menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 09:49
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Mamy pecha

The page you are looking for is temporarily unavailable.
Please try again later.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 18:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał student123
Szanowni Państwo!
Zapraszam do wypełniania ankiety dotyczącej aktywności w czasie wolnym. Pomoże ona w opracowaniu programu mającego na celu rozpropagowanie zdrowego stylu życia.
Ankieta jest całkowicie anonimowa.
Będziemy wdzięczni za pomoc.
Ankietę można znaleźć tutaj:

http://webankieta.pl/ankieta/woc3br4dj8go

Pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc!

Szanowny studencie!
Jesli przeczytasz te kilka wpisów powyżej, to zauważysz, że ci którzy raczyli sie podzielić z kolezenstwem swoimi doswiadczeniami żadnych programów nie wymagają. kazdy z nas, który w pewnym momencie doszedl do wniosku, ze oprócz siedzenia na kanapie, biegania po kuchni, czy podobnych spraw potrzebuje czegoś więcej, a w tym ruchu, to już to zrobił.
Najlepsze programy nie zastapią chęci. A chęci wyrabiaja sie najlepiej w gronie sasiadów, znajomych, przyjaciół itp, którzy poczuli wolę bożą, żeby sie "jogizować", biegać, pływać, uprawiać roweryzm i podobne.
Czemu jestem przeciw 'programom"?
Bo uważam, że to są sprawy indywidualne dla każdego. Inny mamy stan zdrowia, mozliwości techniczne i sprzetowe, inne zamiłowania i inne okolice do uprawiania rekreacji, czy aktywnosci ruchowej.
Jeśli juz programować cokolwiek, to w sferze propagandy. czyli nie palic, nie żrec [tylko jeść] nie nadużywać... i ruszać się w obojetnie w jakim stylu.
Sam od lat wolę wlasne nogi, czy rower od samochodu i wiosła od dusznej i przepoconej sali fitnessu. i żaden program mi do niczego nie jest potrzebny.
Z tym, ze to moja opinia w tej materii. Innym być może jakies probramy są do czegos potrzebne..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 19:43
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

studencie - trochę dziwna ta ankieta.... nie wyczerpuje tematu w niektórych punktach np "Jak spędzasz wolny czas", niespójna itd.
Wydaje mi się, że Program to ty już masz opisany, tylko brak ci wyników badań i stąd ta ankieta....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 04-04-2012, 10:16
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

sport najlepiej uprawiać w grupie, jest wówczas większa motywacja, ja lubię przejażdżki rowerowe, a w domu codziennie staram się gimnastykować, żeby wzmocnić plecy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 04-04-2012, 16:55
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

A ja jestem leń patentowany do ćwiczeń fizycznych. Muszę w grupie, bo jak ćwiczę sama, to tylko markuję, że ćwiczę.
Nakupowałam poradników i książek np ćwiczenia dla kręgoslupa, joga i po kilku dniach prób tak jakoś samo się zapomina, że można ćwiczyć.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 06-04-2012, 07:17
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

BabciuGratko, pewnie cię jeszcze odpowiednio mocno nie zabolało, albo jesteś masochistką. Ja się za siebie wzięłam i to tak, że przestało mnie prawie w ogóle boleć w kolankach i w kręgosłupie, a nawet mam odwagę biegać! A groziło mi utykanie do końca życia, jakiś horror, na który nie miałam zgody. Tak się przeraziłam, że odmieniłam swoje życie. Naprawdę można... można, a nawet trzeba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 06-05-2012, 17:59
gymsport's Avatar
gymsport gymsport jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Posty: 13
Domyślnie

A Jesli bylby ktos kto szuka osob do chodzenia z kijkami we wrocławiu to zapraszam sie kontaktowac ze mna. jestem wykwalifikowanym instruktorem i realizuje lekcje zarowno dla osob ktore nigdy nie miały kijkow w reku oraz dla takich" mocno zaawansowanych" zapraszam 535850308
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 11-05-2012, 16:01
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Uwaga

Cytat:
Napisał gymsport
A Jesli bylby ktos kto szuka osob do chodzenia z kijkami we wrocławiu to zapraszam sie kontaktowac ze mna. jestem wykwalifikowanym instruktorem i realizuje lekcje zarowno dla osob ktore nigdy nie miały kijkow w reku oraz dla takich" mocno zaawansowanych" zapraszam 535850308

proponuję abyś napisał z tego tematu rozprawę doktorską lub habilitacyjną....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 15-07-2012, 23:42
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Mam doświadczenia z tym, polecam rower zdecydowanie magnetyczny.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 14-08-2012, 09:03
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Spacery codzienne to też sport. Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 29-08-2012, 20:55
noir noir jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 39
Domyślnie

Ja natomiast chciałbym polecić krótki, acz treściwy artykuł na temat wyniku badań, przeprowadzonych na przestrzeni 40 lat, które udowodniły w jaki sposób regularne ćwiczenia podnoszą naszą jakość życia i pozwalają, nawet w późnym wieku, unikać wielu przewlekłych chorób. Takie rzeczy zdecydowanie podnoszę na duchu Dla zainteresowanych artykuł tutaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 13-10-2012, 15:00
czerwonawyspa's Avatar
czerwonawyspa czerwonawyspa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 29
Domyślnie

rower stacjonarny fajny sprawa szczególnie w okresie zimowym, tylko niestety często tak przygoda kończy się słomianym zapałem i rower ląduje w piwnicy :-)
__________________
"Wyleczyć można tylko tego kto chce być zdrowy" - zapraszam na mojego bloga: www.tradzik.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 25-10-2012, 13:46
Rowery-Elektryczne_pl's Avatar
Rowery-Elektryczne_pl Rowery-Elektryczne_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 44
Domyślnie

Do tego trzeba mieć silną wolę,szczególnie jeżeli ćwiczymy sami. Na temat rowerów mogę akurat sporo powiedzieć,wydaje mi się to jednym z lepszym rodzajów uprawiania czynnego sportu,czy też zwykłej,codziennej rekreacji fizycznej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 28-10-2012, 11:25
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Cytat:
Napisał noir
Ja natomiast chciałbym polecić krótki, acz treściwy artykuł na temat wyniku badań, przeprowadzonych na przestrzeni 40 lat, które udowodniły w jaki sposób regularne ćwiczenia podnoszą naszą jakość życia i pozwalają, nawet w późnym wieku, unikać wielu przewlekłych chorób. Takie rzeczy zdecydowanie podnoszę na duchu Dla zainteresowanych artykuł tutaj.
Badania robiono na osobach pomiędzy 30 - 50 roku życia. Czy po 50-tce już ruch nie ma wpływu na jakość życia ?
Co za bzdury !!! no, ale cóż... naukowcy muszą zawsze coś badać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 17:10
joolka joolka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 5
Domyślnie

szczególnie Ci amerykańscy wciąż coś badają, nawet najbardziej absurdalne i niepotrzebne sprawy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 23-11-2012, 20:57
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
OK narty

moj sport to narciarstwo val d`isere 7-16 grudzien 2012
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 19-01-2013, 19:25
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
OK narty

wlasnie dzis rano wrocilam z nartowania w austrii-nassfeld, szkoda tylko, ze slonce swiecilo 1 i 1/2 koncowych dni, caly czas proszyl drobny sniezek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 21-01-2013, 08:15
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

HHmmm!!!!!!!!!!! Podziwiam i zazdroszczę. No i o to chyba chodziło.
Cóż ja po sześćdziesiątce i na emeryturce.
Nawet wcześniej nie marzyłam o nartach. Najwyżej zjazd z górki na wielkim wypchanym siankiem worku. Też fajne polecam!
Obecnie z czasów wstawania do pracy o poranku pozostał mi przymus wczesnego wstawania.
Do pracy już nie muszę więc zanim domownicy wstaną biegnę do rowerka stacjonarnego i codziennie jedynie 5 km kręcę wymachując dwiema 0,5 l butelkami z wodą. Codziennie, a gdy czuję się gorzej zajmuje mi to trochę więcej czasu i tyle.
No i basen co najmniej raz w tygodniu (nie zawsze pływam, bywa że tylko sauna i jacuzi).
Latem ruszam się więcej (mam ogród, 2 rowery i kije do chodzenia). Zależnie od samopoczucia i rodzaju trasy używam dużego lub malutkiego rowera. Malutki rower jest na te gorsze dni. Kije służą mi jedynie na wyjazdach głównie do biegania po plaży w Krynicy Morskiej.
Parę razy próbowałam odstąpić od porannego rozruchu i z całą odpowiedzialnością stwierdzam że samopoczucie pogarszało się natychmiast.
Cóż nawet jeśli nie chcę się ruszać to muszę dla własnego dobra.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich leniuchów, kanapowców i barowników, życzę dobrego zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 21-03-2013, 17:57
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Widze że w tym temacie juz daja o sobie znac ludzie znawcy!!hahah.Każdy ma w sobie cos co może robić !jedni przeciesz mogą ostrzej potraktować sie inni łagodniej,wszystko zależy od zdrowia a te nam dyktuje co mozemy robic oczywiscie na poczatku.Znam np. ludzi po 70-tce bardzo wysportowanych i naprawde swietnych,ale żeby do tego dojśc trzeba mieć samozaparcie to jest najważniejsze na początku bo potem to co robimy bedzie jak narkotyk!!naprawdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 21-03-2013, 18:21
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie Seniorzy na start ...............

Cytat:
Napisał Jokerit
Widze że w tym temacie juz daja o sobie znac ludzie znawcy!!hahah.Każdy ma w sobie cos co może robić !jedni przeciesz mogą ostrzej potraktować sie inni łagodniej,wszystko zależy od zdrowia a te nam dyktuje co mozemy robic oczywiscie na poczatku.Znam np. ludzi po 70-tce bardzo wysportowanych i naprawde swietnych,ale żeby do tego dojśc trzeba mieć samozaparcie to jest najważniejsze na początku bo potem to co robimy bedzie jak narkotyk!!naprawdę.

Masz zupełną rację, człowiek to też maszyna i może się zużywać. Mam lat 63 - trasę terenową (średnio pofałdowany teren - przedgórze Gór Świętokrzyskich) w trakcie sezonu rowerowego jeżdżę poniżej 2 godzin. Ale nie na początku sezonu. Fizycznie czynny jestem cały rok i chyba od urodzenia. Kiedyś uprawiałem sport wyczynowo. Nieregularny i zbyt intensywny wysiłek fizyczny, w moim wieku, bardziej może zaszkodzić niż pomóc. Dzięki regularnemu a umiarkowanemu wysiłkowi lepiej znosi się niewygody życia seniorskiego. Senior jest bardziej szczęśliwy. W trakcie wysiłku fizycznego wydzielają się naturalne opiaty - endorfiny zwane hormonami szczęścia. Zaczynać można w każdym wieku i praktycznie w każdym stanie zdrowia, ale wszystko musi być uwzględnione w dozowaniu wysiłku. Dobrze jest też porozmawiać na ten temat z lekarzem pierwszego kontaktu. On powie jaki wysiłek nie jest wskazany, że względu na stan zdrowia, w jakim się znajdujemy. Pozdrawiam wszystkich, którzy tej wiosny postanowili przewietrzyć swoje płucka. Maksymalnej obfitości engorfin życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sport - biernie,piłka, Kubica, siatka i inne kufa86 Hobby, pasje 35 10-07-2019 12:03
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 14:51
Sport to zdrowie - rower nollewska Hobby, pasje 46 29-03-2013 23:37
dojrzały sport Anonymous Hobby, pasje 2 14-08-2012 09:05
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 12:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.