menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4481  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 16:35
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Do Hali .W Łodzi na ul. Kopernika jest komora tylko trzeba miec skierowanie od lekarza sama tam korzystałam w zeszłym roku nawet terminy nie były długie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4482  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 17:17
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rysbar
...To was zła krew zalewa, że ośmielam się mieć inne zdanie...


Kończ waść, wstydu oszczędź!
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4483  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 18:21
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Rysbar - niepodobaja mi się Twoje wpisy na tym forum
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4484  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 18:52
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rysbar
To was zła krew zalewa, że ośmielam się mieć inne zdanie i prezentuję je wątku.


Widzisz Rysbar, tu nie chodzi o to, że ośmielasz się mieć inne zdanie ...miej je bo masz takie prawo, jest jednak jedno ale....na jakiej podstawie masz wyrobioną taką opinie i sanatoriach skoro nigdy nie byłeś w sanatorium
Aby mieć zdanie na jakiś temat należy coś o tym wiedzieć....Twoja wiedza oparta jest o plotki które gdzieś tam , kiedyś tam usłyszałeś....bo wiedzy takiej prawdziwej u ciebie nie widzę....jest tylko chęć "dokopania" tym co mają czelność starać się o sanatorium ....a być może jest tak, że tobie lekarz nie chce wystawić skierowania ( bo jesteś na 100% zdrów ) i przez to nam "dowalasz"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4485  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 18:58
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Dzięki Delu . Ja chcę sobie zafundować zabiegi w kriokomorze ogólnoustrojowej. Siedzę od rana i szukam po sanatoriach, gdzie cosik takiego mają i znalazłam, że w Busku, właśnie we "Włókniarzu". Ale i w "Dedalu" w Polańczyku i tam jest taniej Szukam dalej, może jeszcze coś innego i jeszcze tańszego wyszukam. Pozdrawiam

Kriokomora jest we wszystkich trzech sanatoriach .
Proponuję Nidę....byłam w tym sanatorium z NFZ i nie znam cen.
Prywatni kuracjusze mogli korzystać popołudniami z basenu bezpłatnie.
Taniej to tylko leczenie ambulatoryjne w uzdrowisku.......sama szukasz kwatery a fundusz płaci za zabiegi.
Życzę udanej kuracji.
Daj znać co wybrałaś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4486  
Nieprzeczytane 11-03-2015, 21:37
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Pisze Jadzia P:
Cytat:
Widzisz Rysbar, tu nie chodzi o to, że ośmielasz się mieć inne zdanie ...miej je bo masz takie prawo, jest jednak jedno ale....na jakiej podstawie masz wyrobioną taką opinie i sanatoriach skoro nigdy nie byłeś w sanatorium
Aby mieć zdanie na jakiś temat należy coś o tym wiedzieć....Twoja wiedza oparta jest o plotki które gdzieś tam , kiedyś tam usłyszałeś....bo wiedzy takiej prawdziwej u ciebie nie widzę....jest tylko chęć "dokopania" tym co mają czelność starać się o sanatorium ....a być może jest tak, że tobie lekarz nie chce wystawić skierowania ( bo jesteś na 100% zdrów ) i przez to nam "dowalasz"
To Ci się tylko tak wydaje. Proponuje poczytać w tym wątku str. 87 posty od 3443 - 3460. AMEN.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4487  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 07:41
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Jeżeli pozwolicie to i ja wtrącę swoje 3 grosze na temat leczenia sanatoryjnego, ponieważ zupełnie nie rozumiem śmiechu Rysbara...
Jako nauczycielka miałam ogromne kłopoty z krtanią i nieustanne chrypki z którymi nie mogłam się uporać. Na dodatek doszły guzki na krtani i groziła mi operacja, której oczywiście- na całe szczęście się nie poddałam.
Opiekujący sie mną lekarz powiedział tak:...dziecko, kieruję Cię do sanatorium, ale jeżeli ma Ci to pomóc to nie może to być jednorazowy wyjazd, ani też co 3 lata-tak jak przysługuje...musisz co najmniej przez 3 lata, rok w rok jeździć do sanatorium, wówczas coś z tego będzie!
I tak zrobiłam- przez 13 lat, rok w rok jeździłam do sanatorium do Szczawnicy, bo właśnie ta miejscowość była dla mnie najlepsza i najlepiej działała na moje schorowane gardło.
Zawsze dokupywałam dodatkowe zabiegi, które lekarze akceptowali, a co najwazniejsze-obyło się bez operacji, a i uporczywa chrypka zniknęła. A spacery po górach, wdychanie czystego, górskiego powietrza były dodatkowym atutem i doskonałym wypoczynkiem....Oczywiście, że zawsze trafiały osoby jadące w różnych celach i rujnujące opinie dobrych i sumiennych kuracjuszy, ale kto naprawdę chce się leczyć, niech korzysta z zabiegów leczniczych i jeździ

Ostatnio edytowane przez Basko : 12-03-2015 o 07:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4488  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 13:26
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie Gdzie jest ten post ???

Gdzie jest ten post Rysbara który tak zawzięcie komentujecie??? Nie potrafię go odszukać
Czy ktoś może mi podać numer tego posta, lub link do niego?
Z góry dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4489  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 15:40
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Proszę: strona 173, od postu 3441 zaczęło się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4490  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 16:07
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Ten pan napewno obudził sie z zimowego snu bo w tamtym roku na wiosne tez wtracał swoje trzy grosze i sieje zamet na forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4491  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 18:36
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie hej

Witam.....
może ktoś był w Kołobrzegu w sanatorium Muszelka i chciałby podzielić się swoją opinią o tym miejscu.....
Mam skierowanie od 29.04 2015 ...
w Kołobrzegu jeszcze nie byłam...nie licząc wycieczek....
a może jeszcze ktoś ma tam skierowanie...byłoby miło
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4492  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 19:47
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

http://www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl/n...orium-muszelka tu wiadomosci .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4493  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 19:49
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Przydzielono mi sanatoriun MEGA w Kolobrzegu , jezeli byl tam ktos, to prosze o opinie o tym sanatorium.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4494  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 19:51
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

hslena: Co za piękny termin otrzymałaś! Zazdroszczę! Byłem w Kołobrzegu trzy razy, ale niestety nie w Muszelce, więc jak tam jest, nie powiem. Zresztą Kołobrzeg jest tak fajny, że wszędzie jest dobrze. Życzę zdrowia i moc zabiegów.





Sanatorium Muszelka znajduje się 50 m od plaży, na wprost molo i sanatorium Bałtyk.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4495  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 20:17
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marii
Przydzielono mi sanatoriun MEGA w Kolobrzegu , jezeli byl tam ktos, to prosze o opinie o tym sanatorium.
Pozdrawiam serdecznie

Obiekt położony jest w granicach parku uzdrowiskowego, w bezpośredniej bliskości morza. W pobliżu znajduje się Amfiteatr, gdzie latem odbywają się liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe. Pokoje są nasłonecznione, czuć w nich bryzę morskiego powietrza co sprawia, że mieszka i odpoczywa się w nich bardzo przyjemnie.
Obiekt dostosowany jest do przyjmowania gości z niepełnosprawnością układu ruchu.
Zabiegi:
Masaż, Światłolecznictwo, Krioterapia, Inhalacje, Balneologia, Borowina, Hydroterapia, Kinezyterapia, Gimnastyka, Elektroterapia, Magnetoterapia, Fonoterapia, Ciepłolecznictwo.
Wyzywienie dobre, a personel miły i uczynny.



Życzę zdrowia i dobrych zabiegów
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4496  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 20:21
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
"Kriokomora jest we wszystkich trzech sanatoriach .Proponuję Nidę...Taniej to tylko leczenie ambulatoryjne w uzdrowisku.......sama szukasz kwatery a fundusz płaci za zabiegi."
Życzę udanej kuracji.
Daj znać co wybrałaś.
Witam Delu. Chodzi mi o tańszą cenę za kriokomorę. W Busku są nieco droższe, jak w Polańczyku. Nie będę korzystać z ambulatoryjnego, lecz zupełnie prywatnie...komercja. A co, a jak emerytura tak mi wzrosła , że teraz do sanatorium tylko komercyjnie Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za podpowiedzi Owszem, dam znać, co wybrałam. Na razie dalej szukam. Dobrej i spokojnej nocy życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4497  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 20:50
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Do Marii. Ja bylam w 2014 roku w Medze jest to osrodek mały należący do Arki.Co do zabiegów to sa dwie wanny do borowiny której nie widac poł kubeczka na wanne oraz perełkowa i reszta zabiegów z prądem. Masaż tylko na fotelach masujacych.Wyżywienie dobre.wieczoeki w soboty.oraz wycieczki.Połozenie Megi jest dobre przy muszli koncertowej bardzo zniszczoneji morze prze lasek .Jak cos jeszcze Cie interesuje to pytaj to odpowiem.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4498  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 21:25
Marii's Avatar
Marii Marii jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: obecnie Poznan
Posty: 311
Domyślnie

Dziekuje bardzo Niobios i Ryszardowi za odpowiedzi dotyczace sanatorium Mega. Poczytalam troche w necie o tym sanatorium, wiekszosc pisze to samo co Niobos , ze zabiegi sa fatalne a jedzenie dobre.
Wielka szkoda z tymi zabiegami, bo to przeciez jest najwazniejsze w sanatorium.
Trudno, nie mam wyboru, mam jednak nadzieje, ze nie bedzie tak najgorzej.
__________________
'

Nie myl głupoty z odwagą, nie myl dobroci, ze słabością ''
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4499  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 22:57
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Niobos... Ryszardzie...dziękuję za odpowiedz ...
lista zabiegów całkiem spora żeby jeszcze można było sobie wybrać co się chce ...co pomaga....oj marzenia
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4500  
Nieprzeczytane 13-03-2015, 07:59
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basko
Jeżeli pozwolicie to i ja wtrącę swoje 3 grosze na temat leczenia sanatoryjnego, ponieważ zupełnie nie rozumiem śmiechu Rysbara...
Jako nauczycielka miałam ogromne kłopoty z krtanią i nieustanne chrypki z którymi nie mogłam się uporać. Na dodatek doszły guzki na krtani i groziła mi operacja, której oczywiście- na całe szczęście się nie poddałam.
Opiekujący sie mną lekarz powiedział tak:...dziecko, kieruję Cię do sanatorium, ale jeżeli ma Ci to pomóc to nie może to być jednorazowy wyjazd, ani też co 3 lata-tak jak przysługuje...musisz co najmniej przez 3 lata, rok w rok jeździć do sanatorium, wówczas coś z tego będzie!
I tak zrobiłam- przez 13 lat, rok w rok jeździłam do sanatorium do Szczawnicy, bo właśnie ta miejscowość była dla mnie najlepsza i najlepiej działała na moje schorowane gardło.
Zawsze dokupywałam dodatkowe zabiegi, które lekarze akceptowali, a co najwazniejsze-obyło się bez operacji, a i uporczywa chrypka zniknęła. A spacery po górach, wdychanie czystego, górskiego powietrza były dodatkowym atutem i doskonałym wypoczynkiem....Oczywiście, że zawsze trafiały osoby jadące w różnych celach i rujnujące opinie dobrych i sumiennych kuracjuszy, ale kto naprawdę chce się leczyć, niech korzysta z zabiegów leczniczych i jeździ
Basko, nie musimy oprawdzać się przed Rysbarem...on swoim umysłem i tak tego nie obejmie. Szkoda słów! Kończymy wątek pt: "Rysbar" i nie reagujmy na jego wpisy. Koniec. Kropka. Pozdrawiam wszystkich przyjaznych sobie forumowiczów i życzę miłego dnia

Ostatnio edytowane przez hala51 : 13-03-2015 o 08:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.