menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 11:11
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bogdanie- soczku55
Też jestem dotknięty tą chorobą i wiem, że potrzebne jest wsparcie innych na drodze do trzeźwości. Trzymajmy się za ręce a myślę,że będzie dobrze. Miłego dnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 11:42
NEON NEON jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie

Kontynuując
aby wyleczyć się z alkoholizmu należy pokonać dwie przeszkody to jest:
a - wątroba
b - podświadomość
Zdaję sobie sprawę z trudności, ale w dzisiejszych czasach można wszystko osiągnąć - wystarczy że wskaże się kierunek leczenia j.w. Proponuję iść tym torem a efekty będą zadziwiające. NEON
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 12:33
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Soczek w pełni Ciebie wspomagam bo """Ciężka jest droga do Berlina""" jak to nasi wojenni starzykowie śpiewali.Ty też masz wybór albo zwyciężyc albo zawieżc Twoją Rodzinę której potem pozostanie tylko żal i niesmak i tzw.Zdrada.
Będe Ciebie też milutkim słowem wspierać.Zajmij sie tym co lubisz najlepiej,a życie będzie płynąć do przodu i odczujesz radość.
Szanowna kolezanko, widze wyraznie ,ze promieniuje od Ciebie dobro , czulosc na ludzka niedole, chec niesienia pomocy innym . To mile z Twojej strony i zobowiazujace.Zwyklo sie mowic chciec to moc ,w alkoholizmie miliony ludzi chce ale niewielki odsetek tych ludzi niestety nie moze.Zywie gleboka na dzieje ze zasile szeregi tych ktorzy moga.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 01-11-2009, 12:44
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał NEON
Kontynuując
aby wyleczyć się z alkoholizmu należy pokonać dwie przeszkody to jest:
a - wątroba
b - podświadomość
Zdaję sobie sprawę z trudności, ale w dzisiejszych czasach można wszystko osiągnąć - wystarczy że wskaże się kierunek leczenia j.w. Proponuję iść tym torem a efekty będą zadziwiające. NEON
Szanowny kolego ide tym torem ( 3 teraia)Ale raz jeszce powtarzam alkoholizm niszcy nie tylko samego alkoholika ale rowniez jego otoczenie . Watroba, podswiadomosc owszem istotne to argumenty by sie zastanowic nad samym soba . Najwazniejszym zas panaceum na powstrzymanie sie od picia jest zmiana w psychice czlowieka ,taka by znalazl on alternatywne wobec alkoholu hobby, ktore by go zainteresiwalo w stopniu znacznie wyzszym niz alkohol.Dziekuje za wskazowke Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 15:57
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Bogdan, to bardzo ważne, że widzisz problem bez upiększeń, że nie uciekasz od niego. Będzie dobrze, DASZ RADĘ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 16:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
.Zwyklo sie mowic chciec to moc ,w alkoholizmie miliony ludzi chce ale niewielki odsetek tych ludzi niestety nie moze.Zywie gleboka na dzieje ze zasile szeregi tych ktorzy moga.Pozdrawiam serdecznie.
Soczku, pewnie ze nie jest latwo ale jezeli masz kogos kto cie bedzie wspieral i kto cie kocha to "chciec" moze zrobic sie "moc". Musisz ty tez jednak kochac i miec dla kogo zyc.
Chcenie jest pierwszym stopniem. Z reszta wiesz o tym bo raz ci sie juz udalo.
Zycze ci zeby i teraz sie udalo.
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:12
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Ode mnie dla soczka 55 wsparcie i życzliwość,NIE PIJEMY,bo alkohol nie jest dla nas,tak?Wytrwałości życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:19
Bajader Bajader jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 50
Domyślnie

tak se chodze po wontkach ,bo nowy jestem i myśle - piec brovarow dziennie to nie za duzo ? Moze ja jusz alkocholik ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:24
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Post

soczek55, asa i jeszcze ja: nie pijemy bo alkohol nie jest dla nas. Życzę pogody ducha.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał rossa
soczek55, asa i jeszcze ja: nie pijemy bo alkohol nie jest dla nas. Życzę pogody ducha.
Oczywista oczywistość, że alkohol też nie jest dla mnie. Pogody ducha.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:35
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
OK

No to mamy mityng, zapalamy świeczkę!
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Trzymam kciuki.UDA SIE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 18:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał rossa
No to mamy mityng, zapalamy świeczkę!
Ja Tadeusz uzależniony od alkoholu lub trzeźwy alkoholik (do wyboru) nie piję od ośmiu lat pięciu miesięcy i siedmiu dni. Jest mi wspaniale, jestem wolnym człowiekiem. Nie muszę iść po obudzeniu się uzupełniać braków alkoholu w organiźmie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:16
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Na imię mi Róża i jestem alkoholiczką. Nie piję od: za tydzień będzie dokładnie 11 lat. Przewartościowałam wiele spraw, życie stało się prostsze. Rozpoznaję pory roku, słyszę śpiew i muzykę, olśniewają mnie barwy świata, potrafię się uśmiechać do ludzi i zrywać boki ze śmiechu w towarzystwie. Jestem po prostu szczęśliwa i moim bliskim jest ze mną dobrze, cieszę się szacunkiem wśród ludzi. Tak myślę i tak jest.
Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym czego nie mogę zmienić.
Użycz mi odwagi, abym zmieniała to co zmienić mogę.
A nade wszystko użycz mi mądrości, abym odróżniała jedno od drugiego.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 02-11-2009, 19:21
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał rossa
Na imię mi Róża i jestem alkoholiczką. Nie piję od: za tydzień będzie dokładnie 11 lat. Przewartościowałam wiele spraw, życie stało się prostsze. Rozpoznaję pory roku, słyszę śpiew i muzykę, olśniewają mnie barwy świata, potrafię się uśmiechać do ludzi i zrywać boki ze śmiechu w towarzystwie. Jestem po prostu szczęśliwa i moim bliskim jest ze mną dobrze, cieszę się szacunkiem wśród ludzi. Tak myślę i tak jest.
Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym czego nie mogę zmienić.
Użycz mi odwagi, abym zmieniała to co zmienić mogę.
A nade wszystko użycz mi mądrości, abym odróżniała jedno od drugiego.

No pięknie !!!
Gratuluję ! I życzę Ci by Twoje prośby spełniały się Tobie i nam wszystkim.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 09:40
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
Bogdan, to bardzo ważne, że widzisz problem bez upiększeń, że nie uciekasz od niego. Będzie dobrze, DASZ RADĘ.
Tak! Kzady alkoholik , ktory rozpozna u siebie problem alkoholowy i publicznye sie do tego przyznaje zwykle osiaga polowe sulcesu.Ten alkoholik , ktory nie rozpoznaje u siebie tejze choroby i zyje w systemie zaprzeczen i iluzjii ma nikle szanse na wyjscie a alkoholizmu.Jak z tego wynika przymusowe leczenie prawie nigdy nie daja pozadanych efektow. Z doswiadczenia wiem ,ze kazdy skierowany na leczenie pzymusem zawsze twierdzi ,ze alkoholikiem nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:04
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Soczku, pewnie ze nie jest latwo ale jezeli masz kogos kto cie bedzie wspieral i kto cie kocha to "chciec" moze zrobic sie "moc". Musisz ty tez jednak kochac i miec dla kogo zyc.
Chcenie jest pierwszym stopniem. Z reszta wiesz o tym bo raz ci sie juz udalo.
Zycze ci zeby i teraz sie udalo.
Dziekiuje wszstkim za dowody wsparcia , to bardzo wazne , kiedy alkoholik nie jest powszechie odrzucony przez rodzine ,otoczenie , przyjaciol.Alkohilik to tez czlowiek , ktory nie jest pozbawiony czlowieczenstwa tyle tylko , ze to czlowiek smiertelnie chory, i nie ma w tym twierdzeniu zadnej przesady.Alkoholizm ponad wszelka watpliwosc jest smiertelna chroba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:26
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Trzymam kciuki.UDA SIE
Babcielu! Zrobie wszystko by mi sie udalo bo chce zyc na swiecie i dla swiata a nie zawierac paktu z diablem.Pozdrawiam dziekuje za wsparcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:29
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ja Tadeusz uzależniony od alkoholu lub trzeźwy alkoholik (do wyboru) nie piję od ośmiu lat pięciu miesięcy i siedmiu dni. Jest mi wspaniale, jestem wolnym człowiekiem. Nie muszę iść po obudzeniu się uzupełniać braków alkoholu w organiźmie.
Tak! Tadeusz jestes obecnie szczesliwym czlowiekiem bo w twoim umysle sa inne pomysly niz butelka z jakimkolwiek alkoholem . Szczerze Ci gratululuje trzezwosci. A tak na marginesie jest to istotnie taki internetowy mityng Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 03-11-2009, 10:37
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał ignesja
No pięknie !!!
Gratuluję ! I życzę Ci by Twoje prośby spełniały się Tobie i nam wszystkim.
Dziekuje i Tobie gratuluje 11 lat trzezwosci co daje Ci prawo do poczucia dumy , samozadowolenie , pokazaniu jak bardzo jestes silna osobowoscia.Niczego bardziej nie pragne jak tego by mi bylo dane napisac o 11 latach tzrezwosci. Pozddrawiam, TAK! trzymaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alkoholik, czy da się z nim żyć? Scarlett Uzależnienia 445 30-10-2022 21:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.