menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4241  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 12:43
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Takie sprawdzanie możliwosci.
Irenko trochę możemy poznać różne możliwości grafiki, nie wszystkie pluginy płatne,
nawet Photo Swizzle ma możliwości robienia ramek, częśc płatne a część darmowa, ale i tak mało wiem.
Jak działają to dobrze a jak nie to nie muszą, do zawodu nam nie potrzebne, już nimi nie będziemy.
U mnie wszystko działa w PSP, trzeba różnie dodawać do modułów, aż będzie działało.
__________________
  #4242  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 13:04
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Jasiu, ciągle sprawdzam i szukam, nawet znalazłam zaplątany folder z pluginami, zlikwidowałam go, i wreszcie mam wszystkie pluginy pojedyńcze.
Spróbuję jeszcze raz z Knoll, może się uda. Przy okazji zrobiłam obrazek tylko tubkami automatycznymi, i ramkę w Alien Skin Splat.
Już kończę... do jutra.

.........
__________________
  #4243  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 14:59
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Jakie to są tubki automatyczne?
__________________


  #4244  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 15:18
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Uśmiech

Witam serdecznie .
Iluzja dziękuję za pomoc. Jednak musiałam ręcznie przenosić pluginy ,bo były podwójne. Teraz mam wszystko uporządkowane.
Mam teraz bardzo szybki komp. Wszystko działa jak błyskawica nawet myszka szybko śmiga po ekranie .
Dzięki temu będę pojedynczo poznawać funkcje i zastosowanie każdego plugina. Czyli nauka od podstaw dla mnie.
Piękne są wasze prace.
Tymczasem..
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #4245  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 17:05
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Porządkowałam pluginy, w PSP wszystko gra, oprócz jednego nie działa mi xero fritillary a vizros pokazuje swoje logo na elementach.
Najgorzej jest w PFS - tu chyba skasowałam wszystkie i nie wiem co robic.Może coć mi podpowiecie.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #4246  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 18:38
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Krysiu prosta porada usuń Xero z modułów dodatkowych, pobierz z Chomika Urszulki tak w tej chwili zrobiłam, też mi nie które nie działały teraz dobrze.
  #4247  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 19:43
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Uśmiech

Witam ponownie. Zastosowałam plugin -factory. Widać ,że ma dużo możliwości.
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
  #4248  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 00:43
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Zrobiłam jeszcze w Photo Swizzle ramkę, podobnie wybiera się jak w pluginie splat, tylko z obrazków,
w plugin mi działa jakoś dałam z nim radę,
nic nie wpisywałam, działa wszystko jak długo to nie wiem.
To są pluginy dawniejsze,jakie miałam zainstalowane,
tylko ujęłam ich trochę z foldera od razu działają.
PS: pluginy Photo Swizzle i Border Mania to jakby jedno, mają jakieś razem powiązanie, nawet przy pobieraniu.
__________________
  #4249  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 07:05
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie... pięknie jest, rozwijacie się jak piękne kwiatki.
Mrówko, świetnie że tak zrobiłaś, będziesz miała porządek od początku. Dzisiaj pokazałam jak działa plugin podstawowy w PFS, nazywa się Frame and scal, robi ramki przeróżne, aplikuje maski, jest bardzo interesujący, jeszcze nie dogłebnie poznany.
Ja ciągle nie dostaję się do Dz. Janka z tego komputera, dlatego nie pokazuję obrazka, pokażę póżniej,
Basiu, nazywam tubką automatyczną narzędzie PhotoPNG, znajdujące się w Filtrach PFS. Aplikuję moje tuby przy użyciu tego narzędzia, nie umieszczm ich w folderze tego narzędzia, tylko szukam w moich obrazkach i otwieram bezpośrednio. Jak się pomylę i otworzę np: obrazek zapisany w gif, to pokazuje się napis, że to jest gif, i nie można go otworzyć. Wiem natychmiast, jakie obrazki powinnam wyczyścić i zapisać w png.

Qrystyno, gdzie masz umieszczone pluginy? Skoro je widzi PSP to chyba w Modułach dodatkowych PSP?

Jeżeli pokażesz mi na zrzucie, jak wygląda twój Folder z pluginami w PFS, to ci powiem co zrobić.
Czy masz podstawowe pluginy, te które tworzą pasek z lewej w PFS?
Jeżeli tak, to problem niegrożny, powiem ci jak poprzenosić Folder z pluginami tymi z PSP i pokazać drogę PSP i PFS, do tego samego Foldera. Napisz...!

Co do Vizrosa... to napis można zlikwidować, ale trzeba mieć numer do rejestracji, a plugin jest płatny.
Do zobaczenia...
__________________
  #4250  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 07:54
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Urszulko, Jasiu, już nie musicie mi odpowiadać!!!!
Wszystko jest w porządku, ja coś poprzednio żle zrobiłam, teraz jest doskonale!!! Bardzo się cieszę, będę mogła sobie używać ile się da!!!

Jasiu, jeszcze muszę wybrnąć z tym oświetleniowym.
Do zobaczenia...

........

Zrobiłam natychmiast obrazek...
__________________
  #4251  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 08:32
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja tak narozrabiałam, że nie mam nic

Już nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać ze swojej głupoty.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #4252  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 09:49
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Irenko własnie ci odpowiedziałam, ale się cieszę, że już po problemie.
Szkoda, że Krysia ma problemy, ale powoli można wszystko rozwiązać.
__________________
  #4253  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 10:12
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Qrystyno, rozwiąże się ten problem, nie martw się. Wejdziesz teraz do C/Programe File/PFS/pluginy otworzysz ten folder z pluginami i pokażesz, a jeżeli nie masz nawet Folderu z pluginami, to go sobie stworzysz.
Zaraz wrócę i ci pokażę...

Tak ma to wygłądać... to wiesz.



Jeżeli niechcący zlikwidowałaś ten folder pluginy, to otwórz nowy, zatytułuj Pluginy i na nowo pobierz Pluginy Podstawowe-Module Externe, nazywają się po francusku, i otwórz je w tym Folderze, pokazując porządnie drogę.
U mnie, u Dz. Janka, wytłumaczyłam to bardzo dokładnie.
Nie mogę ci dać linku, bo nie wchodzę z tego komputera tam.
Tak robisz w wypadku nie posiadania Foldera, jeżeli go masz, to tylko ładujesz na nowo te podstawowe pluginy.

Ale zanim zaczniesz te wszystkie wielkie prace... poszukaj pluginów, może one się gdzieś zapodziały.
Wiesz jak się szuka? To badzo ważne umieć szukać, ta uwaga do wszystkich początkujących.

Jak już będziesz miała podstawowe odzyskane, to mając Folder pluginów widoczny w PSP... dlaczego one nie są umieszczone na dysku D?
Wystarczy przenieść cały folder, albo otworzyć nowy na dysku D, otworzyć go, pójsć do foldera z pluginami w PSP... otworzyć go... i poprzeciągać je do nowego foldera, potem pokazać drogę pogramowi PFS... wszystko wytłumaczone u mnie!!!
Ja tak zrobiłam, i na koniec zlikwidowałam ten folder z pluginami w PSP, i pokazałam nową drogę... i PSP, IP, Ps, i PFS... widzą te same pluginy!!!
Spróbuj i napisz.
ps: Urszulko, to mój plugin był do kitu. Teraz jest dobry i wszystko odbyło się bez problemów.
Teraz tylko znaleść sposób na łączenie się z Jamkiem. To straszny kłopot!!!
__________________

Ostatnio edytowane przez Iluzja : 15-01-2010 o 10:41.
  #4254  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 11:07
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Irenko na początku jak my się uczyły były zmartwienia, że mamy kłopoty z pluginami, o pluginy nie można się martwić, nic się nie popsuje, ważny jest tylko program , ale też można od nowa zainstalować,problemy są po to by się uczyć, nie będę pisać jak takie problemy się rozwiązuje bo już o tym piszesz, u mnie teraz wszystko jest dobrze, pluginy mam działające, po usuwałam nadmiar do innego foldera, niech sobie będą, nie wyrzucam ponieważ są skompletowane, w razie potrzeby to tylko dodam do programu.
Urszulko masz fajne dodatki do KPT5 pobrałam, nie wiem nawet gdzie poszukiwać takich dodatków.
PS: Aby szybko rozwiązać problem Krysi kopiujemy pluginy z PSP cały folder i dodajemy do otwartego foldera PFS na dysku, tam gdzie był folder Plugins, zmieniamy nazwę moduły dodatkowe na nazwę Plugins.

Ostatnio edytowane przez jaśka 46 : 15-01-2010 o 11:28.
  #4255  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 11:50
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

No widzisz Iluzjo,jak się wchodzi między wrony... ale bez objaśnienia co i jak nie pogadam.Teraz wiem,dzięki
__________________


  #4256  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:09
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Dodam na dzisiaj obrazek, zrobiony w Photo Swizzle jak filtr działa...
__________________
  #4257  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:22
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Całkiem fajny ten filtr,można sobie ustawienia zapisać na potem
__________________


  #4258  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:29
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

__________________


  #4259  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:37
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 747
Domyślnie

Witajcie... gdyby nowe wiedziały jakie problemy można spotkać na swojej drodze pluginami wysłanej... to może by się wystraszyły.
Ale, teraz naprawdę nie ma co się przejmować, masz rację Jasiu, tylko trzeba wiedzieć... że niektóre jak są podwójne, to nie działają... a inne moga być nawet potrójne, i działaja.
Najlepiej mieć jeden Folder na dysku D.

Byłam u Dz.Janka w pluginach i znalazłam dwa z tej samej rodziny...

.......

Displasement Maps i Outliner. Urszulka się interesowała tym co rysuje na czarno, zrobiłam nim tło - obramowanie a tym drugim zniekrztałciłam obrazek. Interesujące efekty, zajrzyjcie tam, oba plasują się razem, i w programie widać je pod nazwą Image Skill. Koniecznie pokazać drogę jak instalujecie, tam gdzie macie pluginy. One otwierają się na pulpicie komputera, jeden ma dziwną ikonkę, drugi otwiera się jak setup, duble klik i dalej już normalnie. Dz. Janek pokazał sposób, jak można używać tego Outlinera. Bardzo ciekawe.

A to jest obrazek który zrobiłam, pokazując jak działa modul-externe-plugin podstawowy, Frame and scale. Już go tutaj, we wcześniejszym watku pokazywałam, ale tam straciłam dużo zrzutów to zrobiłam jescze raz...

........

Już konczę... bardzo wolno ten stary komputer chodzi. To meczy!!! Miłego popołudnia i wieczoru...
__________________
  #4260  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:52
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

A ja tym pluginem szukałam kurczaka w przyprawach
__________________


Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 822 22-04-2024 04:40
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.