menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #118101  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 06:47
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie Życzenia dla wszystkich

aby „wróciła Polska ludzi błyskotliwych, mądrych, a przede wszystkim uczciwych wewnętrznie”.

https://koduj24.pl/zapanowala-w-nasz...8uNnPOiNoaQtbk
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118102  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 09:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak mają być takie spokojne i taki następny rok jak ta dyskusja na wątku to pora umierać.
Wszyscy jesteśmy mniej więcej w jednym wieku i dziwię się tych wypowiedzi. Wszyscy chodziliśmy w PRLu do szkoły, wszyscy piórnikami dostawali łapy, wszyscy chodzili do szkoły średniej, wszyscy w tym pieprzonym PRLu skończyli studia, wszyscy po skończonej pracy dostali emerytury aby doczekać takiej wolności jak mamy teraz. Ja na szczęście nie należałem do UB, nie donosiłem na nikogo, nie należałem do żadnej partii dlatego drogę do awansu miałem zamkniętą, nie należałem też do służb jak niektórzy. Wiem, że wcześniej czy później na mnie ktoś doniesie, bo skoro donoszenie w śród Polaków to norma, to czekam, ale wszyscy co mi dokuczyli to jakimś cudem pomarli a zaczęło się od noszenia portretów na 1-go Maja co chętnie robiłem, bo mówili, że mam dobrą rękę.
Arti mimo wszystko Zdrowych i Szczęśliwych Świąt

aleś homilię świąteczną wygłosił .... jak Wacek ku czci proroka Biedronia
grzechy wyznałeś z przeszłości i to jest cenne, ale wg mnie i tak do PiSu się nie kwalifikujesz
Nie dostąpisz zaszczytu waśnie dlatego żeś NIE ZGRZESZYŁ
szczególnie z tym jednym portretem rzecz wygląda paskudnie i tego na 100% ci nie darują.


Wesel się w zdrowiu!!!
I.......... Arti też!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118103  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 09:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I ...... radosny Hollyday'owy prezent z JUESEJ


Cytat:
"Washington Post" krytykuje w redakcyjnym komentarzu rządy Prawa i Sprawiedliwości. Dziennik pisze m.in. o upolitycznieniu służb czy zamianie państwowych mediów w "organy propagandowe". Artykuł kończy się apelem do Donalda Trumpa.



W pierwszym akapicie komentarza redakcji "Washington Post" wymienione zostają trzy kraje - Polska, Węgry i Rumunia - jako przykłady państw, które zmierzają w stronę autorytaryzmu. Cały artykuł dotyczy jednak przede wszystkim Polski pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Redakcja amerykańskiego dziennika przypomina o podpisaniu przez Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. "Prezydent, który zaledwie trzy miesiące temu kpił z Unii Europejskiej jako z 'wyimaginowanej wspólnoty' w poniedziałek podpisał prawo przywracające sędziów, których zmuszono do opuszczenia swojej pracy" - czytamy.


Redakcja na końcu zwraca się do prezydenta USA Donalda Trumpa, który "powinien przemyśleć poparcie dla polskich nacjonalistów".

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/...o9w?li=BBr5MK7

z tym Trumpem to proponowałbym ostrożnie, bo jak mówią to na mitingu G-20 serdecznie dziękował TUSKOWI
za wspaniałe owacje w Warszawie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118104  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 10:37
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
I ...... radosny Hollyday'owy prezent z JUESEJ
Konia z rzędem temu w JUESEJ, i lewakom i prawakom kto się wyznaje na tych wszystkich polskich kłamstwach na miarę potrzeb doraźnych, codziennie zmienianych w zależności na którym boku śpi prezes. Wesołych Świąt.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118105  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 10:38
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Bogate ( 11 miliardów nadwyżki budżetowej) państwo opiekuńcze

słowo na wigilię

Cytat:
Straż Miejska przejmuje od kolegów z nocnej zmiany bezdomną kobietę o godz. 7.30. Ile nocna zmiana ją woziła, nie wiemy. Kilkakrotne wzywanie pogotowia, jazdy do szpitali w wykonaniu strażników trwały do godz. 15. Wg. oceny medyków "stan ogólny dobry". Izba wytrzeźwień nie wchodziła w grę, bo 0 promili. Kobieta brudna, trzęsąca się z zimna. Pani strażniczka miejska okryła kocem termicznym tę dramatyczną turystykę.



Radiowóz Straży zajechał pod nasze schronisko dla chorych o 15. Miejsc to już u nas dawno nie ma, ale... Renia zajrzała do samochodu, bo myślała, że kobieta siedzi po prostu na tylnym siedzeniu. Nic z tego. Była "w stanie ogólnym dobrym", lecz nie była w stanie siedzieć. Leżała więc w bagażniku samochodu - węzełek otulony w złotko- ów termiczny koc.
Paczka pod choinkę. Ponieważ stan ogólny był dobry, to trzy osoby wynosiły ją z samochodu, potem 3 kąpały i opatrywały rany. Renia pleców nie czuje od dźwigania. Podejrzewam, że co najmniej kilkanaście osób - pracowników medycznych- spotkali miejscy strażnicy w czasie swojej wędrówki po ratunek dla kobiety. Tylko oni okazali się bliźnimi pani "w stanie ogólnym dobrym". Nie było miejsca w gospodzie…?
https://www.deon.pl/religia/kosciol-...bacza-nam.html

nie było mrozów, władza pewnie żałuje
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118106  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 11:39
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
aby „wróciła Polska ludzi błyskotliwych, mądrych, a przede wszystkim uczciwych wewnętrznie”.

https://koduj24.pl/zapanowala-w-nasz...8uNnPOiNoaQtbk


Kard. K. Nycz: proszę, by ludzie, którym przeszkadza religijny wymiar świąt, uszanowali katolików.
Proszę, aby ludzie, którym przeszkadza religijny wymiar Bożego Narodzenia, uszanowali ludzi, którzy lubią te święta i chcą je przeżywać na głębokim poziomie przywiązania do Kościoła, do religii
- mówi PAP metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.


Cytat:
Kard. Kazimierz Nycz: Myślę, że jeżeli człowiek przeżywa Święta Bożego Narodzenia z perspektywy wiary, to sprawą najważniejszą, o której nie wolno nigdy zapomnieć, jest wydarzenie sprzed 2000 lat, które miało miejsce w Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus - Syn Boży. To wydarzenie, które ciągle na nowo uobecnia się w liturgii Kościoła, w Eucharystii zwłaszcza, czyli tajemnica wcielenia, jest istotą Świąt Bożego Narodzenia: Bóg stał się człowiekiem ponieważ nas ukochał bez końca. Zapowiedział to już w raju po grzechu pierworodnym, że przyjdzie potomstwo Niewiasty - to była zapowiedź Zwiastowania - i to się zrealizowało w Betlejem, kiedy narodził się Chrystus. To się uobecnia w święta, kiedy przychodzimy do Kościoła na mszę. Ale stajemy wobec tej tajemnicy także wówczas, gdy przeżywamy święta z rodziną, z tymi wszystkimi pięknymi zwyczajami, ogólnoświatowymi ale i tymi specyficznie polskimi.

Kard. Kazimierz Nycz: W tym roku warto odnieść się do tego szerzej. Myślę, że ludzie, którzy przeżywają te święta w odniesieniu do swojej wiary, wciąż stanowią większość. Choć oczywiście prawdą jest, że coraz więcej osób przeżywa święta w oderwaniu od religii - zachowując pewne elementy tradycji, jak kolację wigilijną, ubieranie choinki czy dzielenie się opłatkiem. I tę postawę również trzeba uszanować. Choć oczywiście każdy człowiek jest wezwany, żeby wchodził w przeżywaniu tych świąt na głębie wiary chrześcijańskiej.
To, co jest bardziej niepokojące, to zdarzające się coraz częściej przypadki - w tym roku słyszałem o tym w kilku miejscach w Polsce - że komuś przeszkadza opłatek organizowany w zakładzie pracy czy w szkole, czytanie fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu czy modlitwa. Rozumiem osoby, które urodziły się i zostały wychowane poza kręgiem chrześcijańskim i których religijny wymiar świąt nie interesuje. Dlatego myślę, że byłoby źle, gdyby ktoś próbował narzucać im swój sposób przeżywania spotkań przedświątecznych. Prosiłbym o to, aby ludzie, którym przeszkadza religijny wymiar Bożego Narodzenia, żeby jednak uszanowali to, że jest większość ludzi, którzy lubią te święta i chcą je przeżywać na głębokim poziomie przywiązania do Kościoła, do religii.

Kard. Kazimierz Nycz:

Od bardzo dawna tradycją jest, że w Boże Narodzenie ustają wszelkie spory, zawiesza się nawet wojny. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby to był proces trwały - nie tylko zawieszenie broni na czas świąt, ale rozpoczęcie drogi, która później będzie kontynuowana przez cały rok. Natomiast przyznaję, że w Polsce dzisiaj tych sporów ich więcej niż 10, 15 lat temu. Widzę po swoich bliskich, po ludziach, z którymi się spotykam, że są pewne tematy, które ludzi dzielą, nawet siedzących przy tym samym stole, w tej samej rodzinie.
Czy jest na to jakaś recepta? Byłoby optymalnie, gdybyśmy umieli merytorycznie i konstruktywnie dyskutować, prowadzić dialog na temat kultury, życia zawodowego, a zwłaszcza na tematy polityczne i związane z wiarą i religią. A podstawą dialogu jest to, żebyśmy umieli przyznać rację drugiemu, nawet jeżeli jest on naszym przeciwnikiem, żebyśmy umieli słuchać i nie mieli na wszystko gotowej odpowiedzi. Tego chciałbym życzyć Polakom - żeby atmosfera tych świąt pomogła ludziom w nawiązaniu prawdziwego dialogu.
https://dzieje.pl/wideo/kard-k-nycz-...iat-uszanowali

"Od bardzo dawna tradycją jest, że w Boże Narodzenie ustają wszelkie spory, zawiesza się nawet wojny".
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118107  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 12:16
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
.....

Cytat:
Byłoby optymalnie, gdybyśmy umieli merytorycznie i konstruktywnie dyskutować, prowadzić dialog na temat kultury, życia zawodowego, a zwłaszcza na tematy polityczne i związane z wiarą i religią. A podstawą dialogu jest to, żebyśmy umieli przyznać rację drugiemu, nawet jeżeli jest on naszym przeciwnikiem, żebyśmy umieli słuchać i nie mieli na wszystko gotowej odpowiedzi..

zamiast cytować lepiej stosować SAMEMU.
DOBRYMI RADAMI dla INNYCH .....PIEKŁO WYBRUKOWANO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118108  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 12:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Konia z rzędem temu w JUESEJ, i lewakom i prawakom kto się wyznaje na tych wszystkich polskich kłamstwach na miarę potrzeb doraźnych, codziennie zmienianych w zależności na którym boku śpi prezes. Wesołych Świąt.

Nie wywołuj ducha prezesa nadaremno niech się wyśpi, bo wieczorową porą dostanie od kota taki łomot, że się do Nowego Roku nie pozbiera i do stajenki klęczeć nie trafi przy żłobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118109  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 12:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

ale w koło jest wesoło;
Tomrazom poseł Teddy
Cytat:

Zdaniem posła „gdybyśmy wszyscy byli wierzący, to nie byłoby wojny polsko-polskiej”. Recepta Cymańskiego wydaje się banalnie prosta.

Co do mnie to ja WIERZĘ!!!!!!!!!!!!!
Tylko akurat nie w to co wierzy Teddy Cy.

No zawsze w tym ambaras
żeby dwoje chciało na ....raz
i DLACZEGO??
w ........ GENIUSZ KACZYŃSKIEGO???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118110  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 12:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Amelio!
Taki numer opuściłaś i nie wrzuciłaś ku edukacji społeczeństwa w KRAJU i na OBCZYŹNIE?
Czemu????

Cytat:
Pod domem prezesa zebrało się nas 9 osób i kilkanaście świeczek. W pewnym momencie wybiegł do nas sam prezes, nakrzyczał na nas („tacy jak wy wsadzali AK-owców”) i policjantów („jak można pozwalać na to, by ludzie tak świeczki palili???”), przepchnął się łokciami i bezdusznie skopał świeczki. Zagadnięty, że „Pan przecież spał do południa” powiedział: „Ja może i spałem, ale brata mi internowali”. I poszedł”.

https://koduj24.pl/jak-pan-prezes-na...-swojego-domu/
Cytat:
Po trzecie – Kaczyński nie tylko zwymyślał demonstrantów, ale też użył siły fizycznej, kopiąc ustawione przez nich świeczki. To jeszcze gorszy prognostyk. Ten gest po raz kolejny pokazał, że pan prezes nie panuje nad emocjami i w gniewie zachowuje się jak mały chłopczyk kopiący zabawki. Doskonale zaś wiemy, że kłótnie w piaskownicy nader często kończą się biciem – od kopania zabawek do dania w mordę ich właścicielowi jest tylko jeden mały krok. I pan prezes prędzej czy później ten krok zrobi.

przecie -śmy już dawno mówili, że on rozdygotany jakiś taki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118111  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 13:29
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Kard. K. Nycz: [b]proszę, by ludzie, którym przeszkadza religijny wymiar świąt, uszanowali katolików.

"Od bardzo dawna tradycją jest, że w Boże Narodzenie ustają wszelkie spory, zawiesza się nawet wojny".

Na szczęście K. Nycz nie jest zalogowany na Seniorku, bo musiał by nałożyć ekskomunikę i to nie na lewaków tylko tą wspólnotę katolików z całą koterią. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zaprosić Kardynała póki nie ma tu jeszcze Muzułmanów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118112  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 13:32
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Amelio!
Taki numer opuściłaś i nie wrzuciłaś ku edukacji społeczeństwa w KRAJU i na OBCZYŹNIE?
Czemu????



https://koduj24.pl/jak-pan-prezes-na...-swojego-domu/


przecie -śmy już dawno mówili, że on rozdygotany jakiś taki

Pluto
nie będę przecież atakować prywatnego staruszka w cywilu pod jego domem w święta nieomalże,
a że niekulturalny i po chamsku świeczki potraktował?
przywykłam do takich zachowań

A mślisz, że koleżanka ma rację z tym zawieszeniem broni?
No fakt mrozów nie ma, ta bezdomna "w dobrym stanie" mogła gdzieś się na te święta schować, a nie prowokować ataki na szpitale i państwo opiekuńcze i może jeszcze KK.
Ludzie są bezduszni, a zwłaszcza ci bezdomni.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118113  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 13:41
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
ale w koło jest wesoło;
Tomrazom poseł Teddy
Co do mnie to ja WIERZĘ!!!!!!!!!!!!!
Tylko akurat nie w to co wierzy Teddy Cy.

Ks. Tischner: Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118114  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 13:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Ludzie są bezduszni, a zwłaszcza ci bezdomni.

Nieprawda!!!!Bezdomni potrafią w przypływie miłości do drugiego człowieka ofiarować nawet Rydzykowi samochód za pół miliona.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118115  
Nieprzeczytane 24-12-2018, 13:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Kard. K. Nycz: proszę, by ludzie, którym przeszkadza religijny wymiar świąt, uszanowali katolików.
Proszę, aby ludzie, którym przeszkadza religijny wymiar Bożego Narodzenia, uszanowali ludzi, którzy lubią te święta i chcą je przeżywać na głębokim poziomie przywiązania do Kościoła, do religii
- mówi PAP metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.



https://dzieje.pl/wideo/kard-k-nycz-...iat-uszanowali

"Od bardzo dawna tradycją jest, że w Boże Narodzenie ustają wszelkie spory, zawiesza się nawet wojny".



Armistycjum, tradycja naszych przodków.

Wy Polaki, ja Ruski, teraz się nie bijem,
Jest armistycjum, to my jem i pijem.


Jeszcze raz WESOŁYCH ŚWIĄT.

Ps. tylko straszliwa samotność, niezależnie czy jest się w związku, czy nie,
może zmusić człowieka, by w dzień dzisiejszy wojował na forum.


Daj Im to wszystko, co urodziło się w Betlejem,
w dawidowej wieży z oddechu pasterzy i zwierząt,
utwierdzonej szorstkim sianem wieczności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118116  
Nieprzeczytane 25-12-2018, 20:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jeszcze raz WESOŁYCH ŚWIĄT.

Ps. tylko straszliwa samotność, niezależnie czy jest się w związku, czy nie,
może zmusić człowieka, by w dzień dzisiejszy wojował na forum.


Bożonarodzeniowe orędzie Papieża “Urbi et Orbi”:
"wszyscy jesteśmy braćmi".

Cytat:
Moje życzenie dobrych Świąt Bożego Narodzenia są życzeniami braterstwa. Braterstwa między ludźmi każdego narodu i kultury. Braterstwa między ludźmi różnych idei, ale zdolnych do wzajemnego szacunku i słuchania drugiego. Braterstwa między ludźmi różnych religii. Jezus przyszedł, aby objawić oblicze Boga wszystkim, którzy Go szukają
Zauważył, że w rodzinie „między braćmi i siostrami różnimy się jeden od drugiego i nie zawsze się dogadujemy, ale łączy nas nierozerwalna więź, a miłość rodziców pomaga nam się miłować”. – To samo odnosi się do rodziny ludzkiej, ale tutaj to Bóg jest „rodzicem”, fundamentem i siłą naszego braterstwa

Życzył braterstwa i pokoju narodom i miejscom na świecie, w których panują wojna i konflikty. Wymienił tu Izraelczyków i Palestyńczyków, Syrię, Jemen, Afrykę, Półwysep Koreański, Wenezuelę, Ukrainę, Nikaraguę, a także „narody, które doznają kolonizacji ideologicznych, kulturowych i gospodarczych, będące świadkami pogwałcenia swej wolności i tożsamości, cierpiące z powodu głodu oraz braku usług edukacyjnych i zdrowotnych”.
Następnie odmówił ze zgromadzonymi na placu św. Piotra modlitwę “Anioł Pański” i udzielił apostolskiego błogosławieństwa “Urbi et Orbi”, z którym związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie złożył życzenia “dobrego i świętego Bożego Narodzenia”.

Treść papieskiego orędzia w języku polskim dostępna jest TUTAJ:
https://ekai.pl/dokumenty/oredzie-bo...za-franciszka/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118117  
Nieprzeczytane 25-12-2018, 20:16
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Premier Izraela złożył życzenia chrześcijanom. Użył religijnego pozdrowienia, którego coraz bardziej wstydzą się zachodni liderzy.

Cytat:
Premier Izraela Benjamin Netanjahu złożył chrześcijanom życzenie „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”.
„Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich naszych chrześcijańskich przyjaciół w Izraelu i na całym świecie” – napisał izraelski premier.

https://nczas.com/2018/12/25/premier...hodni-liderzy/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118118  
Nieprzeczytane 25-12-2018, 22:23
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Tak bardziej świątecznie, życzenia, ale to nie tradycja naszych przodków, przynajmniej nie moich, może jutro będą lepsze.

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118119  
Nieprzeczytane 26-12-2018, 12:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:
Pluto
nie będę przecież atakować prywatnego staruszka w cywilu pod jego domem w święta nieomalże,
a że niekulturalny i po chamsku świeczki potraktował?
przywykłam do takich zachowań


zaraz atakować sądzę że fakt należy odnotować ku pamięci z kronikarskiego obowiązku, genezę zjawiska objawiła nam Wandeczka
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a1&oe=5C90D05B



Cytat:
No fakt mrozów nie ma, ta bezdomna "w dobrym stanie" mogła gdzieś się na te święta schować, a nie prowokować ataki na szpitale i państwo opiekuńcze i może jeszcze KK.
Ludzie są bezduszni, a zwłaszcza ci bezdomni.

zapal świeczkę i współczuj .... jako i my odpuszczamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118120  
Nieprzeczytane 26-12-2018, 17:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

niechcący zdradził co warte jest szambo co spłodzili


Cytat:
Jarosław Gowin

Porażka wyborcza Zjednoczonej Prawicy doprowadziłaby do tego, że kamień na kamieniu nie zostanie z tych zmian, które przeprowadziliśmy - mówił w telewizji wPolsce.pl wicepremier Jarosław Gowin. Zapowiedział także, że po Nowym Roku premier Mateusz Morawiecki zabierze głos ws. obniżenia podatków.

a z tymi podatkami to .....nie mógł obniżyć .....PRZED????
liczy że lud pójdzie na lep???
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.