menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 19:54
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 808
Domyślnie ? ? ?

Jak wytłumaczyć sobie, jeżeli co jakiś czas powraca sen z tych samych miejsc?w których nigdy się nie było w realu.W snach po raz kolejny i dokładnie w tych samych miejscach.np. olbrzymi budynek z pietrami z wielka ilością drzwi i nigdy nie mogę trafić do swego pokoju . coś w rodzaju sanatorium czy szpitala.
  #222  
Nieprzeczytane 13-02-2011, 20:11
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witaj serdecznie.

Kamo5,trzymam za Ciebie kciuki i miło i ciepło przytulam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #223  
Nieprzeczytane 14-02-2011, 13:00
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Ktoś umarł (nieboszczyka nie widziałam), ale wiedziałam, że to byl szwagier mojego teścia (człowiek ten nie zyje już 3 lata), my idący w kondukcie pogrzebowym zamiast kwiatów nieśliśmy .... torty, mój był czekoladowy, z wielkim pęknietym sercem i z napisem 58 .

Dodam, że do osoby niezyjącej, (którą w życiu normalnym znałam tak sobie), nie pałałm do niego żadnym uczuciem, w chwili śmierci miał okoł 70 paru lat
  #224  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 13:31
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Dorotko, ja też ostatnio mam podobne sny i nie wiem dlaczego.
Śnił mi się kondukt pogrzebowy, wśród niosących trumnę był mój tata, tylko dużo młodszy, trumna spadła i otworzyła się, wiedziałam,że jest w niej mój nieżyjący tata, ale go nie widziałam.
Często śnią mi się zmarli ludzie, ale jako żywi .
W ogóle ostatnio coś mnie prześladuje, jakieś koszmary.
Pozdrawiam.
  #225  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 16:36
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Stan psyche

Dopóki żyła mama i cierpiała męki doczesne, nie mogłam przespać nocy, żeby się kilkakrotnie nie obudzić. Odkąd odebrałam info, że umarła, śpię spokojnie. Czym jest sen? Emanacją naszych obaw i trosk. Kiedy te traca rację bytu, następuje spokój. Sen nie jest niczym więcej niż funkcją pracy naszego systemu nerwowego. Prozaiczne, ale - moim zdaniem - prawdziwe.
  #226  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 19:02
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Czym jest sen? Emanacją naszych obaw i trosk. - masz rację baburko....i witam Cię serdecznie na wątku

Dziewczyny Renara, Dorotka, Kama.....spróbuję cos przybliżyc...

Sny powtarzające są to przeważnie sny symboliczne. Cechą charakterystyczną takich snów jest to, że one dość często powtarzają się. Jeśli jakiś sen śnił się nam już dwa razy to ten sen należy do kategorii snów powtarzających. Sny powtarzające mogą przybierać dwojaką formę.
Pierwsza jest taka, że sen w niemal niezmienionej formie nam się pojawia, jak film który powtórnie oglądamy.
Druga forma takich snów polega na tym, że tylko określony fragment snu, charakterystyczny szczegół przewija się w różnych snach. Przykładowo raz w śnie spadamy z balkonu, a innym razem na nim stoimy, a cały balkon się chwieje i boimy się upadku. Przykłady takich powtarzających się snów można znaleźć w przykładach tłumaczenia snów.
Niezależnie którą z form dane sny powtarzające będą miały, sny takie należą do najważniejszych snów. Sny powtarzające przeważnie poruszają bardzo istotny problem dla śniącego. Powtarzanie snów bierze się stąd, że czasem podświadomość zachowuje się jak uparty nauczyciel. Podświadomość mówi coś raz do śniącego, śniący nie reaguje na przekazywaną wiadomość więc następuje kolejne powtórzenie. Takie powtarzanie jakiegoś snu może trwać nawet przez bardzo długi okres czasu, ale praktycznie zawsze ustępuje gdy w rzeczywistym życiu rozwiążemy gnębiące nas problemy sygnalizowane przez sen.

Jeśliby sen porównać do monologu pomiędzy podświadomością, a śniącym to zwykłe sny można by porównać do zwykłej rozmowy informującej nas o czymś. Natomiast sny powtarzajace byłyby ciągłym nawoływaniem i krzyczeniem.

a teraz podpowiedzi.....
zmarły- widzieć....wesele, narodziny w bliskim otoczeniu
zmarły, który ożył....kłopoty , lub straty
kondukt pogrzebowy - choroba w rodzinie
liczba- sen o szczęściu...zapamietaj liczbę

Przymrużmy oko zawsze proszę.....
  #227  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 14:39
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Malwinko, no i trafnie wytłumaczyłaś mój sen, na drugi dzień po nim mój syn zachorował na ciężką grypę, mam nadzieję,że wkrótce mu przejdzie.
  #228  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 15:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Renatko..nie tak dosłownie.....zachorował, bo go zarazki złapały, pewnie się nie szanował(bez czapki, szalika itd...)a może miał osłabiony organizm....musi wyleżec(przywiąż jak tzreba...hihi) a to wymaga czasu....buzka
  #229  
Nieprzeczytane 18-02-2011, 17:07
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Dzięki Malwinko, Chyba rzeczywiście będę musiała go przywiązać, bo sam mówi, że go "nosi", a wiadomo, że grypę trzeba "wyleżeć".
  #230  
Nieprzeczytane 21-02-2011, 13:05
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Sny dużo mówią nam o nas samych. Nasze lęki, obawy, szczęście...to wszystko przesyła nam podświadomość w snach. Ludzie smutni mają smutne sny, pogodni- pogodne. Świat marzenia sennego stanowi formację bardziej archaiczną niż świat życia świadomego. Obowiązują w nim prawa charakterystyczne dla procesówe rozgrywających się poniżej progu świadomości: zniesienie porządku czasowo- przestrzennego, odmienne prawa przyczynowości, brak poczucia wolności woli. Często koloryt uczuciowo- nastrojowy marzeń sennych odpowiada kolorytowi wczesnego dzieciństwa. Sny człowieka o trudnym dzieciństwie przepojone są lękiem i agresją.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
  #231  
Nieprzeczytane 09-04-2011, 12:09
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Przestało nam się dziwnie śnic????...hihi
Ja miałam zdiś sympatyczny sen....sniło mi sie pomieszczenie miłe w odbiorze pełne slicznych jak żywych sztucznych kwiatów....wszystkie dorodne,mięsiste "rosły"w wazonach, doniczkach do góry, bez żadnych odnóg w bok.dużo było orchidei, malw, mieczyków......wśród tych kwiatów stały długie stoły całe zastawione potrawami z dodatkami białymi...w większości sałatki....i duzo sympatycznych , usmiechniętych kobiet i jeden czarny(wiedziałam,z ę pofarbowany)mezczyzna, znajomy obchodzący jubileusz 80 lecia....obudziłąm się zrelaksowana..
  #232  
Nieprzeczytane 03-05-2011, 22:59
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Śniłą mi się droga po obu stronach zalesiona, ja za kierownicą i znikający tył dużego dzika....bardzo intensywnie pamiętam ten tył dzika..jakby był pod lupą , w powiększeniu....
  #233  
Nieprzeczytane 19-06-2011, 20:34
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Witaj Malwinko, dziwny miałaś sen, opowiedz, czy był zapowiedzią czegoś nietypowego?

Moje sny ostatnio też mnie zastanawiają.
Śnił mi się nad ranem pożar, płonący dom, ludzie w płomieniach- straszne.Po przebudzeniu włączyłam telewizor i usłyszałam o tym wielkim pożarze, który wybuchł na śląsku i pochłonął kilka ofiar.

Dziś znowu śniłam, że jestem w ciąży i okropnie się martwię, jak ja wychowam to dziecko w tak późnym wieku.
Często śni mi się nawet poród, to nie do zniesienia takie uporczywe wracanie do tego samego tematu.
Nie wiem, co mam o tym myśleć.
  #234  
Nieprzeczytane 19-06-2011, 22:25
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Renatas, wg mnie, pożar w śnie to zlodziej, strata,... a ciąża i dziecko to niestety, ale zapowiedź kłopotów,..
Musisz być szczególnie czujna i ostrozna,.... moze to tylko ostrzezenie,... nie musi się spełnić przecież..

Ale,... ''strzeżonego Pan Bóg strzeże''
__________________
]


  #235  
Nieprzeczytane 20-06-2011, 16:04
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Wolałabym, żeby te sny się nie sprawdzały, bo u mnie zawsze wychodzi coś niedobrego.
  #236  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 11:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Nareszcie..snili mi sie rodzice, tak jakby razem..to ważne..bo w życiu byli emocjonalnie oddzielnie...mama taka pogodna, młoda taka po 40 malowałą sobie paznokcie u nóg lekko pomarańczowym transparntnym lakierem..i tata wpadł w takim jasnym prochowcu z wczesnych lat 60tych..był tez młody, przyniósł torebkę bobu i prosił ,zęby ugotowac....ten sen był taki normalny, ciepły , spokojny.....i miły
  #237  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 12:52
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Ja miałam dzisiaj sen,że mam się wstawić ko Kliniki Etiologii bo mam Raka Gardła,Obudziłam się w nocy około 2,-giej zlana potem a serce tłukło jak opętane.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #238  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 12:54
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wyobrażam sobie Twój lęk....w nocy wszystko jest czarniejsze niż w dzień.....czy aby jakis objaw nie męczy Cię od dawna?
  #239  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 14:10
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Malwinko na szczęście czuję się dobrze a jedynie tylko kręgosłup dokucza,ale to dzisiaj co 2-giemu się zdarza.


Na ranem około 4,oo miałam następny Sen.
Moja bardzo bliska Koleżanka,która od 4-rech laty nie żyje;siedział w swoim domu w Kuchni przy stole i piła Kawę w drewnianym Kubeczku i był tam jakiś mężczyzna a Ona panicznie chłopów nie cierpiała.Ja jechałam samochodem czy szłam pieszo nie za bardzo pamiętam,ale ten szczęśliwy uśmiech jest mi miły i wiem że ma spokój.Ona była nie wierząca a jednak jest przyjęta także do Nieba.
Włosy naturalne Blond i śmiała się zadowolona
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #240  
Nieprzeczytane 26-06-2011, 17:13
WandaO's Avatar
WandaO WandaO jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 2 788
Domyślnie

Witam Malwinko.Widzę,że trochę zajmujesz się tłumaczeniem snów.Mnie dzisiaj śniły się zęby-miałam kilka zepsutych(choć w rzecztwistości mam wszystkie zdrowe)
Parę lat temu ciągle śniły mi się wypadające zęby-zaczynały mi się ruszać,a póżniej wszystkie wypluwałam do garści.Teraz ,gdy przeczytałam Twój post,że powtarzające się sny to krzyk naszej podświadomości, wiem,że to było ostrzeżenie od niej.Napisz mi,Malwinko,czy to było rzeczywiście ostrzeżenie o chorobie,bo zachorowałam poważnie i przestało mi się to śnić.
No i ten dzisiejszy sen,co oznacza?
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kabaret SEN... Kazimierz Humor, zabawa - wątki archiwalne 177 06-01-2010 14:51
Dziwny komunikat an_inna eSenior 12 02-12-2007 18:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.