menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5281  
Nieprzeczytane 08-08-2015, 17:50
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A gdybyś nie zgadywał, ale na podstawie wiedzy zaczerpniętej z różnych źródeł stwierdził ,że fanatyzm jako rodzaj choroby psychicznej prowadzi do obłędu, nikczemności , a nawet do zbrodni.
Moja wiedza czerpana z różnych źródeł stwierdza, że mamy też wystarczająco dużo obłędu, nikczemności, a nawet zbrodni bez udziału fanatyzmu.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5282  
Nieprzeczytane 09-08-2015, 10:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

[...]Dla bezczelnych gangsterów z wnuczkowej mafii nie ma żadnej świętości! Właśnie poważyli się okraść osobę duchowną - emerytowanego księdza kanonika Henryka Sz. (83 l.). Były proboszcz jednej z parafii pod Toruniem stracił przez oszustów 50 tys. zł! [....]http://www.se.pl/wiadomosci/polska/okradli-proboszcza-metoda-na-wnuczka-jakim-cudem_640655.html

Zawsze piszę że po to mamy mózg by z niego korzystać .Teraz pozostaną księdzu modły do swojego Boga. Czy immunitet mają mieć osoby duchowne przed kradzieżą ? Przecież są normalnymi ludźmi którzy z racji wieku z myśleniem mają kłopoty bo nic nie robią nic by utrzymać sprawność organu jakim jest mózg.
Ale warto się z tym przypadkiem na wnuczka się zaznajomić bo najlepsza nauka jest na cudzych błędach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5283  
Nieprzeczytane 10-08-2015, 06:13
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Co z tego że ktoś jest ateistą jak pośrednio i tak łoży na kościół. Chociażby w podatkach na wypłaty dla katechetów, dofinansowania do budowy kościołów itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5284  
Nieprzeczytane 10-08-2015, 12:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Mermero masz zupełną rację w tym co piszesz , swiecka.szkola@gmail.com jest to inicjatywa społeczna w której biorą udział nasi rodacy chcący dokonać zmian w systemie indoktrynacji jedynie słusznym wyznaniem .Każdy z nas może to zrobić jeżeli uważa że jest to słuszne . Prawa są po to by je zmieniać wraz z rozwojem świadomości społecznej.

Religia , jej nauczanie powinna wrócić do miejsc kultu a nie nauczanie jej w szkole świeckiej gdzie podstawą jest wiedza naukowa a nie mity i bajki napisane przed wiekami.Kwestionowanie początków powstania ziemi kiedy odnalezione skały co innego świadczą .Wspomaganie finansowo uczelni które w podstawie nauczania mają kreacjonizm też powinno być zaprzestane. Finansowanie ze składek swoich zwolenników.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5285  
Nieprzeczytane 10-08-2015, 12:34
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wspaniały artykuł Tomasza Pająka "Arcybiskup co pachnie krwią" Arcybiskup co pachnie krwią. W całości dostepny na FB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5286  
Nieprzeczytane 10-08-2015, 14:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Najpierw zrobił szopkę z tego, że psa przygarnął. Potem zostawił go w upale pod schroniskiem i pobiegł "wspierać chorych w walce z chorobą". Kto? Człowiek.
Piotr Kuryło jest maratończykiem, jak informują teraz media, z ciekawą, jakby skrojoną pod tabloidy przeszłością. Szczerze? Wisi mi to. Jego przeszłość to jego sprawa. Interesuje mnie wyłącznie to, co stało się teraz. A stało się coś ohydnego. Coś co jest testem na nas i efektem pewnej postawy lansowanej w mediach. Ale od początku.

Pan Piotr Kuryło, głęboko i ostentacyjnie wierzący maratończyk pozujący chętnie z różańcem adoptował starą suczkę, dokładnie 13-letnią. Bo przecież pies, najlepiej ze schroniska, to idealny poprawiacz wizerunku. Każdego. Nawet ostentacyjnych bogobojnych katolików. Nigdy bowiem nie zaszkodzi pokazać się z JESZCZE lepszej strony, prawda?

Pies to nie człowiek. Nie poradzi sobie sam nigdy. Pies to jedno wielkie zobowiązanie i obowiązki wobec tego, który zaprasza go do swojego życia. Doskonale wiem, co mówię, bo psy mam całe życie, a żyję już bardzo długo, wierzcie mi. To opieka nad nim, spacery, karmienie, bywa że i leczenie, no i miłość. Ona jest dana nam w pakiecie od czterołapnego stworzenia. Z naszą bywa, jak widać różnie...

Pan Piotr, zapewne jak widać na zdjęciach kochający całym sercem Boga, Jezusa i JPII o odpowiedzialności i miłości wobec psa zapomniał. Nie ma tego w Biblii, na którą się powołuje? W internecie jest ten filmik, na którym widać jak w koszmarny upał przywiązuje starą suczkę, tę samą którą wcześniej adoptował, do bramy schroniska. [....] http://kobieta.onet.pl/byc-jak-jezus/lthb5l

Zapomniał ten wierzący i praktykujący rzymskokatolickiej wiary że jest telewizja przemysłowa i widać co my robimy pod bramą. Dbanie o wizerunek i wsparcie kościoła i sponsorów nie powinno w nas zabija empatii.Z hipokryzją trzeba walczyć a w szczególności z tymi z pierwszych stron gazet. Nie wszyscy stracili samodzielne myślenie i mają swoją etykę przekazana bez cenzury i nie ma w niej immunitetów
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5287  
Nieprzeczytane 11-08-2015, 13:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

[...]Polska eksprostytutka robi oszałamiającą karierę w Niemczech. Ma miliony fanów, jest idolką młodzieży .
Przy niej Popek jest grzecznym chłopcem ze strzeżonego osiedla. Największą gwiazdą w Niemczech jest obecnie urodzona w Koszalinie Ewa Müller, była prostytutka i narkomanka, a dziś raperka. Jej teledyski na YouTubie ogląda po 5 mln Niemców, a młode dziewczyny pytają, co zrobić, by osiągnąć to, co ona. Poznajcie Siostrę Ewę .[...] Zresztą sami posłuchajcie https://www.youtube.com/watch?t=70&v=rKabhMoUVcMm i uczcie się języków. Więcej robi ona do promocji Polski niż cała działalność promocyjna naszej ambasady w Berlinie.

Matura z WOS i jej niskie wyniki są potwierdzeniem poziomu wychowania społecznego naszej młodzieży i jej populistycznych poglądów i egzaltacji religijnej z wiarą w cuda.http://www.gloswielkopolski.pl/artyk....html?cookie=1
Czy byście ten egzamin zdali sami możecie sobie sprawdzić.???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5288  
Nieprzeczytane 12-08-2015, 15:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

OPETANI PRZEZ DIABŁA...doczekaliśmy się w polskim, ...podobno... świeckim państwie tego rodzaju diagnoz i recept lekarskich, w związku z tym...w postaci skierowania do egzorcysty...nie, nie to nie żart, to dzisiejszy stan umysłów nawet lekarzy..http://paulinamlynarska.natemat.pl/9...e-przez-diabla
Paulina Młynarska opisuje autentyczną historię związaną z audycją Nocne światła" w Radiu Plus .Redaktora prowadzącego Pawła Krzemińskiego gościem była Dominika Skrok-Wolska, lekarka psychiatra i neurolożka, z doktorskim tytułem. Zatrudniona, jak twierdzi w szpitalu w Świeciu i przyjmująca, jak zrozumiałam, w przyszpitalnej poradni.

Jest też link na ciąg dalszy historii Ciąg dalszy historii - Odpowiedź dr Skrok- Wolskiej

Jest XXI wiek i taki ciemnogród i dopuszczani są lekarze do praktyki w społecznej służby zdrowia z takimi kuriozalnymi poglądami .Rozumiem szpital zakonny czy organizacji pozarządowe grupującej skrajnych wyznawców religii a nie publiczna służba zdrowia. Szamaństwo z uzupełnianiem energii z kosmosu , duchy ,dusze , to koloryt prymitywnych społeczeństw albo egzaltowanych ludzi , większości po trudnych przejściach , szukających rozwiązań po przeczytaniu literatury paranaukowej.

[...]Jest jedna noc w roku 12/13 , kiedy wydarzenie astronomiczne staje się fenomenem społecznym. Dziś ludzie w całej Polsce będą obserwować rój meteorów zwanych Perseidami. Obserwacje Perseidów należą do najprostszych w astronomii. Nie przegap tego!

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 12-08-2015 o 18:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5289  
Nieprzeczytane 13-08-2015, 15:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=fMvUw5NNwTc
Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Warto się nad tym chwilę zastanowić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5290  
Nieprzeczytane 14-08-2015, 21:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Z mojego FB -Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie biedna , a Polak ciemniakiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5291  
Nieprzeczytane 15-08-2015, 07:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Z mojego FB -Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie biedna , a Polak ciemniakiem.
Zaczyna się spełniać Twoja ateistyczna przepowiednia.

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5292  
Nieprzeczytane 15-08-2015, 08:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[quote=Jarosław II]Zaczyna się spełniać Twoja ateistyczna przepowiednia.

[IMG][/IMG][/quote
Jestem kobietą, mam Ci to przeliterować?
B-O-G-I-N-I
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5293  
Nieprzeczytane 15-08-2015, 10:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jestem kobietą, mam Ci to przeliterować?
B-O-G-I-N-I
I co, nie masz czym palić w kominku?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5294  
Nieprzeczytane 15-08-2015, 15:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wankaborze widziałem zdjęcie , teraz będzie można poszerzyć parking.Drewno nie spróchniałe zawsze belki można wykorzystać , wreszcie do czegoś sensownego znajdzie zastosowanie .

Zamieszkać w domu Bożym http://www.bryla.pl/bryla/51,85298,7493386.html?i=1 są zdjęcia Hotel albo dom w kościele? To może ocalić zabytkowy budynek http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1...zabytkowy.html
Pomału doganiamy Europę w tyn też dogonimy ale ważna jest przy zmianie świadomości dobre szkolnictwo i stopa życiowa religia jest dla biednych bo mają roztoczoną iluzję lepszego życia w zaświatach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5295  
Nieprzeczytane 15-08-2015, 15:36
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości czy Polska jest państwem wyznaniowym to chyba już nie będzie miał.
Taliban nie nadchodzi, taliban jest.
"Rozłączenie spraw Kościoła, narodu i państwa jest niemożliwe"
Dzisiaj, 15 sierpnia (13:04)
"Nie zagraża nam państwo wyznaniowe, ale kłamstwo udające prawdę i grzech udający dobro" - mówił podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
Wyraził przekonanie, że rozłączenie spraw Kościoła, narodu i państwa jest niemożliwe.
Centralnym punktem uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze była suma pontyfikalna, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Celestino Migliore. Metropolita częstochowski wygłosił homilię.
Przytaczając wypowiedzi wybranych duchownych abp Depo zwracał uwagę na "poczucie odpowiedzialności za powiązane ze sobą losy narodu i Kościoła". Wyraził przekonanie, że w Polsce nie można rozdzielać spraw Kościoła i narodu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/religia/news...campaign=other

Ciekawe kiedy zaczną nas znowu mordować Bo że zabiorą państwową kasę to pewne, nowy prezydent dopilnuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5296  
Nieprzeczytane 15-08-2015, 20:20
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Proponuję zajrzeć, tu i poczytać.
Bardzo wymowne!!!

http://natemat.pl/151601,oburzony-cz...a-schizofrenie
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5297  
Nieprzeczytane 16-08-2015, 15:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Zawarcie konkordatu pomiędzy Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską. 28.07.1993. Podpisuje nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk oraz minister spraw zagr. Krzysztof Skubiszewski. Stoją: prezydent Lech Wałęsa, premier Hanna Suchocka, marszałek Sejmu Wiesław Chrzanowski, marszałek Senatu August Jan Chełkowski, wicemarszałek Senatu Alicja GrześkFoto: Aleksander Dunin-Kęplicz
- Nie mam wątpliwości, że bez względu na to, co Polsce przyniesie czas bliższy i dalszy, zebrani razem w tej sali przeżywamy moment historyczny - powiedział ówczesny minister spraw zagranicznych, Krzysztof Skubiszewski, który w imieniu strony polskiej podpisał konkordat. http://www.polskieradio.pl/39/156/Ar...ica-Apostolska

Znalazłem stosowne zdjęcie z tego momentu historycznego który po kilku latach zaczął do dzisiaj się nam odbijać się czkawką.
Ci co na wszystko znajdą usprawiedliwienie będą starali się rozłożyć winę na pozostałe partie polityczne tak jakby Prezydent Kwaśniewski reprezentował jakąś partię podpisując ratyfikację. W kuluarach mówiło się że za darmo w papa mobile nie pokazuje się Papież w towarzystwie Prezydenta w obecności kamer TV.
Obywatele III RP pamiętać będą długo decyzję Kwaśniewskiego i mętne jego tłumaczenia. Też nie można zapominać o twórcach tego dokumentu niekorzystnego dla Polski w zapisach.Suchocka dostała dozgonne stanowisko ambasadora RP w Watykanie. Wdzięczność Watykanu jest też dozgonna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5298  
Nieprzeczytane 20-08-2015, 21:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

[...]„To historyczny dzień dla Amnesty International. Nie była to łatwa decyzja – mówił 11 sierpnia sekretarz organizacji Salil Shetty, po decyzji zgromadzenia organizacji w Dublinie. Przeszło 500 delegatów z ponad 80 krajów głosowało za wnioskiem całkowitej depenalizacji usług seksualnych świadczonych za obopólną zgodą. Teraz do swojego stanowiska, jakoby depenalizacja była „najlepszą drogą ochrony praw człowieka” AI będzie jeszcze musiała przekonywać rządy.

Organizacja planuje zacząć kampanię na rzecz zaprzestania karania zarówno osób zajmujących się prostytucją, ich klientów, ale także sutenerów. I właśnie ostatni punkt budzi największy sprzeciw. Dlaczego? Bo zdaniem choćby Organizacji Equality Now (Teraz Równość), która broni praw kobiet, komercyjny popyt na seks sprawi, że handel ludźmi zamiast maleć, wrośnie....[...]

Co złego w tym, że dorośli ludzie umawiają się na seks i płacą za to??? Ile jeszcze zmian przed nami , nasze myślenie ulega zmianie przystosowując się do nowej rzeczywistości .Kiedyś zmiany następowały pokoleniowo obecnie czas przyspieszył i w jednym pokoleniu zmian jest kilka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5299  
Nieprzeczytane 20-08-2015, 21:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Co złego w tym, że dorośli ludzie umawiają się na seks i płacą za to???
W tej dziedzinie jestem bardzo konserwatywna. Czyżby moralność nic nie znaczyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5300  
Nieprzeczytane 21-08-2015, 11:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wankaborze moralność tworzy społeczeństwo .Duży wpływ na nasze poglądy , ma poziom naszej wiedzy , poziom naszego życia ,otwartość na inne kultury.Bardziej krytycznie podchodzimy do literatury religijnej i niektóre zapisy traktujemy jako fantazje stworzone pod potrzeby społeczeństw z okresu kiedy były pisane . W wielu religiach sex traktowany jest jako tabu co w konsekwencji prowadzi do zakazów ograniczających wolność jednostki .Demokracja jako system społeczny budowana jest pod potrzeby społeczne i nasze myślenie musi ulec przebudowie i dostosowania do dzisiejszych warunków.
Poglądy możemy mieć różne przez co nasze życie staje się bardziej ciekawe . Polemika do artykułu Epidemia rozwiązłości
http://polskiateista.pl/aleocochodzi...-na-imie-seks/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.