menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5641  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 08:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

To się wczoraj działo.Zaczęło się o 15.09 granice tolerancji potem 15.10 Ateista to brzmi dumnie o 15.11 Gdzie i jak poznać kogoś w sieci , skończyło się wszystko o 15.13 Hindusi atakują księży katolickich ,Podróże w czasie.
Nie wiem, gdzie .....Nie pomogę ci Oliku , WRÓŻKA PRAWDĘ CI POWIE https://www.youtube.com/watch?v=2ilDFLi0T9g
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5642  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 09:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Czytałem w Swiecie Nauki O czarownicach i terrorystach -Dlaczego tortury są złe .Konkluzja autora Michael Shermer - Terroryści istnieją naprawdę Czarownice nie.Niemniej w jednym i drugim przypadku tortury nie przynoszą efektów.Rosenblatt, Józef Micha . Ja też mam takie same zdanie na sprawę tortur ,jak autor tego artykułu .

Ale była taka ciekawostka opisana z szczytowego okresu procesów czarownic w Europie i o władcy Brunszwiku który zlecił dwóm jezuitom nadzorowanie śledztwa prowadzonego przez inkwizycję .Jezuici raportowali księciu "Inkwizytorzy należycie czynią swoją powinność.Podejmują działania wyłącznie wobec osób ,który postawiono zarzuty na podstawie zeznań innych czarownic".

Księciu te informacje nie zadowoliły udał się z jezuitami do lochu gdzie była przesłuchiwana kobieta poddawana torturze rozciągania . Książę tak powiedział "Słuchaj niewiasto, wiem ze przyznałaś się do uprawiania czarów -zaczął- Tych dwóch mężczyzn podejrzewam że są czarownikami ? Co masz do powiedzenia .Dalej kaci..." Kobieta ,powiem szczerą prawdę niech kat nie rusza kołem
" Z pewną kobietą spłodzili ośmioro dzieci Jezuici nie mogli uwierzyć co usłyszeli.Często widywałam ich na naszym sabacie .Oni potrafią zmienić się w kozła , wilka lub w inne zwierzę.Z pewną kobietą spłodzili aż ośmioro dzieci .Głowy mają niczym ropuchy ..." Książę spytał jezuitów " Czy mam was poddać torturom aż się nie przyznacie? "

Ten eksperyment psychologiczny którego uczestnikiem był Friedrich Spee znalazł się opis w dziele z 1631 r.Przestroga przed zbrodnią i przyczynił się do zaniechania szeroko stosowanych tortur w przesłuchiwaniu skazanych.

Dla ciekawskich polonika https://polona.pl/item/32080925/6/
Czarownica powołana : przyczynek do historji spraw przeciw czarownicom w Polsce -Rosenblatt, Józef Michał 1883
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5643  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 12:59
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
To się wczoraj działo.Zaczęło się o 15.09 granice tolerancji potem 15.10 Ateista to brzmi dumnie o 15.11 Gdzie i jak poznać kogoś w sieci , skończyło się wszystko o 15.13 Hindusi atakują księży katolickich ,Podróże w czasie.
Nie wiem, gdzie .....Nie pomogę ci Oliku , WRÓŻKA PRAWDĘ CI POWIE https://www.youtube.com/watch?v=2ilDFLi0T9g

Sorry że wcinam się w polemikę. Zanim Olik odpowie, powiem ja. Wacławie żyjemy w XXI wieku, a Ty wyjeżdżasz z wróżką ?

Jeśli człowiek nie usłyszy głosu Stwórcy, to Jego buntownik z pewnością wyprowadzi w pole...Bo wróżka jest na usługach szatana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5644  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 20:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Anioł ,Szatan miałby miałby ze mną problem bo noszę na ręku czerwoną nitkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5645  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 21:32
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie A propos nitki czerwonej:

http://strefatajemnic.onet.pl/ezoter...na-nitka/e1h9g
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5646  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 21:42
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie Samo usłyszenie głosu Stwórcy nas nie uchroni...

Cytat:
Napisał pielgrzym

Jeśli człowiek nie usłyszy głosu Stwórcy, to Jego buntownik z pewnością wyprowadzi w pole..
[/size]


Szatan atakuje nawet świętych.....
bo Bóg dopuszcza ....

a i jeszcze sobie przypomniałam :,,Bóg doświadcza tych ,których kocha"...

Dobrze śpijcie ...Dobranoc

Ostatnio edytowane przez Siri : 11-07-2017 o 21:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5647  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 22:57
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym
Odnośnie zagadnienia mesjaszy :
Kłopot tkwi w Twoim porównaniu. Ten niebiański „manager” ma tylko JEDNEGO IDOLA, a jest nim Jego Syn Jezus Chrystus. Kropka.

Nie nieeeee, moj "manager" to absolutnie nie Bog, nigdy w zyciu nie przypisywalabym Bogu czegos takiego, bo to sa niskie pobudki, ktore moga dotyczyc tylko czlowieka.
Moj "manager" to czlowiek, lub grupa osob, ktorzy wykorzystali postac Jezusa ( to co robil, jak zyl, jak sie odnosil do innych, jakim szacunkiem zaczeli darzyc go ludzie, jak Go ludzie potrzebowali ... ).
Kazdy z pozostalych mesjaszy tez mial swoich wyznawcow i wplywowych patronow, ale ci, ktorzy postawili na Jezusa, byli najsilniejsi, najbardziej skuteczni i moze najbardziej bezwzgledni - to jest ten moj "manager".
Czyli czlowiek, ktory zwietrzyl w tym swoj interes do uzyskania wymiernych korzysci - wladzy i kasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5648  
Nieprzeczytane 11-07-2017, 23:10
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
To są wykłady dla tych co interesują się religią. Są jeszcze dyskusje ale je pominąłem, bo było by to za długie i nudne .
https://www.youtube.com/watch?v=fpf4FCo4BxE
https://www.youtube.com/watch?v=Dv9fBwhn1sM
https://www.youtube.com/watch?v=SBrMIYQSD9w



Obejrzalam pierwszy wyklad cz.1 i jeszcze dodatkowo cz.2 - pytania i odpowiedzi.
A teraz moje spostrzezenia:

Na wiele pytan odnosnie Boga odpowiada nie wiem, po prostu nie wiem i nie bede tu nic kombinowac.
Nie moge powiedziec, ze ci ludzie, ktorzy nie chodza do Kosciola sa jacys gorsi, oni czesto sa lepsi, w sensie moralnym, czesto dzialaja w jakis stowarzyszeniach, pomagaja innym, bez motywow religijnych.
Nie mam zadnego konfliktu z czlowiekiem, ktory nie wierzy w Boga, bo on nie wierzy w to, w co i ja nie wierze, on nie wierzy w swoje wyobrazenie Boga, a w to jego wyobrazenie ja tez nie wierze.

Mowi tez: Przedstawia sie nam obraz Boga jako tego, ktory albo Cie ukarze, albo nagrodzi, bedziesz albo zbawiony, albo sie bedziesz w piekle smazyl, ten sobie zasluzyl, ten nie zasluzyl...
Moja religia uksztaltowala sie w sposob tradycyjnie katolicki - na strachu, balem sie Boga jak cholera...
My jestesmy uwiezieni w roznych sporach, a Bog tak naprawde jest wiekszy od tego wszystkiego, jest ponad tym sporem, jest na zewnatrz naszej rzeczywistosci, ktora postrzegamy zmyslowo i analizujemy uzywajac mozgu.
Postawieni jestesmy w sytuacji, do ktorej nie dorastamy.
W stare juz nie wierzymy, a nowego nie umiemy.

Kazdy ma dostep do Boga ( i to tez jest przeslanie chrzescianstwa ), bez posrednikow, nie trzeba z kaplanem tego zalatwiac.
Jezus mowil: mowcie Ojcze nasz, czyli zwracajcie sie bezposrednio do Boga.
Wszyscy jestescie zaproszeni do relacji z Ojcem i do Jego opieki nad wami.
Co to znaczy miec kontak z Bogiem: to znaczy odczuwac Jego dzialanie w sobie i dac sie bezposrednio poruszac Bogu, ale i rozumiec, co sie dzieje, dlaczego tak sie dzieje, dlaczego Bog tak dziala, rozumiec ten proces, ale to jest trudne, jeszcze nie doroslismy do tego, mozg nie jest odpowiednim narzedziem do ogarniecia tego.
Wierze w Boga, ale nie wiem, w co konkretnie wierze, nie potrafie tego zwerbalizowac, podchodze intuicyjnie, czuje Boga sercem.

Moje wnioski?
Pierwszy raz slysze, zeby ksiadz katolicki w ten sposob mowil o religii, o swojej wierze w Boga.
Potrafi powiedziec nie wiem, w przeciwienstwie do innych ksiezy katolickich, ktorzy zawsze wszystko wiedza, ktorzy znaja odpowiedz na kazde pytanie.
Tylko ich odpowiedzi na ogol mnie nie zadawalaja i czesto miewam duze watpliwosci co do tego, czy oni sami wierza w to, co mowia.
A temu ksiedzu ja po prostu wierze.
Bije z niego taka otwartosc, taka szczerosc i bezposredniosc, ze inaczej sie nie da.
On nie traktuje sluchaczy jak przyglupow, ktorzy maja łykac wszystko i nie zadawac pytan.
Nie stawia siebie ponad nich.
Jego wyklad jest lekki, prowadzony na luzie, czesto sie smieje i w ten sposob rozladowuje napiecie.
Reasumujac: Jest mi bliski i w podejsciu do tematu i w sposobie bycia ( chetnie bym sie z nim zakumplowala ).

Znakomity wyklad.

Ostatnio edytowane przez lublinianka55 : 12-07-2017 o 14:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5649  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 09:13
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Szatan atakuje nawet świętych.....
bo Bóg dopuszcza ....

a i jeszcze sobie przypomniałam :,,Bóg doświadcza tych ,których kocha"...

Dobrze śpijcie ...Dobranoc

Oczywiście masz rację Usłyszeć to pierwszy etap i postępować zgodnie z tym to drugi etap. Czyli wiara+uczynki. Jednak etapy te powinny występować równolegle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5650  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 09:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Inny punkt widzenia.
Lublinianko cieszę się że zaciekawiły cię wykłady Paczosa Wyjście z religii , a twój komentarz nie skupia się na słowie "wyjście" , jeżeli masz jeszcze " zdrowie " do tego tematu to polecam :
https://www.youtube.com/watch?v=lxYf_HD4m-4
https://www.youtube.com/watch?v=gNqq7ASQURQ
https://www.youtube.com/watch?v=9YNsdjEvgc4

Pierwszy dotyczy Boga jak go rozumie Krzysztof Paczos ,to jest jego Bóg przy okazji rozważania na temat holokaustu i braku reakcji Boga na te wynaturzenia .
Dwa ostatnie to Zmartwychwstanie Jezusa fakty historyczne ,wykład drugi refleksje teologiczne.

Jest to inne niż spotykamy się w naszej kulturze polskiej z edukacją teologiczną nastawioną na obronę Boga a nie jego zrozumienie dlaczego jest niewidoczny .Obrona bezrefleksyjna powoduje że staramy się zaprząc prawo stanowione do jego obrony.Lub zmieszać z błotem przeciwnika .Czy Bóg nie potrafi się obronić i potrzebuje usług Kowalskiego.????

Wiara nie wiara , nasz światopogląd na transcendencję trzeba go mieć ale wymaga to przemyśleń a nie tylko koniunkturalnych decyzji.Zauważyłaś że można mówić o sprawach transcendentnych bez emocji , pouczeń i strachu.
Trzy wykłady które zamieściłem tworzą pewną całość rozważań dla niektórych seniorów bardzo istotne.
Cytat:
lublinianka55 napisała- chętnie bym sie z nim zakumplowala
Nic prostszego znajdz na FB i napisz.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-07-2017 o 09:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5651  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 09:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Siri napisała-A propos nitki czerwonej:
Nitka czerwona związana z kabałą, zgadza się ,pisząc o tym myślałem. Na temat kabały kiedyś pisała Ostatek na swoim blogu zapiski-na-skrawku-dysku można też skorzystać http://jesziwa.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5652  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 15:50
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Piszac wczesniej "manager" uzylam dosc duzego skrotu myslowego i moze nie dla wszystkich bylo to zrozumiale. Sprobuje wiec troche dokladniej to wytlumaczyc:
"Manager" przez duze "M" niech oznacza zbior poszczegolnych osob, ktore po smierci Jezusa, przez kolejne stulecia dokladaly swoja "cegiełkę" by ta wlasnie religia opanowywala coraz wieksze rzesze ludzi i nazwijmy kazdego z nich "managerem" przez małe "m".
Dbali o ten rozwoj, owszem, ale tak naprawde Bog, Jezus, religia... to wszystko bylo u nich na drugim planie, bo na pierwszym staly konkretne korzysci dla nich samych, czyli podporzadkowanie sobie duzej grupy ludzi ( wyznawcow ) i czerpanie z tego jak najwiecej, ale dla siebie.
Takim "managerem" byl np. ktos, kto wymyslil zakonnikow uzbrojonych w miecze (pytanie po co zakonnikom miecze pozostawiam bez odpowiedzi), "manager" to rowniez ktos, kto wpadl na pomysl wypraw krzyzowych, to tez ktos, kto wymyslil swieta inkwizycje ...itd...
Ten proces trwa od stuleci i nadal dobrze sie ma, tylko w zaleznosci od okolicznosci, uzywa sie roznych instrumentow.
To wszystko widzimy na co dzien i o tym pisala zalozycielka tego watku w swoim pierwszym poscie:



Cytat:
Napisał Bogda501
Chrześcijanie są wśród nas i nikt się temu nie dziwi. Chociaż nie jesteśmy oficjalnie państwem wyznaniowym, to każdy członek innego kościoła niż rzymsko katolicki, jest jakimś dziwolągiem.
N.p. tacy Świadkowie Jehowy, to już sekta... chociaż to przecież tacy sami chrześcijanie jak na ten przykład prawosławni.
Przyznanie się natomiast, że jest się osobą niewierzącą, to już publiczne samobójstwo.


No wlasnie, taki stan rzeczy sam z siebie nie zaistnial, jacys "managerowie" sie o to dobrze postarali i nadal sie staraja.
I zeby byla jeszcze wieksza jasnosc: Takim "managerem" dla mnie jest np. ojcec dyrektor.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5653  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 16:05
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Inny punkt widzenia.
Lublinianko cieszę się że zaciekawiły cię wykłady Paczosa Wyjście z religii , a twój komentarz nie skupia się na słowie "wyjście" , jeżeli masz jeszcze " zdrowie " do tego tematu to polecam: ...



"Zdrowie" to ja mam, ale z czasem juz jest zdecydowanie gorzej.
Poza tym, chociaz mam duzo roznych zainteresowan, to religia raczej do nich nie nalezala i chyba nadal nie nalezy.
Zajrzalam do tego watku z ciekawosci, jak do roznych innych, ale tak "wciagneliscie" mnie w te rozwazania, ze wsiąkłam.
Dobrze jednak, ze podajesz te linki, bo tak pomalu, co jakis czas, cos sobie z tego bede ogladac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5654  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 21:52
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie

A prpos usłyszeć głos Boga:
- po primo Bóg Ci nie powie co masz robić w sensie dosłownym bo dał każdemu rozum i wolną wolę (no chyba ,że ktoś jest z natury upośledzony)...

Niestety każdy jest osamotniony w kwestii podejmowania decyzji ......

a ,,cokolwiek uczynisz i tak będziesz żałować"....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5655  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 07:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Lublinianka55-Wszyscy żyjący aktywnie narzekają na brak czasu ,takie czasy , religia od strony socjologicznej była kiedyś przedmiotem moich zainteresowań , teraz to robię z „ doskoku „ . Interesuję się kosmologią stąd blisko mi do Kosmosu Nicości i Bytu.
Sama zauważyłaś że może być inne podejście do interpretacji świętych ksiąg i słowo nie wiem można wypowiedzieć i korona z głowy nikomu nie spadnie.W dalszej części pada często słowo niewiarygodne źródła , ja tak rozumiem ,skąd mogę wiedzieć ,jest to moja interpretacja .Nie musisz się katować tymi sprawami religijnymi.Zorientowałaś się że można rozmawiać z ludźmi bez bez zbędnego moralizatorstwa językiem zrozumiałym dla wszystkich.

Mogę polecić jest bardziej ciekawe i warte zainteresowani są kursy na Copernicus College które przygotował „ Michał Heller – profesor nauk teologicznych specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej " z swoim zespołem . Wejdź i zobacz a jak cię tematyka zainteresuje zarejestruj się i za darmo poszerzaj wiedzę. Nie wszystko musi być związane z teologią .Heller też twierdzi że system edukacji religijnej jest opóźniony o100-200 lat i jest merkantylny.

Masz zupełną rację pisząc o przewodnikach duchowych że nie odbiegają od pozostałej części społeczeństwa supermarketu.Ksiądz , pastor to zawód i przy szczerych rozmowach teologicznych zasadne jest pytanie czy jest wierzący.To też niektórym seniorom może nie mieścić się w głowie ale takie jest obecne życie.

Czy ludzie dokonywujący zawód ksiądz ,pastor zajmujący eksponowane stanowiska są inni od pozostałych grup zawodowych ??? Nie to myśmy z nich zrobili półbogów a że pracują dodatkowo w propagandzie i zajmują się polityką są chronieni przez system .Są wśród nich też ludzie głupi.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...-w-srodku.html
http://dziennikzwiazkowy.com/spolecz...ezem-w-rekach/ http://ohme.pl/lifestyle/pedofilia-w...wlasny-ojciec/
Posłużyłem się linkiem ............... afery .W miejsce kropek wstaw interesujące cię wyznanie.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 13-07-2017 o 07:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5656  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 07:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Cytat:
Siri napisała
A prpos usłyszeć głos Boga:
Nie usłyszysz głosu Boga ???? Nikt normalny głosu Boga nie usłyszał ,Bóg przemawia przez znaki tak twierdzą wierzący w niego.Problem jest jeden , na początku , czy się jest wierzącym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5657  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 09:43
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie

Byli tacy co ,,usłyszeli" głos Boga, nawet obecnie ludzie jeżdżą na dni skupienia,medytacje ,aby ,,usłyszeć" co Bóg im powie.....
Nie jest to głos w dosłownym znaczeniu oczywiście ....

M.zdaniem czy tak czy siak człowiek na świecie jest samotny w dosłownym znaczeniu i nie wie właściwie nic.....

Jesteśmy igraszką losu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5658  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 11:02
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Byli tacy co ,,usłyszeli" głos Boga, nawet obecnie ludzie jeżdżą na dni skupienia,medytacje ,aby ,,usłyszeć" co Bóg im powie.....
Nie jest to głos w dosłownym znaczeniu oczywiście ....

M.zdaniem czy tak czy siak człowiek na świecie jest samotny w dosłownym znaczeniu i nie wie właściwie nic.....

Jesteśmy igraszką losu.

Czy znaczy że ten „los” jest ślepy i przypadkowy ?

Boży głos można usłyszeć w każdym miejscu. Śmiem twierdzić że chyba najdobitniej słyszeli go ludzie uwięzieni i skazani na zagładę, przykładowo marynarze w okręcie podwodnym „Kursk”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5659  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 11:20
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 428
Domyślnie

Nic nie wiemy na pewno ,możemy jedynie gdybać,domniemywać ,spekulować i się pocieszać np.,że ,,Bóg nas kocha".
Mózg człowieka potrafi oszukiwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5660  
Nieprzeczytane 13-07-2017, 11:41
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Nic nie wiemy na pewno ,możemy jedynie gdybać,domniemywać ,spekulować i się pocieszać np.,że ,,Bóg nas kocha".
Mózg człowieka potrafi oszukiwać.

To prawda że mózg ludzki jest zawodny. Dlatego osobiście czekam na dopełnienie zbawienia, czyli zmartwychwstanie, Paruzję i otrzymanie nowego ciała.

Z tego co napisałaś to wnioskuję że dla Ciebie wszystko jest względne i nie istnieje żaden aksjomat ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.