menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #119681  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:20
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalina63
To się zaczyna ciekawie:

"Według Nowaczyka były wiceszef warszawskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R. został zatrudniony w stołecznym ratuszu w 2006 r. (wtedy w mieście rządził PiS) dzięki rekomendacji byłego wiceszefa CBA, a obecnie posła PiS i sekretarza stanu w KPRM Macieja Wąsika. Jakub R. zasiądzie na ławie oskarżonych w sprawie dotyczącej reprywatyzacji piętnastu warszawskich nieruchomości. Wraz z innymi ośmioma osobami będzie odpowiadać za przyjęcie lub wręczenie 50 mln zł."

Że pojadę klasykiem: ale jaja!

Klasyczny układ, PO mogłaby się uczyć...tylko chyba nie są aż tak zepsuci.


Jaja byłyby, gdyby był na to cień dowodu.
Oszust wiarygodnym źródłem? Mógł powiedzieć, że wie to od szefa CIA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119682  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:33
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytania widzów swojego kanału.
Niedługo przekonamy się, że przepisy UE nie chronią Polski -->https://www.youtube.com/watch?v=EN0U541NPQ8
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119683  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:35
Kalina63 Kalina63 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jaja byłyby, gdyby był na to cień dowodu.
Oszust wiarygodnym źródłem? Mógł powiedzieć, że wie to od szefa CIA.

Na pewno zaraz go pozwą, aresztują i wszystko się wyjaśni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119684  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:48
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

z USA W. Gadowski --->https://www.youtube.com/watch?v=npCFjPZ-4TI
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119685  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ja nie podejrzewam Cię o faszyzm, ale wiele wskazuje na to, że jesteś antysemitą - bo co chciałeś powiedzieć wklejając np te zdjęcia z getta?

Daleko idącym uproszczeniem jest twierdzenie, że wszyscy stalinowscy oprawcy byli Żydami, choć faktycznie wielu Żydów,

Przypisywanie negatywnych cech jednostek całej zbiorowości, jest nie tylko nadużyciem, ale bywa również niebezpieczne.

Hypatio, Przeczytałem trzy razy ten tekst aby czegoś nie uronić. Stwierdziłem, że to nie jest odpowiednie miejsce na naszą dyskusję. Może kiedyś w innych warunkach z przyjemnością bez "adwokatów diabła".
Ale pokrótce.
1 Nie jestem antysemitą. Zdjęcia wkleiłem bo posądzanie Polaków o holokaust jest niesprawiedliwe.
2 Nie wszyscy żydzi byli mordercami ale tak się dziwnie składa, że nie znalazłem ani jednego pracującego po wojnie w UB aby był lojalny dla dawnych sąsiadów czy współziomków.
3 Zbiorowości mają to do siebie, że na opinię sami zapracowują. Dużo by na ten temat mówić ale nie tutaj. W 68 roku w Krakowie kiedy mnie posyłali do szkół mieszkałem pół roku na stancji z czterema wyznawcami tej religii i mam mieszane uczucia 50/50 dobre i złe. A przecież to było już drugie pokolenie, czyli moje powojenne nie znali wojny ani holokaustu. Rozstaliśmy się po przyjacielsku, odprowadziłem ich do pociągu ale nie bardzo wtedy wszystko rozumiałem. Za to doprowadzenie o mało nie przypłaciłem relegowaniem z uczelni, musiałem się długo tłumaczyć
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119686  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 20:55
Aleksandrajulia Aleksandrajulia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 4
Domyślnie Churchill na czasie

Napisał taka książkę - czas dyktatorow. O czasach przed II WS. Polecam. Pisał czemu pewni ludzie.dochodza akurat teraz do władzy. Ze nikogo nie ominie wojna. Ze nie wolno zła lekceważyć. Bardzo to pasuje.do naszej obecnej sytuacji. Nie tylko w Polsce, ale na świecie. Pozdrawiam wszystkich ciepło
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119687  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 21:06
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Ogłupianie Polaków, nawalanka aferami
-->https://www.youtube.com/watch?v=LeCSxtGoav0
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119688  
Nieprzeczytane 31-01-2019, 22:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

PiS
Prezes i Srebrna
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119689  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 01:09
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Zeznania na przełomie lutego i marca spowodują że ziemia zatrzęsie się.
-->https://www.youtube.com/watch?v=b5ewOk3rOxo
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119690  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 07:11
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Jak to z VATem było

„Pan Morawiecki nigdy nie zwracał mi uwagi, ani o ile wiem premierowi Donaldowi Tuskowi, na problemy dotyczące wyłudzeń VAT-owskich. Za to pamiętam, jak bardzo uporczywie chciał, żeby jesienią 2008 roku, podczas tego – według państwa – nieistniejącego światowego kryzysu gospodarczego, bardzo ostro, z dużą energią, domagał się, aby państwo gwarantowało wszystkie depozyty międzybankowe w sektorze bankowym w Polsce, co naraziłoby budżet państwa potencjalnie na gigantyczne straty i z tego powodu odrzuciłem tę propozycję zupełnie stanowczo”..
”W sprawach, które były w interesie banku, który reprezentował, potrafił być stanowczy i był bardzo aktywny” – dodał


https://crowdmedia.pl/nieoczekiwany-...iMwGWd1 v6vnQ
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119691  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 08:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...ff&oe=5CB2CF15
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119692  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 08:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

I jeden taki co nieoczekiwanie stał się wielbicielem Jakiego

Cytat:
Roman Giertych dziękuje Patrykowi Jakiemu.

"Dobra robota"

Mecenas Roman Giertych "podziękował" Patrykowi Jakiemu za dobrą robotę na Komisji Weryfikacyjnej. Chodzi o zeznania Roberta Nowaczyka ws. Srebrnej 16.



Gratulować powinien też Ziobro za wystawienie zorganizowanej grupy przestępczej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119693  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 09:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

kolejny zasłużony i wybitny zapadł....

Cytat:
Sędzia Sądu Najwyższego nie stawił się na rozprawie. Zwolnienie przyszło za późno
Sędzia SN Kamil Zaradkiewicz nie przyszedł w czwartek na 5 zaplanowanych rozpraw.

Zwolnienie lekarskie informujące o jego niedyspozycji dotarło po tym, jak wszystkie już odwołano.

Sędzia dopiero co wygrał z sądem sprawę o dopuszczenie do orzekania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119694  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 09:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
PiS
Prezes i Srebrna

Jak pisałem wczoraj i jak widać dzisiaj na wątku szkoda tu pisać, szkoda atramentu i skupiania myśli. Tu wszystko jest obligatoryjnie wycieczkami. Spokój i cisza jest na priw a fejsiku, tam jest jak na Cb Radiu i tam zapraszam bez adwokatów diabła.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 01-02-2019 o 09:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119695  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 09:28
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie


Niech żyją sygnaliści..... długo,długo,nam.
To mówię JA

Cytat:
Prokurator z Poznania powiesił w swoim gabinecie fotomontaż z Jarosławem Kaczyńskim. Śledczy został natychmiast zawieszony i wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. To nie koniec. Wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo w sprawie propagowania faszyzmu.
Krzysztof Lisiecki - bo o nim pisze portal wyborcza.pl - pracuje w poznańskiej Prokuraturze Rejonowej Nowe Miasto. Został zawieszony w poniedziałek po tym, jak ktoś zrobił zdjęcie wiszącego na ścianie plakatu i wysłał je do Prokuratura Krajowej - informuje portal wyborcza.pl.

Co tak wstrząsnęło śledczymi z PK? Otóż fotomontaż, który powiesił w swoim gabinecie prokurator Lisiecki, to przeróbka propagandowego plakatu z czasów III Rzeszy. W oryginale przedstawiał on Adolfa Hitlera w brunatnym mundurze trzymającego sztandar ze swastyką. W tle tłum członków NSDAP z flagami.

Autor fotomontażu wkleił w miejsce twarzy Hitlera twarz Jarosława Kaczyńskiego. Usunął też ze zdjęcia wszelkie swastyki i w ich miejsce wkleił logo PiS. Całość opatrzył nawiązującym do faszystowskiego hasła propagandowego napisem: „Ein Volk, ein PiS, ein Katschor”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119696  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 09:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37

Niech żyją sygnaliści..... długo,długo,nam.
To mówię JA

Pewnie zaraz to zostanie wydepilowane ale co tam.
Pewien odsetek Polaków kolaborował od początku państwowości. Kolaborowali za Mieszka I i Popiela i po podziale Polski na dzielnice. Kolaborowali z Krzyżakami i Szwedami i w średniowieczu i we wszystkich okresach. Kolaborowali podczas zaborów. Kolaborowali za okupacji. Ale najbardziej jest jawna i znana kolaboracja ze Stalinem. Kolaborowali z Niemcami przeciwko Żydom a potem z tymi Żydami co przeżyli i byli w UB kolaborowali przeciw porządnym Polakom. Kolaborowali 50 lat z komunistami. Kolaborowali i donosili na swoje żony i mężów przez …nie wiadomo ile. Teraz kolaborują z Amerykańcami przeciw … no właśnie chyba przeciw nikomu po prostu z zamiłowania do kolaboracji. Ale co wymagać jak dziadek kolaborował, ojciec kolaborował to i syn musi. To jest wrodzona nienawiść do drugiego Polaka już obligatoryjnie zaraz po urodzeniu. No i co tu jeszcze powiedzieć, tak nas widzą jak o nas wiedzą.
Zawsze za granicą unikam jak najdalej polskiej mowy i rejestracji z obawy, że tylko z tej strony może mnie coś złego spotkać, zresztą emigracja to może potwierdzić.
Gest otwartej dłoni na przywitanie i pożegnanie świadczy o tym, ze w tej dłoni nic nie ma ale mały złośliwy….polaczek wymyślił aby w drugiej za plecami trzymać kamień. To trzymajcie sobie te kamienie małe złośliwe zapieczone w nienawiści polaczki z pisu
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119697  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 10:47
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak pisałem wczoraj i jak widać dzisiaj na wątku szkoda tu pisać, szkoda atramentu i skupiania myśli. Tu wszystko jest obligatoryjnie wycieczkami. Spokój i cisza jest na priw a fejsiku, tam jest jak na Cb Radiu i tam zapraszam bez adwokatów diabła.
Właśnie to samo miałam Ci napisać, kiedy spostrzegłam, że usunięto moje dwa obszerne polemiczne teksty, z czego jeden adresowany do Ciebie i na który mi rzeczowo odpowiedziałeś. Nie zawsze się z Tobą zgadzam, ale tym razem całkowicie. Tutaj faktycznie nie ma miejsca na poważną dyskusję o szeroko rozumianej polityce, na polemikę z argumentami drugiej strony. Tu jest tylko miejsce na jednozdaniową sieczkę i wklejki !
A może ten wątek moderuje bot i dlatego nie odróżnia ironii i kpiny od obelg i pomówień, a przede wszystkim sporu od pyskówki ?
Ale cóż, ma władzę niczym prezio.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119698  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 11:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Jarek! Anna Segers w dziele "7-my krzyż' /kiedyś lektura/ mówiła, że oni /gestapo/ wie tyle ile im ..... doniosą.

I to działa bez względu na to gdzie i przy czyjej pomocy się to odbywa.

Jeśli rzecz tyczy ewidentnego łamania prawa przez łobuza, to jest to zrozumiałe.
gorzej kiedy pojawia się aktywista typu Wielgucki który doznaje orgazmu kapując taśmowo Owsiaka za to jedynie, że ten oddycha.
Inaczej.... dobry dnosi że wredny sąsiad jeździ porshe i skąd on go ma, a sąsiadka ma nowe gary itd
Do tej kategorii zaliczyć trzeba tych co szczują zawodowo/państwowo jak agent Tomek z PiSu na Sawicką i podobnych w kazamatach, żeby ich "skruszyć".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119699  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 11:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

To bedzie ciekawy proces:
Petru contra Kaczyński
W swietle tego co usłyszeliśmy z jego ust
Cytat:
Prezes PiS domaga się przeprosin o treści: "Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 30 stycznia 2019 r., na portalu Twitter bezprawnie nazwałem pana Jarosława Kaczyńskiego oszustem. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich określeń. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię i godność Jarosława Kaczyńskiego".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119700  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 11:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...97&oe=5CBB6A5C
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.