menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa > Humor, zabawa - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Humor, zabawa - wątki archiwalne Humor, zabawa - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 08:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie kawusia czeka!

na wszystkie zaspane pogaduszki!kawa1.jpg
  #402  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 08:57
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

WITAJ NIKO
właśnie wczoraj w rozmowie telefonicznej usłyszałam podobną wypowiedź...
od singiel-ki,to przykro usłyszeć takie słowa. Zapraszałam do siebie , jak co roku...od kilku lat, no nie stety, nie chce skorzystać, czym sprawia mi przykrość.Po co to takie samo-udręczanie, nie rozumiem.
  #403  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 08:59
danuta42-2009 danuta42-2009 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Sama? Ale nie samotna... Przecież takich, którzy z jakiegoś powodu są w Boże Narodzenie pozbawieni możliwości spędzenia ich z bliskimi jest więcej. Jeśli więc z jakiegoś powodu czujesz się samotna i marzysz o tym, by całe święta przespać w łóżku, pamiętaj o tym. Nie tylko ty musisz radzić sobie z uczuciem pustki w te święta. Rozejrzyj się wokół siebie. Może ktoś taki jest obok ciebie? Może ktoś jest w podobnej do twojej sytuacji i możesz zaprosić go na kolację wigilijną, czy pierwszy dzień świąt? Perspektywa samotnych świąt przeraża Cię tak, że masz ochotę zapaść się pod ziemię i na samą myśl o Wigilii w pojedynkę masz łzy w oczach... Powiedz o tym ludziom, którzy są wokół ciebie, wejdź na forum, znajdź kogoś w takiej sytuacji, jak ty.. Na pewno masz jakiś znajomych, chociażby z pracy, którzy cię lubią i być może chętnie zaproszą Cię na świąteczny obiad, albo odwiedzą cię ze swoją rodziną? Nikt nie wpadnie na to, że czujesz się samotna, póki o tym nie powiesz.


Wchodź na internetowe fora, szukaj możliwości innego niż zwykle spędzenia świąt. A może na „czacie” znajdziesz kogoś, kto pomoże ci przetrwać to Boże Narodzenie? Nie unikaj ludzi, nie chowaj się w swojej samotności. Nie zawsze można oczekiwać, że ktoś pierwszy poda nam dłoń, to my sami musimy decydować się na ten krok, który może przecież wiele w życiu odmienić. /www.puellanova.pl/
może jest ktoś samotny z okolic sosnowca? Chętnie przyłączę się
do Wigilii czy Świąt
  #404  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 09:04
danuta42-2009 danuta42-2009 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 4
Domyślnie

single i nie tylko z Sosnowca-prosze o kontakt
  #405  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 09:08
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Danusiu - nowa koleżanko witaj w babińcu na pogaduszkach.
Zajrzyj tutaj, jest to wątek reginalny http://www.klub.senior.pl/slaskie/t-...styo-2792.html może znajdziesz bratnią duszyczkę - powodzenia. - Cz
  #406  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 09:09
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie




Dobry temat podjęłaś Niko, w pewnym wieku wiele osób w święta czuje się samotnie, zostaje sama z wielu powodów, nawet jak ma dzieci,,, to gdzieś w świecie, partner zmarł, rodzeństwa nie ma, Jestem w zarządzie działek i w tym roku postanowiliśmy zrobić wigilię dla samotnych działkowców, 23,12, poprosilam o zglaszanie chętnych,,, okazalo się, ze wiele jest takich osób, o których na codzień się nie wie, Przy okazji zapisów miałam okazję porozmawiać,,, jest wiele smutku i żalu w wielu, których nigdy nie podejrzewałabym o to znając ich codzienny optymizm , ponieważ zajęłam się organizacją , więc wiele osób poznam z tej innej, nieznanej strony, a są to ludzie starsi, na codzień cieszący się przyrodą
__________________
]


  #407  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 09:13
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Niko dobrze, że piszesz o rozterkach samotnych którzy nie mają, lub z własnego wyboru nie chcą, z kimś spędzić świąt. Czasami trzeba podpowiedzieć, zaakcentować, że nie tylko oni są sami.
Jestem w podobne sytuacji, jednak moja samotność ogranicza się do codzienności.
Mam serdeczny, emocjonalny kontakt z moją rodziną, i w każde święta jestem z nimi. Oby ten stan trwał jak najdłużej. - Cz
  #408  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 09:15
danuta42-2009 danuta42-2009 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 4
Domyślnie

Dziekuję za podpowiedż -poszukam i pozdrawiam wszystkie seniorki
  #409  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 09:27
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie serdecznie witam



zimę i choineczkę przyniosłam na święta,oby nikt z nas nie spędzał ich w samotności
  #410  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 11:14
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Organizowanie wigilijnych spotkań dla samotnych ludzi to dobry pomysł.Nasza spółdzielnia mieszkaniowa właśnie wywiesiła ogłoszenie o takowym.Wiem,że to tylko namiastka,ale zawsze można tam poznać inną samotną osobę.,w następnym roku umówić się na wspólne urządzenie Wigilii.
  #411  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 11:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Szczerze mówiąc nie znam starszych samotnych osób.Jak jesteśmy tylko we troje-chętnie bym kogoś zaprosiła...w tym roku wyjątkowa sytuacja,bo córka z zięciem do nas dołączy.Przygnębiły mnie prognozy meteorologiczne,które zapowiadają deszczowe,ciepłe świeta...a tak chciałam raffaele pokazać polską zimę,choć jej namiastkę!
  #412  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 11:19
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Eniu!

uroczy obrazek!Chyba tylko to nam pozostanie-cieszyć oczy białą zimą na fotkach.
  #413  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 11:24
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dobry temat Niko, no i smutny...własnie poznałam w szpitalu fajna Dziewczynę wdowę z synem w świecie , wielkim domem...psem..myślę o Niej intensywnie, aby zaprosić na swieta..jak to przyjmie?muszę jeszcze z rodziną porozmawiać....chciałabym , aby wszyscy byli zgodni co do decyzji....
  #414  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 13:32
Tulipan Tulipan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Polska
Posty: 30
Domyślnie samotnośc

dobry temat, ja też czuję się bardzo samotna odkąd przeszłam na emeryturę. Mimo tego że mieszkam z mężem synem synową no i oczywiście z moim największym szczęściem wnusiem.
  #415  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 13:41
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Malwinko,musisz działać roztropnie,delikatnie,żeby nie uradzić jej dumy.Czasem z gorącym sercem idziemy do kogoś,ale jemu ambicja nie pozwala na przyjęcie naszej serdeczności.Raz sie z tym spotkałam.Zamiar pochwalam jak najbardziej.Ważne też,żeby Twoja rodzinka zaakceptowała pomysł...wiesz,co mam na myśli.Mnie w czasie wdowieństwa bardzo cieszyły takie gesty.
  #416  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 13:43
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tulipan
dobry temat, ja też czuję się bardzo samotna odkąd przeszłam na emeryturę. Mimo tego że mieszkam z mężem synem synową no i oczywiście z moim największym szczęściem wnusiem.
Troche mnie dziwi ta Twoja samotność w tak licznym gronie domowników. Pisz do nas i napewno ktoś zastąpi Ci koleżanki z pracy - bo o koleżanki chyba chodzi ?? A może się myle - pozdrawiam serdecznie.
__________________
Jadzia G
  #417  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 13:43
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Tulipanku,to nieco inny rodzaj samotności...aczkolwiek nie tak rzadki w wieku emerytalnym.Na szczęście przy wigilijnym stole będziesz z najbliższymi i za to Bogu należy z całego serca dziękować.
  #418  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 15:01
zielona_alicja's Avatar
zielona_alicja zielona_alicja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 8
Domyślnie

Ja dziekuje wlasnie za to. Mimo, ze zawsze brakuje nam przy stole ludzi, ktorzy odeszli z naszej rodziny - zawsze gdy sa moje wnuki i dzieci jest wesolo i sympatycznie.
  #419  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 17:14
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Witamy w babińcu nowego gościa!Alicjo,to ważne,by cieszyć się tym,co mamy...czego często nie doceniamy.
  #420  
Nieprzeczytane 10-12-2009, 17:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Alicjo , Tulipanku miło mi...Niko, w tym dniu nikt nie powinien być sam...ja wiem czasami bywa osamotnienie , nawet w rodzinie, emocjonalne osamotnienie....ale w tym dniu choć na ten wieczór nikt nie powinien sie czuć samotny...ja wiem , utopia..ale tak powinno być i wszyscymy do tego powinni dążyc....
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy cz.XV Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 512 19-08-2009 13:28
Babskie pogaduchy cz.XI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 509 17-06-2009 01:05
Babskie pogaduchy cz.IX Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 521 23-05-2009 18:01
Babskie pogaduchy cz.VI Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 05-04-2009 11:23
Babskie pogaduchy cz.V Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 496 24-03-2009 22:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.