menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 18:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał hania48
No można powiedzieć że prawie razem- bo ja byłam od 27 X-do16 XI.2008.
Otóż to- Fortunat to Fortunat.
Gdybym drugi raz pojechała, znając już ''katy'' to pewnie bym się nie nudziła.
Wtedy trafiłam na świetny ''turnus''- było i leczniczo i wesoło, a do tego super pogoda.
Bardzo dużo zwiedziłam,a wieczorami do Pałacu Małach. albo do Rolnika.
Pobytu w Nałęczowie nie można żałować i wiosna i jasień pięknie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #282  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 15:13
dorota1972 dorota1972 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: szczecin
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia1978
Szukam kogoś kto był lub jedzie do sanatorium w Kamieniu Pomorskim "CHROBRY" w tym czasie co ja (25.07-15.08.2010r.) Proszę pisać!!!

ja jadę do Mieszka w Kamieniu 30.07-27.08
Odpowiedź z Cytowaniem
  #283  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 15:16
jan58.58 jan58.58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 19
Domyślnie sanatorium światowid w świnoujściu

szukam informacji oraz opinii o sanatorium światowid w świnoujściu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #284  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 16:07
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie jan58.58

Cytat:
Napisał jan58.58
szukam informacji oraz opinii o sanatorium światowid w świnoujściu

Informacje znajdziesz tutaj ;podaję link

http://www.uzdrowisko.pl/pl/strony/101,swiatowid.html

a co do opini to niestety nie byłam tam jeszcze
Pozdrawiam milutko
Myślę że z opinią jeszcze ktoś się odezwie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #285  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 17:05
jan58.58 jan58.58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 19
Domyślnie

dzięki, odwiedziłem tą stronę ale tam niema nic kąkretnego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #286  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 19:13
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jan58.58
szukam informacji oraz opinii o sanatorium światowid w świnoujściu
Dziś wróciłem ze Świnoujścia, w Światowidzie byłem trzy lata temu, jest znośnie, stary ale jary budynek, na przeciwko tańczą w Swarożycu, obok w Energetyku, dalej w Rybniczance,i...... i do Świnoujścia mogę jechać za Ciebie... jadąc zawsze byłem zachwycony Świnoujściem, idź na latarnię, do fortów Zachodniego, Anioła, Gerharda, na wieżę widokową w centrum Świnoujścia, dają tam oprócz wspaniałych widoków, dobrą kawę po irlandzku, można odwiedzić Ahlbeck (Heringsdorf) z pięknymi molami, ciekawą architekturą... będziesz zadowolony....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #287  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 15:13
jan58.58 jan58.58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 19
Domyślnie

Dziękuję za wiadomość,piszesz że byłeś w światowidzie 3 lata temu,czy teraz coś się zmieniło,czy zabiegi są na miejscu i w ogóle jak tam jest.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #288  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 15:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jan58.58
Dziękuję za wiadomość,piszesz że byłeś w światowidzie 3 lata temu,czy teraz coś się zmieniło,czy zabiegi są na miejscu i w ogóle jak tam jest.Pozdrawiam.
Zabiegów na miejscu nie ma ale są niezbyt daleko w Rusałce, Bałtyku (Bałtyk to dom), w Światowidzie była stołówka, ja byłem zadowolony, to nie jest nowy budynek ale fajnie położony,... staraj się wykorzystać dobre strony Świnoujścia, i to co dobre w Światowidzie, a jest ich wiele. Napisz jak wrócisz....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #289  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 15:48
jan58.58 jan58.58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 19
Domyślnie

Dzięki za informację,po powrocie opiszę swoje wrażenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #290  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 18:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jan58.58
Dzięki za informację,po powrocie opiszę swoje wrażenia.
No i pozdrów Świnoujście...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #291  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 12:35
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Kochani, bardzo proszę o kilka słów na temat HELIOSA w Sopocie i LWI-GRÓD w Krynicy Górskiej. Niestety kolejka z NFZ jest tak długa że zmuszona będę na turnus prywatny. Dlatego bardzo interesują mnie warunki w tych obiektach. Dziękuję i cieplutko pozdrawiam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #292  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 13:14
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Kochani, bardzo proszę o kilka słów na temat HELIOSA w Sopocie i LWI-GRÓD w Krynicy Górskiej. Niestety kolejka z NFZ jest tak długa że zmuszona będę na turnus prywatny. Dlatego bardzo interesują mnie warunki w tych obiektach. Dziękuję i cieplutko pozdrawiam....

W Heliosie - nie byłam, więc nie znam warunków.
Lwigród - polecam.
Budynek kilka lat temu przeszedł generalny remont, stąd warunki idealne. Pokoje duże, przestronne, czysto, wyżywienie bardzo dobre, baza zabiegowa na miejscu - w tym spa. Obsługa miła, kulturalna.
Sam obiekt dobrze opisany w internecie, wejdź więc na stronę
http://www.lwigrod.pl/
i poczytaj. Napewno dowiesz się czegoś więcej.......

Życzę trafnego wyboru i miłego wypoczynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #293  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 08:50
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Uśmiech

Cytat:
Napisał Iza_bella
W Heliosie - nie byłam, więc nie znam warunków.
Lwigród - polecam.
Budynek kilka lat temu przeszedł generalny remont, stąd warunki idealne. Pokoje duże, przestronne, czysto, wyżywienie bardzo dobre, baza zabiegowa na miejscu - w tym spa. Obsługa miła, kulturalna.
Sam obiekt dobrze opisany w internecie, wejdź więc na stronę
http://www.lwigrod.pl/
i poczytaj. Napewno dowiesz się czegoś więcej.......

Życzę trafnego wyboru i miłego wypoczynku.
Izko, dziękuję za informacje. Od dłuższego czasu mam ochotę na wyjazd do Krynicy ale w ciemno trudno się zdecydować. W internecie zawsze wszystko jest OK a na miejscu różnie bywa. Więc bardzo cenię sobie opinie byłych kuracjuszy bo te zawsze są obiektywne.
Czekam jeszcze na wiadomość o HELIOSIE w Sopocie..... będę wdzięczna. W ten deszczowy dzień odrobinkę słoneczka życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #294  
Nieprzeczytane 29-09-2010, 09:07
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 828
Domyślnie Ewiko!

Cytat:
Napisał ewiko
Izko, dziękuję za informacje. Od dłuższego czasu mam ochotę na wyjazd do Krynicy ale w ciemno trudno się zdecydować...................

Fakt. Krynica jest urocza, ale ja polecałabym wyjazd wiosną, lub wczesną jesienią - wtedy jest najpiękniej. W pełnym sezonie jest zbyt duży tłok, chociaż ja sama wiele razy byłam w sierpniu, podczas Festiwalu im. Jana Kiepury, łącząc przyjemności artystyczne dla ucha z leczeniem. Uwielbiam taką atmosferę.......... nie wiem, jak Ty.
Gdybyś chciała się coś więcej dowiedzieć o Lwigrodzie i Krynicy wogóle, napisz na priv, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #295  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 15:37
veto12 veto12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 4
Gaduła Nałęczów

Obiecałam że jak wrócę z Nałęczowa to opiszę wam co i jak .Otóż byłam w sierpniu i początek września .Pora piękna .W Szpitalu Kolejowym ,oczywiście jest to teraz sanatorium .Pokoje prawie tylko 2 osobowe ,sporadyczne jedynki dla pełno płatnych .Warunki dobre ,wszystkie zabiegi na miejscu .Słyszałam ze szykuje się remont .Jest kaplica ale nie ma kawiarni i fajwów .Tego rodzaju rozrywki są w ościennych sanatoriach ,i baseny także .Można wykupić karnet i korzystać w SPA lub Rolniku taniej .Jak się poprosi włączą trochę atrakcji .Nałęczów uroczy ,jest gdzie bywać ,kawiarnie galerie ,pełne dzieł sztuki i palmiarnia ze smakołykami wedlowskimi ,typu gorąca czekolada ,itd.Spokój i cisza w parku .W pałacu Małachowskich koncerty i dansingi .Jedno tylko ,było nie dla mnie ,niestety długo się adaptowałam do klimatu .Jak padało jest dla alergików uczulonych na pleśnie i grzyby niezdrowo.Położony w dolinie ,powietrze ma stojące i wzmaga duszności ,jak wychodzi się na górki wokoło miasta super .Wróciłam ze wspaniałą kondycją i odchudzona .Pozdrawiam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #296  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 16:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał veto12
Obiecałam że jak wrócę z Nałęczowa to opiszę wam co i jak .Otóż byłam w sierpniu i początek września .Pora piękna .W Szpitalu Kolejowym ,oczywiście jest to teraz sanatorium .Pokoje prawie tylko 2 osobowe ,sporadyczne jedynki dla pełno płatnych .Warunki dobre ,wszystkie zabiegi na miejscu .Słyszałam ze szykuje się remont .Jest kaplica ale nie ma kawiarni i fajwów .Tego rodzaju rozrywki są w ościennych sanatoriach ,i baseny także .Można wykupić karnet i korzystać w SPA lub Rolniku taniej .Jak się poprosi włączą trochę atrakcji .Nałęczów uroczy ,jest gdzie bywać ,kawiarnie galerie ,pełne dzieł sztuki i palmiarnia ze smakołykami wedlowskimi ,typu gorąca czekolada ,itd.Spokój i cisza w parku .W pałacu Małachowskich koncerty i dansingi .Jedno tylko ,było nie dla mnie ,niestety długo się adaptowałam do klimatu .Jak padało jest dla alergików uczulonych na pleśnie i grzyby niezdrowo.Położony w dolinie ,powietrze ma stojące i wzmaga duszności ,jak wychodzi się na górki wokoło miasta super .Wróciłam ze wspaniałą kondycją i odchudzona .Pozdrawiam .
A nie mówiłem, że tam cudownie jest, a Kazimierz Dolny obok, Janowiec, Czarnolas, Kozłówkę, Lublin... odwiedziłaś?
A pogadałaś z Prusem? mój pobyt w Nałęczowie opisałem na blogu... ja już byłem trzy razy i zawsze jestem zachwycony.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #297  
Nieprzeczytane 10-10-2010, 23:17
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 500
Domyślnie


No ja byłam raz w Nałęczowie
-dwa lata temu i do tej pory wszystko pamiętam i wspominam mile.
Piękny park, pałac Małachowskich i wszystko,wszystko.
Oczywiście zwiedziłam to co wymienił jip.-nie odżałowałabym gdybym tego nie zrobiła...
Klimatycznie też mi odpowiadało,a byłam na przełomie października- listop.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #298  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:00
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie Szpital MSWiA Kudowa Zdrój

Wprawdzie pytanie zadałam na innym wątku ,ale powtórzę tutaj ,czy ktoś był w tym szpitalu w ostatnim czasie ? interesuje mnie opieka ,czy zabiegi są na miejscu ect..proszę o informację...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #299  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:38
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał okruszek999
Wprawdzie pytanie zadałam na innym wątku ,ale powtórzę tutaj ,czy ktoś był w tym szpitalu w ostatnim czasie ? interesuje mnie opieka ,czy zabiegi są na miejscu ect..proszę o informację...
http://www.sankud.pl/
MSWiA mają dobre warunki w zasadzie wszędzie, w Kudowie byłem tylko turystycznie, ale popatrz w internecie i już trochę Ci rozjaśni się...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #300  
Nieprzeczytane 14-10-2010, 19:40
veto12 veto12 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 4
Domyślnie

Jip wszystkie atrakcje ,polecane przez Ciebie zaliczyłam .Także wymienione przez Ciebie ościenne atrakcyjne miejscowości .Z Prusem pogadałam a nawet posiedziałam mu na kolanach /po piwku /.Pozdrawia Cię .Już złożyłam papiery do sanatorium z zaznaczeniem klimatycznym nad morze .Przedtem lekarz wpisał mi jako główne choroby kardiologiczne .Mam astmę i poprosiłam o wpisanie jej na pierwszym miejscu .I jeszcze co do praktycznych porad ,to pani doktor w sanatorium prowadząca powiedziała ,żeby składać po miesięcu od powrotu o następne skierowanie do uzdrowiska .Tak zrobiłam .Co będzie dalej napiszę .Jestem z łódzkiego ,my podobno tak długo nie czekamy ,ja czekałam 11 miesięcy .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 15:32
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.