menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 12:45
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Forum dla wybranych???


Coraz częściej zauważam,że niektórzy próbują z forum zrobić własny folwark.Przecież jest ono dla wszystkich i to jest jego piękno.Każdy może wypowiadać własne zdanie,inni mogą co najwyżej się z nim nie zgadzać.Jeżeli komuś coś się nie podoba to niech ominie.Różne osoby tu są ,są wierzący i ateiści,może są osoby róznych wyznań,ale ze względu na animozje i brak tolerancji tak charakterystyczny dla nas polaków,boją się otwarcie do tego przyznać.Zauważam również/zresztą nie tylko ja/ że pięknie witamy nowo przybyłych do klubu,ale...tak jakby póżniej ich nie zauważamy.Ich wypowiedzi są pomijane,niezauważane.Może rozpętam następną wojnę ale musiałam napisać to co czuję.Bo chociaż dobrze się tu czuję mam pewien dyskomfort .Ja też nie wypowiadam się w wielu wątkach ,bo albo się nie znam ,albo się nie interesuję ,albo nie lubię ,ale nikomu nie zwracam uwagi że o tym pisze.
Pozwólmy sobie na luz,na tolerancję,by nie było uwag, obrażania się ,niepotrzebnych pózniej przeprosin czy dąsów.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 04-09-2008 o 12:54.
  #2  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 12:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Kunegundo chyba jednak sie mylisz - co to znaczy własny folwark-to ,ze nie śpiewamy w zgodnym chórze milosci wzajemnej i braterstwa tylko niektórzy maja czasem odmienne zdanie od innych? Ja zuważylam taka tendencje ,ze w wielu watkach brak jest rozmowy - jest natomiast moda na wzajemne dosładzanie sobie i potakiwanie i kazde odmienne zdanie spotyka sie z chóralnym zarzutem o brak tolerancji.Przecież istota forum jest DYSKUSJA -jesli chodzi o niezauważanie -człowiek odnosi sie zwykle do tego co go zainteresuje ,zirytuje,podba mu się -to nie jest skrzynka listów gdzie dobre wychowanie nakazuje odniesc sie do KAŻDEJ wypowiedzi -odnosisz sie do tej ,która wywołuje Twoja reakcję.A jeśli chodzi o tolerancje -dla mnie samo stwierdzenie ,ze ktoś BOI sie przyznać do tego ,że jest innego ,niz wszechmocnie nam panujacy katolicyzm,wyznania -jest właśnie brakiem tolerancji.Jestem niewierzaca i wszelkie bogobojności mnie ani ziębia ani parzą ,ale religią ,która mnie szalenie interesuje z poznawczego punktu widzenia jest Judaizm.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #3  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 14:43
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie do Malgosi50

Widzisz Malgosiu mysle ,ze sama sobie przeczysz.Skoro jestes niewierzaca - Twoja sprawa.Ale nie krytykuj Jolity ze poruszyla sprawe Bozego Ciala. Napewno wiele osob piszacych na forum ma takie zdanie , ale nie wiem czemu nie zabieraja glosu.To nie chodzi o to , zeby kogos zaszczuc.Poprostu troche tolerancji.Uszanujmu kazdego wiare , orientacje czy poglady polityczne.Wracajac do wypowiedzi Kunegundy to przyznaje je calkowita racje.Jest wiele nowych osob, dziekujemy za mile powitanie - pisze troche w ich imieniu bo same nie maja odwago o tym napisac.Czujemy tu sie troche dziwnie. Zdajemy sobie sprawe, ze miedzy Wami zawiazaly sie juz przyjaznie, jestescie z tych samych miast, spotykacie sie - ale nam nowym trudno do Was dolaczyc. Mamy odczucies ze Wy sobie a my sobie. Nie chodzi o to abysmy byly gaskane po glowie. ale czasem potrzebne jest dobre slowo.Nie kazda z nas ma takie dobre pioro jak niektore z Was / poezja/ wiec nie dziwcie sie ze boimy sie zabierac glos w dyskusjach zeby poprostu nas nikt nie wysmial.Mysle , ze my rowniez z czasem zawrzemy nowe przyjaznie i dolaczymy do Waszego grona bo narazie to tylko zyjemy " Waszymi problemami"
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #4  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:01
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie Dla Kunegudy za odwage

Dla Ciebie Lucynko od nowych forowiczek za poruszenie tego tematu.

__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #5  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:03
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Po pierwsze nie przecze sama sobie bo nie chodzi o to ,zeby nie odnotowac święta tylko po prostu napisalam ,że nie dla kazdego jest to dzień adoracji i mozna sobie załozyć watek dla wierzacych katolików i tam wyrażac swoje uczucia religijne.Po drugie nie bardzo rozumiem na czym polega owo "dziwne " czucie sie -czy za każdym odezwaniem sie jakiejkolwiek osoby nalezaloby wznosic okrzyka -ciesze ,sie ,że sie odezwalaś!!!.Zwykle ludzie odnosza sie do wypowiedzi,ktore ich w jakikolwiek sposob poruszaja na tak ,albo na nie-przeciez kazda z nas kiedys byla "nowa".Do zawiazywania przyjazni sluża wiadomosci prywatne ,nic nie stoi na przeszkodzie ,żeby z nich korzystać .A to jest forum publiczne i kazdy sobie pisze co chce narazajac sie na reakcje negatywne lub pozytywne.Wiec nie pesz sie i pisz jesli cie cos zainteresuje.A jesli nie chcesz "dołaczać" do juz toczacych sie pogawedek mozesz przeciez zalozyc nowy wątek....do dziela więc
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #6  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:24
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie do Malgosi 50

Masz racje Malgosiu , to nie jest forum katolickie.Ale tu nikt nie obnosi sie ze swoja wiara ani do niej nie przymusza!A to , ze Jolita poruszyla sprawe Bozego Ciala / i chwala jej za to / wywolalo u Ciebie dziwna reakcje.Jest wiele osob na forum ale tylko Tobie to przeszkadzalo!I Tylko Ty o tym napisalas.Wyciagnij wiec z tego wnioski.Wiem do czego sluza wiadomosci prywatne i z nich korzystam,ale sory troche serca po co tyle zjadliwosci.Konczac temat mile Panie jestesmy tu po to by sobie wzajemnie pomagac, wspierac sie a nie krytykowac.W dalszym ciagu powtarzam badzmy t o l e r a n c y j n i !!!!
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #7  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:37
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Widzisz Malgosiu mysle ,ze sama sobie przeczysz.Skoro jestes niewierzaca - Twoja sprawa.Ale nie krytykuj Jolity ze poruszyla sprawe Bozego Ciala. Napewno wiele osob piszacych na forum ma takie zdanie , ale nie wiem czemu nie zabieraja glosu.To nie chodzi o to , zeby kogos zaszczuc.Poprostu troche tolerancji.Uszanujmu kazdego wiare , orientacje czy poglady polityczne.Wracajac do wypowiedzi Kunegundy to przyznaje je calkowita racje.Jest wiele nowych osob, dziekujemy za mile powitanie - pisze troche w ich imieniu bo same nie maja odwago o tym napisac.Czujemy tu sie troche dziwnie. Zdajemy sobie sprawe, ze miedzy Wami zawiazaly sie juz przyjaznie, jestescie z tych samych miast, spotykacie sie - ale nam nowym trudno do Was dolaczyc. Mamy odczucies ze Wy sobie a my sobie. Nie chodzi o to abysmy byly gaskane po glowie. ale czasem potrzebne jest dobre slowo.Nie kazda z nas ma takie dobre pioro jak niektore z Was / poezja/ wiec nie dziwcie sie ze boimy sie zabierac glos w dyskusjach zeby poprostu nas nikt nie wysmial.Mysle , ze my rowniez z czasem zawrzemy nowe przyjaznie i dolaczymy do Waszego grona bo narazie to tylko zyjemy " Waszymi problemami"
Honorko Droga,tutaj jest miejsce dla każdego,bez względu jak jest odważny.Niektórzy właśnie dlatego wybrali internet i ten sposób zawierania znajomości bo są z natury nieśmiali,i jest to dla nich miejsce świetne, wierz mi.Na początku kazdy był trochę onieśmielony to z czasem przechodzi.
Każdy w końcu znajduje sobie temat w którym dobrze się czuje i tam się udziela bardziej,przyjrzyj się temu uważniej a przyznasz mi rację.Oczywiście tak jak w realnym życiu i tu są tacy bardziej przebojowi którzy wykazują cechy dominowania nad innymi,ale tu na szczęście nie musisz się tym przejmować,omijaj szerokim łukiem to co Ci nie odpowiada.A jak potrafisz to się trochę "porozpychaj łokciami" jak to w życiu,
ale traktuj też, tę akurat moją radę z przymrużeniem oka.Piszę to do Ciebie Honorko,chociaż Ty akurat według mnie świetnie sobie radzisz,ale też do wszystkich NOWYCH.
Jesteście tu na takich samych prawach jak wszyscy inni i życzę Wam byście jaknajszybciej poczuli się tu jak w domu.Gorąco pozdrawiam.
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:45
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Myślę ,że dobrze się stało Lucynko, że taki wątek założyłaś,będzie tu można wiele spraw ,czasem przykrych dla niektórych,wyjasnić.
__________________
  #9  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:50
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sunshine
Myślę ,że dobrze się stało Lucynko, że taki wątek założyłaś,będzie tu można wiele spraw ,czasem przykrych dla niektórych,wyjasnić.
Między innymi to miałam na myśli,bo czasami niepotrzebnie zaśmieca się dyskusjami ciekawe wątki,odrywając się od tematu.Chciałam także by nie tylko można było się chwalić jak nam dobrze ale i swoje żale poruszyć.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #10  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 15:54
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie do Sunshine

Dzieki.Pewnie Twoje slowa dadza otuchy wielu osobom ktore sa na forum oraz tym ktore sie z ukrycia jeszcze przygladaja.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #11  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:03
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jestem na forum już ponad pół roku i nie uważam,że jest ono dla wybranych.Są tematy do których sie właczam,są takie,które mnie interesuja.Czytam wszystko.Są dni kiedy absolutnie nie czuje sie na siłach aby cokolwiek napisać.Cieszę sie kiedy forumowiczkom sie cos udaje,kiedy pokazuja jakie maja zdolności,nie zawsze sie na każdy temat wypowiadam.Są też forumowiczki,ktore na każdy temat mają coś do powiedzenia i dobrze,taki mają charakter i temperament.Z początku też sie tylko przygladalam a teraz kiedy mam cos do powiedzenia mówię.Nie radzę sobie z komputerem jak większość z Was,ale od Was sie uczę.Dziękuję,że jesteście pozdrawiam wszystkie foumowiczki i forumowiczów.Dzięki Wam jest lzej i weselej.glitter_maker_05_19_2007_12_46_41_44257.gif
  #12  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:12
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

kazdy ceni swoja wiare nie ladni kogos krytykowac
  #13  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:21
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie Re:Anielka

Dzięki wielkie za pozdrowienia
Zapraszam na lody, bo gorąco strasznie
__________________
  #14  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:26
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Moim zamyslem nie byla krytyka kogokolwiek.Jezeli kogos urazilam przepraszam . I pewnie dostalam nauczke zeby w czyims imieniu sie nie wypowiadac. I to by bylo na tyle.Jednak uwazam , ze kazdy z nas jezeli wszedl na forum to ma prawo wyrazic swoja opinie ale nikogo nie urazic.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #15  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:33
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honorka1949
Moim zamyslem nie byla krytyka kogokolwiek.Jezeli kogos urazilam przepraszam . I pewnie dostalam nauczke zeby w czyims imieniu sie nie wypowiadac. I to by bylo na tyle.Jednak uwazam , ze kazdy z nas jezeli wszedl na forum to ma prawo wyrazic swoja opinie ale nikogo nie urazic.
Czasem trudno nie urazić,jak ktoś się usilnie o to dopomina.
__________________
  #16  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:36
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

honorka ty sie nie smuc ja uwazam ze kazdy ma prawo wierzyc w co chce to tak jak z razizmem podobnie. ja slyszalam same dobre rzeczy o tych ludziach i mialam okazje ich poznac blizej pieknie sobie pomagaja wzajemnie i sa wielka rodzina a u nas co ksieza wyrabiaja piekne samochody na ktorych w zyciu niktorych stac nie bedzie itp mieszaja sie w polityke w sprawy kobiet itp
  #17  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:44
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie hola

Cytat:
Napisał Sunshine
Czasem trudno nie urazić,jak ktoś się usilnie o to dopomina.
wiesz co proponuje kubelek z zimna woda na to goraco
  #18  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:48
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie do Malgos 651

Malgosiu masz racje, ja nie wierz w ksiezy , i nie na tym polega moja wiara. Nie jestem moherowym beretem .Wychowana zostalam w takiej wierze i ja kontynynuje.Zal mi starszych osob, ktore cale oszczednosci przekazuja na kosciol,niedojadajac i zyjac w niedostatku. To jest chore.Nie wtracam sie w wiare innych i ich nie potepiam, ale rowniez nie chce aby ktos mial o to domnie pretensje.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #19  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:51
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie

honorka ja tez jestem katoliczka i podobnie jak ty nie wierze w ksiezy dlatego do kosciola tak ale do spowiedzi o nie boze cialo piekne swieto procesja itp a ile przystojniakow mozna zobaczyc i powzdychac po obwachiwac perfumy fiu fiu zart o tyle .......
  #20  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 16:53
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Honorko,

kto ma do Ciebie pretensje?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Forum dla niewybranych cz. IX Ewita Różności - wątki archiwalne 594 16-04-2008 22:51
Forum dla niewybranych cz. VI Ewita Różności - wątki archiwalne 513 18-02-2008 18:50
Forum dla niewybranych cz. V Ewita Różności - wątki archiwalne 499 31-01-2008 11:57
Psychologia forum Malgorzata 50 Różności - wątki archiwalne 140 10-01-2008 18:38
Forum dla niewybranych cd. wątku "forum dla wybranych????" Basia. Różności - wątki archiwalne 502 20-08-2007 16:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.