menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4181  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 19:12
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Przyszłam tutaj z dobrymi życzeniami, bo tych nigdy nie za wiele. Wierzę, że mają moc, że mogą się spełnić.

Życzę wszystkim spokoju. Powstrzymajmy się przez dwa dni od dogryzania, pouczania, wyśmiewania. Niech każdy z nas świętuje po swojemu lub niech te święta ma w poważaniu jeśli świętować nie chce. To nie jest ważne... ważny jest szacunek dla ludzi, dla których Święta mają znaczenie. Proszę, wyciszmy spory. Zdążymy do nich wrócić.

Cieszmy się. Niezależnie od wyznania. Niezależnie od tego, co nam w duszy gra. Jest wiosna. Wygrywa życie i światło. Noce stają się krótsze. Spójrzmy na świat radosnym okiem, zieleni się trawa, kwitną kwiaty i młode wróble wyglądają z gniazd. Przez te dwa dni zobaczmy Człowieka w Człowieku. Bo czym się różnimy? Jesteśmy tacy sami...

Dobrych Świąt.

Obrazek z sieci
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4182  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 20:30
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ukrzyżuj GO, ukrzyżuj, skowyczała tłuszcza żydowska ze strachu przed mądrością, jak teraz skowyczą ateiści.

Jarosławie - JA NIE SKOWYCZĘ, a MĄDROŚĆ TO JEDNA Z NAJWSPANIALSZYCH CECH CZŁOWIEKA. Za nią, chociaż nie tylko, kocham Ostatka, szanuję Senesco. Mądry był też mój nieżyjący od lat Tata - ateista. Bardzo mądry jest mój kochany syn - ateista. Nie wyobrażam sobie ich "skowyczących".
Wszyscy mieliśmy i mamy przyjaciół katolików.

PS bardzo dziękuję, Jarosławie, za piękne, osobiste życzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4183  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 20:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Jarosławie - JA NIE SKOWYCZĘ, a MĄDROŚĆ TO JEDNA Z NAJWSPANIALSZYCH CECH CZŁOWIEKA. Za nią, chociaż nie tylko, kocham Ostatka, szanuję Senesco. Mądry był też mój nieżyjący od lat Tata - ateista. Bardzo mądry jest mój kochany syn - ateista. Nie wyobrażam sobie ich "skowyczących".
Wszyscy mieliśmy i mamy przyjaciół katolików.
Ten post nie odnosił się do takich Ateistów jak Ty, doskonale to wiesz. Po prostu poszło rykoszetem. Był odpowiedzią na post poprzedni prowokujący w tak ważne dla nas katolików święto. I nic tu nie pomoże mediacja Ostatka.
Cytat:
Napisał estella50
PS bardzo dziękuję, Jarosławie, za piękne, osobiste życzenia.
Po prostu, co myślałem to napisałem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4184  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 20:43
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Uśmiech

Cytat:
Napisał senesco
Estello - i Tobie wielu radosnych dni, nie tylko w Święta, i nie tylko tej wiosny.
Niech słońce oświetla Twą drogę i obyś przy niej spotykała wyłącznie dobre duchy.

A czy wiesz, że świętowanie wiosny, właśnie przy okazji pierwszej pełni jest także zwyczajem religijnym?
Co prawda zbierano się szerszym gronem, aniżeli rodzinnym, ale plemię było rodziną. Zbierano się, jedzono, pito i rozpędzano chłód. I życie się odradzało, jak jajo.
I błogosławiono sobie, czyli składano życzenia obfitych żniw.
Religia dawno zapomniana, zwyczaje zmieniły odniesienia.
I bogowie odeszli w cień.
Ale potrzeba świętowania i celebry pozostała.
Gdybyż tylko serdeczność życzeń i uśmiech na twarzach były nie tylko odświętne...

Jeszcze raz, niech wszelkie dobro zamieszka w Twoich progach.

Senesco - nie pamiętam bym kiedyś była obdarowana tak pięknymi życzeniami. Rozjaśniłeś nimi moje ostatnio posępne myśli. Z serca dziękuję i odwzajemniam @-}--
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4185  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 21:36
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ten post nie odnosił się do takich Ateistów jak Ty, doskonale to wiesz. Po prostu poszło rykoszetem. Był odpowiedzią na post poprzedni prowokujący w tak ważne dla nas katolików święto. I nic tu nie pomoże mediacja Ostatka.

Po prostu, co myślałem to napisałem.

Nie wrzucaj nas wszystkich do jednego garnka (takie przedświąteczne skojarzenie - wróciłam z kuchni ;-)) . Popraw celność strzałów, wskazana personalizacja.
Rykoszet, czy nie - rana i ból takie same.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4186  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 21:45
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

A mnie zastanowiły wyniki wyniki ankiety, która zapoczątkowała ten temat. Wyniki są znamienne, szczególnie że społeczność której zadano to pytanie to 50+:
Ateiści - 32,12%
Katolicy (rzymscy) - 21,21%
Wątpiący katolicy - 17,58%
Wierzący niepraktykujący - 18,18%
Poszukujący - 4,85%
No i wyszło mi na to, że co trzecia osoba wypełniająca ankietę to ATEISTA. A może i więcej? Bo Ci "Wierzący niepraktykujący" to raczej na zasadzie "Panu Bogu świeczkę i Diabłu ogarek".
Prawdę mówiąc to od osób po pięćdziesiątce nie spodziewałam się takiego wyniku.
Zastanawiające, no nie?

Wszystkim obecnym, wypełniającym ankietę, życzę przyjemnych trzech dni świętowania w gronie rodzinnym, w swojej Świątyni, lub w niedolegliwej samotności przed komputerem.
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4187  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 21:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał-
Ukrzyżuj GO, ukrzyżuj, skowyczała tłuszcza żydowska ze strachu przed mądrością
Ubawiłeś mnie pisząc o mądrości w I wieku naszej ery i strachu przed tą mądrością.
Gdyby nie Paweł twórca chrześcijaństwa to by o Jezusie nikt nie pamiętał.
Nie mieli ludzie w I wieku naszej ery dużo atrakcji , jedną z takich atrakcji były wyroki śmierci , do dzisiaj niektórzy ludzie tego typu zdarzenia lubią oglądać.http://podroze.onet.pl/aktualnosci/i...e-ofiary/ccw83
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4188  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 08:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Wesołych i słonecznych Świąt i udanych sporów w gronie przyjaciół i znajomych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4189  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 08:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał giezeta
A mnie zastanowiły wyniki wyniki ankiety, która zapoczątkowała ten temat. Wyniki są znamienne, szczególnie że społeczność której zadano to pytanie to 50+:

Prawdę mówiąc to od osób po pięćdziesiątce nie spodziewałam się takiego wyniku.
Zastanawiające, no nie?
To nie są wiarygodne wyniki. Tu jest refugium ateistów a nie katolików. Dodatkowo trollujących ateistów z wyjątkiem Estelli 50.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4190  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 08:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Cytat:
Jarosław II napisał -To nie są wiarygodne wyniki. Tu jest refugium /refugium (język angielski) znaczenia:rzeczownik (1.1) biol. ostoja / ateistów a nie katolików.
Od języka łacińskiego jest inny specjalista senior to wam przetłumaczy i zaliczy pierwszy post w święta.
Czekamy na następne sensacje po wizycie i biciu pokłonów przed swoim Panem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4191  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 09:57
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Zmieszany

Cytat:
Napisał Jarosław II
To nie są wiarygodne wyniki. Tu jest refugium ateistów a nie katolików. Dodatkowo trollujących ateistów z wyjątkiem Estelli 50.

Oj, Jarek, Jarek - aleś mnie wyróżnił
A nie jestem tu na wątku osamotniona w poglądach! Podobnie myśli nas więcej, i to nie tylko ateistów.

A ponieważ jestem już po obfitym i przesmacznym śniadanku wielkanocnym, przeto mój błogi nastrój skłania mnie do przesłania Tobie i wszystkim, którzy zdołali oderwać się od stołu i tutaj zerknąć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4192  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 12:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

"Nie ateiści , ale oziębłe serca chrześcijan są zagrożeniem dla chrześcijaństwa" - powiedział metropolita poznański abp St.Gondecki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4193  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 13:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=VPbP...AA55A3705EE729
https://www.youtube.com/watch?v=O3R4gMkEhJk Rozmowa o tradycji wielkanocnej w Racjonalista TV.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4194  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 15:17
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
"Nie ateiści , ale oziębłe serca chrześcijan są zagrożeniem dla chrześcijaństwa" - powiedział metropolita poznański, abp St.Gondecki

Wankabor - czyżbys chciała powiedzieć, że nawet zepsuty zegar wskazuje dwa razy dziennie dobrą godzinę?

Arcybiskup ma oczywiście rację, dla wiary nie istotni są niewierzący.

Mnie spodobała się sobotnia wypowiedź Jana Hartmana - ateisty roku. Profesor powiedział, że niewiara w osobowego boga nie pozbawia człowieka zdolności odczuć metafizycznych, odczuwania radości ze świętowania. I że on świętuje tak, jak otoczenie, z którym przebywa.
Nie sprawiać kłopotu i nie odbierać poczucia godności i wiary w siebie innemu człowiekowi - to buddyjski nakaz.

Co prawda, jako filozof, profesor wie, że nie można świętować nie świętując, bo świętowanie to oddawanie czci, w ten czy inny sposób. Ale w istocie, można świętować zwyczajną sympatię do człowieka...
No, ale on przynajmniej wie, co mówi. W przeciwieństwie do bohaterów przywołanych przez Wacława filmików.
Szkoda, że tak wielu ludzi uczy się mówić, a tak mało - myśleć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4195  
Nieprzeczytane 20-04-2014, 19:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Mnie spodobała się sobotnia wypowiedź Jana Hartmana - ateisty roku. Profesor powiedział, że niewiara w osobowego boga nie pozbawia człowieka zdolności odczuć metafizycznych, odczuwania radości ze świętowania. I że on świętuje tak, jak otoczenie, z którym przebywa.
Nie sprawiać kłopotu i nie odbierać poczucia godności i wiary w siebie innemu człowiekowi - to buddyjski nakaz.

Co prawda, jako filozof, profesor wie, że nie można świętować nie świętując, bo świętowanie to oddawanie czci, w ten czy inny sposób. Ale w istocie, można świętować zwyczajną sympatię do człowieka...
No, ale on przynajmniej wie, co mówi. W przeciwieństwie do bohaterów przywołanych przez Wacława filmików.
Szkoda, że tak wielu ludzi uczy się mówić, a tak mało - myśleć.
Na wszystko kiedyś przyjdzie czas. Nawet na ateistycznego filozofa. Im dłużej krowa leży, tym większe prawdopodobieństwo, że wstanie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4196  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 09:52
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Astrologia nauka dana od Boga
https://www.youtube.com/watch?v=n923NRvKSvQ
https://www.youtube.com/watch?v=gQhorrmigd0
https://www.youtube.com/watch?v=siibFe_LR4M
Wiesz co cię czeka możesz to zmienić .Inne wierzenia nie lepsze w wciskaniu ludziom bzdur sami posłuchajcie co mówi Guru do tych co wątpią i szukają duchowości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4197  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 10:40
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Oczywiście, człowiek myślący i racjonalista może też sięgnąć po lekturę.
Oto ciekawa praca: „Duchowość ateistyczna” Andre Comte-Sponville. Racjonalista, materialista, humanista pisze nie tylko o własnym doświadczaniu świata ducha, ale wręcz wydziera go religiom.

Albo - jak ma trochę mniej czasu - może poczytać

"Miałem wiele intensywnych doświadczeń duchowych , w których przeżyłem łączność, transcendencję i tym podobne doznania. I nie wszystkie z nich były wywołane lekami. Przypuszczam, że jestem właściwie osobą duchową na wiele sposobów, tylko myślę o sobie w kategoriach takich jak empatia, sens i relacje, a nie "duchowości"."
http://www.atheistrev.com/2008/01/at...rituality.html

Duchowość jest bogactwem czlowieka. Jest zdolnością do uwewnętrzniania zarówno emocji, jak wiedzy.
Zdolnością do współczucia.
Duchowość nie wypływa z religii, ani do religii nie skłania.
To tylko wrażliwość na świat, na człowieka.

Oczywiście - są ludzie, którzy chcieliby swoje czlowieczeństwo uczynić jak ocean - szerokim i głebokim.
I są tacy, którym wystarczy kałuża.

Prawie nie ma różnicy. To tylko kwestia wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4198  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 14:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 622
Domyślnie

Cytat:
Senesco napisał-Racjonalista, materialista, humanista pisze nie tylko o własnym doświadczaniu świata ducha, ale wręcz wydziera go religiom.
Możesz dać przykłady co takiego wydziera religiom A.Comte- Sponville .? A czy społeczeństwo może się obejść bez religi ? W zależności od tego co rozumiemy przez religię w jaskim pojęciu zawężonym zachodnim Bóg osobowy stwórca czy wschodnim. W religiach bez Boga jak buddyzm czy taoizm duchowość istnieje bez pojęcia Boga.
Religia łączy wyznawców poprzez kościół lub umma /wspólnota religijna / , a ateistów nic nie łączy czy pastaforian trywialnie można by powiedzieć makaron.?
Tworzyć możemy różne społeczne więzi nie odnosząc się do religii ani do Boga osobowego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4199  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 20:42
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Astrologia nauka dana od Boga /.../
Wiesz co cię czeka możesz to zmienić .Inne wierzenia nie lepsze w wciskaniu ludziom bzdur sami posłuchajcie co mówi Guru do tych co wątpią i szukają duchowości.
Wacuniu, nie mogłeś przynieść lepszego prezentu starozakonnym i chrześcijanom. Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny, popularnie nazywane Hare Kryszna, jest w Polsce mało znane. Tak pi razy Księżyc ma około 12 tys. wyznawców; istnieje od końca lat siedemdziesiątych, zarejestrowane w 1988 roku. Dla większości społeczeństwa pełna egzotyka jak i inne kultury Wschodu. Od świątyń i szat począwszy, przez sposób żywienia, na zasadach skończywszy.

Na temat astrologii się nie wypowiadam. Temat dla mnie zbyt trudny, jak dotąd nie znalazłam wystarczającej ilości czasu i samozaparcia by go zgłębić lub chociaż w dużej mierze zrozumieć. A dopóki nie mam wystarczającej wiedzy wolę milczeć. Być może coś w tym jest; i gdyby tak np. podciągnąć pod kosmobiologię, stworzyć jej nowy dział, w jednym miejscu rozszerzyć, w innym skrócić... kto wie... czy byś się nie zachłysnął nową nauką.
Ostatecznie i Kopernik był astrologiem. Wszystkim wiadomo, że horoskopy (przede wszystkim urodzeniowe) stawiał.
W chwili obecnej jest w Polsce kilkoro liczących się astrologów, mających dobre osiągi, tzn. ich przewidywania w dużej mierze się sprawdzają.
Niewiarygodne ale prawdziwe.

Wreszcie astrologia nie jest prymitywną wróżbą, do czego usiłujesz czytelników przekonać. Oczywiście, nie mówię o horoskopach zamieszczanych w gazetkach z programem TV obok rubryczki: Astrolog radzi... Profesjonalny horoskop wymaga szczegółowej wiedzy i niczego nie determinuje ostatecznie. Nie poda właściwych liczb do zakreślenia na kuponie Totka ani daty śmierci, choć to ostatnie może z grubsza przewidywać.

Przyznam się, że boję się klikać w Twoje linki, zwłaszcza kierujące do YouTubki; próbowałam obejrzeć infantylny filmik o świątecznej rozmowie ateistów... ale doszedłszy do wniosku, że podobne szczątki mojej inteligencji obraża – zwiałam nie skończywszy oglądania części pierwszej.

A oto Twój prezent dla chrześcijan i judaistów. Pięknie się z nimi zgadzasz, aż zdziw łapie.
"Magisterium Kościoła nieustannie, już od pierwszych wieków chrześcijaństwa, ostrzega wiernych przed wielkim niebezpieczeństwem wróżbiarstwa i astrologii, przed korzystaniem z rad wróżbiarzy, astrologów. Ponieważ w ten podstępny sposób działa Szatan. Jeśli osoba wierząca radzi się jasnowidza lub astrologa i wierzy w ich wróżby i rady, wtedy popełnia grzech śmiertelny."
http://adonai.pl/zagrozenia/?id=2
"Majmonides napisał: „Kto para się astrologią i planuje pracę lub podróż na czas określony przez badających niebiosa, podlega chłoście (…) Wszystko to jest kłamstwem i oszustwem (…) Każdy, kto wierzy w takie rzeczy (…) jest głupcem pozbawionym rozumu” (Miszne Tora, „Prawa co do bałwochwalstwa”, rozdział 11; porównaj 3 Mojżeszową 19:26 oraz 5 Mojżeszową 18:9-13)."
http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKUL...majmonides.php
Możesz mi powiedzieć dlaczego bezimiennego guru honorujesz wielką literą? Czym się zasłużył?

Estelko
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4200  
Nieprzeczytane 21-04-2014, 22:17
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Czytanie waszych wyznań miłosnych jest poniżej mojej godności. Odpadam jak kleszcz od swojej ofiary po napitku. To zbyt poniżające nawet dla kleszcza.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.