menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 10:01
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Moja droga Arczio,ja to chyba jakis dziwny przypadek jestem,bo na mnie zaden specyfik nie dziala.Wybróbowałam wszystkie.Czułam się jedynie lepiej jak stosowalam HTZ.A teraz to ponoc jeszcze tarczyca sie dołozyła.Ale zaczęlam brac hormo,więc moze nastapi poprawa.Serdecznie pozdrawiam.11.gifWłaśnie przed chwila mnie "walneło" jestem mokra od stóp do głów,jak to mówią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 13:52
Renea Renea jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 14
Domyślnie

Anielko- oddycha sie jak czujemy , że robi sie gorąco.Robi się wdech nosem , potem wstrzymuje i następnie robi się dosyć długi wydech ustami, licząc w myślach odpwiednio . Oddycha się tylko wtedy przy początkach uderzenia. Mnie to pomagało, może dlatego , że był lekki przebieg a może przez te oddychanie ( na poczatku jak robiło sie ciepło - nie gorąco) nie dochodzilo do uderzeń.Trudno mi powiedzieć. Nie pamiętam do ilu się liczyło w poszczególnych fazach oddechu.Bym musiała poszukać, bo miałam gdzieś to zapisane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 13:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Na mnie działa tylko System conti i już.
Naklejam plaster i nie myślę o żadnej menopauzie.Już 5 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 14:07
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

ale pamietaj o tym zeby sprawdzic skad sie biora te preparaty . Nieraz mecza konie zeby je uzyskac...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 14:51
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ja bylam na tabletkach 7 lat,od dwóch lat nie biore,bo nie wolno dłużej niż 7 lat brać hormonu,ale moze jakaś przerwa i znowu bedzie można.Zobaczymy.Pozdrawiam i zdrowia zycze.Name:  105.jpg
Views: 394
Size:  2.7 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 17-08-2007, 10:40
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Na mnie działa tylko System conti i już.
Naklejam plaster i nie myślę o żadnej menopauzie.Już 5 lat.


5 lat - to pora na odstawienie. Zbyt duze jest ryzyko w stosunku do zysku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 05-11-2007, 10:52
polusi's Avatar
polusi polusi jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Płock/mazowsze/Polska
Posty: 189
Domyślnie

witajcie ,ja zaczełam 38 roku życia ,dostawać po kolei wszystkie dolegliwości przemijania ,brałam soję ,na uderzenia i poprawę nastroju,miałam wielkie wahania ,nastrjoiwe ,związane z sytuacją w domu ,pomagała mi soja...ale po pewnym czasie miałam dolegliwiści żołądkowe ,i po koleji zmieniałam preparaty ,aż dopasowałam sobie climea-mono ,biorę do dzis ,i jest ok,jak nie wezme ,osaczaja mnie czarne myśli i staczam się do doła
__________________
Pozdrowienia z Mazowsza
Basia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 02-02-2008, 20:06
KaL KaL jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 1
Domyślnie

Dzień dobry Wszystkim!
Biorę HTZ od 55 roku życia, teraz mam 62.Czuję się bardzo dobrze na activelle. Gin powiedział, że brac ile wlezie. Mięśniak mam chyba dłużej i szczęśliwie stoi, podobno tak czasem hormony działają.
Zmieniły się reguły, teraz podają, że długookresowa terapia chroni przed Altzheimerem i rakiem jelita grubego. Dlatego biorę, bardziej boję się altzheimera niż raka. Na raka najwyżej umrę a tym drugim zatruję dzieciom życie na lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 18:28
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

A mnie przy stosowaniu HTZ uaktywniły się mięsniaki.Konieczna była operacja.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 20:11
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jeszcze jedno zdanie na temat jedzenia..proponuję "próbę kota",dla tych,które posiadają to cudowne stworzenie.Moja kotka je wybiórczo-wędliny tylko z jednego sklepu-nigdy sie nie pomyli!z kurczaka tylko mięso z piersi,wieprzowe-jedynie schab w niewielkich ilosciach,wołowe młode z pręgi,a tuńczyk owszem,ale we własnym sosie.Zadziwia mnie niesłychanie.Do testowania warzyw cudownie sprawdza się świnka morska-nie dotknie jednej marchewki,a inną zajada z ogromnym apetytem,sałata z własnej grządki ok!,a z bazaru rzadko-co wy na to?Dlaczego kotka się nie pomyli?No i jak my kobiety mamy wybierać dobre jedzenie?A!wiadomo,że niektóre zwierzęta zjadają wszystko,ale to też dziwne.Ja też martwię się moim wiekiem,zawirowaniami na różnych frontach mojego żywota,ale razem będzie nam rażniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 03-02-2008, 23:22
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

Dzięki za dobre rady...i ...ostrzeżenie.U mnie się już chyba kończy menopauza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 10:59
dzwoneczek dzwoneczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 23
Domyślnie

Zastanawiam się nad zrobieniem sobie testu "na menopauzę". Wygrzebałam w internecie taki test, który można łatwo wykonać w warunkach domowych, i zastanawiam się czy wiarygodnie przedstawi poziom moich hormonów?
http://www.sanusmarket.pl/diagofem-t...is-p-6656.html
Czy ktoś miał okazję przeprowadzić sobie taki test?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 20:19
sylwetka's Avatar
sylwetka sylwetka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Gdańsk pomorskie Polska
Posty: 518
Domyślnie

Dzwoneczku, żaden test poziomu hormonów nie jest wiarygodny.
Musisz zrobić badanie krwi na poziom hormonów, w warunkach laboratoryjnych. Jak już masz objawy złego samopoczucia, to udaj się do lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 12:51
LOTOS's Avatar
LOTOS LOTOS jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Witam, ja System Conti przylepiam już przeszło 5 lat i tylko te plastry działają ale boję się tak długo używać więc od czasu do czasu przestaję z nadzieją, że już mi nic nie będzie dolegać.Niestety po kilku tygodniach przerwy serce kołata,poty mnie zalewają i noce nieprzespane nie mówiąc już o stanach depresyjnych ! Tak więc próbuję ostatnio zmniejszać dawki plastra (zamiast całego przylepiam połowę).Nie czuję się najlepiej ale może się przyzwyczaję i przezwyciężę te objawy.Wspomagam się od kilku dni homeopat.tabl.Klimakt-Heel zalecanymi przez którąś z Pań z tego forum .Wspomagałam się też innymi sojowymi tabletkami i nie zauważyłam poprawy dlatego spróbuję Klimakt-Heel.Wogóle HTZ ratuję się już ponad 10 lat,jak tylko odstawię jest nie do wytrzymania więc niestety muszę brać żeby nie wykitować a co gorsze nie zwariować.
__________________
Betty

Ostatnio edytowane przez LOTOS : 13-04-2008 o 13:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 13-04-2008, 13:12
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

No to wynika z tego ze ja przeszlam sobie ot tak bezbolesnie przez klimakterium bez zadnych wspomagaczy .Chociaz trafilo to w najgorszym momemncie - smertelna choroba meza i smierc .Ja goralka - dalam rade - czego i Wam wchodzacym i bedacym w trakcie serdecznie zycze .
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 12:05
LOTOS's Avatar
LOTOS LOTOS jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie menopauza

Buniu masz to szczęście rzeczywiście bo są to objawy bardzo nieprzyjemne i przede wszystkim denerwujące.Moja mama która ma 87 lat też nie miała takich objawów jak ja i trudno jej to było zrozumieć. Mimo że przyklejam plasterki ale w ograniczonej ilości już (połowę mniej niż zalecane) i wspomagam się tabletkami Klimakt-Heel to jednak zdarzają mi się uderzenia gorąca ale tylko wówczas,gdy się spieszę lub jestem czymś podekscytowana lub w napięciu (czyli kilka razy dziennie) Przypuszczam że dużą rolę odgrywa u mnie stan emocjonalny i nerwowość. W tym czasie zażywam tabletki p/depresyjne czyli takie uspokajające , może mnie wyciszą ? Trzeba sobie radzić i próbować wszystkiego żeby ulżyć bo to jest wkurzające jak się gdzieś szykuję do wyjścia a tu poty obleją i znów pod prysznic, przebieranie i tak w koło.Ja to mam już ok 10 lat z tym, że z początku nie było tak często jak ostatnie 5 lat.W różnym stopniu natężenia przechodzą te objawy kobiety,koleżanka i kuzynka nie mają tak częstych i mocnych uderzeń więc nie wspomagają się HTZ. Ja niestety bez tego nie mogłabym funkcjonować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 12:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Lotosiku,śmiało lep sobie te plastry..
Ja też połowę,ale nie wiem,czy można wzmacniać je tymi sojowymi ?
Spotkałam pacjentki,co biorą już od wielu lat,mimo iż jest tam jakieś zagrożenie .Ja już przeszłam udar,ale znacznie gorsza jest ostooperoza,której one zapobiegają.A jest ona w mojej rodzinie genetyczna ,więc zamierzam brać te plastry ile się da.A dodatkowo - Ostolek mam już zapisany...i biorę ,niestety.Moja mama złamała sobie żebro ,tylko kaszląc..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 12:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A mnie

przez ten brak hormonow zaczely sie krecic wlosy. Jak umyje glowe i nie rozczesze to mam takie loki ze hej... Dlaczego nie mialam ich za mlodu kurcze i musialam krecic na walki??Co prawda jak bylam dzieckiem to mialam fajne kedziorki...Cos w tym jest...
Hormony- wlosy proste jak druty
Brak hormonow- loki
Ciekawe czy ktos tez tak ma??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 18:57
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Ja przeszlam menopałze bez żadnych problemow i nic nie brałam, jedyny problem to wypadały mi wlosy ale jakoś juz sie z tym uporałam .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 21-04-2008, 19:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał renet
Ja przeszlam menopałze bez żadnych problemow i nic nie brałam, jedyny problem to wypadały mi wlosy ale jakoś juz sie z tym uporałam .

Jak dla mnie ,to problem wielki...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadanie wosw a menopauza - komentarze Basia. Ogólny 65 29-07-2020 11:47
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 13:30
Menopauza i HTZ – tematy nadal nieznane - komentarze Basia. Ogólny 5 17-06-2007 21:37
Menopauza a zdrowie kobiety - komentarze Basia. Ogólny 0 28-03-2007 15:23

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.