menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #132361  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 20:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Rolnicy wybrali to mają.
"Dopłaty do hektara najbardziej zyska Litwa Łotwa Estonia Rumunia. Wzrost dopłat dla Polski nie będzie znaczący i nie wyrówna różnicy w poziomie dopłat w takich krajach jak Holandia Belgia czy Niemcy. Dopłaty w Polsce w 2020 będą poniżej średniej unijnej o ponad 50 €/ha”]

Maju!
masz hektary?masz krowy i świnie?dopłaca ci ktoś do emerytury? Jakieś pińcet+,300 na tornister itd?
Ja nie. To jakoś mało mnie to interesuje.
Chłopstwo gremialnie głosowało na PiS /Jurgiela/Szydło i ....Wojciechowskiego ten PiS wybrał... to niech teraz do KACZYŃSKIEGO żale i modły wnoszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132362  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 20:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Żadna czarna rozpacz.
To przewidywanie konsekwencji pisowskiego bałaganu.
Jakaś inna następna ekipa tak szybko nie naprawi tego, co zostało rozmontowane, a skutki poniesie społeczeństwo, bo rząd i reszta folwarku da sobie radę.

Polu!
Czy chcesz przez powyższe powiedzieć, że to społeczeństwo /te ok 8 mlnów/
co ten wyborczy proceder uprawiało to banda bezmózgów jest otumanionych na wzór podopiecznych Pawłowa?

Jak głosowali tak mieć będą. Przecie te przyrodnicze ciekawostki z tabula rasa pod czaszą, co je powyżej wypisałem, nie były nieznane?

Od 4 długich lat te Polcy i Polacy /tak jak my/ wytryski ich intelektu oglądają.
I skoro ten ogłupiały i niedouczony /albo LENIWY/ elektorat tak DECYDUJE to musi cierpieć.. i KAŻDEGO Banasia brać na swój garb.

Dziś NIKT już nie może powiedzieć, że NIE WIDZIAŁ czym grożą takie a nie inne wybory.
I tyle...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132363  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 20:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I kolejny przykład z mafijnego ogrodu ....

Cytat:
Konrad K., główny bohater największej finansowej afery ostatnich lat zeznał w prokuraturze, że był tajnym współpracownikiem CBA o pseudonimie „Zeus”.


K. przyznał, że z CBA zaczął współpracę „bardzo długo” przed wybuchem afery. Informacje miał też przekazywać ABW. Co więcej – spotkania miały być nagrywane.

W wyniku afery 10 tys. osób i ponad 170 instytucji straciło w sumie 2,5 mld złotych. W aferze przewijały się nazwiska Kornela Morawieckiego oraz ludzi jego syna – premiera.


K. był twórcą i prezesem GetBack, spółki kontrolowała większość rynku obrotu długami.

Firma ta sponsorowała związane z PiS media i ich imprezy, na których nagrody odbierali m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

to może i z takiego powodu Banaś może pokazać wała bossowi i reszcie tow z PiSu.
No i skoro był współpracownikiem ten K. to może jego szefowie z CBA go prowadzili i nie bezinteresownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132364  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 21:09
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I kolejny przykład z mafijnego ogrodu ....
to może i z takiego powodu Banaś może pokazać wała bossowi i reszcie tow z PiSu.
No i skoro był współpracownikiem ten K. to może jego szefowie z CBA go prowadzili i nie bezinteresownie.

Robi się ciepło ale ta chalastra pisowska i tak nie pokuma
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132365  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 21:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Robi się ciepło ale ta chalastra pisowska i tak nie pokuma


Ale ....kropelka drąży skałę
Jak to mawiał Młynarski? Róbmy swoje...

i zobaczymy kto tą BANAŚstory przerobi na thriller kryminalno-polityczny na miarę np Kleru.

A ciut serio, to zauważ, że od czasu ułaskawienia przez DUDĘ na rozkaz KACZYŃSKIEGO kilku
przestępców to gdzie jakaś AFERA na miarę kosmosu się nie objawi, to służbami cuchnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132366  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 21:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

kurde! ale się KAMINSKIEMU na aktywność zebrało.
lawina jakaś przestępców? czy działania maskujące?
Gdyby tacy aktywni byli przy Banasiu, to......
Cytat:
Z ustaleń Dziennika Gazeta Prawna wynika, że wizyta agentów CBA w KNF dotyczyła niedopełnienia obowiązków nadzorczych w sprawie Plus Banku
Udało nam się uzyskać informacje, że wejście do siedziby nadzoru miało miejsce na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Funkcjonariusze CBA przeprowadzili czynności wczoraj i są one związane ze śledztwem dotyczącym niedopełnienia obowiązków nadzorczych nad działalnością Plus Bank. To instytucja, której większościowym akcjonariuszem jest jeden z najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz.

A polsat tak PiS od jakiegoś czasu dopieszcza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132367  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 21:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Polu!!!
bo Ty żeś biegła w tych mediach.... puścili Tuska?

Cytat:
Tusk do dziennikarki: Mam odruch obrzydzenia, kiedy słyszę takie argumenty. Mam nadzieję, że państwo to puszczą
To kosztuje Polskę już naprawdę za dużo i jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w odruchu, powiem mocno, obrzydzenia, kiedy słyszę tego typu argumenty
- mówił Tusk do dziennikarki, przypominając przy tym, że gdyby nie niezależne media, to światła dziennego nie ujrzałaby sprawa małej Emi i oczerniania sędziów przez ludzi z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że państwo to puszczą, chociaż przemawia przeze mnie prawdopodobnie w tej chwili naiwność
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132368  
Nieprzeczytane 04-12-2019, 23:04
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu!!!
bo Ty żeś biegła w tych mediach.... puścili Tuska?
Cytat:
Cytat:
Tusk do dziennikarki: Mam odruch obrzydzenia, kiedy słyszę takie argumenty. Mam nadzieję, że państwo to puszczą
To kosztuje Polskę już naprawdę za dużo i jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w odruchu, powiem mocno, obrzydzenia, kiedy słyszę tego typu argumenty
- mówił Tusk do dziennikarki, przypominając przy tym, że gdyby nie niezależne media, to światła dziennego nie ujrzałaby sprawa małej Emi i oczerniania sędziów przez ludzi z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że państwo to puszczą, chociaż przemawia przeze mnie prawdopodobnie w tej chwili naiwność
Odpowiedź z Cytowaniem

"chociaż przemawia przeze mnie prawdopodobnie w tej chwili naiwność" )))))

naiwność )))) u Tuska )))) nieprawdopodobne.
Znam bajkę o Czerwonym Kapturku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132369  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 08:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
"chociaż przemawia przeze mnie prawdopodobnie w tej chwili naiwność" )))))

naiwność )))) u Tuska )))) nieprawdopodobne.
Znam bajkę o Czerwonym Kapturku.

brawo Arti!
Chyba dobrze kombinujesz
Wilk nawet ochwacony i szczerbaty jest dalej wilkiem i myśliwy jest osobą pożądaną dla regulacji stada z Banasiami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132370  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 09:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

co jest stosowne a co nie wedle Przyłębskiej w TK

Cytat:
Nieoficjalne spotkanie z Morawieckim w TK?
W dalszej części pisma skierowanego do przewodniczącego komisji Wyrembak przedstawia zapis swojego stanowiska z "części jawnej posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Trybunału Konstytucyjnego w dniu 26 listopada 2019 br." W stanowisku sędzia zadaje Julii Przyłębskiej szereg pytań. "Czy nie znajduje Pani Prezes nic niestosownego - nic ośmieszającego i kompromitującego Trybunał - w bardzo aktywnym wykorzystywaniu Pracowników gabinetu Pani Prezes do konspirowania nieformalnej wizyty Prezesa Rady Ministrów w Trybunale zwłaszcza przed Wiceprezesem Trybunału?" - brzmi jedno z nich, przytoczone przez TVN24.


Dalej Wyrembak pyta, czy Przyłębska nie "znajduje nic niestosownego" w namawianiu go do "udziału w spotkaniu z panem Jarosławem Kaczyńskim i składania donosów na wiceprezesa Trybunału". Według sędziego Przyłębska miała namawiać sędziów TK do podpisywania listów poparcia dla niej i "dyskredytowania wszelkich zarzutów podnoszonych wobec praktyk prezes".

od jutra WSZYSTKO będzie stosowne w TK za sprawą NOWYCH "SĘDZIÓW " TK Piotrowicza i Pawłowicz.

uoj!!!Będzie się ..... DZIAŁO.

Stawiam na PREZES Krychę P. w zderzeniu z prezes Julką P.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132371  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 09:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Antek Macierewicz zza winkla
i z kanała działa.

Cytat:
Członkowie Akademickich Klubów Obywatelskich chcą badań dotyczących katastrofy smoleńskiej

Według członków AKO w przestrzeni publicznej najbardziej dominują wypowiedzi osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy na temat prowadzonych m.in. przez sejmową podkomisję smoleńską badań.

"Żadna z nich nie zechciała zorganizować choćby naukowej debaty na temat tych wyników zostawiając problem naukowo-techniczny dziennikarzom i propagandzistom" - wskazują.

Teraz następni wybitni specjaliści katastroficzni szukają szmalu.
Nie udało się internacjonalistycznie z amerykańskim wkładem, to tera Antoni M kombinuje nowe wsparcie,

bo kwiecień blisko, a Antek wciąż DOCHODZI..... tylko PRAWDĄ wytrysnąć nie może, a bojowe staruszki w moherowych hełmach w gotwiźnie do natarcia na zbója czekają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132372  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 10:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

a ......Kwiatkowski o porównaniach z .....Banasiem

Cytat:
Mój proces trwa już ponad rok.

Prokurator do tej pory, mimo decyzji sądu, nie przekazał całego materiału dowodowego. Bazujemy wyłącznie na pociętych fragmentach rozmów.

Dodatkowo, PiS-owi zajęło ponad rok przyjęcie w Sejmie rezygnacji z immunitetu, którą natychmiast złożyłem
– podkreśla.

to chyba cuś źle pocieli i myśleli, że Kwiatkowski nie zauważy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132373  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 11:19
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Komentarz Tygodnia:
Prawda o zarzutach dla Banasia -->https://www.youtube.com/watch?v=h9ESpV1HsGE

O zgromadzeniach we Wrocławiu, o okrzykach Frasyniuka, o Marianie Banasiu i zarzutach w jego sprawie, o strachu w PiS-ie, o czterech wielkich aferach i co je łączy, o zagadkowej rezygnacji prezesa Pekao.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132374  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 12:19
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Żarówka

Wygląda na to że zaczynamy wracać na drogę prawa.
"Wyrok Sądu Najwyższego nie pozostawia wątpliwości: Izba Dyscyplinarna powołana przez neo-KRS nie jest sądem niezawisłym i bezstronnym w rozumieniu standardów europejskich - skomentowała prawniczka z Inicjatywy Wolne Sądy Sylwia Gregorczyk-Abram.

Wydanie orzeczenia próbowała powstrzymać upolityczniona KRS. - Wpłynął wniosek KRS o odroczenie posiedzenia. Pismo wpłynęło o godz. 10.09, a o godz. 10 podpisaliśmy już wyrok. Nie można odroczyć czegoś, co się już skończyło - mówił przewodniczący składu sędzia Piotr Prusinowski"
https://wyborcza.pl/7,75398,25481630...TRmHgY4fgq_pC0

Ponieważ PiS ma wyroki sądów w czarnej dziurze więc od teraz zaczynam czekać na rozwój wypadków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132375  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 13:24
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Skutki roztrwonienia Polski

Skończy się mit stratega, zaczęły problemy.
Jarosław
. „Nic nie potrafię, nic nie mogę” Kaczyński.

Afera Banasia całkowicie zmieniła wizerunek Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli ktoś miał do dzisiaj jakieś wątpliwości co do politycznych umiejętności prezesa PiS, to dzisiaj pozbył się już złudzeń. Walka w układzie władzy pokazuje, że Kaczyński popełnia błąd za błędem a jego wizja państwa jest niespójna i chaotyczna.
https://www.wiesci24.pl/2019/12/05/s...ht9kjbAwqvoKV4
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132376  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 14:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu!
Czy chcesz przez powyższe powiedzieć, że to społeczeństwo /te ok 8 mlnów/
co ten wyborczy proceder uprawiało to banda bezmózgów jest otumanionych na wzór podopiecznych Pawłowa?

Jak głosowali tak mieć będą. Przecie te przyrodnicze ciekawostki z tabula rasa pod czaszą, co je powyżej wypisałem, nie były nieznane?

Od 4 długich lat te Polcy i Polacy /tak jak my/ wytryski ich intelektu oglądają.
I skoro ten ogłupiały i niedouczony /albo LENIWY/ elektorat tak DECYDUJE to musi cierpieć.. i KAŻDEGO Banasia brać na swój garb.

Dziś NIKT już nie może powiedzieć, że NIE WIDZIAŁ czym grożą takie a nie inne wybory.
I tyle...
Pluto,
psiak nie gryzie ręki, która go karmi i nie martwi się, czy jutro też będzie miał pełną michę. .
I jeszcze jedno, smutne, ale prawdziwe:
statystyczny Polak jest głupi przed i po szkodzie, bo zdolność przewidywania skutków rządowych pomysłów nie wszystkim jest dana w jednakowym wymiarze.
I tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132377  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 15:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu!!!
bo Ty żeś biegła w tych mediach.... puścili Tuska?
Ponieważ były to tzw. słuszne media, jak najbardziej narodowe i usłużne wobec pisokracji, bez przekłamań się nie da.
Pisałam tu kiedyś o Lichockiej.
To jest słodka żmija, jak kiedyś o pewnej kadrowej wyraził się pewien dyrektor.
Znam tych aparatczyków choćby z pr24 i napawa mnie ich służalczość obrzydzeniem.
To propaganda żywcem ściągnięta z czasów stalinizmu.
Wystarczy sięgnąć do gazet z tamtego okresu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132378  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 15:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arti
Komentarz Tygodnia:
Prawda o zarzutach dla Banasia -->

O zgromadzeniach we Wrocławiu, o okrzykach Frasyniuka, o Marianie Banasiu i zarzutach w jego sprawie, o strachu w PiS-ie, o czterech wielkich aferach i co je łączy, o zagadkowej rezygnacji prezesa Pekao.

Arti!
My bez youtuba wiemy, że te afery łączy KACZYNSKI i .....PiS.
Dlatego Frasyniuk nieparlamentarnie słowo PRAWDY objawił

a prawdę o Banasiu jeden pan z Krakowa wyznał kiedy dzwonił "do banasia" prosto z burdelu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132379  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 15:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie W pr24

Libicki zastanowi się, czy w razie czego w II turze zagłosuje na Kidawę.
A ja sobie myślę, że poprze jednak Dudę podobnie jak spora armia ludowców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132380  
Nieprzeczytane 05-12-2019, 15:47
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Libicki zastanowi się, czy w razie czego w II turze zagłosuje na Kidawę.
A ja sobie myślę, że poprze jednak Dudę podobnie jak spora armia ludowców.

Te inne to możliwe ale Libicki chyba na Dudę nie.....ale ma czas na przemyślenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.