął naukę w średniej szkole muzycznej. Uczył się grać na fagocie.
Równocześnie występował w studenckich teatrach, kabaretach i klubie Żak w Gdańsku, śpiewając po hiszpańsku i polsku piosenki latynoamerykańskie akompaniując sobie na gitarze. Dwie z tych piosenek pojawiły się potem na jego pierwszej płycie.

W 1958 r. ożenił się z pielęgniarką Marią Klauzunik, z którą miał córkę Marię (ur. 1960). Mieszkali w Sopocie. Rozwiedli się w 1971 r.

W 1962 r. odniósł duży sukces na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i odbył trasę po kraju z zespołem Czerwono-Czarni.

W początkach kariery, po odniesieniu pierwszych sukcesów w konkursach wykonawców amatorów, zaczął występować z zespołem Niebiesko-Czarni. 10 października 1962 r. nagrał z nimi małą płytę, tzw. EP, z 4 utworami, w tym śpiewaną przez siebie piosenką Lekcja twista. Związał się uczuciowo z solistką zespołu Adą Rusowicz. W 1963 roku wystąpił na I Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z własną kompozycją "Wiem, że nie wrócisz", którą przeszła niezauważona. Wyróżniono go tam dopiero w 1964 r.

W grudniu 1963 r. wystąpił z grupą Niebiesko-Czarni w słynnej paryskiej sali Olympia.

W tym okresie, za namową żony Franciszka Walickiego Czesławy, Wydrzycki zaczął posługiwać się pseudonimem artystycznym Niemen, jako nie tylko atrakcyjniejszym marketingowo w Polsce, ale także łatwiejszym do wymówienia dla cudzoziemców[1][3]. Poźniej oficjalnie zmienił nazwisko na Niemen-Wydrzycki[1].

Nazwisko Niemen Wydrzycki przyjął od rzeki Niemen, płynącej w pobliżu jego miejsca urodzenia.
Z grupą Niebiesko-Czarni występował na koncertach w Polsce, m.in. na festiwalu w Sopocie w 1965 r., na Węgrzech i we Francji. W listopadzie 1965 r. wystąpił jako solista na festiwalu w Rennes. Z zespołem nagrał kilka małych płyt, zrealizował też wiele nagrań dla radia. Zakończył z nim współpracę w październiku 1966 r. po trasie koncertowej w Jugosławii. Czesław Niemen debiutował jako piosenkarz bigbitowy, śpiewając rock and rollowe i rockowe piosenki w stylu The Beatles oraz ballady. Do największych przebojów pierwszego okresu należą dynamiczny utwór "Czy wiesz?" i sentymentalna ballada "Pod Papugami". Wkrótce jednak zaczął zmierzać w stronę ambitniejszej muzyki, adresowanej do bardziej wymagającej młodzieży akademickiej. Utwory z okresu współpracy z grupą Niebiesko-Czarni nagrał potem na nowo na płycie Czy mnie jeszcze pamiętasz? z grupą Akwarele.

Od 18 do 20 stycznia 1964 r. Czesław Niemen wraz z grupą Niebiesko-Czarni występował przed koncertami Marleny Dietrich w Sali Kongresowej w Warszawie. W pierwszej części koncertu M. Dietrich usłyszała utwór Niemena "Czy mnie jeszcze pamiętasz", który w listopadzie 1964 r. nagrała na płytę z własnym tekstem ("Mutter, hast du mir vergeben")[4].

Oficjalnie opuścił zespół Niebiesko-Czarni w listopadzie 1965 r., a od sierpnia 1966 r. współpracował z zespołem Akwarele. W roku następnym odbył z nimi pierwszą trasę, rozpoczętą koncertem 16 stycznia 1967 r. w Jeleniej Górze. Dokonał nagrań dla radia i na małą płytę, a w kwietniu 1967 r. zarejestrował materiał na longplay Dziwny jest ten świat. 25 czerwca 1967 r. wystąpił z piosenką tytułową na festiwalu w Opolu, gdzie wzbudził wielkie zainteresowanie i otrzymał m.in. nagrodę Polskiego Radia. Piosenka "Dziwny jest ten świat" stała się najbardziej znanym z polskich protest-songów i hymnem młodzieży końca lat sześćdziesiątych.

W 1967 r. Czesław Niemen wystąpił m.in. na festiwalu w Sopocie oraz w Kolonii w Niemczech, a w styczniu 1968 r. śpiewał na targach MIDEM w Cannes. Zespół nagrał album Sukces, który został złotą płytą, stał się też bohaterem krytycznego filmu krótkometrażowego pod tym tytułem, w reżyserii Marka Piwowskiego, który pokazano w czerwcu 1968 r. W październiku 1968 r. Niemen i Akwarele nagrali jeszcze płytę Czy mnie jeszcze pamiętasz?, a w grudniu odebrali wspomnianą złotą płytę.

Od lutego 1969 r. do lipca 1970 r. Czesław Niemen z zespołem występował we Włoszech, początkowo jako I Niemen, a pod lipca 1969 r. jako Niemen Enigmatic, w zmienianym składzie. Nagrał kilka singli, zarejestrował też fragmenty koncertów. Grał głównie w klubach, a w czerwcu 1970 r. wystąpił na festiwalu Cantagiro.

Czesław Niemen blisko związał się z piosenkarką Faridą, z którą w listopadzie 1970 r. odbył trasę po Polsce.Również w Warszawie był koncert na którym miałam przyjemność być

W swej twórczości Czesław Niemen włączał się w kolejne dominujące w światowej muzyce rockowej prądy, tworząc własne, indywidualne i charakterystyczne odmiany muzyki – od rocka psychodelicznego przez symfoniczny Rock progresywny (album Niemen Enigmatic z monumentalnym utworem Bema pamięci żałobny rapsod do tekstu C. K. Norwida) aż po awangardowy jazz-rock (albumy Niemen Vol. 1 i Niemen Vol. 2) oraz muzykę elektroniczną.

W październiku 1969 r., w przerwie włoskich występów, grupa Niemen Enigmatic nagrała tak zatytułowaną płytę z czterema kompozycjami do słów wybitnych polskich poetów, która ukazała się na początku 1970 r. Na przełomie 1969/70 r. zrealizowano też film ilustrujący utwór "Bema pamięci żałobny rapsod". Album ten stał się rewelacją i do dziś jest regularnie wybierany jedną z dwóch najlepszych płyt polskiego rocka.

W styczniu 1971 r. nowy skład Niemen Enigmatic zarejestrował materiał na podwójny album Niemen z ambitną ujazzowioną muzyką, częściowo do słów Norwida. Występował w kraju oraz m.in. w Czechosłowacji i Finlandii. W tym czasie Czesław Niemen uzyskał mieszkanie w Warszawie przy ul. Niecałej 8, finalizował też sprawę rozwodową. Pod koniec 1971 r. wziął udział w nagraniu płyty z muzyką Andrzeja Kurylewicza. W ciągu całej swej kariery wielokrotnie wspomagał różnych artystów w nagraniach i brał udział w zbiorowych przedsięwzięciach muzycznych czy muzyczno-teatralnych. Napisał wiele utworów dla innych wykonawców, m.in. dla Ady Rusowicz. Przez lata powstały dziesiątki wersji jego piosenek.

Jesienią 1971 r. Niemen zetknął się z awangardowym kontrabasistą Helmutem Nadolskim. Z nim oraz z muzykami grupy SBB stworzył Grupę Niemen, która działała od grudnia 1971 r. do sierpnia 1973 r. Występował z nią i nagrywał trębacz Andrzej Przybielski. W styczniu 1972 r. w Monachium nagrano płytę Strange Is This World, w sierpniu 1972 r. w kraju dwie płyty częściowo improwizowane Niemen Vol. 1 i Niemen Vol. 2, a w sierpniu 1973 r., również w Monachium, album Ode to Venus. Zespół jego wystąpił w kilku krajach europejskich i zebrał pozytywne recenzje krytyki muzycznej. Równocześnie Czesław Niemen zaczął nagrywać muzykę filmową, którą tworzył przez prawie 10 lat. Wiosną 1973 r. zarejestrował też w Monachium utwory na płytę solową Russische Lieder. W styczniu i lutym 1974 r. z renomowanymi muzykami sesyjnymi nagrał w Nowym Jorku płytę Mourner’s Rhapsody. Zagraniczna kariera Niemena nie rozwinęła się jednak zgodnie z oczekiwaniami muzyka, jak i jego polskich fanów.

Grupa Niemen zakończyła swoją działalność koncertem w Białymstoku w sierpniu 1973 r. W następnym miesiącu powstała grupa Niemen Aerolit, która nagrała m.in. materiał na pośmiertną płytę 41 Potencjometrów Pana Jana, a w końcu roku 1974 płytę zatytułowaną nazwą zespołu. Jego działalność przerwała śmierć perkusisty Piotra Dziemskiego w marcu 1975 r., którą Niemen głęboko przeżył. Zadedykował mu płytę Katharsis, nagraną solo również w 1975 r.

Czesław Niemen, od 1968 r. grający na organach Hammonda, z wolna rozbudował swoje klawiszowe instrumentarium, dodając najpierw melotron, a potem, jako pierwszy polski muzyk, syntezator Mooga. Nowoczesne i drogie wówczas wyposażenie pozwoliło mu nagrać wspomniany, prawie całkowicie elektroniczny album, stawiający go w jednym rzędzie z takimi awangardowymi muzykami i grupami jak Tangerine Dream, Klaus Schulze czy Vangelis.



W 1975 r. Niemen poślubił swą drugą żonę Małgorzatę, z którą miał dwie córki Natalię (ur. 1976) i Eleonorę (ur. 1977). Występował solo i w zmieniających się składach, nagrywał sporo muzyki teatralnej, od początku 1977 r. korzystając ze studia Teatru Narodowego w Warszawie. Na przełomie lat 1976/77 nagrał podwójną płytę Idée fixe, wydaną na początku 1978 r. Latem 1976 r. otrzymał odznakę Zasłużony Działacz Kultury i Złoty Krzyż Zasługi. Pod koniec roku odbył wielkie tournée po ZSRR, gdzie wystąpił też w październiku 1977 r. i kwietniu 1979 r. W maju 1977 r. nagrał koncert dla telewizyjnego bloku Studio 2, potem występował w USA, a w lutym 1978 r. koncertował na festiwalu jazzowym w Bombaju. Latem 1978 r. zaproszono go do Hawany na Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów.

W 1978 r. ukazała się kaseta ze złotymi przebojami artysty, a rok później płyta z podobnym materiałem. W czerwcu 1979 r. Czesław Niemen wystąpił na festiwalu w Opolu, a 24 sierpnia 1979 r. w Sopocie zdobył Grand Prix Festiwalu Interwizji piosenką Nim przyjdzie wiosna. We wrześniu 1979 r. odwiedził rodzinne Stare Wasiliszki, a pod koniec roku przygotował kompilacyjną płytę Postscriptum. Zaprezentował ją w styczniu 1980 r. na targach MIDEM w Cannes. Krytyk muzyczny Wacław Panek poświęcił mu książkę Kształty mitu.

Karierę Czesława Niemena zakłóciło wprowadzenie stanu wojennego. W maju 1982 r. z grupą Kombi wystąpił w Sztokholmie, ukazała się też kaseta z jego muzyką filmową. Później występował sporadycznie, np. w listopadzie 1984 r. grał w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, a 12 grudnia 1985 r. grał w klubie Stodoła w Warszawie. 11 i 12 lipca 1986 r. zaśpiewał na zlocie Old Rock Meeting w Operze Leśnej w Sopocie, a jesienią zagrał na festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie. W 1987 r. wystąpił w Jarocinie, potem grał w Skandynawii, a 29 listopada 1987]r. dał koncert w Queen Elizabeth Hall w Londynie. W 1988 r. wznowiono kilka jego płyt, m.in. Dziwny jest ten świat, Czy mnie jeszcze pamiętasz? i Niemen Enigmatic. W 1989 r. ukazała się pierwsza od wielu lat płyta Niemena z nowym materiałem, przygotowywana przez lata Terra Deflorata.

Czesław Niemen zdobył pewną popularność na Zachodzie, zwłaszcza w krajach anglosaskich (gdzie nagrał kilka awangardowych albumów), lecz mimo swego wielkiego potencjału artystycznego, nigdy nie zdołał się przedrzeć do pierwszej ligi progresywnego rocka. Pozostał czynnym muzykiem także w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku koncertując, komponując i sporadycznie nagrywając, zajmując się głównie pisaniem muzyki filmowej i teatralnej. W latach 90. zajął się również malarstwem oraz grafiką komputerową. Był wegetarianinem.

1 marca 1990 r. Niemen wystąpił w San Remo, a rok później ponownie na MIDEM. W 1992 r. wziął udział w spektaklu Księga Krzysztofa Kolumba w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W maju 1993 r. grał w Nowym Jorku. Zaczął publikować felietony w miesięczniku muzycznym Tylko Rock. Gorąco protestował przeciw pirackim edycjom jego nagrań, które wtedy obficie pojawiły się na kasetach magnetofonowych, a potem na kompaktach. Wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie zamierza nagrywać nowych płyt do czasu prawnego uregulowania sytuacji na rynku muzycznym.

W 1995 r. ukazała się pierwsza autoryzowana przez Niemena składanka kompaktowa jego nagrań Sen o Warszawie. Artysta zaczął przymierzać się do wznowienia zasadniczej części swego dorobku, co nastąpiło w 2002 i 2003 r. Wcześniej, bo w 1999 r. Czesław Niemen został wybrany wykonawcą wszech czasów w plebiscycie "Polityki"[5], wystąpił też wtedy w Trójce. Zaś 29 września 2001 r. wystąpił w Warszawie na koncercie pamięci C. K. Norwida, a 17 listopada 2001 r. wyszła ostatnia jego płyta studyjna spodchmurykapelusza, promowana singlem kompaktowym z trzema wersjami utworu Jagody szaleju. Została przychylnie przyjęta przez słuchaczy i krytyków.

Od wielu lat Czesław Niemen cierpiał na nowotwór układu chłonnego, który próbował zwalczyć przy pomocy medycyny naturalnej. Zmarł 17 stycznia 2004 roku w szpitalu onkologicznym w Warszawie z powodu powikłań związanych z zapaleniem płuc, na które zachorował w szpitalu
. Jego zwłoki, zgodnie z ostatnią wolą artysty, zostały skremowane. 30 stycznia 2004 r. urna z prochami została złożona w katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie. Żegnało go ok. 2,5-3 tysięcy ludzi, w tym oficjalni przedstawiciele władzy. W momencie rozpoczęcia pogrzebu, o godzinie 13.00, z inicjatywy Marka Niedźwieckiego, wiele stacji radiowych w Polsce wyemitowało "Dziwny jest ten świat", oddając w ten sposób hołd zmarłemu artyście.

Popiersie Czesława Niemena w Kielcach
W 2009 roku podczas drugiego dnia festiwalu w Sopocie odbył się koncert upamiętniający Czesława Niemena.
Piosenki artysty na scenie sopockiej Opery Leśnej wykonali m.in. Kayah, Maryla Rodowicz, Ewa Bem, Maria Peszek, Gaba Kulka i Stanisław Soyka.



Czy mnie jeszcze pamiętasz?
http://www.youtube.com/watch?v=Wxbsz...eature=related
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1024  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:09
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

czas jak rzeka
http://www.youtube.com/watch?v=QCn5S...eature=related
Właśnie czas jak rzeka.......pamiętajmy jutro śpimy krócej !!!!
Przed chwilą dzwoniła ciocia , aby przypomnieć mi o tym , ponieważ o 11.00 według nowego czasu jest msza za mojego tatę.
Pamiętajmy Wszyscy , bo jutro o godzinę można się spóźnić-niestety CZAS JAK RZEKA PŁYNIE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1025  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:30
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Witaj Ewo.
Słucham i czytam. Nie będe zamieszczał jego utworów żeby nie "burzyć" Twojego programu. Dodam tylko zdjęcie.

__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1026  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:44
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Witaj Stasienku .Siadaj w fotelu ha ha , lub na sofie-częstuj się.Podaję kieliszek

Moje najwspanialsze nagranie Czesława Niemena
STOJĘ W OKNIE
http://www.youtube.com/watch?v=5L2jsZQmO3E
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1027  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 19:52
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał stasienko
[b]Witaj Ewo.
Słucham i czytam. Nie będe zamieszczał jego utworów żeby nie "burzyć" Twojego programu. Dodam tylko zdjęcie.
Jaki młody !!!! a jak młody to...WŁÓCZĘGA
http://www.youtube.com/watch?v=hTZ_3...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 26-03-2011 o 20:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1028  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:09
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

DOMEK BEZ ADRESU
http://www.youtube.com/watch?v=fnS1C...eature=related
Domkiem bez adresu na Śródmieściu jest obecny
mój dom-prawdę mówiąc nie lubię go, a głównie lokatorów, którym często wychodzi słoma z butów/oczywiście nie wszystkim/ .
Zawsze wspominam z sentymentem dom na Pradze -kamienica w której mieszkałam znajduje się w Centrum Pragi i jak córce przekazał profesor na wykładach zaliczałam się do "elity", bo mieszkałam na I piętrze od ulicy, a slamsy praskie /o których była mowa na wykładzie/ znajdują się najczęściej w głębi praskich podwórek
W tej dzielnicy Warszawy spędziłam swoją młodość. To nie ta Praga co widzimy dzisiaj.
Kiedyś ci "dziergani z Pragi -byli z klasą-"swojego nie "tykali",
lecz zawsze obronili, szanowali. Ja z bratem szczególnie zaskarbiłam ich serce ponieważ; nie wypuszczano nas na podwórko, ale......
przez okno często rzucaliśmy im pieniążki przykładowo-na "patykiem pisane" tym właśnie między innymi zaskarbiliśmy sobie serce"dzierganych"-często wspaniałych ludzi-bo liczy się człowiek.
Lubili i szanowali mnie , a kłaniali się do pasa mówiąc :
dzień doberek szanowna damulkoChcę jeszcze dodać, iż ci ludzie często kiepściutko wykształceni, ale posiadający wielką mądrość życiową, której często brakuje tym bardzo wykształconym-niestety.
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu

Ostatnio edytowane przez ewikomega : 27-03-2011 o 19:23.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1029  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:20
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie



Przyjdź w taką noc
http://www.youtube.com/watch?v=RYme0...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1030  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:24
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Klęcząc przed Tobą....
http://www.youtube.com/watch?v=WHSyh...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1031  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:29
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Czy mnie jeszcze pamiętasz????
http://www.youtube.com/watch?v=TCIrH...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1032  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:45
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

W pewnym okresie życia Niemen koncertował z Faridą.Na wspólnych występach swoje utwory wykonywała, również ona.
Posłuchajmy
http://www.youtube.com/watch?v=bAwrY...2325AE46 E770
http://www.youtube.com/watch?v=_bCNv...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1033  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:52
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Nie dla mnie taaaaka dziewczynaaaa
http://www.youtube.com/watch?v=iybsKVq52MY
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1034  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 20:56
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie




Chyba, że mnie pocałujesz
http://www.youtube.com/watch?v=j-XxG...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1035  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 21:05
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie




Ciąg dalszy jutro- muszę już iść spać, bo jutro .........
Czesław Niemen DOBRANOC
http://www.youtube.com/watch?v=TJBxzSPjWwk


__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1036  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 21:10
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Ewo!
Przeczytałam wszystko, wysłuchałam...
Cudowny koncert! Uczta dla ducha!
Dziękuję
chapeau bas!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1037  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 21:24
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nora
Ewo!
Przeczytałam wszystko, wysłuchałam...
Cudowny koncert! Uczta dla ducha!
Dziękuję
chapeau bas!
Witaj droga Noro -miło mi bardzo -jutro dalsza część, ponieważ muszę już iść spać/raniutko msza za tatę/.
Ucałowania dla Marbelli i Hypatii?, jak wpadną no i jeszcze coś - ten Czesio nie daje mi spokoju-pamiętam jak w Sopocie latałam za nim ha ha ha
Com uczynił/a złego
http://www.youtube.com/watch?v=jUBKW8HaktA
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1038  
Nieprzeczytane 26-03-2011, 21:36
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
występował w studenckich teatrach, kabaretach i klubie Żak w Gdańsku, śpiewając po hiszpańsku i polsku piosenki latynoamerykańskie akompaniując sobie na gitarze. Dwie z tych piosenek pojawiły się potem na jego pierwszej płycie.
Wyobraź sobie Ewo, że mam tę płytkę! A właściwie nie ja tylko mój mąż.
Traktuje ją jak relikwię.
Są na niej dwa utwory:
A: "Adieu Tristesse" - samba z filmu Czarny Orfeusz
http://www.youtube.com/watch?v=eVpYDzRshx0

B: "El Soldado De Levita"
http://www.youtube.com/watch?v=GxmKR...eature=related

Obydwa po hiszpańsku. Piękne!

Czekam na dalszy ciąg. Pozdrawiam ciepło

Ostatnio edytowane przez Nora : 26-03-2011 o 22:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1039  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 00:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Johny Halliday wychodzi na rynek z nowym albumem "Jamais seul". Wedlug krytykow teksty piosenek sa do bani.

http://www.youtube.com/watch?v=Ra-h8...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SB2re...eature=related
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1040  
Nieprzeczytane 27-03-2011, 10:00
Stasienko's Avatar
Stasienko Stasienko jest offline
Moderator Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Płock, mazowieckie.
Posty: 12 487
Domyślnie

Witam.
Nie bardzo mam czas by poświęcić się recitalowi.
Po powrocie do domu, skorzystam z zaproszenia i wygodnie rozsiądę się w proponowanym przez Ciebie fotelu i oddam sie muzyce Czesława Niemena
Pozdrawiam.
__________________
Dzieli nas tylko czas......
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.