menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #144721  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 15:49
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Brak respiratorów kupionych od handlarza bronią, brak testów na covid kupionych od handlarza oscypkami a może od trenera narciarstwa już nie wiem, brak szpitalnych łóżek, dobrze że Orkiestra wesprze bo inaczej wezmą z psychiatrii dziecięcej też łóżka orkiestrowe, to wina strajku kobiet. Z metra cięty wywołał strajki, bo widział co się dzieje, wreszcie jest na kogo zwalić. Ale chyba się przeliczył. Ten ludek nie jest specjalnie lotny i kochał pińcet ale chyba cza dać 1500, bo nic z tego nie będzie. Wzruszyła mnie hodowczyni chryzantem, która pokazała dzisiaj swoje ogromne szklarnie pełne kwiatów i łkała, ze przecież głosowała na PiS i co ma zrobić z tymi kwiatami. Restauratorzy upominają się o wykupienie przez rząd kotletów schabowych z poprzedniego zakazu. Podobno "piątka" Kaczyńskiego dla zwierząt poszła w kibiny...... Zrobił ze strachu pod siebie i nadal można katować lisy i norki. Młodzież z błyskawicą w profilu na fb jest pozbawiona według Czarnka prawa do nauki, a ja myślałam że w Konstytucji nie ma żadnych ograniczeń a raczej jest obowiązek nauczania. Brawo PiS. Każdy dzień przynosi kolejną informację o rzucaniu się odkryć prezesa od ściany do ściany, można boki zrywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144722  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 15:55
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Wyrok TK uznany za niebyły
03.11.2020


Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków wydał postanowienie, w którym zastosował przepis uchylony przez Trybunał Konstytucyjny. Zignorował jego rozstrzygnięcie z uwagi na udział sędziego dublera.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...ia-dubler.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144723  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 16:00
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Ćwierć mózgi decydują
"Nie żadna obrona czegoś tam. Bóg z nami, chuj z Wami. Trzy zdrowaśki, alleluja i do przodu: Jazda z *****mi!”.
Następnie zaczęli wrzucać do sieci zdjęcia i filmiki z ataków na protestujących oraz deptania flag z hasłem „Strajk Kobiet”. Pod jednym z takich zdjęć można przeczytać: „Podczas spaceru chłopaki ze Szczecina spotkali lefta z klasycznym happy endem. Nagle, jak to u nich bywa, olśniło go i zaczął być prawomyślny, absolutnie negując przywiązanie do swoich poglądów. Później uruchomił protokół SPIERDALAMY”.
https://katowice.wyborcza.pl/katowic...C-B.1-L.1.duze
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144724  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 16:03
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Wyrok TK uznany za niebyły
03.11.2020


Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków wydał postanowienie, w którym zastosował przepis uchylony przez Trybunał Konstytucyjny. Zignorował jego rozstrzygnięcie z uwagi na udział sędziego dublera.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...ia-dubler.html
Brawo Sąd jest nadzieja na stosowanie prawa w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144725  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 16:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Brak respiratorów kupionych od handlarza bronią, brak testów na covid kupionych od handlarza oscypkami a może od trenera narciarstwa już nie wiem, brak szpitalnych łóżek, dobrze że Orkiestra wesprze bo inaczej wezmą z psychiatrii dziecięcej też łóżka orkiestrowe, to wina strajku kobiet. Z metra cięty wywołał strajki, bo widział co się dzieje, wreszcie jest na kogo zwalić. Ale chyba się przeliczył. Ten ludek nie jest specjalnie lotny i kochał pińcet ale chyba cza dać 1500, bo nic z tego nie będzie. Wzruszyła mnie hodowczyni chryzantem, która pokazała dzisiaj swoje ogromne szklarnie pełne kwiatów i łkała, ze przecież głosowała na PiS i co ma zrobić z tymi kwiatami. Restauratorzy upominają się o wykupienie przez rząd kotletów schabowych z poprzedniego zakazu. Podobno "piątka" Kaczyńskiego dla zwierząt poszła w kibiny...... Zrobił ze strachu pod siebie i nadal można katować lisy i norki. Młodzież z błyskawicą w profilu na fb jest pozbawiona według Czarnka prawa do nauki, a ja myślałam że w Konstytucji nie ma żadnych ograniczeń a raczej jest obowiązek nauczania. Brawo PiS. Każdy dzień przynosi kolejną informację o rzucaniu się odkryć prezesa od ściany do ściany, można boki zrywać.
Dla tych co pochodzą z domów kulturalnych i nie zrozumieli wszystkiego jak ja.
To KIBINY mnie powaliło bo nie znałam tego słowa, a pochlebiam sobie, że język polski znam doskonale.
Pobiegłam szukać.

Ze słownika...
Cytat:
mówiąc ściślej z rosyjskich żargonów przestępczych i najbardziej wulgarnych obscenicznych, amoralnych zasobów idiomatyki
Najczęściej używana wersja rosyjskiego wulgarnego przekleństwa.

Ślicznie.
Nic dziwnego że z taką lubością powtarza się wulgaryzmy.
W końcu to są nasze ojczyste wulgaryzmy a nie sowieckie.

Co na to dalej słownik pl? Pozostaje bez litości dla tego słowa.

Cytat:
Tak jest z elementami zapożyczonymi zapewne w kontakcie językowym ludu polsko i rosyjskojęzycznego od 19 wieku, wzmocnionym przemarszem Armii Czerwonej

Dziękuję ślicznie ,wiem już wszystko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144726  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 17:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cuś komuś z kiedyś???

Cytat:
- Mamy do czynienia często z pewnym niezrozumiałym ukrywaniem tych łóżek, które faktycznie są dostępne, a niekoniecznie dyrektor czy kierujący jednostką chce tego pacjenta przyjmować - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ws. nowej rządowej strategii walki z koronawirusem.

Jak dodał, z tego powodu do każdego szpitala zostanie skierowany żołnierz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144727  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 17:41
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Miałam przyjemność podpisać.https://www.openpetition.eu/pl/petit...yslawa-czarnka
"Po ostatnich wypowiedziach ministra edukacji Przemysława Czarnka środowiska akademickie i nauczycielskie postanowiły podjąć zdecydowane kroki. Profesorowie i pedagodzy czują się zastraszeni ostatnimi słowami o karaniu nauczycieli za namawianie dzieci do strajku czy cofnięciu dofinansowania uczelni wyższych. Stworzyli więc petycję za jego odwołaniem."
https://mamadu.pl/149301,petycja-o-o...cP3q0FWozETBkc
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144728  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 17:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jezusmaria!!! Na pomoc!!!! Dudę biją!!!!

Cytat:
Nie ma większej hipokryzji od tej, jaką wykazuję się pan prezydent.

Kiedy Julia Przyłębska ogłosiła swój wyrok w sprawie aborcji, to prezydent bił brawo, mówił, że świetnie i bardzo się cieszył


- tak wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski skomentował projekt ustawy Andrzeja Dudy dotyczący przerywania ciąży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144729  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 18:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I Nelly Rokita. Ta od polegniego KACZYŃSKIEGO.

Cytat:
Nikt nie powinien wtrącać się w życie kobiet, a decyzję o urodzeniu należy pozostawić kobiecie – mówi w rozmowie z Super Expressem. - Jestem zwolenniczką tego, co w tej sprawie uważała śp. Lech Kaczyński, który był za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego. Apeluję o nienaruszanie tego kompromisu. Jestem zszokowana decyzją TK w sprawie aborcji. To jakiś absurd, a w dodatku coś takiego robić w czasie pandemii koronawirusa?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144730  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 18:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

A może ktoś pamięta przygody Giertycha.....to ich cd.
Cytat:
Od poniedziałku 26 października w prokuraturze leżą cztery zażalenia prawników Romana Giertycha. Dotyczą one m.in. środków zabezpieczających. Choć powinny zostać niezwłocznie przekazane do sądu, tak się nie stało.

Skoro prokuratura jest pewna, że ma rację, to niech pozwoli ocenić to sądowi. Zgodnie z prawem powinna przekazać do sądu nasze zażalenie niezwłocznie po jego otrzymaniu. Dzwoniłem dziś [2 listopada - red.] rano do sądu w Poznaniu i nadal go nie mają. A sąd jest po drugiej stronie ulicy - powiedział Jakub Wende w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144731  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 19:23
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie



https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.n...9a&oe=5FC60C9E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144732  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 19:24
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Jarek od kota daje graślawą nóżką wstecz? Już spod piernata? Znowu zrobił pod siebie????
"Jeszcze na koniec jedno pytanie, co z »Piątką dla zwierząt«. Są informacje, że ma być pisana od nowa. Czy to w ogóle możliwe?” – zapytał w piątek 30 października prowadzący program w Radiu Poznań Roman Wawrzyniak.
„Tak, ma być pisania nowa ustawa. Jest inicjatywa poselska, ma to być projekt poselski, w jakim kształcie, nie potrafię odpowiedzieć"
https://oko.press/to-juz-oficjalne-p...rojekt/?u=true
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144733  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 20:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Maju!
Ten komentarz jest .....ładniejszy

Cytat:
Ja ten wyrok nazywam "trzecim odlotem Kaczyńskiego". To jest kolejny moment, po majowych wyborach kopertowych i ustawie futerkowej, w którym Jarosław Kaczyński kompletnie traci zdolność przewidywania przyszłości - mówi prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego

A co do kota..... to nie mu zgodnie z życzeniem suwerena conocnie i po wielekroć ....... do łoża. I tresciwie

Bo /jak mawiała jedna Szydło/ MU SIĘ NALEŻY!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144734  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 20:11
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Jarek od kota daje graślawą nóżką wstecz? Już spod piernata? Znowu zrobił pod siebie????
"Jeszcze na koniec jedno pytanie, co z »Piątką dla zwierząt«. Są informacje, że ma być pisana od nowa. Czy to w ogóle możliwe?” – zapytał w piątek 30 października prowadzący program w Radiu Poznań Roman Wawrzyniak.
„Tak, ma być pisania nowa ustawa. Jest inicjatywa poselska, ma to być projekt poselski, w jakim kształcie, nie potrafię odpowiedzieć"
https://oko.press/to-juz-oficjalne-p...rojekt/?u=true

W PiSie rebelia , prezes nie ma pewności czy wszyscy zagłosują tak jak sobie życzy więc wszystkich w********a z piaskownicy i daje im 2 tygodnie na opamietanie a potem Ну, погоди!
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144735  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 20:13
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Wtedy słyszałam aprobatę

https://www.facebook.com/photo/?fbid...12540859801889
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144736  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 20:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Jak to szło w waszym slangu?

W*******Ć ?



Rabiej właśnie został wyp... ups. zdymisjonowany.

Rafau, ty homofobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144737  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 20:30
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Rafał Trzaskowski na Facebooku!

Cytat:
W związku z tym, że wiceprezydent Paweł Rabiej odpowiedzialny w Urzędzie Miasto Stołeczne Warszawa za obszar zdrowia w sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez mojej wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji. Zdecydowałem też, że za obszar zdrowia będzie teraz odpowiadać Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144738  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 20:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Paweł z kochankiem w Grecji, Joanna S-W w domu bo ją noga boli, Rafał na L 4.
To mówicie , że jest rewolucja? I rewolucyjne obalanie zaczęło się od Rabieja?
Pewnie zbyt dosłownie potraktował słowa prezydenta Trzaskowskiego z kampanii, że mamy 21 wiek i można pracować zdalnie.

A najbardziej śmieszne, że go podkablowali dziennikarze tvn-u.

Rewolucja zaczyna pożerać swoje dzieci, jak każda rewolucja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144739  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 21:54
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Wreszcie się dowiedziałam kto jest winien wszelkiemu złu dziejącemu się w czasie pandemii to oczywiście Rabiej, w-ce prezydent Warszawy. Za nie poinformowanie o urlopie dostał kopniaka od prezydenta Trzaskowskiego i tyle. A tu nagle okazuje się, że Rabiej to prezydent Polski, to premier, to minister zdrowia, to on jest winien za pandemię, to on ukradł pieniądze na respiratory, to on ukradł pieniądze na testy anty covidowe, to on zajumał łóżka w szpitalach, wreszcie wiadomo kto jest winien. A niech was kontynuatorzy oszusta o nazwie Morawiecki, co jeszcze wymyślicie, dobrze PiS płaci za wierszówkę????.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144740  
Nieprzeczytane 03-11-2020, 22:37
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Żołnierze w szpitalach będą liczyli łóżka, bo lekarze je ukrywają!
Hello, czy leci z nimi lekarz?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.