menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 19:20
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Noooo......Lubię atmosferę świąt.

__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #22  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 20:06
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Do Basi, dziękuję za odpowiedź na pytanie.Wyobraź sobie,że jestem zarejestrowana od kilku miesięcy, ale nie miałam odwagi nic kupić. Teraz spróbuję i to dzięki Tobie. Na początek chcę kupić aparat fotograficzny i też skorzystam z podpowiedzi.Napiszę po fakcie.
  #23  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 20:17
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Dzidki

Cytat:
Napisał Dzidka
Do Basi, dziękuję za odpowiedź na pytanie.Wyobraź sobie,że jestem zarejestrowana od kilku miesięcy, ale nie miałam odwagi nic kupić. Teraz spróbuję i to dzięki Tobie. Na początek chcę kupić aparat fotograficzny i też skorzystam z podpowiedzi.Napiszę po fakcie.
Bardzo mi miło, że się na coś ten wątek przydał. Powodzenia!!!
  #24  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 21:38
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Uśmiech Droga Basiu

Mnie też "zaraziłaś" allegro,nie wiele brakowało a już dzisiaj byłabym kupiła bardzo piękny stary medalion/kiedyś taki był w posiadaniu mojej rodziny ale przepadł/.Bardzo ostro licytowałam ale niestety zostałam ostatecznie przelicytowana.A nie było oferty" kup teraz" zresztą i tak nie mogłabym skorzystać bo dopiero dzisiaj się zarejestrowałam.Ale "bakcyla" niewątpliwie połknęłam.Masz w tym swój udział.Pozdrawiam
  #25  
Nieprzeczytane 24-03-2007, 21:51
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Do Sunschine

Cytat:
Napisał Sunshine
Mnie też "zaraziłaś" allegro,nie wiele brakowało a już dzisiaj byłabym kupiła bardzo piękny stary medalion/kiedyś taki był w posiadaniu mojej rodziny ale przepadł/.Bardzo ostro licytowałam ale niestety zostałam ostatecznie przelicytowana.A nie było oferty" kup teraz" zresztą i tak nie mogłabym skorzystać bo dopiero dzisiaj się zarejestrowałam.Ale "bakcyla" niewątpliwie połknęłam.Masz w tym swój udział.Pozdrawiam
Uwielbiam antyki a szczególnie zegary wiszące. Na Allegro kupiłam ich 7 /chyba jestem szurnięta/. Kiedyś udało mi się kupić piękny miedzioryt o wym. 50 cm x 30 cm za 1 zł. To nie żart, facet wystawił go na Allegro w kategorii "dziwactwa, zupełnie odjechane" bez ceny minimalnej od 1 zł. Ja podałam swoje maksimum i zapomniałam o tym miedziorycie. Po kilku dniach dostałam wiadomość o wygraniu aukcji, zbaraniałam. Wysłałam do faceta e-maila z pytaniem co on o tym sądzi, on zapytał mnie czy chcę płacić przelewem czy za pobraniem. Miałam kaca moralnego, ale on uważał że licytacja to licytacja i nie ma sprawy. Zrobię zdjęcie tego miedziorytu i umieszczę w "fotografowaniu".
  #26  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 11:22
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie Do Basi

Pozwól Basiu że od czasu do czasu,zapytam Cię o coś,związanego z kupowaniem na allegro,jako osobę bardziej doświadczoną w tej materii.Jeśli się oczywiście zgodzisz.
  #27  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 14:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Do Sunschine

Cytat:
Napisał Sunshine
Pozwól Basiu że od czasu do czasu,zapytam Cię o coś,związanego z kupowaniem na allegro,jako osobę bardziej doświadczoną w tej materii.Jeśli się oczywiście zgodzisz.
Cała przyjemność po mojej stronie.
  #28  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 23:34
ligia63 ligia63 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 17
Domyślnie

Pozdrawiam "allegrowiczki"-kupilam na allegro ,sobie na imieniny, orbitrek i po otrzymaniu przesylki okazalo sie ,ze brakuje dosyc istotnej sruby i transformatorka/bez ktorego przyrzad dziala na baterie/ monitowalam ,facet obiecal,ze dosle i nie dotrzymal slowa .Moje pytanie, do zawczyń allegro, czy istnieje mozliwosc monitowania na forum i czy jest skuteczna.Pozdrawiam ligia63
  #29  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 23:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Nieuczciwy sprzedawca z Allegro

Napisz skargę do serwisu Allegro, jeżeli po monitach facet nie dośle brakujących częsci możesz zgłosić sprawę do policji, weź od nich potwierdzenie swojego zgłoszenia, i możesz wtedy dochodzić swoich roszczeń bezpośrednio od Allegro. Mam nadzieję,że nie wystawiłaś facetowi komentarza pozytywnego? Jeżeli nie wystawiłaś żadnego komentarza to rąbnij mu negatywa i napisz, że to oszust.
  #30  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 23:48
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Skrga w serwisie Allegro moze odniesc tylko taki skutek, ze sprzedajacego zablokuja. A czy otrzymasz brakujaca czesc to zalezy od sprzedajacego.
Ja w ubieglym roku kupilam przescieradla frotte i do tej pory nie otrzymalam, faceta zablokowano i co z tego. Na policje nie pojde bo i tak stwierdza, ze mala szkodliwosc spoleczna.
Miesic temu zadzownila jego zona, czy moje zamowienie jest aktualne i nadal cisza.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #31  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 23:52
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Do Qrystyny

Cytat:
Napisał qrystyna216
Skrga w serwisie Allegro moze odniesc tylko taki skutek, ze sprzedajacego zablokuja. A czy otrzymasz brakujaca czesc to zalezy od sprzedajacego.
Ja w ubieglym roku kupilam przescieradla frotte i do tej pory nie otrzymalam, faceta zablokowano i co z tego. Na policje nie pojde bo i tak stwierdza, ze mala szkodliwosc spoleczna.
Miesic temu zadzownila jego zona, czy moje zamowienie jest aktualne i nadal cisza.
Gdybyś zgłosiła sprawę na policji i wzięła od nich świstek o zgłoszeniu zdarzenia to Allegro zwróciłoby pieniążki. Oni zwracają za straty poniesione przez kupującego do 300 zł.
  #32  
Nieprzeczytane 25-03-2007, 23:56
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie inka-ni

Ligio ja też kupuję na alegro i zawsze warto sprawdzić opinie o alergowiczu,jak dużo ma pozytywnych i negatywnych opini,to jest ważne.No ja najczęsciej nie licytuję,tylko kup teraz.Również możesz wystawić opinię negatywną sprzedawcy.Na szczęscie kupuję rzadko,ale już od 2-lat.Również kupuję w sklepach internetowych do koszyka.Ostatnio kupilam obraz niedrogi w sklepie (DEKORÓJ)
Mam problem ze zdrowiem i wynika to raczej zpotrzeby,no i jest to wygoda-próbuj powodzeniaName:  36_19_1.gif
Views: 54
Size:  11.2 KB
  #33  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 00:23
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Pozwalam sobie na wtracenie się.Cała procedura ochrony kupującego i dochodzenia swoich praw znajduje sie w zakładce "Dlaczego Allegro jest bezpieczne" na głownej stronie.
Prawdą jest zwot strat,obecnie do wys.500zł ,tylko....niestety wymaga to trochę zachodu i nerwów.
Najlepszą ponoć metodą jest dokładne sprawdzanie komentarzy wystawionych przez kupujących.Jeśli sprzedawca ma dużo transakcji i nie ma negatywów,można kupować nawet te droższe rzeczy.Jeśli ma negatywy, należy przeczytać je,gdyż czasem to kupujący są nieuczciwi.Prawdą jest, że kupowanie drogich rzeczy jest trochę ryzykowne,ale też prawdą jest, że można kupić nieraz cacka za niewielką kasę.
Mnie też przytrafiło się zostać oszukaną, ale poniważ chodziło o niewielką kwotę, to mogłam jedynie zemścić się złym negatywem ku przestrodze innych.Natomiast wiele, wiele razy byłam bardzo zadowolona.Zdarza się że sprzedający dołączają też różne drobne bonusy.Nieważne, ale miłe.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #34  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 10:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post

Zawsze bardzo uważnie czytam komentarze, jeżeli chcemy kupić coś drogiego nie róbmy przedpłaty na konto sprzedającego. Ja mam 257 komentarzy od 387 osób i nie zdarzyło mi się trafić na nieuczciwego sprzedawcę dlatego, że jestem bardzo ostrożna.
  #35  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 20:03
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Hmmm...Wiesz Basiu, sprawdziłam wszystko bardzo dokładnie.Same pozytywy.Facet handlował zeppterem i akcesoriami tej firmy.Zachciało nam się z szefową rękawic.Zamówiłam dwie.Wpłaciłam przelewem.Tydzień, miesiąc...Piszę maila.Pan odpisał, ze magazyn zamknięty, ale dośle.Do dziś cisza.Pal go sześć.Szefowa moja skomentowała, że to jej wina, wiadomo ,ona ma pecha.
Za to witrażyk z aniołkiem -(zbieram J A N I O ŁY),żle zapakowany, po przesłaniu na maila zdjęć uszkodzonego cuda, pani z przeprosinami odesłała pieniądze.Chociaż w tym przypadku wcale nie były takie małe.Ja widać, czasem nie przewidzi.I tak lubię kupować przez Allegro.
Dziś przyszły cudowne słodkości na święta dla wnuków.Gdzież ja bym to tutaj wychodziła.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #36  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 20:13
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja co prawda kupilam tylko 53 przedmioty, ale musze przyznac, ze tylko raz zostalam oszukana, a ze kwota nieduza, to trudno, nadal bede kupowac.
Kupuje tez na Swistaku, ale tam jest troche inaczej.
Radze uwazac na sprzedajacego KRYNIU, co prawda jest na razie zawieszony ale moze sie pokazac.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216

Ostatnio edytowane przez qrystyna216 : 26-03-2007 o 20:16.
  #37  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 22:42
ligia63 ligia63 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 17
Domyślnie

Ja niestety nie licytowałam ,wzięłam podany tel ze strony i zadzwoniłam do faceta uzgodniłam dostawę za zaliczeniem ,towar otrzymałam-to jest urządzenie dosyć duże i ciężkie,wymagało zmontowania i wtedy wyszły braki.Na allegro kupowałam jedyny raz ,więc nie mam wprawy ale na naukę nigdy nie jest za póżno.Teraz chcę kupić saunę może być używana byle była w komplecie,czekam na wskazówki doświadczonych allegrowiczek,pozdrawiam ligia63
  #38  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 22:58
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Post do ligia63

Oj, jak nie kupiłaś oficjalnie przez Allegro to nie możesz do nich się odwoływać, ani korzystać z programu ochrony kupujących - pozostaje mieć nadzieję, że sprzedawca jeszcze dośle brakujące części. Ja też planowałam zakup orbitreka i teraz się boję! Daj znać prywatnie, co to za sprzedawca. A może należało by publicznie takich piętnować? Kupuję wiele rzeczy na Allegro i jeszcze się nie "nacięłam". No ale kupuję raczej tańsze rzeczy.
  #39  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 23:05
ligia63 ligia63 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 17
Domyślnie

Przed chwilą napisałam do niego-ostatnie ostrzeżenie-pouczona przez Was-ma nick na allegro gradzia30.
Nie mogłam kupić przez allegro bo po zarejestrowaniu jest wymagany jakiś termin dla początkujących na pierwszy zakup a ja chciałam już bo sprawiałam sobie prezent na imieniny,które były tuż.
pozdrawiam ligia63
  #40  
Nieprzeczytane 26-03-2007, 23:13
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Wiecie Co, To Jest Dobry PomysŁ, Mozemy SiĘ InformowaĆ O Dobrych I ZŁych Sprzedawcach.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakupy internetowe dzwoneczek eSenior 182 11-01-2023 12:12
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 13:09
zacznij od allegro... green Seniorzy i praca 0 10-04-2008 10:47
Zakupy kufa86 Uzależnienia 39 30-12-2007 00:36
Zakupy po polsku - komentarze Basia. Ogólny 8 27-06-2007 23:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.