menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 18:19
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A mnie się wydaje, że niektórym idzie, żeby przywalić, obojętnie jak, byle przywalić, tak bez zastanowienia, bo tak każą wodze coby przywalać..
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 18:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Jip, zerknij na tytuł tematu.
Tu nie miejsce na twoje durne wycieczkowanie, bo to poważny temat.
W każdym razie nalegam byś przestał i nie stawiał mnie w sytuacji niezręcznej w dziale który moderuję.

Ostatnio edytowane przez Lila : 13-01-2013 o 18:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 18:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

A ponieważ staram się nie pisać w ''moich'' działkach,
a tu jest tylko wyjątek, bo temat nie powinien generować awantur ( myliłam się),
więc znikam z niego.

Na koniec tylko zwolenników i przeciwników ( nie Owsiaka, tylko eutanazji) proszę o przeczytanie artykułu z Forum Żydów Polskich.

Cytat:
Popieranie eutanazji zaczyna być dzisiaj dowodem, że się jest postępowym, oświeconym i nowoczesnym. Występowanie przeciwko eutanazji to z kolei coraz silniej świadectwo, że jest się kimś zdominowanym przez „wsteczne”, bo religijne myślenie.

Tymczasem prawda jest całkiem inna. Czy zwolennicy legalizacji eutanazji zdają sobie sprawę, że podstawowy ich argument: cierpiący z bólu człowiek, który nie chce żyć - jest już przeszłością, pod warunkiem, że skorzysta się z w pełni z osiągnięć współczesnej medycyny paliatywnej? Tylko że ta opieka kosztuje. Ktokolwiek za nią płaci - czy państwo, czy firma ubezpieczeniowa - jest z czysto ekonomicznego punktu widzenia zainteresowany pacjentem wybierającym szybką śmierć, a nie pacjentem wybierającym wolne umieranie bez bólu, co przecież dla niego - chorego - oznacza życie bez bólu aż do śmierci.

http://www.fzp.net.pl/opinie/eutanaz...-i-tikkun-olam

Miłego wieczoru życzę...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 19:01
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
A mnie się wydaje, że niektórym idzie, żeby przywalić, obojętnie jak, byle przywalić, tak bez zastanowienia, bo tak każą wodze coby przywalać..


No właśnie z zasady nie biorę udziału
w dyskusjach na wątkach gdzie userzy z lubością
sobie dowalają Każdy ma prawo mieć swoje
zdanie wszak mamy demokrację ,ja nie zamierzam
nikomu "dowalać"ale podtrzymuję swoje zdanie
i na tym dyskusję kończę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 19:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Oj bardzo Cię przepraszam, nie zauważyłem, że to Ty moderujesz, bo myślałem, ze moderator to ktoś trochę bezstronnie, no choćby trochę bezstronny i niezależny politycznie od jednej partii... no i .. a może idzie o kasę, bo jak nie wiadomo o co idzie....?
Ale przepraszam.... już się wynoszę .. Pozdrawiam
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 19:47
~gość: 10.82.98.xxx's Avatar
~gość: 10.82.98.xxx
 
Posty: n/a
Post

Co do Owsiaka - świetny facet, niech gra jak najdłużej.
Ale... rola Orkiestry w ogólnej służbie zdrowia jest mocno przesadzona...
http://lukaszfoltyn.salon24.pl/14980...wardych-danych
Myślę, że bez tego promila też byśmy sobie poradzili... najwięcej dobrego upatruję w poruszaniu różnego rodzaju tematów, które dzięki charyzmie samego Owsiaka jest niezwykle nośne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 20:17
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 430
Domyślnie Mnie parę ładnych lat temu ksiądz (zakonnik)...

Cytat:
Napisał Lila
kiedy to stary człowiek przekroczył juz barierę długości życia
Moja Matka ma 96 lat i także ją przekroczyła.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie te co dajemy teraz bynajmniej.


powiedział:" JAK SIĘ DZIECI WYCHOWAŁO TO MOŻNA JUŻ UMIERAĆ."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 20:19
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 430
Domyślnie Nigdzie się nie wynoś!

Cytat:
Napisał jip
Ale przepraszam.... już się wynoszę .. Pozdrawiam


I nie przepraszaj ! Też POZDRAWIAM! Dobranoc!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 13-01-2013, 21:00
wiszymanska wiszymanska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 4
Uśmiech wspaniały człowiek

Panie Owsiak-tak trzymać dalej i robić swoje.Jestem pełna podziwu dla Pana inicjatyw.Zyczę dużo radości z tego przedsięwzięcia , którego się Pan podjął.Oby narodziły się takie osoby jak Pan i pomagały.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 14-01-2013, 09:00
~gość: 46.169.138.xxx's Avatar
~gość: 46.169.138.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał zen
Nikt tyle nie zrobił co On dla chorych dzieci a tym razem i dla nas starych.

A Caritas?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 02:13
Maverick's Avatar
Maverick Maverick jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: lubelskie , Polska
Posty: 129
Domyślnie

Jurka Owsiaka zawsze podziwiałem i doceniałem. Tak jest do dziś. Jest w tym kraju dużo jednostek którym nie w smak ta jego charyzma. To że WOŚP gra do dziś jest ewenementem na skalę światową. Co do eutanazji--- jeśli człowiek jest już tak chory, cierpi potworny ból będąc przytomnym, nie ma już żadnej nadziei na poprawę to staje się tylko "magazynem" na środki p-bólowe, które i tak kiedyś już nie zadziałają. Jeśli prosi o ulgę to dlaczego ma cierpieć dalej? To może trwać m-c albo latami. Pracowałem w szpitalu 8 lat co dzień widziałem takie sytuacje, naprawdę nikomu z Was nie życzę takich widoków. A Caritas---- oni zawsze zbierają więcej, bo jest przecież filia bardzo znanej instytucji
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 10:01
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał 46.169.138.xxx
A Caritas?

Może ktoś wie, gdzie można się zapoznać z rozliczeniami Caritasu z zebranych pieniędzy ? Tak tylko pytam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 20:51
poduszyciel poduszyciel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 48
Domyślnie

Wiecie... tak a propos eutanazji, nieco mniej a propos Owsiaka, przed którym chylę czoła. Udało się załatwić kwestię pobierania organów na przeszczepy u osób po wypadkach... Więc może w ten sam sposób da się załatwić sprawę "nieuporczywego ratowania życia"? Może nalezy mieć w dokumentach kartkę: w razie....(tu wymienić te razy) proszę mi nie ratować życia w sposób uporczywy.
Może...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 21:34
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Witam Was
Rozumię, że Wy wspieracie Owsiaka i jego organizację. Doceniam dobro, obojętnie gdzie się dzieje.
Mam jedno pytanko może ja nie za wiele rozumię,
Mam nadzieję, że Wy mi wyjaśnicie tą kwestię.
21 lat Owsiak prowadzi Orkiestrę, super sprawa, jednego nie mogę zrozumieć, cały czas pomagał dzieciom w szpitalach, zakupywał sprzędy dla ratowania niemowląt i dzieci.
W tym roku to samo robił, tylko z małym wyjątkiem, oprócz dzieci, pomógł seniorom.
Szpitale dostały specjalistyczny sprzęd, wobec tego dlaczego
wiele badań jest nie dostępnych dla pacjentów, lub jest bardzo długi okres oczekiwania.?.
21 lat OSP i szpitale są ciągle zadłużone, nie ma pienięzdzy i niektóre są zamykane.
Gdzie idzie ta pomoc???
__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 21:57
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Nadinn !
Popraw mnie, jesli sie mylę. Uważasz, że pieniadze zebrane przez Owsiaka raz w roku powinny wystarczyc na oddłużenie wszystkich szpitali ? A nie pytasz, jak gospodaruje się pieniedzmi w NFZ i Min.Zdrowia ? I skąd biorą sie te olbrzymie zadłużenia szpitali ? Owsiak przeznacza pieniadze na sprzęt - czy ma tez pilnować, aby szpitale odpowiednio go wykorzystywały ? Nie za duże wymagania ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 22:06
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Nadinn !
Popraw mnie, jesli sie mylę. Uważasz, że pieniadze zebrane przez Owsiaka raz w roku powinny wystarczyc na oddłużenie wszystkich szpitali ? A nie pytasz, jak gospodaruje się pieniedzmi w NFZ i Min.Zdrowia ? I skąd biorą sie te olbrzymie zadłużenia szpitali ? Owsiak przeznacza pieniadze na sprzęt - czy ma tez pilnować, aby szpitale odpowiednio go wykorzystywały ? Nie za duże wymagania ?
Jeśli dobrze zrozumiałam,to właśnie Nadinn o ten paradoks pyta. Jeśli szpitale otrzymały sprzęt i to często drogi, powinien się z tego rozliczyć, bo tak to wszystko trafia jak w dziurawy worek. Mają sprzęt,piszę na podst.własnego doświadczenia, a lekarz niechetnie daje skierowanie, a jeśli już ,to czeka sie miesiącami.
Jeśli winien NFZ , to czemu ministerswo śpi, jeśli odwrotnie, to powinna powstać jakaś społeczna komisja. Ja , chociaż w Polsce jestem, nic z tego wszystkiego nie rozumiem. Gdzie przepadają te pieniądze płacone za leki, gdzie mamy się w ogóle leczyć.To co się dzieje, to zwyczajne kpiny z chorego człowieka. Nie leczy się, doprowadza chorego do stanu terminalnego, a potem trąbi o dopuszczenie dobijania.
A gdzie hospicja, gdzie środki łagodzące cierpienia skoro już do tego doprowadzono!
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 22:09
safaron safaron jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Polska
Posty: 44
Domyślnie

Owsiak nikomu w bólu nie ulży, bo Owsiak nie jest panaceum na wszelkie boleści, na starość, na drogie leki, na indolencje służby zdrowia, na długie kolejki w poczekalni, na leki nierefundowane.
Owsiak stara się ulżyć naszej nieudolnej służbie zdrowia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 22:23
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Nadinn !
Popraw mnie, jesli sie mylę. Uważasz, że pieniadze zebrane przez Owsiaka raz w roku powinny wystarczyc na oddłużenie wszystkich szpitali ?
?
Nie pytam o ten rok? 21 lat zbiera się pieniądze w Polsce na szpitale, to jest szmat czasu, nie interesuje mnie u Was NFZ, to wy się o to martwcie.
Spytałam się gdzie są te są te "niby" pomoc, a szpitale ciągle zadłużone dlaczego?Nadal brak pieniędzy? To co się z nimi robi?
__________________
Sądzisz że coś o mnie wiesz, ale to tylko wspomnienia, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 22:29
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał safaron
Owsiak stara się ulżyć naszej nieudolnej służbie zdrowia
Dobrze powiedziane.Tylko cały ten szum, ofiarność ludzi, a potem jest nadal jak było,,to b.bolesne.
W dodatku te oskarżenia w kierunku Caritasu.
Ani Owsiak,ani Caritas nie są zobowiązane w ogóle do organizowania pomocy ,do wspomagania szpitali.
Prawo do leczenia gwarantuje nam Konstytucja.
I zamiast się sprzeczać kto,co,ile, szukać winnych tego stanu,i ich rozliczać.

I jeszcze jedno, poniewaz padły uwagi co do działalności Caritasu. Owsiak organizuje pomoc raz do roku i trochę inaczej ona wygląda niż pomoc Caritasu.
Dlatego nie widzę tu żadnego sensu porównywania.
Caritas działa cały rok na różnych płaszczyznach w pomocy chorym , ubogim i bezdomnym.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 22:39
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadinn
Nie pytam o ten rok? 21 lat zbiera się pieniądze w Polsce na szpitale, to jest szmat czasu, nie interesuje mnie u Was NFZ, to wy się o to martwcie.
Spytałam się gdzie są te są te "niby" pomoc, a szpitale ciągle zadłużone dlaczego?Nadal brak pieniędzy? To co się z nimi robi?


Widzę, że uparłaś sie nie rozumieć, więc trudno na to poradzić. Działalnośc Owsiaka a sposób dysponowania środkami przez NFZ to są dwie różne rzeczy, ale skoro nasz NFZ Cie nie interesuje.... to nie rozumiem, po co pytasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.