menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 09:47
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post Rak prostaty - komentarze


Komentarz do artykułu: Rak prostaty
--------------------
Pani Joanno dziekuje za tak obszerny artykul na temat raka prostaty,powinien on zaineresowac tych co juz choruja i tych zdrowych aby w odpowiednim czasie rozpoczac leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 11:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Uważam, że panowie w pewnym wieku powinni stanowczo odwiedzić urologa i zrobić odpowiednie badania. Profilaktyka nie boli a uratuje niejedno życie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 13:21
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Profilaktykę prostaty to ja już stosuję od przeszło roku. Badania urologa stwierdziły u mnie tylko powiększenie prostaty (typowe w tym wieku). Profilaktycznie biorę penester,1x dzień. Badania przechodzę okresowo, co pół roku +/_.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 21:18
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Mam kolegę, który ciągle się bada i wkurza go to, że praktycznie jedyne badanie jakie mu robią urolodzy to badanie per rectum.
Bardzo często robi też testy PSA.
Jego obsesja wynika z tego, iż ojciec zmarł na raka prostaty.

Norma wartości PSA w surowicy
Zależy od wieku:
do 50 r. życia 0,0 - 3,4 ng/ml
do 60 r. życia 0,0 - 4,0 ng/ml
do 70 r. życia 0,0 - 5,0 ng/ml
powyżej 70 r. 0,0 - 6,0 ng/ml

Regularne życie seksualne sprzyja ogólnej dobrej kondycji i prostacie też. Przerost gruczołu nie będzie postępował w tak szybkim tempie.
W krajach, gdzie popularne jest jedzenie pestek dyni (Półwysep Bałkański), mężczyźni rzadko chorują na przerost gruczołu krokowego.

Tu też można poczytać w tym temacie:
http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/p...y,1892_537.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-01-2009, 23:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Te badania "per rectum" miałem juź 2x, PSA robiłem także i miałem rok temu i miałem wtedy te 6 ng/ml ( 71lat), ale nic na ten wynik urolog nie powiedział i nie zlecił następnych badań.
Wydaje mi się, że ta metoda "per "otwór" jest mimo wszystko najlepsza. Po badaniu, mam zalecenie przyjścia do badania za pół roku i wkrótce się znowu na takie badanie udam. Chodzi zdaje się o to, że prostata ze zmianami rakowatymi jest chropawa, nie jest gładka,co tylko palcem można wyczuć.Powiększenie prostaty, jakkolwiek upierdliwe, jest do zniesienia.
Ja oddaję mocz, parcie na pęchęrz zmusza mnie do tego,4-5x w nocy, między 3-8 godz., w zależności od tego ile wypiję. W dzień, gdy wychodzę na spacer, lub gdzieś długo jestem u znajomych, w celu zabezpieczenia się przed popuszczaniem, używam wkładek zrobionych z pampersów dziecięcych,w celu obniżki kosztów własnych. Metoda skutetczna i tania. Po pocięciu na kawałki, mam wkładki na dłuższy czas. Wkładki wkładam w slipy.W dzień sikam normalnie, no może normalnie jak na swój wiek. Nie jest to upierdliwe.
Jedzenie dynii to tradycyjny sposób i stosowane jedzenia dyni powinno się rozpoczynać w młodości, moim zdaniem. Wiele leków homeopatycznych na prostatę to wyciągi z dyni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 16:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu a lekarz nie przepisał żadnych lekarstw? Czy też nie chcesz ich używać? Przecież jest szeroka gama leków poprawiających tą uciążliwość jaką jest wstawanie w nocy i podkładanie pampersów. Jestem pewien, że jest jeszcze "zapach" moczu ciągnący się za tobą.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 17:15
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu a lekarz nie przepisał żadnych lekarstw? Czy też nie chcesz ich używać? Przecież jest szeroka gama leków poprawiających tą uciążliwość jaką jest wstawanie w nocy i podkładanie pampersów. Jestem pewien, że jest jeszcze "zapach" moczu ciągnący się za tobą.
Tadeuszu ! Biore tyle leków na inne moje problemy zdrowotne,że ten problem z moczem, to jest małe Miki. Kiedyś brałem lek na zmniejszenie tej dolegliwości nietrzymania moczu, ale ponieważ rezulat był żaden ,ograniczyłem ilość leków i hiorę tylko te na serce, ciśnienie, obniżenie cho;esterolu i dotlenienie mózgownicy. Wkłdke zmieniam, jak tylko wróce ze spaceru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 17:27
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazimierzu Twój wybór, może lek żle dobrany. Pomimo, że jestem dość sporo młodszy od Ciebie, też wstawałem 3-5 razy w nocy. Odkąd zażywam "penester " raz dziennie po pewnym czasie dolegliwość ustąpiła i spokojnie przesypiam noc. Obecnie cena około 30zł. Od 1 lutego ma być całkowicie refundowany i kosztować około 3,6o zł.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 17:46
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazimierzu Twój wybór, może lek żle dobrany. Pomimo, że jestem dość sporo młodszy od Ciebie, też wstawałem 3-5 razy w nocy. Odkąd zażywam "penester " raz dziennie po pewnym czasie dolegliwość ustąpiła i spokojnie przesypiam noc. Obecnie cena około 30zł. Od 1 lutego ma być całkowicie refundowany i kosztować około 3,6o zł.

Ja też stawiam na penester,który biore od roku,i na zmniejszenie problemu, a przede wszystkim uniknięcie "niebo-raczka".Nie wiedziałem, że penester będzie tańszy od 1.lutego. Dzięki za dobrą nowinę, ale i tak wydaje na leki pozostałe dużo. Mam zapas niektórych na 2mce.
No, wiek ma tutaj kapitalne znaczenie. Pamiętaj, że jestem "połowicznie" tylko zdrowy. Lewica od 20lat jest sparaliżowana. Moja lewica.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.