menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12621  
Nieprzeczytane 13-03-2023, 19:19
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim .

Krysiu , z okazji Twoich Imienin życzę Ci wszystkiego co najlepsze , najpiękniejsze , spełnienia marzeń , dużo radości i zdrówka kochana bo to najważniejsze .
Alu , my piszemy kiedy możemy i mamy ochotę więc nie gniewaj się kochana , przynajmniej ja tak mam .
Prawdę pisze nasza Krysia i Gienek bo tak jest... nie zawsze jest czas na KSC , są sprawy ważniejsze w życiu przecież i jest miło jak tym tu dzielimy się .
Gienku , dobrze radzisz ale ja miodu unikam jak ognia od dawna , nie lubię i tyle . W dzieciństwie to i owszem a teraz nie lubię słodkiego... . Coś mi się odmieniło .
Dziś prolog , kwalifikacje w skokach narciarskich dopiero o 20,30 na Eurosporcie 1 . Jutro konkurs indywidualny bodajże o 16,10 na TVN i Eurosporcie 1 .
To tak dla przypomnienia..
Pozdrawiam wszystkich serdecznie , bez wyjątku , miłego wieczoru kochani .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12622  
Nieprzeczytane 13-03-2023, 21:11
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Ja,ja Danuta . Po gipku obleciałaś dwa wątki, fajnie . Już zapisałem sobie o tych skokach . Co bych se nie zapomnioł. Pogoda do baru dobra,i sznapsa wyżrać.. Tak ma być do końca tydnia.
Nieskorzy pod koniec tydnia ma być cieplej . Dzisiaj lekko klara świeciła uny do połednia .Potem zaczło padać lekko.I straszny wiatr.
Pozdrawiam miło was tukej..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12623  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 10:40
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Co wy tam z tamtej strony lądu.
Śpicie jeszcze do cholery.

Czy durch robicie byle co
Byle nie robić,
a tylko czytać , jak ktoś napisze.
Potem nie ma co się dziwić.
Nie ma kto pisać.

Jeden na drugiego zagląda..
taka prawda jest na

tym wątku . Słabo z wami kobity.

napiszcie coś nowego
tukej....
Pozdrawiam miło was..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12624  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 11:33
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich bywalców tego wątku ostatnio nie bardzo miałem chęci siadania do komputera zajmowałem się
porządkowaniem mojego księgozbioru czytałem nawet to co
już znam prawie na pamięć.
Polubiłem ebooki i zebrałem wszystkie do jednego czytnika
a to wymagało dużo czasu by nie było powtarzania się
tytułów /mam 6 różnych czytników/
Ostatnio aura bzikuje a to działa na mnie niekorzystnie,
również to co się dzieje w kraju jest obrzydliwe.
Życzę wszystkim szczęścia i zdrówka!!!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12625  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 20:17
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie

Dobry wieczór kochani .
Edwardzie , miło , że pojawiłeś się , kiedyś często rozmawialiśmy a jak sam widzisz - dużo zmieniło się .
To co się dzieje w kraju jest straszne i tu bezwzględnie przyznam Ci rację .
Gienku , fajnie , że nas ochrzaniłeś , przyjęłam to z szerokim uśmiechem ale z tym pisaniem bywa różnie , czasem nawet chęci brak .
Odnośnie snu to powiedz co mamy robić będąc na emeryturze ? Wolę wieczorem posiedzieć dłużej a rano pospać . Nie muszę w końcu wstawać przed 4-tą czy po 4-ej rano aby dojechać do pracy .
Powinnam teraz oglądać skoki ale jakoś nie chce się mi bo ostatnie wyniki naszych orłów nie napawają optymizmem .
Jutro albo i dziś sprawdzę wyniki prologu . Jutro o 16,30 może obejrzę konkurs skoków indywidualnych .
Pogoda wariuje bo wczoraj w dzień było aż 17 stopni na plusie , dziś 7 i ponoć ma wracać zima .
Czekam na prawdziwą wiosnę , dobrej nocki wszystkim życzę . Do jutra...
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12626  
Nieprzeczytane 15-03-2023, 21:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Edziu, dawno Cię nie było, ale dobrze, że już jesteś.
Danciu, faktycznie naszym orłom ostatnio trochę się nie udaje, trzeba pogodzić się z tym. Oprócz umiejętności trzeba mieć jeszcze "farta", a ten wyraźnie ich opuścił. Chłopaki starają się i jakikolwiek wynik osiągną - będę ich lubić.
Gynek, podoba mi się, gdy piszesz gwarą. Jeśli czegoś nie rozumiem, to się domyślam, albo szukam w internecie.
Tesiu, Janku - co słychać?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12627  
Nieprzeczytane 16-03-2023, 11:12
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie Witam Was Serdecznie Tutaj

Ja, ja . Fajnie napisałaś Kaima. Po przeczytaniu wartko Ci odpisuje, jak zdrówko u Ciebie dzisiaj. Klara fajnie blinduje z rana , może nieskorzy coś się zmieni. Bo padają jak rano klara świeci , to po tym deszcz padze. Rano było -4 u nas, Jak byś była bliżej mnie to bych cię wincy nauczył rajcować tak po naszymu eli byś chciała. Gód. Znaczy dobrze.
Stoi szolka tyju na byfyju .Jak jest inaczej Kaima. po waszymu.
Pozdrawiam was ,, na potem zaś..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12628  
Nieprzeczytane 16-03-2023, 22:55
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Gynek, u nas też rano świeciło słońce całą gębą, a po południu zachmurzyło się i malutko pokropiło.
A po gorolsku to byndzie: na kredensie stoi szklanka herbaty.
Trochę jestem oczytana po śląsku.
Dobranoc wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12629  
Nieprzeczytane 17-03-2023, 12:50
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Nie możesz tak pisać po gorolsku , bo to nie ładnie w dzisiejszych czasach. Bo wiesz Kaima, nie liczy się pochodzenie człowieka...
Tylko liczy się charakter człowieka.
To trza brać pod uwagę. Bo w każdym województwie inaczej gadają, mają dialekt mowy. Tylko 40 km dalej opolskie jest , tam mają zaś inną mowę dialekt . Bo rodzina żony. Nie mówią łyżka , tylko łeżka.Dobrze że jesteś oczytana śląską gwarą, to miękki akcent jest, i fajnie se godo.

Pozdrawiam miłego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12630  
Nieprzeczytane 17-03-2023, 20:43
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 189
Domyślnie

Dobry wieczór .
Odnośnie mowy ślązackiej to troszkę łapię ale jeszcze nie wszystko .
Obejrzałam prolog i tylko Paweł nie zakwalifikował się ale wczoraj byłam dumna z Dawida i w ogóle ze skoków reszty naszych orłów .
Z drugiej strony to loteria pogodowa i jury , które nie zawsze działa jak powinno .
U mnie dziś słoneczko i 7 stopni w dzień , tylko ten wiaterek niezbyt przyjemny a nocką może być przymrozek .
Dziś tylko ,,obleciałam " osiedle , obiad był a na jutro planuję pranie , sprzątanie a dalej okaże się .
Wiosny nie widziałam jeszcze u nas , tylko szczypior na balkonie zaczął rosnąć .
Dobrej nocki kochani i do miłego , obejrzę coś jeszcze przed snem albo poczytam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12631  
Nieprzeczytane 19-03-2023, 07:53
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Dzień dobry w piękną słoneczną niedzielę! Temperatura około 0 st., ale będzie cieplej. Wczoraj byłam na długim spacerze i przeziębiłam gardło. Poczekam trochę i pójdę do sąsiadów pożyczyć jakieś tabletki, bo jak zawsze, nie mam w domu żadnych lekarstw, a do dyżurnej apteki daleko.
Święta coraz bliżej, a ja jeszcze nie zrobiłam wszystkich kartek świątecznych. Może dzisiaj, zanim zaczną się skoki, coś zmajstruję.
Gynek, Twój ogród już obrobiony? Danciu, a Twoje skrzynki na balkonie? Ja już jestem wolna od tej pracy, ale wcale mi nie jest wesoło z tego powodu.
Pozdrawiam wszystkich!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12632  
Nieprzeczytane 19-03-2023, 10:30
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Witajcie kochane kobitki , a gdzie Tesia się zgubiła
No fajno pogoda jest , to mnie cieszy + 10 jest .
Kaima , nic nie robiłem jeszcze na ogrodzie. Nie jestem narwany . Całe lato mam co robić na ogrodzie.

Kawałek mam jeszcze przeryć działki. Tylko cebulkę dymkę posadziłem w takich talerzach , jak dobrze zakorzeni się wtedy sadzę na ogrodzie. Na razie na parapetach stoi w oknie i pomidory też mi wschodzą. Pomidorów dużo mniej w tym roku posadzę. Tak samo ogórków, bo po co mi to. Potem trza rozdawać . Nikt mi nie pomorze na ogrodzie robić. Malin mam z 4 ary polany to późne są . Ogórków mam jeszcze 15 , jabłek w słoikach 20 sztuk słoików, śliwek 3 szt,. brzoskwiń 8 sztuk lubię zjeść prosto ze słoika, jabłka też. Mrożonych owoców mam z 6 kg różnych. Czosnek fajnie mi rośnie na ogrodzie . Posadziłem 120 ząbków, rok temu było 240 sztuk. Cebule dymkę mam dwa gatunki , jedna tylko rośnie na zielono , podobna do szczypiorku . Szczypiorek jak podrośnie robi się twardy, a ten szczypior z tej cebulki nie. Do 10 cm podrośnie z cinam i do woreczków daję lub pudełek po margarynie i zamrażalka. Całe czasy miękka jest i soczysta. Nie widziałem na handlu takiego szczypioru.Na handlu teraz wszystko nawozowe jest, tylko kolor fajny jest, reszta to do dupy wsadzić . Wiem co piszę. wy się nie gniewajcie na mnie , ja prawdę wam piszę.
Spokojnej ciepłej niedzieli , a skoki są dzisiej , ja, to ło kery godz...?



__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12633  
Nieprzeczytane 19-03-2023, 10:38
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witajcie!Stęskniłam się trochę za Wami!Dużo się zadziało podczas mojej nieobecności!No i odwiedził nas Edward hutkow! Cześć kolego jak miło!!
Ja byłam trochę chora - dopadło mnie zapalenie nerwu kulszowego! Chyba wiecie jaki to ból nie brak ruchu?!Neurolog zalecił mi lekkie ćwiczenia na basenie i byłam w środę. Posiedziałam też 30 minut w jacuzzi.Juz jest lepiej i zaczęłam też chodzić z kijkami!
Zdrowie jest dla wszystkich najważniejsze i tego Wam życzę! Poza tym wiosna idzie!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12634  
Nieprzeczytane 19-03-2023, 19:28
tesia22022's Avatar
tesia22022 tesia22022 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 899
Domyślnie Witam Wszystkich.

Gieniu !Tesia jest , przepracowana, pogoda piękna to dwa dni sprzątałam na cmentarzu rodzinne groby, ale były brudne, bo to padały deszcze ,to ja miałam grypę i temperaturę , ale już wybrnęłam z tej roboty, jest czyściutko- błysk. Zmęczona i odpoczywam. Cieszę się że kroczy wiosna, jeszcze tylko dwa dni. Pozdrawiam , Gieniu zadziwia swoimi kulinariami , wspaniałe umiejętności i widać że serce w to wkłada, brawo!!!! Ala/tesia
__________________
Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi,coś kocha i coś stracił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12635  
Nieprzeczytane 19-03-2023, 21:00
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Widzisz tesia22022 zaraz mi lepiej na sercu , jak ty coś napiszesz. Ja Ci wierzę po tej zimie , to wszędzie jest brudno. Też muszę iść na cmentarz dwa groby mam do sprzątania. Rodzice też nie żyją moi. Ale tam brat z żoną obrabiają . To daleko ode mnie jest 10 km. Znicza zawsze świecę . Najmuję kierowcę i jada. Tutaj mam blisko na cmentarz 2 km tylko, i pod górkę trza iść. Odchorowałaś swoje , wiesz ubieraj się dobrze . Bo ta pogoda jest jeszcze nie dobra na nasz wiek. Gotować umię wszystko, łącznie z pieczeniem . Takiej roboty się nie boję bo czysta jest. Przynajmniej się nie kurzy, w nosie jest czysto. Jak pracowałem na kopalni, to cały czarny byłem , tylko oczy i język był czysty. Cały tydzień się chodziło w jednym ubraniu roboczym , potem dawaliśmy do pralni. Takie życie było to 13 lat . Potem zmieniłem na lepszą pracę czyściejszą , i więcej zarobiłem. Wtedy byłem człowiekiem. Ale i tak już nie pracuję 36 lat . Młodo poszedłem na rentę , zdrowie wysiadło, struny głosowe , słuch mi się pogarszał, sądziłem się z kopalnią , brałem adwokata. Wysądziłem rentę z choroby zawodowej. Mam całą rentę i pół emerytury. Dziś nie narzekam na kasę , tylko na zdrowie. Dobrą mam emeryturę.
Pozdrawiam miło Ciebie.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12636  
Nieprzeczytane 21-03-2023, 21:54
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

Witam i pozdrawiam miło was babki. Żyjecie tam jeszcze z drugiej strony lądu?

Jedzie chłop na drągu,
Baba na łopacie
Kłaniam się panie bracie!
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12637  
Nieprzeczytane 26-03-2023, 10:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam w kolejną niedzielę.Chyba to będzie teraz mój dzień wpisów na Seniorze Cafe.Musi się coś dziać abym mogła się z wami podzielić wrażeniami!A więc w piątek byłam na basenie na ćwiczeniach,w sobotę w Wejherowie i Piaśnicy.Na basenie radzę sobie już całkiem dobrze.Moge wykonać już więcej podskoków i rozciągania!
A na wycieczce było pełno wzruszeń i rozmyślań duchowych. Przede wszystkim Piaśnica.Caly las jest pełen mogił zamordowanych Polaków i Niemców też. Bo jak któryś Niemiec nie był zwolennikiem Hitlera to jechał do Piaśnicy. Dla dzieci nie starczało kul i były zabijane o drzewa albo rozrywane na kawałki. Straszna martyrologia ludzka!
Z kolei Wejherowo jest pięknym miastem i stolica Kaszub nadmorskich. Jakub Wejher założył to miasto.
Następna wycieczka będzie 2 dniowa do Warszawy w połowie kwietnia a następna na 3 dni do Lichenia,Konina i Poznania.Teraz na stare lata będę zwiedzać Polskę!!
Pozdrawia m Was serdecznie i życzę dobrego zdrowe tygodnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12638  
Nieprzeczytane 26-03-2023, 13:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Brawo Danusiu!
Odpisuję do Ciebie, ekstra.
To super, że jesteś ciągle aktywna fizycznie. Tak trzymaj!! I opisałaś też bardzo ładnie, stylowo jak dobra literatka.
O Kościerzynie pamiętam. Głównie ze wzgl. na Ciebie. Może jeszcze kiedyś znów wpadnę do Ciebie.
Oprócz tego wspomnienia mam także do Ciebie sprawę . A może nie - to się okaże w najbliższ. czasie.
To, że byłaś na wycieczce w Wejherowie to fajnie.
To miasto, i okolice: Piaśnica, Nadole... często odwiedzałem w latach 80. Gdy szła budowa elektrowni jądrowej w Żarnowcu, (byłem tam wtedy pełnomocnikiem rektora ze strony P.G. na budowie.).
Może byś, (-byśmy) to powtórzyli kiedyś?
Tam w Wejherowie mam b. miłą znajomą - Marysię. Byśmy ją odwiedzili. Ucieszyła by się, na pewno.
Ale to też się dopiero okaże. Bo w tej chwili, w moim życiu u mnie, sytuacja jest taka "dynamiczna",
(jak to mi powiedział kiedyś lekarz gdy zapytałem o stan mojej Edytki).
Dziś stan mojej E. jest już ok - no prawie OK . Tylko się cieszyć.
Cytat:
Następna wycieczka... Teraz na stare lata będę zwiedzać Polskę!!
No zwiedzaj, zwiedzaj... Zapracowałaś sobie... jak Cię znam .
Zalicz też Gdańsk....
A tymczasem pozdrawiam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12639  
Nieprzeczytane 01-04-2023, 08:15
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12640  
Nieprzeczytane 01-04-2023, 12:18
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie

SUPER KAIMA .
Napisałaś , raczej z ciągłaś z internetu. . Kto, żyje to pije , choćby wodę.
Pozdrawiam przy sobocie robotę mam węgiel wrzucać do kotłowni z 500 kg. Rano padał deszcz . Teraz obiad gotuje.
dobrej soboty..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.