menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 09:30
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

To wszystko to pic na wodę. Mogę sie założyć, że Tusk wiosną zmieni zdanie. To jego taktyka, a zdanie zmienia jak rękawiczki. Jego przecież marzeniem było i jest być PREZYDENTEM. Ja wyrokuję: prezydentem zostanie Szmajdziński. Nie dlatego piszę bo jestem zwolenniczką SLD - nie, ale tak przeczuwam i będę bardzo kontent. Jako facet podoba mi się a prezydent / w dzisiejszej dobie/ nie musi za dużo umieć, ważne aby był reprezentatywny a on jest moim zdaniem. Przystawić do niego Kaczyńskiego lub Tuska - oj porażka wizualna.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 09:41
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Czytam z uwaga wszystkie wpisy dot. polityki, czytając mam wrażenie, że i tu walka na śmierć i życie. PO kontra PIS,i odwrotnie, niechęć do SLD. Walka, złość, wybrzydzanie, emocje, emocje. A tak przydałyby się czyste fakty i ich interpretacja.
Chyba nam wszystkim udziela się jeżyk mediów.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 09:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Czytam z uwaga wszystkie wpisy dot. polityki, czytając mam wrażenie, że i tu walka na śmierć i życie. PO kontra PIS,i odwrotnie, niechęć do SLD. Walka, złość, wybrzydzanie, emocje, emocje. A tak przydałyby się czyste fakty i ich interpretacja.
Chyba nam wszystkim udziela się jeżyk mediów.

Wrażenie całkowicie mylne.
My się lubimy, ci wszyscy co na polityce gadają.
Zadna walka na śmierć i życie.

ps. jak Kazik był w santorium, to jego przeciwnik jip, usychał z tęsknoty. I vice versa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 10:15
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Czytam z uwaga wszystkie wpisy dot. polityki, czytając mam wrażenie, że i tu walka na śmierć i życie. PO kontra PIS,i odwrotnie, niechęć do SLD. Walka, złość, wybrzydzanie, emocje, emocje. A tak przydałyby się czyste fakty i ich interpretacja.
Chyba nam wszystkim udziela się jeżyk mediów.
Chyba trochę nie dopatrzyłaś się, staramy sie popierać to co mądre, a że mądre u każdego troche coś innego, stąd trochę też inne zdania, a jaka to wymiana zdań bez no powiedzmy ostrzejszej wymiany a nawet beż żółwika, ale i tak się lubimy
wielu tutaj popierało Cimoszewicza ale on nie chce, natomiast czysty SLD z Napieralskim, teraz z Millerem, a w najbliższym czasie Oleksym (paplą) mnie przestał interesować a tym bardziej jak widzę dwie przeciwne idee i spółkę tych idei to jest SLD i PiS, i te idee wyłażą mi z telewizora,.....
w każdym razie dla mnie ważne jest jedno, byle nie obecny prezydent, i tego wszędzie się trzymam, gdybym miał poukładać, to:
Cimoszewicz, ale nie chce on sam
Komorowski
Olechowski
Szmajdziński
może jeszcze Sikorski,
ale Sikorski trochę pistolet i młody, ma czas, Komorowski- postawiłbym go pierwszego ale mam trochę obaw, że cała władza w ręce PO... i właśnie tu jest moja wątpliwość.. Jeszcze mówi się o Balcerowiczu, ale mógłby przegrać, dużo ludzi ma mu za złe reformy, i wg mnie jest dobry jako premier, ale na prezydenta zbyt twardy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 11:33
grasja's Avatar
grasja grasja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 144
Domyślnie

Popieram decyzję premiera D. Tuska. Jezeli to była szczera wypowiedz to mozna liczyć na to ,ze chce skutecznie zająć sie Naszymi sprawami . Poza tym mozna Mu pogratulować, ze mimo wszystko zrezygnował z ,,pałacu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 12:39
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

A ja podejrzewam,ze na dziś jest to temat zastępczy,a kto bedzie kandydował na ten najwyższy urząd w państwie....to mamy czas jak rozpocznie sie kampania wyborcza.
Odpowiadając jakim kryteriom powinien odpowiadać prezydent....to uważam:patriota,mający własne zdanie na temat państwa i umiejący to zdanie bronić,mądry,szanujący ludzi i kulturalny...a jak wygląda jest zupełnie nieistotne.
To nie wybory na miss czy mistera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 13:27
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Uśmiech wizualnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
To wszystko to pic na wodę. Mogę sie założyć, że Tusk wiosną zmieni zdanie. To jego taktyka, a zdanie zmienia jak rękawiczki. Jego przecież marzeniem było i jest być PREZYDENTEM. Ja wyrokuję: prezydentem zostanie Szmajdziński. Nie dlatego piszę bo jestem zwolenniczką SLD - nie, ale tak przeczuwam i będę bardzo kontent. Jako facet podoba mi się a prezydent / w dzisiejszej dobie/ nie musi za dużo umieć, ważne aby był reprezentatywny a on jest moim zdaniem. Przystawić do niego Kaczyńskiego lub Tuska - oj porażka wizualna.

Z wizualnego punktu widzenia,jestem za Sikorskim!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 13:32
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
A ja podejrzewam,ze na dziś jest to temat zastępczy,a kto bedzie kandydował na ten najwyższy urząd w państwie....to mamy czas jak rozpocznie sie kampania wyborcza.
Odpowiadając jakim kryteriom powinien odpowiadać prezydent....to uważam:patriota,mający własne zdanie na temat państwa i umiejący to zdanie bronić,mądry,szanujący ludzi i kulturalny...a jak wygląda jest zupełnie nieistotne.
To nie wybory na miss czy mistera.
Czemu nie napiszesz prościej, że wg Ciebie to Kaczyński tylko nie wiesz jeszcze który?
Ja zaś twierdzę odwrotnie, byle nie Kaczyński.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 29-01-2010, 13:39
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

I tak żle i tak niedobrze. Gdyby Tusk głosił,że będzie kandydował na prezydenta to opozycja mówiłaby pewnie,że dla niego liczą się tylko osobiste ambicje i dobro państwa naszego nie leży mu na sercu.A tak mówi się w opozycji,że stchórzył itd.itp. Uważam,że Tusk postąpił tak jak powinien postąpić
odpowiedzialny polityk i patriota. P.Buzek też pochwalił jego decyzję,a jego zdanie bardzo cenię.Mam nadzieję,graniczącą z pewnością,że p.Lech Kaczyński nie zostanie wybrany tylko p.Olechowski lub Cimoszewicz, PO wygra wybory parlamentarne
i nareszcie się będzie działo dobrze dla naszego kraju,i także nasz wizerunek na świecie się zmieni na lepsze.O!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 10:38
Ada 33's Avatar
Ada 33 Ada 33 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 4 868
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Czemu nie napiszesz prościej, że wg Ciebie to Kaczyński tylko nie wiesz jeszcze który?
Ja zaś twierdzę odwrotnie, byle nie Kaczyński.....

Jeżeli uważasz,że te cechy prezydenta, które podałam posiada Jarosław czy Lech Kaczyński .....to bardzo się cieszę i nie wiem dlaczego nie chcesz prezydenta o tych cechach charakteru?
Bez żadnych nazwisk,bo o nich bedę mówić jak rozpocznie się kampania prezydencka,a teraz ta dyskusja pozbawiona jest sensu!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 10:48
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Jeżeli uważasz,że te cechy prezydenta, które podałam posiada Jarosław czy Lech Kaczyński .....to bardzo się cieszę i nie wiem dlaczego nie chcesz prezydenta o tych cechach charakteru?
Bez żadnych nazwisk,bo o nich bedę mówić jak rozpocznie się kampania prezydencka,a teraz ta dyskusja pozbawiona jest sensu!
Bo ja uważam,że prezydent powinien mieć też wygląd, powinien wiedzieć co powiedzieć, powinien umieć się poruszać zarówno za granicą jak i wśród elektoratu swojego, powinien być rozsądny, mądry, nie obrażalski, powinien wiedzieć co to kompromis, nie powinien być pod pantoflem brata, albo żony, albo tez premiera, powinien nie seplenić, być w miarę zdrowy, mieć kondycję a jednocześnie być sobą...no i jeszcze parę cech ważnych by się znalazło... no i oczywiście to też "szanujący ludzi i kulturalny" czyli prawie sie zgadzamy.. tamto to taki skrót myślowy był, wiesz, ja mam na nich uczulenie, biorę wapno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 11:43
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Bo ja uważam,że prezydent powinien mieć też wygląd, powinien wiedzieć co powiedzieć, powinien umieć się poruszać zarówno za granicą jak i wśród elektoratu swojego, powinien być rozsądny, mądry, nie obrażalski, powinien wiedzieć co to kompromis, nie powinien być pod pantoflem brata, albo żony, albo tez premiera, powinien nie seplenić, być w miarę zdrowy, mieć kondycję a jednocześnie być sobą...no i jeszcze parę cech ważnych by się znalazło... no i oczywiście to też "szanujący ludzi i kulturalny" czyli prawie sie zgadzamy.. tamto to taki skrót myślowy był, wiesz, ja mam na nich uczulenie, biorę wapno...


Jip, czy wiesz jak wyglądał Prezydent USA Franklin Delano Roosevelt ? Był niepełnosprawny. Co nie przeszkodziło mu doprowadzić do zwycięstwa w II WŚ!
A Ty coś o zdrowiu, o kondycji - nie bądź taka Kazia Szczuka. Sąd ją pokarał za wyśmiewanie ułomności.

A o polskich dowódcach gen.Rómmlu i gen.Maczku coś wiesz? Nie trzeba być filmowym amantem jak Prezydent Reagan, żeby dbać o własny kraj. I nie kończyć na niespełnionych obietnicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 12:50
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Jip, czy wiesz jak wyglądał Prezydent USA Franklin Delano Roosevelt ? Był niepełnosprawny. Co nie przeszkodziło mu doprowadzić do zwycięstwa w II WŚ!
A Ty coś o zdrowiu, o kondycji - nie bądź taka Kazia Szczuka. Sąd ją pokarał za wyśmiewanie ułomności.

A o polskich dowódcach gen.Rómmlu i gen.Maczku coś wiesz? Nie trzeba być filmowym amantem jak Prezydent Reagan, żeby dbać o własny kraj. I nie kończyć na niespełnionych obietnicach.
No co Ty, przecież obecny prezydent nie jest tak ułomny, tylko.......
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 15:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Ojoj...
Ułomnym można zawsze zostać.
Nikt nie zna dnia, ani godziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 15:59
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ojoj...
Ułomnym można zawsze zostać.
Nikt nie zna dnia, ani godziny.
no właśnie, a że ma kilka felerów, kto ich dzisiaj nie ma, ja też mam i się nie chwalę..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 16:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
no właśnie, a że ma kilka felerów, kto ich dzisiaj nie ma, ja też mam i się nie chwalę..

Eeee, nie bujaj. Ciacho jesteś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 17:51
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Pamietam, jak jakas banda oszołomów religijnych z prawicy chciała intronizowac Jezusa Chrystusa na Króla Polski. To niech powtorza ten numer...
I o deszcze tez się modlili
Boshhh
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 18:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

-Tusk nie chce być być prezydentem - to bardzo dobrze, żeby tak jeszcze nie chciała być premierem, to byłoby dobrze do kwadratu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 22:26
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Tusk się tylko tak meszy. 2 lata o niczym innym nie marzł jak o stołku prezydenckim i tak raptem mu sie odechciało? Jako premier musi znosić niezadowolenie społeczne ze swego nieudolstwa, a jako prezydent będzie mógł oddać sie błogonicnierobieniu. On czeka aż go będą prosić, prosić a on łaskawie się zgodzi niby z łaski.Ma jednak przymitywne szczeniackie myślenie, ale podoba się i to nawet mądrym ludziom. / Może tylko udają?/.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 30-01-2010, 22:50
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Bo ja uważam,że prezydent powinien mieć też wygląd, powinien wiedzieć co powiedzieć, powinien umieć się poruszać zarówno za granicą jak i wśród elektoratu swojego, powinien być rozsądny, mądry, nie obrażalski, powinien wiedzieć co to kompromis, nie powinien być pod pantoflem brata, albo żony, albo tez premiera, powinien nie seplenić, być w miarę zdrowy, mieć kondycję a jednocześnie być sobą...no i jeszcze parę cech ważnych by się znalazło... no i oczywiście to też "szanujący ludzi i kulturalny" czyli prawie sie zgadzamy.. tamto to taki skrót myślowy był, wiesz, ja mam na nich uczulenie, biorę wapno...

Sa tylko dwa wytłumaczenia takiego poglądu:
-albo zbytnia fascynacja nieobowiązkowej lektury " MAIN KAMPF", bo to zalatuje jakąś segregacją i selekcją
- albo za dużo wapna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.