menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1561  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 06:20
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

To wszystko jest skomplikowane.
Kiedyś kupiłam żywą kurę /w czasie braków towarów w sklepach/
Nie wyobrażałam sobie, że to ja miałabym ją zabić.
A jednak jem kury i nie widzę w tym nic złego. Czyli liczę na to, że ktoś za mnie , wykona "brudną robotę"
Hodowcy muszą umieć zabijać, więc muszą być bardziej twardzi ode mnie. Nie mogą zachwycać się cielakiem, który jest przeznaczony na ubój.

Unijne normy. Powsadzali kury do klatek, jedna siedzi na drugiej, nie ma się jak ruszyć - cierpi.
Podobnie jest ze świniami itd.
Czy to jest ta ochrona słabszych?
Nie. Tam jest myślenie tylko o wydajności, nie uwzględnia się potrzeb zwierząt.

Powinno być mniej ludzi, mniej byłoby nacisków na ilość , za to może by pomyśleli, że zwierzętom, nawet tym hodowlanym, też należy się prawo do godziwego życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1562  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 08:57
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01


Unijne normy. Powsadzali kury do klatek, jedna siedzi na drugiej, nie ma się jak ruszyć - cierpi.
Podobnie jest ze świniami itd.
Czy to jest ta ochrona słabszych?
Nie. Tam jest myślenie tylko o wydajności, nie uwzględnia się potrzeb zwierząt.

Dlatego napisałem, że prawo silniejszego staramy się omijać w swoim własnym kręgu. Wśród ludzi. Wobec zwierząt człowiek stosuje prawo silniejszego bez zahamowań. Tu nie obchodzą go przesłanki, które skłaniają go do odsunięcia prawa silniejszego gdy chodzi o niego samego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1563  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 17:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
To wszystko jest skomplikowane.
Kiedyś kupiłam żywą kurę /w czasie braków towarów w sklepach/
.

Tak jak ja.
Moja żyła jeszcze 7 lat z braku chętnego na dekapitację
i została pochowana pod krzakiem bzu.
Miała swoje imię i spała razem z psem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1564  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 17:53
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

to tak, jak moje dożywotki
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1565  
Nieprzeczytane 20-12-2014, 18:11
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

U mnie szwagier podjął się tego zadania. Podciął kurze gardło i wręczył mi ją. Kura się trzepotała, ochlapując mnie i całą łazienkę, krwią. Horror!
Potem zaczęłam ją skubać, oblazły mnie jakieś pchełki, więc nalałam wody do wanny i w ubraniu, "wlazłam" do niej.
Potem sprzątanie...
Nigdy więcej! Powiedziałam sobie i dotrzymałam słowa.

W Warszawie raczej trudno byłoby hodować kurę.
Nie wiedziałam też, że należy ją uprzednio sparzyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1566  
Nieprzeczytane 21-12-2014, 17:17
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
A przede wszystkim nie podcinajmy gałęzi...
Te tematy kilka lat wstecz, nikt by nie uwierzył, że staną się zagrożeniem dla istnienia człowieka, że w ogóle będą jako prawne tabu. No przypomnijmy sobie, jak byśmy zareagowali 20 czy 30 lat wstecz, gdyby mężczyzna powiedział: Wiesz, od jutra chce mi się być kobietą.
W takim ujęciu to rzeczywiście brzmi dziwacznie, ale... tak szczerze, czy nie jest to opis nacechowany uprzedzeniami i przedstawiający raczej karykaturę problemu, niż problem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1567  
Nieprzeczytane 25-12-2014, 07:13
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Oglądam "nagi instynkt przetrwania"
Wysyłają dwójkę nagich, obcych sobie ludzi w dzicz , w różne miejsca, każda para w inne i oni tam mają przetrwać 21 dni. Każdy może zabrać jedną rzecz, z reguły jest to maczeta i zapalarka.
Przerażające doświadczenie. Ciernie, owady, pijawki, kleszcze, w nocy temp. koło zera,w dzień 35 stopni, - lub 12- jak pada i jest wiatr...Br...Brak wody -czasem jej nadmiar, ale niezdatnej do picia. I głód...

Po 10 dniach, z reguły jest załamanie, pary mają siebie dosyć, warczą na siebie.
Jeśli zdobywają się na TOLERANCJE dla swojej odmienności, dla swoich wad, to zaczynają się dogadywać i mimo koszmarnych warunków, trwają i zaczynają się wspierać.
Jeśli nie, to z reguły ktoś odpada i wraca do domu.
Zmienia się też ich nastawienie do zabijania, a sprawia to głód.
Z jednej strony jest żal, a z drugiej uczucie szczęścia, że wreszcie mogą coś zjeść. Czyli wzrasta tolerancja dla zabijania.

Można mieć piękne idee, być czułym na krzywdy zwierząt, ale jeśli ma się do wyboru własne przeżycie i np. pisklaka, to do głosu dochodzi natura. Zabij!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1568  
Nieprzeczytane 31-12-2014, 12:25
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Modlitwa za naszą Ojczyznę słowami ks. Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna chwałę przynosiła Imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


Polecam z najlepszymi życzeniami na 2015 rok.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1569  
Nieprzeczytane 04-01-2015, 05:05
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Na Onecie jest wzruszająca historia Niemca, który czuje się Polakiem, chciał tu zamieszkać, ale Polacy go szykanowali i wrócił do Niemieć.

Pierwsza moja reakcja, to oburzenie.
Po chwili przypomnieli mi się Gruzini, którzy nie chcieli by Rosjanie u nich zamieszkali, szykanowali ich.
Dzięki temu jest to jeden z nielicznych krajów, który nie ma problemu z mniejszością rosyjską, którą "trzeba bronić".
Zachowali własną tożsamość, kulturę i obyczaje.

Pomyślałam, że może jednak taka nadmierna tolerancja, wcale nie jest taka dobra?

Kiedyś był jakiś antysemicki incydent, a premier Izraela powiedział , że to zakłóci powrót Żydów do Polski, a tak dobrze ten proces przebiegał.
Nie przypominam sobie, bym ich zapraszała.
I coś mi tu nie gra. Skoro MY, POLACY /to oni tak twierdzą, o Niemcach jakoś zapominają/- ich zgładziliśmy, to kto niby ma wracać?

A Islam? Ludzie którzy przybywają , nie asymilują się ze społeczeństwem, żyją wg. własnych praw, czy mamy to respektować?

Przez wieki żyliśmy zgodnie z innymi nacjami, potrafiliśmy się dogadać i porozumieć.
Ale czasy się zmieniły i chyba teraz powinniśmy podobnie jak Gruzini, dbać o tą swoją polskość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1570  
Nieprzeczytane 16-01-2015, 21:07
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Ukraina - pogromy 1943

Wszystkim, którzy ulegają medialnym sterownikom, polecam książkę Stanisława Srokowskiego Ukraiński kochanek.

Historia jest nauczycielką życia. Historia magistra vitae est. Cyceron
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1571  
Nieprzeczytane 16-01-2015, 22:07
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Na Onecie jest wzruszająca historia Niemca, który czuje się Polakiem, chciał tu zamieszkać, ale Polacy go szykanowali i wrócił do Niemieć.

Pierwsza moja reakcja, to oburzenie.
Po chwili przypomnieli mi się Gruzini, którzy nie chcieli by Rosjanie u nich zamieszkali, szykanowali ich.
Dzięki temu jest to jeden z nielicznych krajów, który nie ma problemu z mniejszością rosyjską, którą "trzeba bronić".
Zachowali własną tożsamość, kulturę i obyczaje.

Pomyślałam, że może jednak taka nadmierna tolerancja, wcale nie jest taka dobra?

Kiedyś był jakiś antysemicki incydent, a premier Izraela powiedział , że to zakłóci powrót Żydów do Polski, a tak dobrze ten proces przebiegał.
Nie przypominam sobie, bym ich zapraszała.
I coś mi tu nie gra. Skoro MY, POLACY /to oni tak twierdzą, o Niemcach jakoś zapominają/- ich zgładziliśmy, to kto niby ma wracać?

A Islam? Ludzie którzy przybywają , nie asymilują się ze społeczeństwem, żyją wg. własnych praw, czy mamy to respektować?

Przez wieki żyliśmy zgodnie z innymi nacjami, potrafiliśmy się dogadać i porozumieć.
Ale czasy się zmieniły i chyba teraz powinniśmy podobnie jak Gruzini, dbać o tą swoją polskość.
Kamo,jesteś rozsądną kobietą. Odpowidz mi proszę na proste pytanie,kto jest według Ciebie Polakiem,podaj definicję jakie kryteria należy spełnić?

Jesteś Polakiem ,bo ojciec i matka to Polacy? Jasne. Twoi dwaj dziadkowie i babcia to Polacy ,ale druga babcia nie,lecz np Włoszka,Japonka,Niemka. Czy jesteś Polakiem? A jeśli 100 lat temu przybył do Polski owdowiały medyk np z Holandii z synem. Tu się osiedlili i tu przyszła na świat jego córka ze związku z Polką. Dzieci medyka pożeniły się z Polakami. Czy dziś ich wnuki, to Polacy,czy tylko trochę Polacy,a może potomkowie córki medyka to bardziej Polacy,bo ona już w Polsce spłodzona i urodzona?
Może jakieś badania czystości krwi,może genetyczne,może antropologiczne? Jakieś skojarzenia?
Kto ma podstawy o sobie mówić,że jest Polakiem,a kto nie?
Jestem bardzo ciekawa Twojego zdania,więc powiedz,jak to wedle Ciebie jest ?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1572  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 06:33
kama01 kama01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Łomianki Polska
Posty: 521
Domyślnie

Polakiem jest ten, kto się czuje Polakiem. Nie ważne, czy dziadek to Mongoł, czy Arab, jeśli czuje się Polakiem, to nim jest.
Kiedyś, dość dawno , był wywiad z Polańskim. On jasno powiedział - ja nie jestem Polakiem, jestem Żydem.
Dla mnie przestał być Polakiem. Jest po prostu Żydem, który urodził się w Polsce.
Co to znaczy /dla mnie/ czuć się Polakiem?
Oznacza to, np. że jeśli mamy do wyboru dwóch pracowników - jeden Polak, drugi Żyd, to wybierzemy tego z lepszymi kwalifikacjami, nie patrząc na pochodzenie.

Przypomniało mi się, jak to było z Zimermanem /konkurs pianistyczny/ .Polka była zdecydowanie lepsza od niego, więc ją zaszczuli. Przysyłali jej groźby, osaczyli tak, że psychicznie nie wytrzymała i zrezygnowała z ostatniego etapu /był wywiad/ konkursu.
Wiele talentów niszczą tylko dla tego, bo to są Polacy.
Potrafią skutecznie lansować beztalencie, bo to swój.
Długo żyję, sporo widziałam podobnych przypadków.

To co napisałam niżej - o powrocie Żydów do Polski, też mnie niepokoi.
Młodych Żydów prowadzą do Oświęcimia, mówią, że to Polskie obozy, uczą ich nienawiści do nas.
Jednocześnie krzyczą, że u nas jest antysemityzm, więc robią grunt przed jakimkolwiek sprzeciwem, z naszej strony.

A skąd jest tylu Polskich Żydów, w Izraelu?
Bo przyszli z Rosjanami / głównie NKWD/ przybierali nazwiska po zmarłych, fałszowali dokumenty. Dopiero Moczar ich pogonił.
/Tak, wiem , było również i trochę krzywd, dostało się też niewinnym./
Potem żądali zwrotu majątków, a my nadzwyczaj chętnie im je oddajemy i to po dziś dzień.
Nie dość że nas ograbili wtedy, to grabią nas po dzień dzisiejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1573  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 21:13
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Stek bzdur...nigdy ni mogłam zrozumieć skad się bierze ta nienawiśc do Żydów...nasi rodzice i dziadowie zyli z nimi czy obok nich w zgodzie przez całe pokolenia, a my? przecież wiekszośc z nas nawet ich nie zna...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1574  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 21:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Dlaczego stek bzdur?
Każdy ma prawo do własnego zdania.
Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego chociażby.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1575  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 21:18
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

No właśnie, ja tez...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1576  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 21:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Jasne, ale dlaczego zaraz 'stek bzdur'?
I gdzie jest ta nienawiść? Tylko konstatacja, nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1577  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 21:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Hm, sprawdziłam u źródeł, nieprawicowych aby nie było.
Kama ma sporo racji.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...de&_ ticrsn=3

http://natemat.pl/96193,nie-znaja-je...e-obywatelstwo

3 miliony na emigrację,
3 miliony z emigracji.

Chyba, że źródła kłamią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1578  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 22:12
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Stek bzdur...nigdy ni mogłam zrozumieć skad się bierze ta nienawiśc do Żydów...nasi rodzice i dziadowie zyli z nimi czy obok nich w zgodzie przez całe pokolenia, a my? przecież wiekszośc z nas nawet ich nie zna...

Połowa wsi w której mieszkali moi dziadkowie spaliła się. W okresie międzywojennym większość budynków kryta była sloma i przy zwartej zabudowie pożar jednej zagrody był dramatem dla całego sąsiedztwa. Jak opowiadali pożar wybuchł od uderzenia pioruna w czasie żniw.
Na następny dzień jak opowiadali, zrobił się najazd Żydów.
Proponowali weksle i pożyczki. Sporo ludzi brało te weksle. Moi dziadkowie nie wzieli. Byli natarczywi i nachalni. Przyłazili często przez miesiąc. W końcu dziadek i przegonił na cztery wiatry i zagroził policją. Na tym się nie skończyło, bo szukali tych którzy dziadkowi pożyczyli kasiorkę by wykupić dług. Całe szczęście że dziadziuś miał kasę i pożyczki były mu niepotrzebne.
Ci którzy wzieli weksle od Żydów, albo ich nie mogli wykupić i stawali się dojnymi krowami, albo wychodzili w tym co stali. Przerabiali weksle jak mawiała moja babcia a ja mojej babuni wierzyłem.
Mało tego to ci którzy byli domokrążcami i prowadzi ten swój interes, mieli swoje mety na wsiach. Zazwyczaj korzystali z miejsc, gdzie królowało pijaństwo bo ludzie ich pod dach przyjmować nie chcieli. W tych domach rodziły się dzieciatka do tatusiów niepodobne. A gdy dorastały były cwane i przebiegłe aż dziw ludzi brało.
Wesoło i radosnie było oj wesoło i zgodnie. I jak się kochaliśmy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1579  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 22:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Biedny tygrys.
Nie na to liczył prowokując dyskusję o Polakach.
Biedulka.
Taki szok poznawczy, który na pewno odrzuci poza granicę tolerancji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1580  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 22:32
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama01
Polakiem jest ten, kto się czuje Polakiem. Nie ważne, czy dziadek to Mongoł, czy Arab, jeśli czuje się Polakiem, to nim jest.
Kiedyś, dość dawno , był wywiad z Polańskim. On jasno powiedział - ja nie jestem Polakiem, jestem Żydem.
Dla mnie przestał być Polakiem. Jest po prostu Żydem, który urodził się w Polsce.
Co to znaczy /dla mnie/ czuć się Polakiem?
Oznacza to, np. że jeśli mamy do wyboru dwóch pracowników - jeden Polak, drugi Żyd, to wybierzemy tego z lepszymi kwalifikacjami, nie patrząc na pochodzenie.

Przypomniało mi się, jak to było z Zimermanem /konkurs pianistyczny/ .Polka była zdecydowanie lepsza od niego, więc ją zaszczuli. Przysyłali jej groźby, osaczyli tak, że psychicznie nie wytrzymała i zrezygnowała z ostatniego etapu /był wywiad/ konkursu.
Wiele talentów niszczą tylko dla tego, bo to są Polacy.
Potrafią skutecznie lansować beztalencie, bo to swój.
Długo żyję, sporo widziałam podobnych przypadków.

To co napisałam niżej - o powrocie Żydów do Polski, też mnie niepokoi.
Młodych Żydów prowadzą do Oświęcimia, mówią, że to Polskie obozy, uczą ich nienawiści do nas.
Jednocześnie krzyczą, że u nas jest antysemityzm, więc robią grunt przed jakimkolwiek sprzeciwem, z naszej strony.

A skąd jest tylu Polskich Żydów, w Izraelu?
Bo przyszli z Rosjanami / głównie NKWD/ przybierali nazwiska po zmarłych, fałszowali dokumenty. Dopiero Moczar ich pogonił.
/Tak, wiem , było również i trochę krzywd, dostało się też niewinnym./
Potem żądali zwrotu majątków, a my nadzwyczaj chętnie im je oddajemy i to po dziś dzień.
Nie dość że nas ograbili wtedy, to grabią nas po dzień dzisiejszy.
Zaskoczyłaś mnie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewałam. Zapytałam kto wedle Ciebie jest Polakiem,kto ma prawo za niego się uważać. Przedstawiłam kilka sytuacji aby ułatwić dalsze rozważania. Powtarzam ,kto jest i kto ma prawo,brzmiało pytanie.
A Ty niemal całą odpowiedź poświęciłaś Żydom.

Mamy liczną Polonię rozrzuconą po całym świecie. Tą wywodzącą się jeszcze z przełomu XIX i XX wieku,tą wojenną i tą już powojenną,która miała swoje trzy wielkie rzuty.Chlubimy się,że ci ludzie często dbają o zachowanie polskiego języka,polskiej kultury,tradycji. Jednym słowem zachowanie polskiej tożsamości. Często mają podwójne obywatelstwo,polskie i kraju osiedlenia. To piękne,to wspaniałe,prawda? Dla każdego jest oczywiste,że oni,a tym bardziej ich dzieci to pełnoprawni obywatele kraju osiedlenia.
Nie daj Boże jeśli tak postępują,czują ,myślą,cudzoziemcy osiedlający się w ,Polsce. Oni są "obcy",a jeśli w jakikolwiek sposób chcą kultywować swoje rdzenne pochodzenie to jest to niemal przestępstwo,a na pewno piętno.
W moim bloku od kilku już lat mieszka czworo etnicznych azjatów - nie wiem skąd są,ale sądząc po charakterystycznej urodzie z Azji. Małzeństwo z małym dzieckiem na piątym piętrze oraz na ósmym młoda kobieta która wyszła za mąż za syna sąsiadów i mają syna około 12 lat. Często o nich myślałam per Azjaci. Pewnego dnia spotkałam tego chłopca kiedy wracał ze szkoły z dwoma innymi " naszymi". Jak zwykle grzecznie mi się ukłonił i wrócił do żartów i wygłupów z kolegami typowych w tym wieku. Usłyszałam jak płynnie i nienagannie mówi po polsku i jakie ma relacje z kolegami i sobie pomyślałam jakie ja mam prawo myśleć o ńim per Azjata,przecież to jest młody Polak,tyle że skośnooki !
No tak ,ale o Żydach tak nie można myśleć chociaż bywa,że rodowód wielu polskich rodzin żydowskich sięga XIV/XV wieku,kiedy to ich przodkowie tu się osiedlili,czego nie zawsze mogą o sobie powiedzieć "prawdziwi Polacy".
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.