menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 10:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Poprawność polityczna...
To jest po prostu przykład, że mniejszość rządzi, a większość kładzie uszy po sobie i milczy.
Podobnie jest z Żydami. Napiszemy nawet czystą prawdę, a od razu nagonka, że niby to antysemita.
Za to za moje pieniądze /podatki/ robią filmy o tym, że Polacy mordowali Żydów i tak tworzy się obraz Polski, w której stwierdzenie, że Polacy budowali obozy zagłady, jest przyjmowane za coś oczywistego.
Wojna, to okrutna rzecz i wiele było wypaczeń. Wielu było s-synów, ale też wielu bohaterów, a o nich się milczy.

Oglądałam film - wspomnienia kobiet, które były w Palestynie jako żołnierze Izraelscy.
Przerażająca była opowieść o tym, jak wojna zmienia ludzi, w bestie.
Mosad - to też jedna z najbardziej skutecznych i brutalnych organizacji.
A oni ciągle budują obraz tych pokrzywdzonych.
Owszem, byli, ale teraz sami nie ustępują Niemcom.

Przyznam, nic by mnie to nie obchodziło, gdyby nie to, że zapominają o winie Niemców /bo oni są silni i bogaci/ a całą winę zwalają na Polaków. Ten obraz budują skutecznie i konsekwentnie /filmy, książki itd./
----
Też mnie oburza wyrok w sprawie tajnych więzień w Polsce.

Kiedyś Polacy wyrzucili jakiś arabów, podejrzanych o terroryzm.
Ile było w mediach głosów, że nie ma wystarczających dowodów, że gdzie prawa człowieka itd.
Nasze służby miały czekać, aż wysadzą pociąg?
----
Poprawność polityczna, prawa do wolności wypowiedzi, też powinna mieć jakieś granice.
My będziemy tak poprawni, a mniejszość, obojętnie jaka, będzie nam dyktowała warunki, aż zamkną nam całkowicie usta.

Pod każdym zdaniem się podpisuję.
TO NASZ DOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 13:31
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
TO NASZ DOM.
Jeśli tak, to zabierzmy białych z Ameryki, z Australii, z Afryki... Przecież tam się wepchnęliśmy do czyjegoś domu, niszcząc, zabijając. Wolno było nam u kogoś, ale komuś u nas... wara?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 13:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Czyli sugerujesz, że niebawem będziemy w rezerwacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 13:46
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Czy nie byłoby to jakąś dziejową sprawiedliwością?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 13:54
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

O matko!!

Ja nie chcę do rezerwatu!!

Hmm...zresztą to Wy idźcie, bo ja już w nim jestem.
No prawie...
http://jura.slaskie.travel/Poi/Pokaz/3781

Jak sądzisz, czy to już ekspiacja za konkwistę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 15:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
Jeśli tak, to zabierzmy białych z Ameryki, z Australii, z Afryki... Przecież tam się wepchnęliśmy do czyjegoś domu, niszcząc, zabijając. Wolno było nam u kogoś, ale komuś u nas... wara?
To błogie pojęcie DOMU rozszerzyłeś na całe kontynenty. To bardzo duże domy, w których zawsze istniała rotacja mieszkańców jak w wielopiętrowym bloku.
Wystarczy, że uogólnisz to pojęcie jeszcze bardziej, rozciągając go na całą planetę Ziemia i już wszystko będzie w porządku. Nikt nikogo nie wypchnie. Noo... może jedynie w kosmos.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 15:56
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
O matko!!


Jak sądzisz, czy to już ekspiacja za konkwistę?

Nie wiem czy ktoś woli rewanż w porządku chronologicznym czy od najświeższych spraw, a może losowo...
Zresztą - może to najmniej istotne

Cytat:
Napisał Frat
To błogie pojęcie DOMU rozszerzyłeś na całe kontynenty. To bardzo duże domy, w których zawsze istniała rotacja mieszkańców jak w wielopiętrowym bloku.
Wystarczy, że uogólnisz to pojęcie jeszcze bardziej, rozciągając go na całą planetę Ziemia i już wszystko będzie w porządku. Nikt nikogo nie wypchnie. Noo... może jedynie w kosmos.

Myślisz, że to ja rozszerzyłem to pojęcie domu? "Europa dla Europejczyków, muzułmanie do domu, czy raczej won z Europy...", "Europa zagrożona islamizacją", "Nie! multi-kulti"...
W zasadzie niczego to nie zmienia. Biały człowiek wchodząc na inne kontynenty wchodził też w te małe, konkretne domki, tipi, puebla, szałasy.
Lila chyba też nie pisała o swoim konkretnym domu ale ten DOM miał szersze znaczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 16:15
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

A wracając do Charlie Hebdo...
Kilka lat temu byłem na wczasach nad polskim morzem. W miasteczku w którym byłem wydarzył się incydent. Grupka rozwydrzonej młodzieży weszła do kościoła podczas mszy i zaczęli lżyć księdza i wiernych, kląć, robić burdę.
Tak się zastanawiam, czy gdyby w ramach odwetu jakaś katolicka grupka Młodzieży Wszechpolskiej czy po prostu niezrzeszonych ale wkurzonych osób poszła na mecz z bombą i wrzuciła ją w sektor kiboli zabijając 12 osób, czy wtedy wszyscy bylibyśmy kibolami?
Charlie Hebdo rezerwuje sobie prawo do wyszydzania i kpin w ramach wolności słowa. Być może porównanie tych dwóch wydarzeń nie jest łatwe. Jedno w sposób oczywisty chamskie i wywołujące sprzeciw, drugie przemycające te same emocje (kpiny i szyderstwa) w strefę kultury. Dla mnie to paradoks, że solidaryzujemy się akurat z Charlie Hebdo reprezentującym niezbyt jasną stronę naszej kultury. A przy tym inne śmiertelne ofiary jakby nas nie obchodziły.
To smutne, że pracownicy Charlie Hebdo zginęli. Kondolencje dla rodzin i bliskich są jak najbardziej na miejscu. Przemoc nigdy nie ma dostatecznego uzasadnienia. Ale... je ne suis pas Charlie Znalazłbym inne swoje tożsamości. Może jestem kobietą z Afganistanu czy innych krajów zdominowanych przez islam, traktowaną jak podgatunek, gwałconą niemal bezkarnie lub okaleczaną/zabijaną przez męża pod byle pretekstem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 16:15
christine53u christine53u jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Polska
Posty: 14
Domyślnie

Boże, co to się dzieje z tym światem, że już nawet nie można swobodnie wygłaszać swojej opinii. I co to teraz zrobić? Odpowiedzieć ogniem to jakby dać im wygrać, bo zniżyć się do tych samych argumentów. A brak reakcji może zachęcić grupy terrorystyczne do kolejnych takich występków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 16:29
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał christine53u
Boże, co to się dzieje z tym światem, że już nawet nie można swobodnie wygłaszać swojej opinii. I co to teraz zrobić? Odpowiedzieć ogniem to jakby dać im wygrać, bo zniżyć się do tych samych argumentów. A brak reakcji może zachęcić grupy terrorystyczne do kolejnych takich występków.
Mógłbym i ja podpisać się pod Twoimi słowami. Tyle tylko, że wyrzuciłbym owo "już". Czy nie było tak zawsze?
Dodałbym jeszcze może pytanie "Dlaczego tak lubimy wyśmiewać innych i z nich szydzić?"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 17:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
Myślisz, że to ja rozszerzyłem to pojęcie domu? "Europa dla Europejczyków, muzułmanie do domu, czy raczej won z Europy...", "Europa zagrożona islamizacją", "Nie! multi-kulti"...
W zasadzie niczego to nie zmienia. Biały człowiek wchodząc na inne kontynenty wchodził też w te małe, konkretne domki, tipi, puebla, szałasy.
Lila chyba też nie pisała o swoim konkretnym domu ale ten DOM miał szersze znaczenie
A ja myślę, że zmienia. DOM w znaczeniu kraj lub ojczyzna, albo też w węższym znaczeniu obszarowym, wyzwala zbiór wielu wartości emocjonalnych, a między innymi pewną solidarność grupową
Dom, którym jest np. Europa, Ameryka lub Afryka to wiele domów, które jako całość już tak emocjonalnie nie oddziałują, ale również uprawniają do solidarności grupowej w przypadku zagrożenia.
Biały człowiek wchodził najczęściej do "domu" innego białego człowieka a jeśli przekraczał granice kontynentów, to jego życiową koniecznością było zakładanie tam nowych "domów". Nikt nie twierdzi, że cywilizacja nie jest drapieżna i ekspansywna.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 17:47
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Spirala nienawiści, rośnie.
Najpierw wołają, pomóżcie! Amerykanie pomagają tam, gdzie mają interes.
Ci co wołali o pomoc, są zadowoleni. Ale druga grupa ma ich dosyć, bo więcej ludzi ginie, niż za czasów dyktatora.
Rośnie nienawiść...
Może to i dobrze, że zaatakowano redakcję...Wiem, te słowa wzbudzą oburzenie.
Jednak teraz jest czas, by zastanowić się nad granicami tolerancji, a ten atak właśnie nam to uświadomił.
Sytuacja jest bardzo trudna.
Problemem jest to, że wielu z tych terrorystów, wychowywało się w dość dobrych warunkach, lub odwrotnie, w slamsach gdzie jest beznadzieja...w każdym razie to ludzie wychowani w zachodniej cywilizacji, którzy uwierzyli w wartości, jaki niesie islam.
Chyba dobrą drogą są działania w Austrii, która nie dopuszcza obecnie, by w meczetach byli sprowadzani z zagranicy mułłowie.
Bo to oni obecnie są terrorystami, którzy w świetle prawa, narzucają swe idee i poglądy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 18:38
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A ja myślę, że zmienia. DOM w znaczeniu kraj lub ojczyzna, albo też w węższym znaczeniu obszarowym, wyzwala zbiór wielu wartości emocjonalnych, a między innymi pewną solidarność grupową
Dom, którym jest np. Europa, Ameryka lub Afryka to wiele domów, które jako całość już tak emocjonalnie nie oddziałują, ale również uprawniają do solidarności grupowej w przypadku zagrożenia.
Biały człowiek wchodził najczęściej do "domu" innego białego człowieka a jeśli przekraczał granice kontynentów, to jego życiową koniecznością było zakładanie tam nowych "domów". Nikt nie twierdzi, że cywilizacja nie jest drapieżna i ekspansywna.
Nie neguję wcale owych wartości emocjonalnych związanych z domem-ojczyzną. Ja wypowiadałem się w kontekście zamachu na Charlie Hebdo dokonanego w przybliżeniu na tle konfliktu dwu kultur. Robi się wiele, by nie utożsamiać zamachu z islamem, ale sami zamachowcy twierdzili, że mszczą proroka. W takim ujęciu, gdy jest to konflikt różnych kultur, w kręgu których znajduje się wiele domów-ojczyzn, odwoływanie się do tego szerszego domu-kultury jest chyba zasadne.
A gdy pisałem, że to nic nie zmienia, to miałem na myśli, że ekspansja na drugi kontynent nie jest możliwa bez jednoczesnej ekspansji w domy prywatne jak również w domy-ojczyzny. Nikt nie twierdzi, że cywilizacja nie jest drapieżna ani ekspansywna. Ale odnoszę wrażenie, że tylko naszą ekspansywność to w naszym mniemaniu usprawiedliwia. My (w znaczeniu dowolnie szerokim: biali ludzie, Polacy) możemy zdobywać nowe tereny/lepsze warunki bytowe, ale jeśli ktoś obcy (o innym kolorze skóry, innowierca, obcokrajowiec) chce to samo zrobić u nas to jest niezrozumiałe, nieakceptowalne (lub na takie coraz powszechniej wygląda).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 20:46
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie nie jestem charlie

http://www.fronda.pl/a/charlie-hebdo...ola,46308.html
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 21:44
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał christine53u
I co to teraz zrobić? Odpowiedzieć ogniem to jakby dać im wygrać, bo zniżyć się do tych samych argumentów. A brak reakcji może zachęcić grupy terrorystyczne do kolejnych takich występków.
Nikt chyba nie bierze pod uwagę chyba najprostszej i naturalnej reakcji. Przeprosin i zaprzestania wykpiwania. Może niedługo przeprosiny będą dokonywane już tylko po wyrokach sądu a przeproszenie bez wyroku uznawane będzie za nadgorliwość. Oczywiście nie mam na myśli przepraszania terrorystów. Ale chyba znalazłby się powód do przeproszenia różnych grup religijnych. Przydałoby się też konsekwentne pilnowanie rozdziału państwa od kościoła. Przynajmniej u nas ( na Zachodzie chyba nie mają z tym takiego problemu).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 23:09
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Tylko kto kogo ma w tym przypadku przepraszać jeżeli cała ta tragifarsa to była false flag !!!
W sieci już jest film na którym rzekomo zamordowany policjant po jakimś czasie ożył i dzwoni z telefonu - pewnie uspakajał rodzinę !
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 23:47
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Tylko kto kogo ma w tym przypadku przepraszać jeżeli cała ta tragifarsa to była false flag !!!
W sieci już jest film na którym rzekomo zamordowany policjant po jakimś czasie ożył i dzwoni z telefonu - pewnie uspakajał rodzinę !
Niezależnie od tego, czym było to zdarzenie, redakcja Charlie Hebdo na pewno znalazłaby powody do przeprosin za WCZEŚNIEJSZE publikacje. A przeprosiny dotyczyć by miały przecież nie zamachowców, więc nie ma nic do rzeczy kto to zrobił i na czyje zlecenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 15-01-2015, 23:48
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał christine53u
Boże, co to się dzieje z tym światem, że już nawet nie można swobodnie wygłaszać swojej opinii. I co to teraz zrobić? Odpowiedzieć ogniem to jakby dać im wygrać, bo zniżyć się do tych samych argumentów. A brak reakcji może zachęcić grupy terrorystyczne do kolejnych takich występków.

I co? -dobre jest to że kazdy może wypowiadać swoje opinie bo tak mu się chce? Bo ma takie widzimisie? Mozna krytkować ludzi za złe zachowania, mozna wypowiadać się lecz niewolno naruszać czyjejś godnosci.
Dziś ogromną siłą są media, przepływ informacji i podatność społeczeństwa na manipulacje.
To co stało się w Paryżu jest czymś odrażającym i dobrze że świat to potępił. Ale czy potępił poczynania tego czasopisma?
Czy zadał sobie ktos pytanie że czasopismo przekracza granicę smaku, granicę satyry która jest do przyjecia i wchodzi w obszar szyderstwa? Każda religia ma swoj ideal, swoje dogmaty i granice tabu.To czasopismo szydziło z muzułamanów ale i z Mahometa. Religia to świetny instrument do manipulacji ludzkimi umysłami.
Dzisiejsza wiedza jest filtrowana tak jak kiedyś. Mamy w tym sporo wiedzy i przykrych doświadczeń.U nas w Polsce po 39 roku cały czas świat zachodu był zły a tylko świat bolszewi był dobry i sprawiedliwy. W Rosji było jeszcze gorzej. Tam wierzyli w Stalina a nie stalinowi nie dlatego że był wspaniały, lecz dlatego że byli tak zmanipulowani.
Dziś jest podobnie. Wszyscy(prawie) uważamy że Swiat muzułmański to terroryzm i należy go zniszczyć. Jesteśmy tak zmanipulowani że balibyśmy się z nimi rozmawiać i wysłuchać ich opinii w temacie terroryzmu i kto dla nich jest terrorystą i politycznym bandziorem. Przecież w Iraku też miała być broń i chemiczna i broń jadrowa a jej nie było. Husajna powiesili, z kraju zostały zgliszcza. A Libia? -a Syria i Damaszek? Jesteśmy bardziej zmanipulowani niż przypuszczamy. Co mówi się w świecie o obozach zagłady w Polsce. Niemieckie obozy czy Polskie? Kłamstwo kłamstwem kłamstwo napędza i tyle.
Liczy sie kasa i dla tej kasy ludzie dopuszczają się ohydztwa i bluźnierstwa kłamstw i manipulacji. Wielcy tego świata potrzebują nas maluczkich do realizowania swoich podłości dlatego bawią się nami jak lalkami w teatrze kukiełkowym. Napuszczają jednych na drugich i robią interesy polityczne, biznesowe mając w nosie hasła którymi się posługują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 16-01-2015, 13:56
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Około 200 osób protestowało w piątek pod francuskim konsulatem w pakistańskim mieście Karaczi przeciwko publikacjom karykatur proroka Mahometa w paryskim tygodniku "Charlie Hebdo". Doszło do starć demonstrantów z policją, która użyła gazu łzawiącego. Ranny został m.in. fotograf agencji AFP - podaje Reuters.
Cytat:
Dwie osoby zginęły, a jedna została zatrzymana w czwartek w operacji antyterrostycznej w mieście Verviers wymierzonej w grupę dżihadystów, która planowała przeprowadzić na terytorium Belgii zamachy terrorystyczne na wielką skalę - poinformowała prokuratura.

Belgijscy śledczy wyjaśnili na konferencji prasowej, że policja zamierzała przeszukać około 10 mieszkań osób, które ostatnio wróciły do kraju z Syrii. Podejrzani zostali wytypowani w trakcie kilkutygodniowego śledztwa.

Jednak podejrzani z Verviers otworzyli do funkcjonariuszy ogień, po czym wywiązała się strzelanina, w której dwóch napastników zginęło.
http://www.charliehebdo.fr
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Alexis de Tocqueville.
Ilu ludzi to rozumie?
Ilu ludzi to wyznaje?
Ilu praktykuje?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 17:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
http://www.charliehebdo.fr
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Alexis de Tocqueville.
Ilu ludzi to rozumie?
Ilu ludzi to wyznaje?
Ilu praktykuje?

Hypatio!
Jeśli więc do wolności człowieka z Bliskiego Wschodu należy też wyznawanie islamu, a tegoż islamu świetościa bezwzględną jest
Prorok do spółki z Allachem. Po krwawej łaźni jaką sprawili ich wyznawcy w związku z satyryczną działalnościa owego pisma powinno to pozostałych autorów zmusić do przemyśleń.
Powtórka prowokacji już zdaje się spowodowała smierć kolejnych ludzi. I wygląda, że to może nie być koniec.
Nie jest wykluczone, że zobaczymy kolejne rzezie fanatyków dokonywane tępym nożem na białych z różnych państw I różnych narodowości jeśli fanatykom uda się porwać choćby podczas wycieczek na ich terenach.
Ci satyrycy i ich fani powinni rozważyć czy to co robia warte jest trupów tych, którzy ich pisemka nigdy nie mieli w rękach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Przyjaciółki" i "przyjaciele" kochankowie tadeusz50 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-08-2014 01:17
"Dzień Gornika"" zdzislaw.bedrylo Seniorzy i praca 0 04-12-2012 16:37
Projekt "Turystyka szansą na rozwój" bezpłatne szkolenia dla osób zatrudnionych 55+ Małgorzata P. Zaproszenia 1 25-02-2012 09:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.