menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > małopolskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 10:05
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Brzesko

Kościół św.Jakuba-widok z rynku



Kościół widziany z tyłu,dobudowany w latach 70-80


Figura św.akuba przed kościołem

__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 10:10
Anna_Maria_57's Avatar
Anna_Maria_57 Anna_Maria_57 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 1 236
Domyślnie Piękna nasza Polska cała..

Kunegundo,
bardzo lubię region małopolski, ale widzę tu u Ciebie, że ma on jeszcze dla mnie sporo niespodzianek
Żeby się jeszcze udało zobaczyć to wszystko na własne oczy...
__________________

Twórzmy razem: http://www.wakacje-w-polsce.eu/
Kup ode mnie książkę...
http://www.tanie-czytanie.istore.pl/
__________________________________
"Chcesz zmienić świat - zacznij od siebie"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 10:19
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Brzesko-Okocim

Będąc w Brzesku nie sposób nie rzucić okiem na spuściznę jaką zostawił po sobie baron von Goetz, przede wszystkim pałac oraz browar (Okocim).






Browar Okocim jest jednym z ciekawszych obiektów architektonicznych. Zespół ten budowano od 1845 r. i rozbudowywano aż do lat 30-tych XX w. Założony został przez piwowara Jana Goetza. Początkowo był niewielki, z czasem stał się jednym z największych zakładów piwowarskich w Austro-Węgrzech, a póżniej w całej Europie. Najstarszy jest budynek administracyjny, zwany " starym pałacem". Budowla ta powstała w latach 1845-1850 i mimo znacznych zniszczeł, przebudował i modernizacji nadal kryje wiele ciekawych zabytkowych elementów.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 11:19
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Zwiedzając okoliczne tu opisane strony można kożystać z różnych atrakcii.

Spływ Dunajcem na odcinku Czchów - Zakliczyn.
Długość trasy spływu wynosi 11 km z czasem przepływu ok. 2 godzin.
Bezpieczne łodzie, profesjonalna obsługa, panorama Czchowa, Melsztyna i Zakliczyna. Możliwość zwiedzenia atrakcji turystycznych w Czchowie i Zakliczynie. Organizator spływu zapewnia powrót uczestnikom do przystani początkowej w Czchowie w cenie biletu. Spływy dla grup zorganizowanych odbywają się w godzinach od 900 do 1900 po uprzedniej rezerwacji



Jeździectwo
"Konik Klub" Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii
Brzesko, ul. Okocimska, tel. (014) 68-63-384
Stadnina Koni Pasja
Brzesko, ul. Szczepanowska
Bacówka "Biały Jeleń"
Iwkowa, tel. (014) 68-44-440
Ośrodek Jazdy Konnej
Uszew 410, tel. (014) 68-69-918

A o Bacówce biały Jeleń już kiedyś pisałam,dodam,że spędziłam tam kilka wspaniałych wekendów co można zobaczyć w dołączonym albumie
http://kunegunda.fotosik.pl/albumy/295525.html



Pole do Paintballa w Porąbce Uszewskiej
Firma Handlowo - Usługowa 'Eclico'
tel. 0608 702 398, 0606 945 341, 0609 578 629
e-mail: paintball@eclico.com
Firma udostępnia klientom wysokiej jakości sprzęt oraz ochronne maski i mundury. Specjalnie przygotowany las gwarantuje niezapomniane wrażenia ze stoczonych walk


Łowisko specjalne "Zbyszko"
Łowisko czynne od 6.00 do 20.00
Tel. na łowisko (014) 6632476, kom.0607723813
Łowisko położone w miejscowości Przyborów, na skraju lasu. Dysponuje 2,5 hektarem tafli wody. W tutejszych wodach złowić można 12 gatunków ryb, między innymi: karpia, amura, pstrąga, lina, suma i tołpygę białą.

__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 11:34
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Brzesko-Szczepanów

Siłą przyciągającą do Brzeska jest też kult św. Stanisława ze Szczepanowa - patrona ładu moralnego i patrona Polski. Czy wzorem Lichenia Brzesko może przekształcić się w centrum pielgrzymkowe?
- Obecnie w Polsce św. Stanisław odbiera szczególną cześć w Krakowie i Szczepanowie. I właśnie w sanktuarium w Szczepanowie w maju odbyły się uroczystości 750-lecia kanonizacji św. Stanisława Szczepanowskiego - pierwszego polskiego świętego. We wrześniu br. sanktuarium podniesione zostanie do rangi bazyliki mniejszej. Mając na uwadze fakt, że do sanktuarium licznie przybywają pielgrzymi z kraju i zagranicy, samorząd gminny wraz z władzami kościelnymi czyni wszelkie starania, aby w Szczepanowie powstało centrum pielgrzymkowe.

.



Szczepanów wymieniają: w "Kronice polskiej" bł. Wincenty Kadłubek oraz dominikanin Wincenty z Kielczy, autor dzieł sporządzonych ok. 1240 r. na potrzeby procesu kanonizacyjnego św. Stanisława. O Szczepanowie jako miejscu urodzenia św. Stanisława pisze także nasz wielki historyk Jan Długosz w "Żywocie św. Stanisława", spisanym w 1465 r. Za młodu odebrał szersze wykształcenie, które mógł dać tylko Kościół. Studia swe odbywał w Liege, gdzie znajdował się jeden z najlepiej postawionych ośrodków naukowych w ówczesnym świecie chrześcijańskim. Objął Diecezję Krakowską rozciągającą się na obszarze 55 tys. km kw. i liczącą ok. 200 tys. wiernych. Biskup Stanisław bardzo zabiegał o budowę nowych kościołów i placówek duszpasterskich. Prawdopodobnie dzięki niemu utworzono parafię w jego rodzinnym Szczepanowie - osobiście poświęcił wzniesioną tam świątynię. Biskup dbał też o rozwój zakonów, które znacznie przyczyniały się do umocnienia chrześcijaństwa
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 11:40
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Szczepanów, kościół p.w. św. Stanisława bpa

Wzniesiony w 1781 r. z fundacji Stanisława Lubomirskiego, marszałka wielkiego koronnego w miejsce pierwotnego, drewnianego z 1511 r. według tradycji na miejscu gdzie niegdyś stał dom Welisława i Bogny, rodziców św. Stanisława.








www.tarnowskie.koscioly.sl.pl/koscioly/s/szcz...


To miejscowość odległa niewiele ponad 2 km od mojej miejscowości urodzenia,w maju gdy trwa tam tygodniowy odpust,często,nawet codziennie szło się do kościoła,a z powrotem przez piękny las,gdzie całymi łanami rosły konwalie.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 11:43
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Szczepanów, kościół p.w. śś. Marii Magdaleny



Parafia w Szczepanowie powstała być może już w XI w. a jej fundację XIII-wieczne przekazy źródłowe przypisują św. Stanisławowi ze Szczepanowa. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z około 1230 r. Wiadomo, że początkowo istniały tutaj kościoły drewniane, pierwszy z nich fundowany jakoby przez św. Stanisława bpa miał ulec zniszczeniu w czasach bpa Iwona Odrowąża a drugi został rozebrany około 1470 r. Wtedy też rozpoczęto budowę murowanego kościoła z fundacji Jana Długosza, kanonika krakowskiego. Został spalony w czasie działań wojennych w 1914 r. i następnie odbudowany w w latach 1921-22. Obecnie stanowi on południową nawę większego kościoła, zbudowanego w 1914 r. według projektu Jana Sas Zubrzyckiego. Konsekracji nowego kościoła dokonał w 1930 r. bp sufragan tarnowski Komar.

Nowy kościół neogotycki, wzniesiony również z cegły i kamienia. Dwunawowy, gdzie nawa boczna od północy znacznie węższa i niższa od głównej. Prezbiterium zamknięte pięciobocznie, przy nim zakrystia zamknięta dwubocznie. Przy korpusie od zachodu wysoka wieża o pięciu kondygnacjach, z których najwyższa szersza, nadwieszona, nakryta ostrosłupowym hełmem ujętym czterema również ostrosłupowymi iglicami. Po bokach wieży dwa przedsionki o formie niskich kwadratowych baszt, nakrytych dachami namiotowymi. Na zewnątrz kościół opięty przyporami i obwiedziony fryzem arkadkowym. Nad prezbiterium i nawa główną wysokie dachy dwuspadowe z wieżyczka na sygnaturkę po środku, nad nawą północną dach pulpitowy. Wnętrze nakryte sklepieniami krzyżowo-żebrowymi. Do wnętrza prowadzi okazały portal główny, ujęty trójkątnie zwieńczoną obudową. Nawa główna oddzielona od naw bocznych ostrołukowymi arkadami, tęcza również ostrołukowa.Portal do zakrystii kamienny, renesansowy XVI w. z herbami Ostoja i Dębno, przeniesiony z rozebranej kaplicy przy starym kościele. Okna ostrołukowe.



www.tarnowskie.koscioly.sl.pl/koscioly/s/szcz...
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 11:46
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Szczepanów, kościół p.w. śś. Marii Magdaleny

Ołtarz główny





Nawa boczna-stary kościół





www.tarnowskie.koscioly.sl.pl/koscioly/s/szcz...
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 25-05-2008 o 12:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:01
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

W 2005 roku podczas uroczystości ku czci św.Stanisława gościem w Szczepanowie był obecny papież a wtedy jeszcze kardynał Ratzinger.





Kiedyś bardzo częstym gościem był kardynał Wojtyła,brał udział niemal w każdym roku w uroczystościach stanisławowskich.
Dla mnie szczególnie pamiętnym jest rok 1978 kiedy to podczas wielkich uroczystości miałam szczęście być w grupie delegatów witających go na tych uroczystościach.Niestety zdjęcia z tego powitania podzieliły los innych straconych w pożarze rzeczy.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:15
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Szczepanów-

KAPLICA NARODZENIA ŚW. STANISŁAW



W 1861 r. Na miejscu, gdzie wg tradycji urodził się św. Stanisław, ks. Wojciech Bobek (ówczesny proboszcz) wybudował murowaną kaplicę neogotycką. Powstała ona w miejscu kaplicy drewnianej, pochodzącej z 1596 r., która uległa zniszczeniu w 1780 r.

Budowla z 1861 r. jest prostokątna, trójbocznie zamknięta, przykryta dachem siodłowym, na którym znajduje się wieżyczka z sygnaturką. Wewnątrz kaplicy, w ołtarzu, widnieje obraz, pochodzący z XIX w., będący kopią obrazu z 1520 r. Przedstawia on scenę narodzenia i chrztu św. Stanisława. Ozdobiony jest drewnianą ramą o tematyce roślinnej. Ołtarz wsparty jest o pień drzewa dębowego, pod którym wg legendy miał narodzić się św. Stanisław: Bogna, wracając z pola, urodziła Go pod tym drzewem i obmyła w pobliskim źródełku.

Ludowe podanie ze Szczepanowa głosi, że "... tego dęba obcięli u góry, obciosali i pomalowali i ten dąb jest w środku kaplicy. Ludzie naokoło tego dęba chodzą na kolanach na ochfiarę... . O tym dębie to szeroko w całej Polsce wiedzą, że on taki ważny. Jedna pani chciała się o tym przekonać i aż z Prus tu przyjechała i prosiła księdza, żeby jej choć troszeczkę dał z tego dęba. Tak jej ten ksiądz dał parę trzaseczek, ona je wziena do papierka i pojechała. Resztę tego dęba oprawiono w drzewo, aby go ocalić od zupełnego zniszczenia, gdyż go ludzie pobożni szczerbali na pamiątkowe krzyżyki..., a także na lekarstwo, bo starty na proszek i wypity z winem uzdrawiać ma od febry."

STUDNIA
Na miejscu źródełka, w którym Bogna miała obmyć dziecko, znajduje się studnia z wodą uważaną za cudowną. Co roku w czasie majowego odpustu ku czci św. Stanisława, odwiedzają to miejsce liczni pielgrzymi oraz szczepanowscy parafianie, wierząc, że łyk źródlanej wody lub symboliczne obmycie się, uzdrowi różne choroby. Studnia ma drewniany kołowrót o dość skomplikowanej konstrukcji; nakryta jest namiotowym daszkiem, na szczycie którego stoi drewniana rzeźba św. Stanisława.

http://www.bazylika.szczepanow.pl/
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:34
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Tuchów

Początki Tuchowa giną w pomroce dziejów. Z pewną dozą prawdopodobieństwa - o czym świadczą znaleziska fragmentów ceramiki - można twierdzić, ze osada mieszkalna istniała już za czasów rzymskich. W wiekach X-XIII Tuchów był jednym z trzech ośrodków osadniczych kasztelani wojnickiej. Wiadomo na pewno, że w XI wieku Tuchów był wsią królewska, którą Judyta, żona Władysława Hermana, ofiarowała benedyktynom tynieckim.

Najstarsza wzmianka o Tuchowie pochodzi z roku 1105, z dokumentu wystawionego przez legata papieskiego Idziego. Nazwę miejscowości zapisano tam jako Tucov. Pierwotne jej znaczenie nie zostało do końca wyjaśnione: być może pochodzi ona od "tłuków solnych", bowiem odkryciu pokładów soli zawdzięcza osada swój późniejszy, świetny jak na owe czasy, rozwój. Własnością opactwa tynieckiego pozostał Tuchów aż do końca XVIII wieku.

Osada uzyskała prawa miejskie aktem króla Kazimierza Wielkiego z 2 listopada 1340 roku. Była lokowana na prawie niemieckim. Otrzymała herb: dwa skrzyżowane klucze z mieczem po środku, mitra i literami: C.T.O.S.B., co oznacza Civitas Tuchoviensis Ordinis Sankti Benedicti to z kolei (Miasto Tuchów Zakonu Świętego Benedykta), który to herb w nieco zmienionej postaci przetrwał do dziś, jako że Tuchów nigdy praw miejskich nie utracił. Do początku XVII wieku miasto rozwijało się pomyślnie. Wymienia je miedzy innymi Jan Długosz w "Kronikach". Z tego zapisu wynika, iż w Tuchowie rozwinięte było rękodzielnictwo: młynarstwo, szewstwo, piekarstwo, rzeźnictwo, później także sukiennictwo, warzelnictwo piwa, krawiectwo, stolarstwo, bednarstwo. Rozwijał się także handel solą.

Upadek miasta zaczął się w XVII wieku i spowodowany był głównie najazdami wojsk obcych, pożarami, epidemiami i I rozbiorem Polski, w wyniku tego Tuchów dostał się pod rządy Austrii.

Nawet fakt awansu miasta do rangi powiatu w latach 1855 - 1867 nie przyczynił się do jego rozwoju. Także oddana do użytku w 1867 roku linia kolejowa Tuchów - Leluchów nie poprawiła sytuacji miasta. Było ono znane wówczas jedynie - i to szeroko bo aż w Wiedniu - z Tuchowskiej kiełbasy, której recepturę tutejsi masarze przekazywali z pokolenia na pokolenie.

W czasie I wojny światowej w okolicach Tuchowa toczono ciężkie walki, czego pozostałości w postaci kilkunastu cmentarzy znajdują się w okolicy miasta. W bitwie pod Łowczówkiem, położonym niedaleko, w gminie Pleśna, brała udział I Brygada Legionów, którą dowodził tu generał Kazimierz Sosnkowski. W wyniku toczonych w okolicy bitew miasto poniosło wiele strat.

Działania wojenne w czasie II wojny światowej oszczędziły miasteczko, które po jej zakończeniu zaczęło się stopniowo rozwijać. Powstały szkoły (wtedy ponadpodstawowe: Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Zawodowych, w skład którego wchodzą : zasadnicza szkoła zawodowa, technikum i liceum zawodowe).


Rynek w Tuchowie



__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:37
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Tuchów

Figura św. Floriana na rynku.


Widok na miasto

__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:45
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Tuchów

Kościól i klasztor oo.Redemptorystów- Sanktuarium Maryjne.





Dziedziniec klasztoru



Ołtarz w kościelnym klasztorze-obraz cudami słynący

__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:54
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Wnętrze przyklasztornego kościoła






Początki parafii tuchowskiej powstałej prawdopodobnie już w XII w. z inicjatywy benedyktynów tynieckich, związane są z kościołem Nawiedzenia NMP. Przy kościele tym istniała ona do 1460 r., kiedy to przeniesiona została do kościoła św. Jakuba. Kościół Nawiedzenia NMP stał się ponownie świątynią parafialną w 1951 r. Obecny kościół wzniesiony został w miejscu poprzedniego, drewnianego w latach 1677-1682 z fundacji Stanisława Pieniążka, wojewody sieradzkiego, Jerzego Gryg-Leśniowskiego, miecznika kijowskiego oraz Adama Glińskiego, chorążego sandomierskiego. Konsekracji świątyni w 1687 r. dokonał bp krakowski, Michał Oborski. W początku XVIII w. kościół powiększony został o dwie kaplice przy nawie a w XIX w. o kaplicę przy prezbiterium. Do 1816 r. kościół pozostawał w posiadaniu benedyktynów, później od 1883 r. redemptorystów, którzy wybudowali tu klasztor i gmach Wyższego Seminarium Duchownego.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 12:57
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Tuchów, kościół p.w. św. Jakuba

Parafia w Tuchowie została założona przypuszczalnie w XII w. przez benedyktynów tynieckich. Jednak pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi dopiero z 1321 r. i wymienia proboszcza imieniem Saulus. Do 1460 r. parafia istniała przy kościele Nawiedzenia NMP a następnie przeniesiona została do kościoła św. Jakuba. Niewielki drewniany kościół pod tym wezwaniem został zbudowany w 1458 r. i niebawem wraz z całą parafią został przekazany opactwu benedyktynów w Tyńcu, w ich posiadaniu pozostawał do 1830 r. Około 1627 r. drewnianą świątynię zastąpiono kościołem murowanym, który jednak spłonął w czasie pożaru w 1789 r. Obecny kościół wzniesiony został w latach 1791-94 z fundacji opactwa benedyktynów w Tyńcu. Poświęcony został w 1797 r. przez Floriana Amanda Janowskiego, ostatniego przed kasatą opata tynieckiego i pierwszego biskupa tarnowskiego. W latach 1893-95 proboszczem był późniejszy abp Karol Przegonia Hryniewiecki. W ostatnich latach kościół przeszedł gruntowny remont m.in. wzmocniono mury, wykonano nową elewację i wymieniono więźbę dachową.









www.tarnowskie.koscioly.sl.pl/koscioly/t/tuch...
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 23:11
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Grudniowy Tarnów

Może ktoś zechce po drodze wstąpić do Tarnowa,piękny widok przedstawiają tarnowskie ulice przybrane na Święta.
Świąteczne oświetlenie ulic Tarnowa.
15 grudnia 2008 r., fot: Paweł Topolski
http://www.tarnow.pl/galeria/galeria_1530/








__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 23-12-2008, 23:15
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Świąteczne ulice Tarnowa







__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 03-05-2009, 20:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Wczoraj na innym wątku zobaczyłem zdjęcia z wycieczki do Wieliczki ale takiej mało spotykanej. Też byłem na tej trasie

__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac

Ostatnio edytowane przez Kundzia : 01-07-2009 o 15:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 01-07-2009, 15:10
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

wczoraj w Tarnowie gościły świętokrzyszczanki,zwiedzanie małopolski zaczęły od Tarnowa.To kilka zdjęć ze spaceru ulicami Tarnowa.
Ulica Krakowska

Brama Seklerska ,w głębi skwer i pomnik Szandora Petefiego

Być w Tarnowie i nie zrobić zdjęcia po słoniem -oczywiście nie można

a i ławeczka poetów przyciąga swoim urokiem,nie każdy może posiedzieć przy Agnieszce Osieckiej.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 01-07-2009, 15:16
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ulicą Wałową przerobioną na deptak dobre sie spaceruje



Stare miasto





i tradycyjnie zdjęcie pod Lwem na Wielkich Schodach.



Zapraszam wszystkich do odwiedzanie naszego pięknego miasta i całej Małopolski.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.