menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #79041  
Nieprzeczytane 15-10-2015, 23:14
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Od gospodarstwa i od osoby.
Plecie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79042  
Nieprzeczytane 15-10-2015, 23:23
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Imigranci nie przywożą groźnych chorób zakaźnych - powiedział Pietro Bartolo, lekarz z Lampedusy, który pomógł dziesiątkom tysięcy uchodźców.
Cytat:
Na wniosek Ambasady RP we Włoszech doktor Bartolo został nominowany do przyznawanej w Polsce nagrody imienia Sergio Vieiry de Mello, brazylijskiego dyplomaty z ONZ, który zginął w zamachu terrorystycznym w Iraku w 2003 r. Nagroda w uznaniu dla działalności na rzecz pokojowej koegzystencji i współpracy między społeczeństwami, religiami i kulturami - została wręczona w czwartek w Krakowie.
Doktor Bartolo, który od 1991 r. niesie pomoc imigrantom przypływającym na Lampedusę, powiedział: „Wcześniej przybywali do nas w stanie hipotermii i odwodnienia, obecnie większość stwierdzanych u nich obrażeń związana jest z poparzeniem substancjami chemicznymi".
To dlatego - wyjaśnił - że na pokład zabierane są kanistry z paliwem, które się z nich wylewa i mieszając się z wodą morską tworzy „podstępną mieszankę". Jak dodał, początkowo po zetknięciu z nią ludzie nie czują bólu ani nic im nie przeszkadza.
- Lecz potem, gdy zdejmujemy z nich ubrania, znajdujemy bardzo ciężkie poparzenia, wymagające nie tylko pierwszej pomocy, ale także kuracji w centrach oparzeń na Sycylii, dokąd przewożeni są helikopterami - poinformował.
- Oprócz tego stwierdzamy u przybyszów zachorowania związane z samą podróżą, głównie urazy odniesione np. podczas zabierania ludzi z łodzi na jednostki ratunkowe, złamania. Ale trzeba powiedzieć i niech będzie to jasne dla wszystkich, że ludzie ci nie przywożą ciężkich chorób, chorób zakaźnych - powiedział doktor Bartolo, który przebadał dziesiątki tysięcy migrantów.

Eeeeeejtam,co on tam wie. Prezio wie lepiej.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79043  
Nieprzeczytane 15-10-2015, 23:52
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Imigranci nie przywożą groźnych chorób zakaźnych - powiedział Pietro Bartolo, lekarz z Lampedusy, który pomógł dziesiątkom tysięcy uchodźców.


Eeeeeejtam,co on tam wie. Prezio wie lepiej.

Prezio jeszcze nie wie że, więcej od Prezia wie Hypcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79044  
Nieprzeczytane 15-10-2015, 23:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=mieczyslaw][quote=pluto37]
Cytat:
E tam! Myślisz,że Duch nie ma innego zajęcia?
Widać uznał, że skierowanie błądzącego kunauce I słowom prawdy jest ważnym zajęciem.
Cytat:
Mnie to nie dotyczy, nic mi nie grozi i portkami ze strachu nie trzęsę.
ja nie pytałem czy ci grozi. Ja pytałem czy cieszyłbys się będąc w takim położeniu?
Cytat:
Szkoda czasu.Mojego.
To po co pytasz jak masz odpowiedź wymalowaną jak na wrotach od stodoły???
Cytat:
Jeśli śp. Kulczyk kupił Ciech za 619 mil.zł. a po 7 m-cach akcje Ciechu na giełdzie osiągnęły wartość 1,4mld., to SP stracił czy zyskał? Wróbelki ćwierkają, że w przyszłym tyg. ukażą się taśmy z nagraniami jak Tusk gaworzył z Kulczykiem.
A może poczytałbys coś o propektach emisyjnych ??? Nie musiałbyś klepać fantazji? I coś o giełdzie... I o tym czym się różni zarządzanie prywatną od państwowej firmy. W ciągu ostatnich 20kilku lat miałes wystarczająco dużo czasu, żeby jakies podstawy tego procesu pojąć.
A ćwierkania wróbelków to jakie by nie były to pierdoły które całego zjawiska mają takie znaczenie jak miniona pełnia księżyca. I mogą się nim podniecać niezdrowo kulejące na organach staruszki z braku magla a nie dorosli I poważni ludzie.
A co do Ciechu, to być może [bo przecie nie przyglądałem się temu z bliska] Kulczyk kupił uzdatnił organizacyjnie, pozbył sie związkowych wrzodów i znalazł mozliwości eksportowe w takich miejscach o jakich państwowym właścicielom sie nie śniło. A to skutkowało zwiekszeniem wartości firmy.
Cytat:
I wtedy zaczyna się problem. Brak dywidendy i dziura w budżecie.
Serio? masz państwowe górnictwo, gdzie żyja z niego dziesiatki tysięcy "właścicieli" a budżet o dywidendach może jedynie marzyć.
Cytat:
No widzisz. Firmy zagraniczne na wykupionych polskich firmach robią biznes, zysk transferują za granicę a podatku płacą tyle co kot napłakał.
Robią to samo co polskie firmy zarejestrowane poza polską. A może wiesz co robia z zyskami polskie firmy działające np w czechach, w Niemczech czy chocby w Chile czy Kanadzie?
A możesz powiedzieć jaki interes mają obce firmy produkujące tu choćby setki tysięcy samochodów skoro chcesz im zabronić transferu zysków? Przyjrzyj sie tym co chca neosyrenki produkowac jak będzie wyglądała ich działalność i ile podatków zapłacą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79045  
Nieprzeczytane 15-10-2015, 23:57
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Skarga

Tadeusz Deszkiewicz, były doradca prez. LK, Krzysztof Czabański, prezes zarządu Polskiego Radia za rządów PiS, i Witold Kołodziejski, były przewodniczący KRRiT poskarżyli się na media radiowe, że za mało w nich Dudy.
http://telewizjarepublika.pl/media-p...dia,24891.html

No może i za mało, ale Duda taki młody, taki piękny, że lepiej go oglądać w tv.
Np. można było obejrzeć go dzisiaj w relacji z wystąpienia w Bydgoszczy.
A niektórzy nie oglądali, oj nie i dlatego zarzucają mi coś, do czego nie mają podstaw.

Ponieważ Czabański aspiruje do roli posła, zadba jak w przeszłości o to, aby było, jak należy.
On wie, jak się to robi.

PiS ma już zresztą plan "zasadniczej reformy" mediów publicznych. Wystartują ze swoim projektem zaraz po wyborach.
Dokładnie tak, jak 10 lat temu.
Co będzie?
Najpierw czystka personalna (kto dzisiaj pamięta tę z 2005?), a potem - sami swoi.
Oby tylko Sakiewicz nie budził mnie przeglądem prasy świtem wczesnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79046  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 00:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Gdybyś jeszcze w swym szlachetnym uniesieniu ujawniła, że być może - o czym ja nie wiem - papież rzucił jakąś klątwę lub ekskomunikował np. Dana Browna za jego obrazoburczy wobec kościoła "Kod Leonarda da Vinci" i upoważnił każdego dumnego katolika do zadania śmierci zarówno autorowi jak i odpowiedzialnym za rozpowszechnianie tej książki, to może uwierzyłbym Ci, że różnice mentalne między fanatykami islamskimi a naszymi wcale nie liczą się w setkach lat, bo przecież jedni i drudzy używają smartfonów, komputerów i telewizorów. Jakież to optymistyczne w prognozach na przyszłość.

Fracie! Nie udawaj Greka,
U nas jeszcze nie strzelaja, ale kilka osób za naruszenie tzw wartości zaliczyło sale sądowe, a niejaka Doda nie była wyjatkiem. A bywało, że i panienka z mikrofonem dostała w dziób sponiewierana przez wyznawcę miłosierdzia na hasło rzucone przez Rydzyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79047  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 00:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

to jeszcze na deser bajka jak wydudkano Kowala:

Cytat:
Paweł Kowal nie znalazł się na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Polityk mówi, że pomysł Zjednoczonej Prawicy powstał rok temu, a on dotrzymywał przez ten czas swojej części umowy.

- Nie znalazłem się na liście wyborczej, ale to nie moja wina. Było jasno powiedziane, co kto ma robić. Wykonałem swoją część. Uważałem, że Polska potrzebuje zmiany, dlatego wspierałem Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta. Logicznym ciągiem wydarzeń powinien być również wspólny start w wyborach parlamentarnych. Tak się jednak nie stało - powiedział Kowal.

Były eurodeputowany skomentował doniesienia o powodach swojej nieobecności na listach Prawa i Sprawiedliwości. W mediach pojawiły się głosy, że decyzja związana jest z kontaktami, jakie Kowal utrzymywał z politykami Platformy Obywatelskiej. - Fantazji w nich było co niemiara, jak to negocjowałem z przedstawicielami PO i samą panią premier, z którą chyba nigdy w życiu nie miałem okazji porozmawiać, jakie to nominacje dla mnie były podpisane. Nawet przyjaciele powtarzali nieprawdę zamiast zadzwonić, sprawdzić - powiedział.
Przyjaciele w PiSie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79048  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 00:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Proszę, proszę jak się elektorat sitwy martwi o listy PiS. Spać nie może nawet.
A co dalej z polskojęzyczną, ukraińską prowokatorką Tokarczuk rodaczką Kowala? Ktoś wie?

Dobrała jej się do tyłka prokuratura za mowę nienawiści czy jeszcze nie?

Koryto puste, ale jeszcze da się wylizać, czyż nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79049  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 08:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
w Bydgoszczy.
W Collegium Medicum.
Nisko się kłaniał tym, którzy przyczynili się do powstania tej placówki.

Nie trac cennego czasu. "Chlapnelas" - po co ta ironia- "nisko sie klanial". Nie sadze, ze bez glebszego zastanowienia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79050  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 09:25
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie! Nie udawaj Greka,
U nas jeszcze nie strzelaja, ale kilka osób za naruszenie tzw wartości zaliczyło sale sądowe, a niejaka Doda nie była wyjatkiem.
Pluto, jeszcze nie... a czyżbyś przewidywał, że zaczną?
Widzisz różnicę między polską salą sadową a zaocznym wyrokiem śmierci, którego wykonanie zleca się wszystkim wiernym?
Głupota wypowiedzi Dody jest podobna do głupoty wydanego w tej sprawie wyroku, ale jak widać taki to u nas parytet głupoty i "sprawiedliwości". W każdym razie Doda przed światem ukrywać się nie musi.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79051  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 10:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
- Zacznijcie się już pakować. Wracamy! - rzuciła zaraz po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich Katarzyna Adamiak-Sroczyńska do dziennikarzy z radiowej Trójki.
- Był początek sierpnia, wtedy wydawało nam się to głupią przechwałką - mówi jeden z dziennikarzy. - Teraz, gdy PiS nie ukrywa, że chce odzyskać media publiczne, wiemy, że mówiła prawdę.
TKM ciągle aktualne w tym środowisku.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79052  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 11:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Frat]
Cytat:
Pluto, jeszcze nie... a czyżbyś przewidywał, że zaczną?
Widzisz różnicę między polską salą sadową a zaocznym wyrokiem śmierci, którego wykonanie zleca się wszystkim wiernym?
Oczywiście że widzę, ale jeden poet kiedys proroczo napisał:
Miłe złego początki
A koniec żałosny...

Warto więc dmuchać na zimne.
A od dania po pysku kobiecie na zlecenie inżyniera dusz w sutannie do innych wyczynów droga taka daleka znów nie jest.
Cytat:
Głupota wypowiedzi Dody jest podobna do głupoty wydanego w tej sprawie wyroku, ale jak widać taki to u nas parytet głupoty i "sprawiedliwości". W każdym razie Doda przed światem ukrywać się nie musi.
Szczęśliwie jeszcze nie.
Ale gdyby za głupote wszystkich karano -jak Dodę - to nie byłoby dziury w budżecie a resort sprawiedliwości byłby najbardziej dochodową firmą między Odrą a Bugiem.

A co do Dody jeszcze to zauważ, że w naszym tzw panstwie prawa Dodę skazano nie za to, że zeznała nieprawdę, a za naruszenie mitycznych wartości, czyli coś co od tej prawdy obiektywnej jest odległe jak matka Ziemia nasza ukochana od Wielkiego Buuum.
A tego w cywilizowanym państwie być nie powinno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79053  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 11:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
TKM ciągle aktualne w tym środowisku.
A bo to tylko w tym? Ale w tym byłoby -gdyby się zdarzyło - najbardzie efektowne i efektywne.
Selin z całą mocą żądz i kolan pracuje żeby zostać sie za ministra od PiSowskiej kultury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79054  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 11:49
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Cytat:

„Wprost” Sp. z o.o. przeprasza Pana senatora Grzegorza Biereckiego, Pana prof. dr. hab. Adama Jedlińskiego oraz Pana Jarosława Biereckiego za to, że w tygodniku „Wprost” nr. 11/2015 zostały rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w ich dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania”

Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 roku, iż likwidacja Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych była aferą, a pan Grzegorz Bierecki, pan Adam Jedliński oraz pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione
Ciekawe czy Komisja Nadzoru Finansowego i media również przeproszą za pomówienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79055  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 12:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Ciekawe czy Komisja Nadzoru Finansowego i media również przeproszą za pomówienia.
Nie sądzę. A wiesz może z jakiego powodu?
Wprost ma dłuuuugą historię kajania się za błędy i wypaczenia przy okazji druku własnych wymysłów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79056  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 12:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

A jak już się obudziłes Mietku, to pojawiło się ciut informacji o tym Ciechu.
Okazuje się, że prokuratura sprawdza plotki w tej sprawie jakie dotarły do niejakiego Ziobry, a ten zakapaował rzecz do prokuratury.
Tak z dobrego PiSowskiego serca, bo taki właśnie panuje w tej firmie trynd
A Ziobro od młodych lat za kapustę dorabia podobnie jak jego kumpel Mularczyk. Taka rasa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79057  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 13:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Ciekawe czy Komisja Nadzoru Finansowego i media również przeproszą za pomówienia.

I jeszcze ciut w tej kwestii:
Zauważ, że:
Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 roku, iż likwidacja Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych była aferą, a pan Grzegorz Bierecki, pan Adam Jedliński oraz pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione

ten odszczek nie dotyczy pisma KNF-u a tego co na podstawie tego pisma wykombinawali na własne konto pacykarze z Wprost.
Bo kłamać i pić trza umić ...jak mawiał klasyk
pssst
A tego co spreparowała KNF chyba Bierecki nie zaskarżył, ale nie jestem pewien
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79058  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 14:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Nie trac cennego czasu. "Chlapnelas" - po co ta ironia- "nisko sie klanial". Nie sadze, ze bez glebszego zastanowienia.
No wreszcie raczyłaś odpowiedzieć, ale argumentów Ci brak, bo dokładnie Duda powiedział: Kłaniam się nisko ... resztę znasz.
Nie wymienił nikogo z nazwiska i słusznie, nie padła nazwa żadnej partii, bo tę inwestycję wspierało wielu różnych ludzi.
Przekazałam informację bez podtekstów, co mi zarzuciłaś w #78979 w taki sposób:
Cytat:
Napisał Mar-Basia
Inaczej sie nie da pisac o prezydencie PADzie - musi byc doza ironii i pogardy. bez tego wpis nie bedzie atrakcyjny.

Nie słuchałaś tej konferencji, stąd Twoje zarzuty zupełnie bezpodstawne.
I jeszcze Ci powiem tyle, że Duda w Bydgoszczy zaliczył dwie wpadki, o których w ogóle nie wspomniałam.
Nie wiem, czy ktoś z jego najbliższego otoczenia zwrócił mu uwagę na niestosowne zachowanie w tej konkretnej sytuacji.

O mój czas tak bardzo się nie martw.
Daję sobie radę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79059  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 14:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zaliczyłam dzisiaj

kilka różnych konferencji, wystąpień, komentarzy.
Czekam na prezesa.
Miał nas odwiedzić o 14. a tu prezesa nie ma.
Pewno się zakorkował.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79060  
Nieprzeczytane 16-10-2015, 14:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie No jest prezes.

W Białej Podlaskiej.
Nie bez powodu właśnie tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.