menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #24221  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 17:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie podsumowanie drobne

Z tego co objawio się ostatnio wynika, że Tusk z Palikotem i Pawlakiem w/g Kaczyńskiego spełnili marzenie Hitlera i że koledzy Tuska kazali dzwonić Kaczyńskiemu do brata [chyba po to, zeby sprawdził, czy Tusk cytował go dokładnie], potem Palikot zgorszony wizją siedzenia z Adolfem H. w jednej ławce w rewanżu zaserwował danie smoleńskie. I drugie w strone Balta, że to on kierował Jarosława K do dzwonnicy, na co ten w rewanżu zacytował Kaczyńskiego używając słowa cham.
Dziś Halicki z PO zeznał, że na taśmach z posiedzenia sejmu nie można się doszukać osobnika, który zalecał Kaczyńskiemu odbycie rozmowy będącej pretekstem do ekstazy wieczornej Wenderlicha.
Chciałem nieśmiało zapytać o to co było przedmiotem obrad tej sesji parlamentu, bo głosowanie nad jakąś ustawą trwało kilkanascie minut i to głosowanie rząd wygrał znaczną ilościowa przewagą nad opozycją
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24222  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 17:20
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

[quote=drzazga]Podziwiam smutku,upór z jakim starasz się przebić swoimi argumentami,platfusowski beton na tym wątku.Podziwiam też Twoją kulturę,która nie pozwala Ci powiedzieć temu betonowi wprost,że jest intelektualnie upośledzony.I,że w większości,są to przypadki beznadziejne.
Prosty przykład;bezrobocie wg rządowej propagandy jest na poziomie ok.13% (ok.2 mln).Że odnosi się tylko do sytuacji w kraju,o tym ani słowa.Jeśli do tego dodać owe 2 mln, które wyemigrowało za pracą (największy exodus od końca XVIII w.)
to wychodzi,że pracy w Polsce nie ma dla ok.4 mln ludzi - 25%.
Skojarzenie tych dwóch wielkości i wyciągnięcie z nich prostego,logicznego wniosku,przekracza jak widzisz możliwości niektórych Twoich interlekutorów.

Pogodziłem się z tym faktem ale drążyć trzeba bo szkoda mi tych ludzi.Takie życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24223  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 17:25
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
Masz na myśli PO Smutku?
Platformie nie po drodze???? O matko, przecież Kościół ma to co chce od PO. Teraz nawet obietnicę, że jeśli dochód z odpisów nie wyniesie tyle ile trzeba, to państwo dopłaci różnicę.
Mam nadzieję, że to była kaczka dziennikarska.

Nie tylko o sprawy materialne chodzi.Wiesz może lepiej ode mnie więc nie będę wyłuszczał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24224  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 17:46
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie amelia

Cytat:
A zamiast wysyłać tam naszych władców może należałoby wysłać na naukę całe społeczeństwo,
wiesz przecież, że Polak potrafi - co bardzo często w wymienionych przez Ciebie krajach ma zabarwienie pejoratywne, bo często odnosi się do naszych mało chwalebnych cech,

Władzę, niezależnie od opcji politycznej z której się wywodzi, mamy dokładnie taką samą jak reszta społeczeństwa,
bo Polak potrafi

To jak to jest.Wszyscy trąbią,że u nas PKB rośnie, to dlaczego nie przybywa nowych miejsc pracy? Wskażnik bezrobocia 13,5%.Tylko dla przypomnienia za rządów PiS bezrobocie spadło poniżej 10% bo stworzono 1,5 mln. miejsc pracy.Tak więc powiedzenie "Polak potrafi" nie pasuje do tej władzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24225  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 18:05
Petrus16's Avatar
Petrus16 Petrus16 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Miasto k/Lublina Polska
Posty: 1 104
Domyślnie Pluto!

Cytat:
Zanotuj sobie w pamięci, że sporej części tych ludzi nie ma dla polskich statystyk. Osiedli w innych krajach, kupili mieszkania, założyli rodziny, mają stałą pracę, założyli firmy i wrośli, bądź wrastają w lokalne społeczności tak jak ci ze Wschodu i stepów Ukrainy powrastali [z też różnym skutkiem, co widać, słychać i ...czuć] w centralną i zachodnią Polskę.

Postawiłeś już krzyżyk na tych co nie mogli w Polsce znależć pracy.Będę upierał się przy swoim,że trzeba tworzyć miejsca pracy wtedy wzrosną wpływy do ZUS i Ustawy o przechodzeniu na emeryturę po 67 latach nie będą potrzebne.
Tusk coś obiecywał,że będą Polacy wracać do kraju i wyszło jak zawsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24226  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 18:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 677
Domyślnie

[quote=smutek]
Cytat:
Postawiłeś już krzyżyk na tych co nie mogli w Polsce znależć pracy.
Jedni nie mogli, drudzy nie chcieli, a jeszcze innym spodobało się byc i życ gdzie indziej.
Dlaczego chcesz być sędzią cudzych wyborów? Sam też z jakichś powodów w to lubelskie się wyniosłeś.
Cytat:
Będę upierał się przy swoim,że trzeba tworzyć miejsca pracy wtedy wzrosną wpływy do ZUS i Ustawy o przechodzeniu na emeryturę po 67 latach nie będą potrzebne.
To ja uparcie będę cie pytał o to jak chcesz je tworzyć? nakzowo i administracyjnie, czy tworząc warunki, żeby sami tworzyli. Przypominam ci, ze PRL tworzył sztuczne miejsca pracy w takich miejscach jak komitety partyjne, organizacje tzw młodzieżowe, urzędy wojewódzkie i podobne, komendy ormo, zomo, milicji i podobne, rozdymając do niebotycznych rozmiarów jednostki budżetowe itp. jest to na 100% sposób na likwidację bezrobocia, tylko, czy naprawde otake Polske my walczyli...śmy? O tym ilu pracowników zatrudni u siebie Jarosław II decyduje on sam na podstawie rachunku opłacalności, a nie ktokolwiek inny.
Cytat:
Tusk coś obiecywał,że będą Polacy wracać do kraju i wyszło jak zawsze.
Tak jak znam takich, którym nie marzy się polska kurna chata z kraja, tak znam i takich co wrócili, znaleźli pracę i nie marudzą.
I Tusk nie miał z tym nic wspólnego, a o Kaczyńskim i PiSie mają zdanie przy którym moje opinie to kołysanka dla nowonarodzonych

pssst! i jeszcze cuś smutku!
Jak już o tym bezrobociu -śmy to zobaczysz co sie będzie działo jesli dojdzie do likwidacji umów zwanych śmieciowymi.
Nie chcę źle wróżyć, ale połowa z tych co dziś maja takie umowy po ich likwidacji znajdzie się na bruku.
Ciekaw jestem co wtedy powiesz o bezrobociu i jakie ma zdanie w tej materii JarosławII.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 13-05-2012 o 03:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24227  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 19:20
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał smutek
To jak to jest.Wszyscy trąbią,że u nas PKB rośnie, to dlaczego nie przybywa nowych miejsc pracy? Wskażnik bezrobocia 13,5%.Tylko dla przypomnienia za rządów PiS bezrobocie spadło poniżej 10% bo stworzono 1,5 mln. miejsc pracy.Tak więc powiedzenie "Polak potrafi" nie pasuje do tej władzy.
A skąd te dane o tych 10%?

Cytat:
PKB w 2007 r. wyniósł 6,5%
a więc koniunktura, światowa także,

emigracja z Polski
na koniec roku 2004 1 milion
na koniec roku 2007 2,27 miliona

czy to te stworzone miejsca pracy miałeś na myśli, bo emigracja ma wpływ na statystykę, czyż nie smutku?

http://www.egospodarka.pl/s/imagezoom.thtml?id=23428

Cytat:
Pod koniec grudnia 07 w rejestrach wojewódzkich urzędów pracy było . Pod koniec grudnia w rejestrach wojewódzkich urzędów pracy było 1745,9 tys. osób.

http://www.bezrobocie.org.pl/x/325670

Liczba bezrobotnych w końcu marca 2012 roku wyniosła 2.141,9 osób

liczba emigrantów na koniec roku 2011 1,94 miliona - a więc od r 2007 sporo ludzi wróciło do kraju

Wzrost PKB w 2011 r. wyniósł 4,3 proc - mimo głębokiej światowej recesji i w związku z tym zmniejszenia się eksportu

i trochę statystyki GUSowskiej jak kształtowało się bezrobocie na przestrzeni ostatnich lat

http://www.stat.gov.pl/gus/5840_677_PLK_HTML.htm
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/

Ostatnio edytowane przez amelia : 12-05-2012 o 19:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24228  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 20:43
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Chciałem nieśmiało zapytać o to co było przedmiotem obrad tej sesji parlamentu, bo głosowanie nad jakąś ustawą trwało kilkanascie minut i to głosowanie rząd wygrał znaczną ilościowa przewagą nad opozycją
Oj naiwny, naiwny, naiwny! Jak mól w otchłani wód, który liczy wciąż na cud (...)
Dziecko w kwiecie lat
,

a nie wie, że ważna zadyma, a nie powód zadymy??!!
Nie tylko dla żurnalistów, że tak górnolotnie ich nazwę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24229  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 21:38
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał smutek
To jak to jest.Wszyscy trąbią,że u nas PKB rośnie, to dlaczego nie przybywa nowych miejsc pracy? Wskażnik bezrobocia 13,5%.Tylko dla przypomnienia za rządów PiS bezrobocie spadło poniżej 10% bo stworzono 1,5 mln. miejsc pracy.Tak więc powiedzenie "Polak potrafi" nie pasuje do tej władzy.


To niezwykle istotne stwierdzenie. Za rządów PiS bezrobocie spadło poniżej 10% bo stworzono 1,5mln miejsc pracy.Rewelka !
Gdym to ja była PiSem ,a wiadomo wszak ,że PiS to JK ,to kierowana głębokim patriotyzmem ,społeczną nauką kościoła i sama dobrocią oraz nie oglądając się na doraźna cele polityczne, zwołałabym konferencję prasową i na tej to konferencji, przedstawiłabym temu nieudolnemu rządowi ,krok po kroku co należy zrobić aby powstało 1,5mln miejsc pracy. Tylko nie frazesy i komunały w stylu ,że jak myśmyśmyśmy i jak my będziemy to pokażemy wicie rozumicie.Nie ,otwartym tekstem zdradzić tajniki tworzenia przez rząd 1,5mln miejsc pracy. Po takiej konferencyjiiii rząd musiałby tą receptę w try miga zrealizować ,a PiS miałby wygrane wszystkie następne wybory do końca świata - przecież wystarczyłoby jakby raz na 4 lata stworzyli 1,5mln tego co to powyżej - znaaaaaaacznie powyżej przyrostu naturalnego - i bezrobocie zlikwidowane po krótkim czasie po wsze czasy ! Nobel pokojowy i z ekonomii gwarantowany,a może i jeszcze ''santo subito''!
No,ale JK jak zwykle wie ,ale nie powie.
To on tak kocha Polskę i prawdziwych Polaków ?!

A może Ty po prostu Smutku bijesz pianę !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24230  
Nieprzeczytane 12-05-2012, 22:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Słucham sobie

Antka M., najpierw w tvT, teraz w RM.
Hipoteza: były 2 eksplozje.
O mgle już się nie mówi, o zadymie gazowej też nie, teraz są inne wątki.
Specjaliści rozpracowują wszystko zaocznie i na papierze.

Dzwoniła telewidzka i prosiła, żeby Antoni koniecznie miał ochronę, bo jakieś straszne wieści krążą po Warszawie.
Słyszał ktoś jakie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24231  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 00:46
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Ciąg dalszy świńskiego ryja..

Bloger Piotr Wielgucki ''Matka Kurka'', były peowiec na prywatnej wojnie z Palikotem.

Nosił wilk razy kilka i w końcu owieczka przyczołgała się sama.
Otrzymałem pismo od Pani Anny Kubicy, co jeszcze nie jest nadzwyczajnym wydarzeniem,
gdyby nie to, że Pani Anna przedstawia się jako pełnomocnik chama z Biłgoraja.
(...)
Redakcja portalu kontrowersje.net,
czyli ja i tylko ja,
co oświadczam publicznie,
jest wzywana do usunięcia tekstu, bo inaczej będzie źle.
Którego tekstu? Słuszne pytanie.
Tego najnowszego, z intratną nagrodą za świński ryj .
(...)
W końcu cham z Biłgoraja ma dębową bibliotekę i mógłby spróbować przeczytać chociaż trzy pierwsze pozycje, z drugiej półki od góry.
Czuję się jak Donald Tusk, propagandysta Ostachowicz i klient z Biłgoraja jednocześnie.
Moje dobre samopoczucie dotyczy tej samej dzikiej satysfakcji, którą widziałem w relacjach i skrótach TV.
Z tym, że was było trzech na jednego Kaczora, martwego nie liczę, a ja jestem sam na cały Ruch.
(...)
Przyroda jest nieodgadniona,
do sponiewierania jednego i ostatniego żyjącego Kaczora potrzeba Tuska, Ostachowicza i chama z Biłgoraja,
do sprowokowania całego Ruchu Poparcia Palikota i chama Palikota oddzielnie, wystarczy jeden Matka Kurka.

Pani Aniu, bądźmy poważni i jeśli mamy się bawić w procesy, to nie dla takich dupereli.
Dokładam Pani argumentów.
Za świński ryj Palikota podany w całości lub w kawałkach wyznaczam nową nagrodę - 1 000 000 000 złotych.
Pani klient, czyli ten szmaciarz, który chciał patroszyć politycznych przeciwników i przed kamerami wszystkich telewizji zarzucał morderstwo swojemu politycznemu wrogowi, już dawno powinien stanąć przed sądem.
Nie udało się tego dokonać w normalnych warunkach „państwa prawa”, być może się uda z moją pomocą.
Mam tylko jedną prośbę. Niech się Pani z łaski swojej nie wygłupia z powiadamianiem prokuratury, bo tym Pani „straszy”,
ale proszę się skontaktować z klientem,
czyli chamem z Biłgoraja i namówić polityczną prostytutkę na poważny proces.
Pozdrawiam serdecznie, Pani Anno, i mam nadzieję, że się spotkamy na sali sądowej,
bo ile można ryć w granicach?




http://kontrowersje.net/blog/matkakurka



Oj ludzie się nie boją..cienko, cienko...Las Birnamski coraz bliżej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24232  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 01:57
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Strzałka

Cytat:
Napisał Lila
Ciąg dalszy świńskiego ryja..

Bloger Piotr Wielgucki ''Matka Kurka'', były peowiec na prywatnej wojnie z Palikotem.

Nosił wilk razy kilka i w końcu owieczka przyczołgała się sama.
Otrzymałem pismo od Pani Anny Kubicy, co jeszcze nie jest nadzwyczajnym wydarzeniem,
gdyby nie to, że Pani Anna przedstawia się jako pełnomocnik chama z Biłgoraja.
(...)
Redakcja portalu kontrowersje.net,
czyli ja i tylko ja,
co oświadczam publicznie,
jest wzywana do usunięcia tekstu, bo inaczej będzie źle.
Którego tekstu? Słuszne pytanie.
Tego najnowszego, z intratną nagrodą za świński ryj .
(...)
W końcu cham z Biłgoraja ma dębową bibliotekę i mógłby spróbować przeczytać chociaż trzy pierwsze pozycje, z drugiej półki od góry.
Czuję się jak Donald Tusk, propagandysta Ostachowicz i klient z Biłgoraja jednocześnie.
Moje dobre samopoczucie dotyczy tej samej dzikiej satysfakcji, którą widziałem w relacjach i skrótach TV.
Z tym, że was było trzech na jednego Kaczora, martwego nie liczę, a ja jestem sam na cały Ruch.
(...)
Przyroda jest nieodgadniona,
do sponiewierania jednego i ostatniego żyjącego Kaczora potrzeba Tuska, Ostachowicza i chama z Biłgoraja,
do sprowokowania całego Ruchu Poparcia Palikota i chama Palikota oddzielnie, wystarczy jeden Matka Kurka.

Pani Aniu, bądźmy poważni i jeśli mamy się bawić w procesy, to nie dla takich dupereli.
Dokładam Pani argumentów.
Za świński ryj Palikota podany w całości lub w kawałkach wyznaczam nową nagrodę - 1 000 000 000 złotych.
Pani klient, czyli ten szmaciarz, który chciał patroszyć politycznych przeciwników i przed kamerami wszystkich telewizji zarzucał morderstwo swojemu politycznemu wrogowi, już dawno powinien stanąć przed sądem.
Nie udało się tego dokonać w normalnych warunkach „państwa prawa”, być może się uda z moją pomocą.
Mam tylko jedną prośbę. Niech się Pani z łaski swojej nie wygłupia z powiadamianiem prokuratury, bo tym Pani „straszy”,
ale proszę się skontaktować z klientem,
czyli chamem z Biłgoraja i namówić polityczną prostytutkę na poważny proces.
Pozdrawiam serdecznie, Pani Anno, i mam nadzieję, że się spotkamy na sali sądowej,
bo ile można ryć w granicach?




http://kontrowersje.net/blog/matkakurka



Oj ludzie się nie boją..cienko, cienko...Las Birnamski coraz bliżej.


Lilu po co Ty to cytujesz ? Ja,jak być może zorientowałaś się już, nie należę do wielbicielek Palikota - przyznaję ,miałam króciutki okres zauroczenia bardzo dawno temu,minęło bezpowrotnie - mimo to ,że mam o nim obecnie jak najgorsze zdanie nigdy nie używałabym pod jego adresem epitetów w stylu ''świński ryj'',''cham'' itp . Jestem głęboko przekonana,że gdybym takim językiem opisała jego i jego zachowanie ,to po pierwsze zdegradowałaby się bo przyjęłabym jego warunki i jego zasady dyskursu,które są mi obce i nie do przyjęcia. Po drugie, takim zachowanie w pewnym sensie przyznałabym mu rację i sankcjonowała jego metody ,a przecież ja je potępiam i kategorycznie odrzucam. Po trzecie, jeżeli ja jego naganny sposób bycia,wyrażania poglądów i emocji zacznę opisywać takim samym językiem i z użyciem takich samych środków wyrazu , to znaczy ,że on zwyciężył ,że tak można ,a ja osoba krytykująca go JESTEM TAKA SAMA ! Nigdy ,nigdy takiemu człowiekowi nie dam tej satysfakcji ,że mnie sprowokował. A przede wszystkim nie pozwolę odebrać sobie prawa do wyrażenia krytycznej opinii na jego temat ,a takie prawo mam tylko wtedy ,jeśli postępuję inaczej !

A Twój bloger ? Czym on się różni od Palikota ? Niczym ,chyba tym ,że jego nazwisko jest znacznie mniej znane ,ale jak widać stara się .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24233  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 07:12
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila

http://kontrowersje.net/blog/matkakurka



Oj ludzie się nie boją..cienko, cienko...Las Birnamski coraz bliżej.

Oj Lila, Lila
ton kasandryczny wszedł Ci w nałóg,

Tusk Makbetem?
a gdzie Lady Makbet?

funkcja "wytnij" "wklej" znana jest szerokiej gamie internautów

Cytat:
semper idem
Ja się obawiam,że tego lasu już nie ma.Został wycięty na
poczatku 2007,a nawet wcześniej.
Tylu "drwali" naszych i importowanych od Putna...
Zostały tylko krzaki i złamana brzoza,jako memento!!

nie bardzo wiem, kogo poeta miał na myśli?
Tusk był tym drwalem osobiście już w 2007r?
był wtedy jakiś masowy mord konkurencji?
czy może to elektorat sprawił, że z lasu zostało jeno poszycie?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/

Ostatnio edytowane przez amelia : 13-05-2012 o 08:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24234  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 09:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Wy sobie tak piszecie- powołujac się na rózne tam takie...A ja codziennie widze ilu pacjentów przychodzi z ciezka postacia depresji sytuacyjnej z tendencjami samobójczymi po zwolnieniach z pracy , albo po skonczeniu umowy smieciowej- i sa to ludzie w róznym wieku-od młodych specjalistów juz pakujacych walizki, do ludzi 50+ ktorych bez pardonu wyrzuca sie z pracy- a oslony socjalne po zwolnieniu nie sa wcale akie same jak np. w Kanadzie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24235  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 11:57
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Domin chwali swoje kondominium .
Cytat:
Niemieckie gazety chwalą dziś politykę gospodarczą Polski oraz krytykują decyzję o przyznaniu Ukrainie prawa organizacji Euro 2012.
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze o ekonomicznych osiągnięciach Polski. W artykule pt. "W Europie Wschodniej istnieją duże różnice" autor podkreśla wyjątkowo dobrą pozycję Polski w porównaniu z pozostałymi rynkami. Ekspert ds. wschodzących rynków w Europie w wiedeńskim instytucie Raiffeinsen Research Peter Brenzischek ocenia, że Polska jest jednym z najbardziej niedowartościowanych rynków i atrakcyjnych celów inwestycyjnych w całym regionie.
Zdaniem Brenzischka Polska podjęła właściwe kroki, kiedy w Europie wybuchł kryzys i dzięki temu jako jedyny kraj członkowski UE nie doświadczyła w 2009 roku recesji. Brenzischek chwali politykę fiskalną Polski oraz uważa, że za pięć lat strefa euro będzie wyglądała inaczej niż dzisiaj. "Zakładam, że cierpliwość wyborców w krajach-płatnikach się skończy i to doprowadzi do wystąpień ze strefy takich krajów jak Grecja" - uważa ekspert.
"Sueddeutsche Zeitung" opisuje kulisy budowy stadionów na rozgrywki mistrzostw Europy oraz ich rolę po mistrzostwach. Monachijski dziennik zauważa, że "W UEFA 12-osobowe gremium zadecydowało ostatecznie, że mistrzostwa powinny się odbyć w Polsce i na Ukrainie". Dalej pisze: "O Polsce można podyskutować, czy ten kraj naprawdę może sobie teraz pozwolić na kilka nowych stadionów bez późniejszego zapotrzebowania - zwłaszcza w obliczu faktu, że infrastruktura we wschodniej Polsce znajduje się na poziomie kraju rozwijającego się".
"SZ" podsumowuje, iż zastanawiając się nad tym samym pytaniem w przypadku Ukrainy, "nawet nie wiadomo, od czego zacząć, wyliczając powody, dla których nie powinna się tam odbyć taka impreza". Jako przykład dziennik podaje np. korupcję, "która sprawia, że każda budowa jest o 30 procent droższa, niż właściwie kosztuje". Gazeta kończy artykuł cytatem: "Kiedy buduje się nowy szpital, pozwala to przyjrzeć się służbie zdrowia. Kiedy buduje się stadion, można się przyjrzeć społeczeństwu".
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24236  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 12:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Wy sobie tak piszecie- powołujac się na rózne tam takie...A ja codziennie widze ilu pacjentów przychodzi z ciezka postacia depresji sytuacyjnej z tendencjami samobójczymi po zwolnieniach z pracy , albo po skonczeniu umowy smieciowej- i sa to ludzie w róznym wieku-od młodych specjalistów juz pakujacych walizki, do ludzi 50+ ktorych bez pardonu wyrzuca sie z pracy- a oslony socjalne po zwolnieniu nie sa wcale akie same jak np. w Kanadzie...

Każdy widzi jaki jest koń. Można zamknąć oczy, można gadać, dyskutować...tylko czy to coś zmieni gdy trwa walka o władzę.

http://www.youtube.com/watch?v=iMzHP...eature=related

Mogę tylko zadbać o siebie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24237  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 12:57
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
Każdy widzi jaki jest koń. Można zamknąć oczy, można gadać, dyskutować...tylko czy to coś zmieni gdy trwa walka o władzę.

http://www.youtube.com/watch?v=iMzHP...eature=related

Mogę tylko zadbać o siebie.

Gdy trwa walka o władzę to strona przegrana używa wierutnych kłamstw, z nadzieją że głupi lud to kupi,
o samobójstwach również,


LICZBA ZAMACHÓW SAMOBÓJCZYCH ZAKOŃCZONYCH ZGONEM

ROK OGÓŁEM MĘŻCZYŹNI KOBIETY
2010 4.087 3.517 570
2009 4.384 3.739 645
2008 3.964 3.333 631
2007 3.530 2.924 606
2006 4.090 3.444 646
2005 4.621 3.885 736
2004 4.893 4.104 789
2003 4.634 3.890 744
2002 5.100 4.215 885
2001 4.971 4.184 787
2000 4.947 4.090 857
1999 4.695 3.967 728
1998 5.502 4.591 911
1997 5.614 4.622 992
1996 5.334 4.392 942
1995 5.485 4.465 1.020
1994 5.538 4.541 997
1993 5.569 4.519 1.050
1992 5.453 4.426 1.027
1991 4.159 3.388 771

samobójstwo jest tragedia, a jego przyczyny bywają różne
http://www.statystyka.policja.pl/por...stwa_2009.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24238  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 13:00
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Oj Lila, Lila
ton kasandryczny wszedł Ci w nałóg,

Tusk Makbetem?
a gdzie Lady Makbet?

funkcja "wytnij" "wklej" znana jest szerokiej gamie internautów



?

Miałam na myśli inną Lady Makbet.
Funkcja znana, ale wiem, że nie każdemu chce się klikać w linki. Mnie bardzo często nie,
a warto było, bo sam adresat odniósł się dzisiaj do tematu w programie ' Kawa na ławę'.

Hypatio, twoja ocena blogera nie jest miarodajna,
bo są tacy ( i ja też) co wyznają zasadę'
'' z panem po pańsku, z chamem po chamsku''.

W każdym razie zabawa przednia, bo szanowna osoba z Biłgoraja kiedyś przywłaszczyła sobie tekst tego blogera,
metodą kopiuj - wklej, na swoim blogu.
Były to czasy gdy bloger Wielgucki działał w Platformie i jechał po Prezydencie Kaczyńskim,
za co gorąco przeprosił całą blogosferę po 10 kwietnia.

Widać nie należy on do krów, co nie zmieniają zdania.
Ja też nie.
Pisałam wielokrotnie, że w 2005 roku głosowałam na Tuska.
Zmieniłam zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24239  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 13:05
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Wy sobie tak piszecie- powołujac się na rózne tam takie...A ja codziennie widze ilu pacjentów przychodzi z ciezka postacia depresji sytuacyjnej z tendencjami samobójczymi po zwolnieniach z pracy , albo po skonczeniu umowy smieciowej- i sa to ludzie w róznym wieku-od młodych specjalistów juz pakujacych walizki, do ludzi 50+ ktorych bez pardonu wyrzuca sie z pracy- a oslony socjalne po zwolnieniu nie sa wcale akie same jak np. w Kanadzie...


Nawet na taki wpis koleżanka znalazła usprawiedliwienie,
cytując statystykę.
Szkoda słów.

Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez Lila : 13-05-2012 o 13:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24240  
Nieprzeczytane 13-05-2012, 13:26
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Wy sobie tak piszecie- powołujac się na rózne tam takie...A ja codziennie widze ilu pacjentów przychodzi z ciezka postacia depresji sytuacyjnej z tendencjami samobójczymi po zwolnieniach z pracy , albo po skonczeniu umowy smieciowej- i sa to ludzie w róznym wieku-od młodych specjalistów juz pakujacych walizki, do ludzi 50+ ktorych bez pardonu wyrzuca sie z pracy- a oslony socjalne po zwolnieniu nie sa wcale akie same jak np. w Kanadzie...

Tak to tragedia,
ale należy zastanowić się również czy stan wszystkich tych pacjentów wynika z kłopotów z utrzymaniem pracy,
czy utrzymanie pracy wynika ze stanu tych pacjentów.

Sama znałam dentystkę[*], która po zdiagnozowaniu u niej Choroby Alzheimera i przejściu na rentę przez dość długi czas przyjmowała pacjentów w prywatnym gabinecie.
Jej mąż, internista nie widział w tym nic niestosownego,
a ja nadal nie wiem czy to z powodu pazerności czy ze względów terapeutychnych samej chorej.

W obu przypadkach napewno nie chodziło o dobro pacjentów z ubytkami stomatologicznymi.

Cytat:

w 2011 życie odebrało sobie 4,4 tys osób
Zdaniem osób zajmujących się tym problemem jest to wyzwanie dla polityki społecznej państwa. W Polsce wciąż brakuje programu zapobiegania samobójstwom. - Osoby w kryzysie mają niewielkie możliwości znaleźć fachową pomoc. A przecież samobójstwom można skutecznie zapobiegać, problem w tym, że to wciąż temat tabu - mówi prof. Brunon Hołyst, prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego (PTS).

Dekalog PTS:

Zrób coś dobrego dla swego zdrowia psychicznego
1.Akceptuj siebie takim, jaki jesteś
2. Rozmawiaj o swoich kłopotach
3. Bądź aktywny
4. Naucz się nowych umiejętności
5. Bądź w kontakcie z przyjaciółmi
6. Zajmij się czymś twórczym
7. Zaangażuj się
8. Poproś o pomoc
9. Zrelaksuj się
10. Przetrwaj trudny czas


i jak wypadamy na tle innych krajów, często bogatszych i z mniejszym bezrobociem - chociaż tak naprawdę to żadna pociecha,
a nawet dla niektórych wręcz odwrotnie bo oskarżanie Tuska o taki stan rzeczy wypada blado

http://psychiatria.org.pl/news,tekst..._europejskich_
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.