menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3361  
Nieprzeczytane 16-03-2014, 00:19
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie do Oczekujących

Witam
Ja myślę ,że każdy NFZ ma swoje zasady dobre lub złe i nimi się kierują. "Pilotuję" dwie koleżanki,a od lutego tego roku i siebie.Jedna z nich dostała potwierdzenie w styczniu a ja w lutym i w tym momencie dzieliło nas 803 numerków.W piątek sprawdziłam listę i różnica wynosi 804.Jeden w te czy we wte nie ma znaczenia.I tak planujemy wspólny wyjazd.Jak wcześniej pisałam okres wyczekiwania to 22 miesiące .Czyli wyjazd z NFZ przy ich wyliczeniach /bo atrakcyjne terminy/ i czerwiec -lipiec,a może i sierpień.My rezygnujemy z wyjazdów wakacyjnych i mamy nadzieję,że nadal będą obowiązywać zasady z tzw odzysku.Ja byłam dwa razy w Polańczyku/z odzysku/ na przełomie stycznia i lutego ,byłam zadowolona z terminów i jeśli będzie taka możliwość to skorzystam z koleżanką z takiego terminu- i zachęcam do styczniowo-lutowych wyjazdów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3362  
Nieprzeczytane 16-03-2014, 09:31
ciotunia's Avatar
ciotunia ciotunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: RUMIA
Posty: 167
Domyślnie

Witam,, niuta czy możesz mi napisać jak miałas nr. jak powiadomienie że już masz sanatorium . Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3363  
Nieprzeczytane 16-03-2014, 18:08
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciotunia
Witam,, niuta czy możesz mi napisać jak miałas nr. jak powiadomienie że już masz sanatorium . Pozdrawiam
Mnie tez ciekawi przy ktorym nr mozna sie spodziewac skierowania i z jakim wyprzedzeniem ja mam w tej chwili po roku oczekiwania nr 4167 a startowalem od nr 36495 wydaje sie ze to wszystko idzie za szybko w potwierdzeniu NFZ pisalo ze okres oczekiwania to 18 miesiecy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3364  
Nieprzeczytane 16-03-2014, 20:19
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Odnośnie lekarzy pierwszego kontaktu popieram Jadzię.
Specjalista jest po to aby ustawić leczenie, a nie wypisywać co miesiąc leki.Jeżeli leki są dobrze dobrane to ich wypisywaniem może zająć się lekarz rodzinna. I tak jest w mojej przychodni.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3365  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 09:01
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Mnie tez ciekawi przy ktorym nr mozna sie spodziewac skierowania i z jakim wyprzedzeniem ja mam w tej chwili po roku oczekiwania nr 4167 a startowalem od nr 36495 wydaje sie ze to wszystko idzie za szybko w potwierdzeniu NFZ pisalo ze okres oczekiwania to 18 miesiecy.
Tylko Ci pozazdrościć. Rzeczywiście szybko u Ciebie idzie. Mnie minął rok 15 marca...start od 39187...zostało jeszcze 11645 .
- A przy którym numerze można się spodziewać skierowania?
Z tym jest różnie, ale już tak ok. 1000 trzeba się spodziewać i z wyprzedzenie raczej miesiąc lub nieco ponad miesiąc, ale bywa i krótszy termin, lecz nie może być krótszy niż 14 dni (przynajmniej tak jest u nas w ŁOW NFZ). W przeglądarce może być większe wyprzedzenie (pilotowałam numer i w styczniu pojawił się komunikat o przydziale sanatorium na kwiecień).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3366  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 16:06
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Czy wiecie, że są nowe usługi? Oto one. Wystarczy wpisać w google:
"Sanatorium.mobi | Kolejka do sanatorium NFZ"

Skierowanie do sanatorium.
Jeśli czekasz na wyznaczenie terminu i miejsca leczenia sanatoryjnego, teraz w prosty sposób możesz sprawdzić swoje miejsce w kolejce i otrzymywać automatycznie powiadomienia, jeśli status skierowania się zmieni.

Użyj przeglądarki skierowań do sanatorium, aby sprawdzić status i numer w kolejce swojego skierowania. Możesz zarejestrować się do bezpłatnych powiadomień pocztą email o zmianie statusu skierowania.

Dodatkowo, z dowolnego miejsca, możesz sprawdzić numer w kolejce za pomocą telefonu komórkowego, wysyłając SMS o treści:
KOD.SAN {numer skierowania} na numer 7136 (cena 1,23zł z VAT).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3367  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 16:36
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Powolutku do przodu dzis 5671 a kiedy przydzial.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3368  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 17:19
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Powolutku do przodu dzis 5671 a kiedy przydzial.Pozdrawiam.
Moj nr na dzisiaj to 4008 jak pojdzie w tym tempie to moze zalapie sie na czerwiec bylby to bardzo dobry termin gdyz nie ma jeszcze tloku wakacyjnego a dni bardzo dlugie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3369  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 19:27
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech suseł

A mozna sie zapytac na jaki profil kwalifikacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3370  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 20:07
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie Cześć

Trzy razy byłam w sanatorium i trzy razy skorzystałam w z wcześniejszych terminów.Pierwszy raz zadzwoniłam do NFZ do Bydgoszczy i Pani zaproponowała wyjazd do Iwonicza-było super.Następny wyjazd do Polańczyka do Solinki w styczniu 2011-wyjazd z odzysku przy numerze 3576 po roku i 2 miesiącach oczekiwania, a miało być 18 miesięcy.Już doświadczona" w 2013 zadzwoniłam do Bydgoszczy,Pani podpowiedziała,że już nie udzielają formacji przez telefon,ale można napisać.Tak też uczyniłam. I równo po dwóch latach w styczniu 2013 roku pojechałam do sanatorium i ponownie do Polańczyka ,tylko do AmerPolu.I tu zaskoczenie i dla mnie i pewnie dla Was- przy ostatnim wyjeździe miałam numer 12000.,a koleżanka około 10000.Dlatego preferuję wyjazdy zimowe,a właściwie styczniowe,brak chętnych,NFZ zadowolony i ja też,bo co dwa lata mogę zregenerować zdrowie ,a przede wszystkim kręgosłup.Dlatego już się cieszę na wyjazd styczniowy 2015 roku.A będę bardzo zawiedziona,jeśli już nie będą funkcjonowały wyjazdy z odzysku.



















łup.DLATEGO JUŻ SIĘ CIESZĘ NA STYCZNOI
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3371  
Nieprzeczytane 17-03-2014, 20:24
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie i pozdrawiam Kraków.

Będąc w 2011 roku w Polańczyku poznałam Grażkę z Krakowa.I wystarczyły 2 tygodnie/bo Grażka była prywatnie/ i chyba mogę powiedzieć ,że to moja przyjaciółka.I na dzień dzisiejszy moja Krakowianka na numer sześć tysięcy z groszami.Tak sobie wyliczyłyśmy,że wyjedzie lipiec -sierpień.We wniosku ma napisane niziny i Ciechocinek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3372  
Nieprzeczytane 18-03-2014, 13:02
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Jestem tu codziennie, czytam i porównuję do woj.śląskiego-nie wiem czy jest za dużo obywateli,czy tylu jest chorych - zaczynałam z numerem, o zgrozo 93.600. Na dzień dzisiejszy mam 23.800 osób przede mną.Kiedy się doczekam??? Wisi to w próżni, nie można sobie nic zaplanować, bo a nuż????
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3373  
Nieprzeczytane 18-03-2014, 14:45
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
..... czytam i porównuję do woj.śląskiego-nie wiem czy jest za dużo obywateli,czy tylu jest chorych -?
Moim zdaniem jedno i drugie.
Nie jesteś sama w tych porównaniach....w mazowieckim jest podobnie.Startowałam z nr 89 tysięcy...na wyjazd czekałam 24 miesiące.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3374  
Nieprzeczytane 18-03-2014, 15:51
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
A mozna sie zapytac na jaki profil kwalifikacja.
Na pirwszym miejscu lekarz rodzinny wypisal chorobe dermatologiczna a na drugim narzady ruchu nie wiem dlaczego NFZ zakwalifikowal jako rematologie bardzo pasowal by mi wyjazd do Polanczyka lub Buska poniwaz sa tam wody siarkowe o duzym stezeniu siarki ktora u mnie bardzo dobrze wplywa wlasnie na skore i stawy trzy lata temu udalo mi sie dostac wlasnie do Buska do sanatorium Nida zdr po powrocie przez rok zapomnialem o chorobie moze ktos mi doradzi co zrobic aby dostac sie do tych miejscowosi moze pojchac do NFZ ale nie wiem czy cos wskuram a mieszkam w wiekopolsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3375  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 09:48
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
a na drugim narzady ruchu nie wiem dlaczego NFZ zakwalifikowal jako rematologie
Narządy ruchu - dlatego reumatologia!
A poza tym Twój lekarz we wniosku zapewne zaznaczył numer jednostki chorobowej, która wskazuje na chorobę reumatyczną.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 19-03-2014 o 09:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3376  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 13:37
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie susel

To mamy taki sam profil wpisany i numery niedaleko siebie tylko ja mam NFZ łódzki .Tez bym chcala pojechac do Buska zdroju ,zobaczymy co los przyniesie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3377  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 14:44
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
To mamy taki sam profil wpisany i numery niedaleko siebie tylko ja mam NFZ łódzki .Tez bym chcala pojechac do Buska zdroju ,zobaczymy co los przyniesie.
Na dzisiaj mam nr 3657 troche to wszystko za szybko idzie wedlug mojego wyliczenia 18 miesiecy to powinno wypasc na wrzesien a tu sie zanosi ze moze byc wczesniej a nie wszystkie wczesniejsze terminy mi pasuja ciekawe od jakiego nr mozna spodziewac sie skierowania moze orienujesz sie z jakim nr mozna otrzymac skierowanie w waszym NFZ i jaki masz nr.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3378  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 15:31
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Ja na dzis mam 5393 am 18 miesiecy mija mi w lipcu.Ale w naszym funduszu powiedziano ze teraz czeka sie 18 - 19 miesiecy.Ja w 2010 roku dostalam po 13 miesiacach przy numerze 786.Zobaczymy jak teraz sie sprawdzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3379  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 17:49
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Ja na dzis mam 5393 am 18 miesiecy mija mi w lipcu.Ale w naszym funduszu powiedziano ze teraz czeka sie 18 - 19 miesiecy.Ja w 2010 roku dostalam po 13 miesiacach przy numerze 786.Zobaczymy jak teraz sie sprawdzi.
Dostalas skirowanie przy numerze 786 ale z jakim wyprzedzeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3380  
Nieprzeczytane 19-03-2014, 18:02
Kolczyk2051 Kolczyk2051 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Jakkolwiek by nie było skierowanie dostanie się po 18 miesiącach. W zeszłym roku kuzynce brakowało kilka dni w m-cu styczniu , chciała skierowanie ze zwrotów i nie chcieli dać. Zgodzili się jak do wyjazdu było 2 dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.