menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 11:04
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Zacznę swój romans wege na dobre, kiedy pojawią się sezonowe warzywa i owoce. Mam działkę, więc postaram się jak najszybciej mieć własne.
Zieloną pietruszkę ciągle mam na bieżąco. Teraz pozostają mrożonki, a to za mało.
Co nie znaczy, że będę siedzieć z założonymi rękami.
Będę eliminować, co się da i wprowadzać, co się da.
Np kupiłam już kaszę jaglaną i rodzynki do niej
To będzie taki okres soft, w przejściu na inny sposób odżywiania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 11:58
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Witam w niedzielne samo południe ,
Zaczynam powoli wprowadzać inne żywienie.Będę robić to stopniowo i próbować jakie produkty mój schorowany organizm będzie przyswajał .Na obiad zrobię sobie ryż z warzywami gotowanymi na parze. Nie wiem jak mi to będzie smakować ... Jutro wybieram się na większe zakupy i rozglądnę się za produktami wegańskimi
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 11:59
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka

Zieloną pietruszkę ciągle mam na bieżąco.

Hodujesz ją w doniczce?
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 12:01
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

rebelio, mam pytanie, jakich przypraw używasz do gotowania i ogólnie?
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 12:53
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Elzo, ciągle jeszcze z działki, ale w doniczce na balkonie też mam.
Rośnie wolniej, ale ciągle jeszcze rośnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 13:27
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
A ja:
Dwa male "czarne" banany, pomarańcz, jabłko i spora garść szpinaku z marketu (takiego z plastikowej torby), nieco mleka sojowego ubogaconego D i B12.
Smaczne to jest, dużo smaczniejsze od bułki z masłem i dżemem.

Wczoraj jedna z moich zastępczych matek (ta najbardziej twórcza zresztą) namawiała mnie na kuracje sokiem z cytryn, więc poczytałam to co mi pokazała i wlewam w siebie te cytrynę litrami.

No tak sie sklada że uwielbiam to.

Ach, zapomniałam dodac że juz obieglam moje osiedle dookoła, szejk wystarczyl,

Qrcze, jak Ty po szejku masz takiego powera, to nie wyobrażam sobie jak się zachowujesz ,kiedy zjesz większy posiłek
Szejki robisz mikserem czy blenderem? Warzywa czym kroisz? Zamiast mleka sojowego co można dodać do szejka?Dla mnie niewskazana jest soja ze względu na dnę moczanową.
Po ostatnim ataku dny przeprowadziłam sobie kurację profilaktyczną z soku cytryn od jednej do pięciu dziennie przez 5 dni i kolejno zmniejszając o jedną przez kolejne pięć dni. Jaką masz tą kurację, taką samą?
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 14:39
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
Qrcze, jak Ty po szejku masz takiego powera, to nie wyobrażam sobie jak się zachowujesz ,kiedy zjesz większy posiłek
- po większym posiłku raczej zalegam, akurat tak mam że jedzenie mnie rozleniwia i neimoglabym biegac po dobrym żarciu.

Cytat:
Napisał elza1302
Szejki robisz mikserem czy blenderem?
- używam blendera ale nie tnę całkiem, kawałeczki zostają, które sobie mogę pomiędlić szczękami dla zabawy .

Cytat:
Napisał elza1302
Warzywa czym kroisz?
- nożem

Cytat:
Napisał elza1302
Zamiast mleka sojowego co można dodać do szejka?Dla mnie niewskazana jest soja ze względu na dnę moczanową.
- Na ogól rozpuszczam owoce sałatą lodową, albo cytrusami, dotąd nigdy nie używałam mleka sojowego, przypadkiem córka przyniosła i tak zostało.

Cytat:
Napisał elza1302
Po ostatnim ataku dny przeprowadziłam sobie kurację profilaktyczną z soku cytryn od jednej do pięciu dziennie przez 5 dni i kolejno zmniejszając o jedną przez kolejne pięć dni. Jaką masz tą kurację, taką samą?
- właśnie coś takiego tylko inaczej dawkowane: 5 -10- 15 - 20 - 25 -25 -25 -25- 20 -15 - 10 - 5 (twoja jest bardziej profilaktyczna, moja lecznicza). Robię to bo lubię, mam dużą świadomość tego co mi dobrze robi, zwłaszcza że ostatnio miałam parę nieprzyjemnych sytuacji życiowych i u mnie to wygląda tak, że zaczynam żreć (nie jeść - właśnie żreć ) słodycze, pić piwo i inne rzeczy ... nie jestem przyzwyczajona, więc to jest nieco destrukcyjne dla mnie. Cytryny mi ustawią wszystko jak należy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 14:45
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
rebelio, mam pytanie, jakich przypraw używasz do gotowania i ogólnie?
w sklepie niestety kupuje, nie mam własnej ziemi, tyle ze staram się nabywać takie bez glutaminianu sodu i zapaszków, np czasem kupuje w sklepie ze zdrową żywnością a czasem w normalnym, czytam skład, zawsze, mam okularki do czytania - lupki, i czytam. Jak już się na dobre zakokoszę w temacie, ustawie sobie skrzynki, mam w piwnicy, takie ze świeżą zieleniną. Cały czas jestem w planach

Moja znajoma mieszka w małym miasteczku i nie może kupić tam np kaszki jaglanej, masakra. A kolega niektóre przyprawy kupuje tylko wtedy kiedy jest w Warszawie służbowo. Wiem, że różnie jest z zaopatrzeniem. Bywam czasem w takich miejscach, gdzie nawet pietruszki nie ma w sklepach, bo ludzie nie kupują, maja własne zasuszone albo w zamrażalnikach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 14:46
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Zacznę swój romans wege na dobre, kiedy pojawią się sezonowe warzywa i owoce. Mam działkę, więc postaram się jak najszybciej mieć własne.
Zieloną pietruszkę ciągle mam na bieżąco. Teraz pozostają mrożonki, a to za mało.
Co nie znaczy, że będę siedzieć z założonymi rękami.
Będę eliminować, co się da i wprowadzać, co się da.
Np kupiłam już kaszę jaglaną i rodzynki do niej
To będzie taki okres soft, w przejściu na inny sposób odżywiania.
Tak, kasza jaglana to zloto, mozna zyc na niej i tylko dodawac różne ingrediencje. Wiesz, potrafiłam nawrzucac na wierzch pokrojonej papryki, pietruszki i zmielonych pestek, i koniec, było pyszne takie skromne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 14:48
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
Witam w niedzielne samo południe ,
Zaczynam powoli wprowadzać inne żywienie.Będę robić to stopniowo i próbować jakie produkty mój schorowany organizm będzie przyswajał .Na obiad zrobię sobie ryż z warzywami gotowanymi na parze. Nie wiem jak mi to będzie smakować ... Jutro wybieram się na większe zakupy i rozglądnę się za produktami wegańskimi
dodaj lubczyku, papryki, pieprzu, masali i będzie pyszne!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 14:50
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

A kupujemy oliwę i oleje tylko extra virgin, wiecie o tym? Reszta to pic na wodę fotomontaż. Nie dość, że ma być ekstra dziewicza , to jeszcze nie powinno jej być za wiele, mamy witaminki z owoców i zielska, niepotrzebujemy pomagać sobie tłuszczem.

Szczerze powiem, że szok przezywam zawsze kiedy patrzę wiosną, jak odkrywamy nasze ciałka. Sporo ludzi, zwłaszcza starszych, ale nie tylko, ma straszną nadwagę. I jak to serce ma sensownie sobie radzić? I jak te nasze kolana ze wyrodnieniami mają te kilosy dźwigać? Nawet się nie chce człapać z ciężarami, człowiek odruchowo zaczyna zalegać na kanapie i koniec z ruchem, a to oznacza brak tlenu i zanik mięśni. Podobno jest wiele malutkich mikro mięśni,które w ciągu życia zanikają z powodu nieużywania. A to ma swoje konotacje w mózgu. Tu nie chodzi o urodę, chociaż ta zapewne skorzysta, ale o zdrowie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 15:24
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Coś fajniutkiego:

http://vegejustyna.blogspot.com/2012...a-rzymska.html



Szejk z gruszką i sałatą rzymską - naturalne witaminki
Sałata rzymska zawiera karoten , witaminy B1, B2, PP, C. Jest słodziutka i delikatna w smaku .
Można jej używać do sałatek , można też zrobić cudownego szejka.

Potrzebujemy :

- listki sałaty rzymskiej
- dojrzała soczysta gruszka
- banan
- woda mineralna niegazowana

To wszystko blendujemy i wypijamy ze smakiem )
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 15:28
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

A teraz

źródło: http://cobylonaobiad.blox.pl/2012/01...z-kapusta.html



źródło: http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=11817

1 kapusta włoska lub biała
kilo ziemniaków
1-2 cebule
przecier pomidorowy (niekoniecznie)
olej albo masło
pieprz, sól, kminek

Na maśle lub oleju (lub mix) poddusić cebulę, aż będzie rumiana, wrzucić pokrojoną kapustę i dusić jeszcze trochę. Jak trochę poprzywiera do dna, nie szkodzi, będzie lepszy smak. Posolić, popieprzyć, dodać kminek. Wlać wodę, ale nie za dużo, bo wyjdzie zupa. Wrzucić pokrojone w plasterki ziemniaki i dusić wszystko na maleńkim ogniu. Jak zacznie się robić miękkie, wlać przecier pomidorowy i dusić jeszcze chwilę. Jeśli wody było jednak za dużo, zagęścić łyżką mąki razowej.

I smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 15:56
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
dodaj lubczyku, papryki, pieprzu, masali i będzie pyszne!

Mój pierwszy obiadek nie był zbytnio smaczny bez przypraw , tajemnicą wszystkich potraw są przyprawy... jutro je zakupię i dalej będę eksperymentować ...

Czytałam o tej kuracji leczniczej z większą ilością cytryn, ale najpierw przeprowadziłam sobie taką profilaktyczną. Odczekam trochę i spróbuję tą leczniczą. Pijesz czysty sok czy rozcieńczasz go ? Ja piłam czysty, ale nie wiem czy dam pić czysty z sok z większej ilości cytryn ...
Fajnie ,że wklejasz przepisy, łatwiej będzie z nich skorzystać
A co proponujesz z kapusty pekińskiej?
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 16:24
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Osobiście kapustę pekińską:
- wrzucam do szejka
- dodaje do zupy jako wypełniacz
- robię z niej surówki tak, jak z salaty
- można ją też udusić tak jak białą
- jeśli jadę w trasę, ładuję ją pomiędzy dwa kawałki chleba razem z papryką, pomarańczką (albo jabłkiem czy suszoną śliwką), oliwkami, czosnkiem i cebulą ... lubię robić sobie takie szalone kanapki, kiedy wychodzę gdzieś na cały dzień.. szalone kanapki dobrze wychodzą też z sałatą lodową czy inną, ale musi jej być dużo, taki spory stragan, kanapka ledwo się domyka, a ja ją owijam folią spożywcza i tylko dzięki temu nie fruwa, potem wydłubuję po kolei te wszystkie składniki i cieszę się z napotkanych smaczków

Generalnie jesli mozna coś zjeśc na surowo - lepiej na surowo, jedzenie jest żywe, ma wszystko co jest potrzebne, utrupia sie je tylko dla smaku ewentualnie tylko dlatego że na surowo jest niejadalne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 21:09
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Dostałam maila z Vivy, w związku z akcją "Zostań wege na trzydzieści dni". No powiem tak - fajne, chociaż myślę, że jeśli ktoś naprawdę chce się przyłożyć to będzie unikać tych produktów wysoko przetworzonych. Akcja jest ewidentnie prozwierzęca. A oto treść maila, mało widoczna, bo zrobiłam screen w dwóch częściach ale z całości, nie ma zmiłuj... spróbuje potem w kawałkach


Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 21:15
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Teraz będzie w kawałkach, co by coś zobaczyć:

Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 21:17
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 21:19
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Jak dla mnie za mało surowego, bez pół litra szejka rano jestem nieżywa

A tu sznureczeek, co go tam zapodali - o sportowcach wege, żeby nie było, że my zdechlaki! a co... http://weganizm.blox.pl/2010/07/Mac-...e-Fighter.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 15:37
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wymyslilam coś a mianowicie; smażone nalesniki z dodatkiem/ zamiast jajka/ rozmiekłego w wodzie siemienia lnianego plus mąka ziemniaczana i zwyczajna mąka. Nalesniki usmaże a na to połoze ugotowana soczewicę z kapusta kiszoną ugotowaną i zasmazka na oleju.Naleśniki zawinę tak jak zawija sie gołabki.Odstawie do wystygnięcia albo popanieruje w z siemienia lnianego i usmaże .Oczywiscie dodam przyprawy , ciekawe jak wyjdzie? do dzieła ,napisze pózniej.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.