menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 23:52
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Post Co pomoże w odchudzaniu - komentarze


Komentarz do artykułu: Co pomoże w odchudzaniu
--------------------
Dodam jeszcze ze w diecie jest ważne duże spozycie błonnika,co ulatwia trawienie, a takze urozmaicona dieta(nie moze byc to dieta niedoborowa opierajaca sie tylko na jednym skladniku glownym), żeby uniknąć efektu jo-jo.Podczas odchudzania powinnismy jeść dużo surowych warzyw, produktów wysokobiałkowych, oraz pic dużo wody.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 23:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tami najbardziej silna wola zamiast jadła pomoże w odchudzaniu....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-04-2008, 23:58
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Najskuteczniejsza

jest dieta TMŻ, trzeba ją stosować do końca życia i nie będzie efektu jojo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 00:06
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jest jeszcze wariacja na ten sam temat ŻP- polecam książeczkę -pt."Francuzki nie tyja" czy jakoś tak...to właśnie TMŻ..
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 07:21
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Super pozostała nadzieja w nutrigenomice

wydaje się ,że prawie wszystkie pomysły na odchudzanie zawiodły,jeszcze pozostała kwestia genu wywołującego otyłość który odpowiada i prowadzi do niewłaściwego wykorzystania składników pożywienia.Nutrigenomika daje nam wskazówki jak dzięki wyważonej diecie zapanować nad genetycznymi skłonnościami do tycia,jak przechytrzyć własne geny i pokonać je ich własną bronią.Tylko to też nie jest na ten moment proste do wykonania,bo trzeba znać własne predyspozyje i fenotyp ,a do takich badań nie ma jeszcze większego dostępu no i są kosztowne,trzeba nieco poczekać ,ale wierzyć i mieć nadzieję należy bo może już jutro wszystko okaże się proste,łatwe i przyjemne ........hmm może
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 14:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Dziewczyny

dobra metoda aby ZM jest wydzielanie sobie porcji... Mnie sie wydaje ze ZM ale niestety chyba ZD...
Tak jak powiedziala Malgosia... we Francji i Wloszech nie ma zwyczaju jedzenia miedzy posilkami... a posilki czyli najprawdziwsze obiady z dwoch dan sa dwa razy dziennie.. plus jakies tam skromne sniadanie.. Oni jedza te obiady pozno wieczorem... i dlaczego sa szczupli??? Bo nie zra ... a jedza.

Ostatnio edytowane przez Pani Slowikowa : 24-04-2008 o 14:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-04-2008, 00:20
Tami's Avatar
Tami Tami jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 53
Post

Troszkę sie nie zgodzę z tymi szczuplymi Francuzkami, może nie są przsadnie otyle jak Amerykanki, czy Angielki, ale nie zauwazylam , zeby byly ogolnie szczuplejsze od Polek To chyba stereotyp o nich i powiedzenia typu Francja -elegancja, wciąż kroluja
A generalnie w diecie najwazniejsza jest rzeczywiscie silna wola- bez niej ani ruszA poza tym dieta jest stylem zycia i powinno sie zawsze rozsadnie przyjmowac pokarm- odżywiać organizm , a nie zapychac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-04-2008, 09:01
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tami
A generalnie w diecie najwazniejsza jest rzeczywiscie silna wola- bez niej ani ruszA poza tym dieta jest stylem zycia i powinno sie zawsze rozsadnie przyjmowac pokarm- odżywiać organizm , a nie zapychac
A generalnie to trzeba odstawić na zawsze słodycze, jak najwięcej się poruszać, jeść potrawy gotowane (ale nie kluchy) - w niewielkich ilościach.
I to w zasadzie wystarczy.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-04-2008, 10:39
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jedzenie to nałóg jak każdy inny i jak z każdym nałogiem należy z nim walczyć. Jemy po to aby żyć , a nie żyjemy po to aby jeść....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 20:04
teresa60 teresa60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 12
Domyślnie

mam problem właśnie z tuszą.W grudniu 2006r.rzuciłam palenie nawet nie było tak ciężko ,ale przytyłam 10 kg. i zaczęły sie schody.Nie objadałam się bo wiedziałam że utyję ale niestety.Teraz nie mogę schudnąć.Staram się pilnować z jedzeniem ,ruszam ile mogę ,ale ze względu na chore stawy gimnastyka odpada,pracuje na działce,chodzę na spacery,pracuję w sklepie a waga 2kg.w dół i w górę.Palić nie zacznę tylko ze względu na cenę papierosów.Co robić.? Może jakaś Pani ma jakąś radę? Pozdrawiam .Teresa60.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 20:06
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Co do diety TMŻ, to zjadałm dzisiaj tylko zupę i sucharki , no i niestety pajdę chleba z wędliną, nie mogłam sie oprzeć.
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 20:46
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja przestałam palić 17 lat temu i utyłam wówczas prawie 20 kg. Dołożyła się jeszcze do tego niedoczynność tarczycy. Było wszystko dobrze do momentu kiedy zobaczyłam siebie na wideo. Byłam zdesperowana, zaczęłam walke z nadwagą. Trwało to ponad pół roku, troche pod okiem dietetyczki. Jednak nie zawsze stosowałam się ściśle do jej zaleceń, po prostu jadłam wszystko ale częściej i w małych ilościach. Od tego czasu na zawsze ze swojego jadłospisu wykreśliłam tłuste mleko, śmietane, którą zastąpiłam jogurtem niskotłuszczowym. Nie wystąpił u mnie efekt jo jo , ponieważ ciąle kontroluje wage , to znaczy , nie kupuje ciuchów w coraz większych rozmiarach tylko jak troche utyje to staram się zgubić niepotrzebne kilogramy. Pamiętajmy, że łatwiej jest zgubić dodatkowe 2 kg., niż 20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 21:36
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Ja schudłam 8 kg w ciągu półtora miesiąca wyłączając zmarzone mieso i swierze pieczywo, jadlam mięso tylko gotowane i chydą wedline.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 21:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Slodycze -dowidzenia
Chlebek (kanapeczki) dowidzenia
kartofle ,ryz kluchy dowidzenia .pierogi panierki
masło smietana ,oleje smalec -dowidzenia
soki ,slodkie napoje -bye ,bye
Sery tylko odtluszczone
duzo warzyw w dowolnej postaci i konfiguracji
chude miesko ,RYBY -ale nie smażone w panierce
oliwa z oliwek
yogurt naturalny bez cukru najlepiej z mała zaw.tluszczu
jajka
mleko gora 2%
i z tego kombinuj..po 3 tyg masz spadek wagi ,a póżniej wolniej ale zmieniasz sposób odżywiania się i stopniowo chudniesz do właściwych rozmairow ...pożniej dodajesz sobie chlebek gruboziarnisty -nie za dyużo od czasu do czasu ziemniak ale generalnie trzymasz się zasady nie laczenia weglowodanów i bialek czyli jak chlebek to np. z pomidorem ..mieso z warzywami sosiki zapomnij -tylko tzw sos wlasny.Wyprobowane ,skuteczne .Acha i zasada nr 1 -nie wolno byc ani przezartm ani glodnym 3 gl posilki plus 2 przegryzki -moga byc orzechy ,kawalek sera jakiś owoc ,warzywo itd.Plus czerwona herbata .Sukces murowany
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 02-05-2008 o 21:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-05-2008, 21:41
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał grazyna
Co do diety TMŻ, to zjadałm dzisiaj tylko zupę i sucharki , no i niestety pajdę chleba z wędliną, nie mogłam sie oprzeć.
Po co te sucharki do zupy trzeba bylo zjeśc solidną zupę warzywną ew ugotować w niej troche jakiegoś mięska - pajda chleba z wedliną -zapomnij o tym -wedlina z warzywami .Chlebek z pomidorem ,ale tylko pajdka i ciemny z pelnego przemiału
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 02-05-2008 o 21:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 21:02
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał enia60
wydaje się ,że prawie wszystkie pomysły na odchudzanie zawiodły,jeszcze pozostała kwestia genu wywołującego otyłość który odpowiada i prowadzi do niewłaściwego wykorzystania składników pożywienia.Nutrigenomika daje nam wskazówki jak dzięki wyważonej diecie zapanować nad genetycznymi skłonnościami do tycia,jak przechytrzyć własne geny i pokonać je ich własną bronią.Tylko to też nie jest na ten moment proste do wykonania,bo trzeba znać własne predyspozyje i fenotyp ,a do takich badań nie ma jeszcze większego dostępu no i są kosztowne,trzeba nieco poczekać ,ale wierzyć i mieć nadzieję należy bo może już jutro wszystko okaże się proste,łatwe i przyjemne ........hmm może
W odchudzaniu bardzo ważne: jeść mniej ale częściej nie stosować głodówki bo to do niczego nie doprowadzi.Organizm musi dostać witaminy i minerały.W czasie posiłku nie popijać żadnych płynów dopiero na koniec.Unikać przede wszystkim ciast bo tam jest wszystko /węglowodany,białko i tłuszcze/żołądek sobie z tym naraz nie poradzi i tak powstają wałeczki.Bo trzeba pamiętać ,że trawienie węglowodanów zaczyna się w jamie ustnej/dlatego nie popijać/,białko w żołądku a warzywa i owoce w jelitach.I do tego koniecznie ruch bez tego nie ma odchudzania.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 21:13
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał teresa60
mam problem właśnie z tuszą.W grudniu 2006r.rzuciłam palenie nawet nie było tak ciężko ,ale przytyłam 10 kg. i zaczęły sie schody.Nie objadałam się bo wiedziałam że utyję ale niestety.Teraz nie mogę schudnąć.Staram się pilnować z jedzeniem ,ruszam ile mogę ,ale ze względu na chore stawy gimnastyka odpada,pracuje na działce,chodzę na spacery,pracuję w sklepie a waga 2kg.w dół i w górę.Palić nie zacznę tylko ze względu na cenę papierosów.Co robić.? Może jakaś Pani ma jakąś radę? Pozdrawiam .Teresa60.
A może spróbujesz chodzić z kijkami nordic-walking.Odciążysz kręgosłup i stawy.Motywacja- maszerując np. przez godzinę spalasz 200% kalorii z kijkami 400% prawda ,że jest różnica.Co najmniej od 3 lat chodzę i proszę uwierz ,nie muszę sobie wszystkiego odmawiać ,a waga ta sama.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 21:17
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Slodycze -dowidzenia
Chlebek (kanapeczki) dowidzenia
kartofle ,ryz kluchy dowidzenia .pierogi panierki
masło smietana ,oleje smalec -dowidzenia
soki ,slodkie napoje -bye ,bye
Sery tylko odtluszczone
duzo warzyw w dowolnej postaci i konfiguracji
chude miesko ,RYBY -ale nie smażone w panierce
oliwa z oliwek
yogurt naturalny bez cukru najlepiej z mała zaw.tluszczu
jajka
mleko gora 2%
i z tego kombinuj..po 3 tyg masz spadek wagi ,a póżniej wolniej ale zmieniasz sposób odżywiania się i stopniowo chudniesz do właściwych rozmairow ...pożniej dodajesz sobie chlebek gruboziarnisty -nie za dyużo od czasu do czasu ziemniak ale generalnie trzymasz się zasady nie laczenia weglowodanów i bialek czyli jak chlebek to np. z pomidorem ..mieso z warzywami sosiki zapomnij -tylko tzw sos wlasny.Wyprobowane ,skuteczne .Acha i zasada nr 1 -nie wolno byc ani przezartm ani glodnym 3 gl posilki plus 2 przegryzki -moga byc orzechy ,kawalek sera jakiś owoc ,warzywo itd.Plus czerwona herbata .Sukces murowany
Ryż może zostać ale naturalny + dziki/ kolor czarny /mają dużo błonnika i dużo innych wartościowych minerałów.Ryżem białym /wyczyszczonym ze wszystkiego/ tylko się zapychamy i zaspakajamy głód.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 21:23
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tami
Komentarz do artykułu: Co pomoże w odchudzaniu
--------------------
Dodam jeszcze ze w diecie jest ważne duże spozycie błonnika,co ulatwia trawienie, a takze urozmaicona dieta(nie moze byc to dieta niedoborowa opierajaca sie tylko na jednym skladniku glownym), żeby uniknąć efektu jo-jo.Podczas odchudzania powinnismy jeść dużo surowych warzyw, produktów wysokobiałkowych, oraz pic dużo wody.
Zgadzam się ze wszystkim ,oprócz produktów wysokobiałkowych z tym raczej umiarkowanie
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-05-2008, 21:25
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Jedzenie to nałóg jak każdy inny i jak z każdym nałogiem należy z nim walczyć. Jemy po to aby żyć , a nie żyjemy po to aby jeść....
Słusznie jeść a nie żr.ć.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.