menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #661  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 10:41
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Od kiedy zostałam sama, chętnie wchodzę na ten wątek, nie zawsze piszę ale czytam.Aniak pisze o wydatkach, oszczędności, kolejkach do lekarzy itd. Są to problemy niemal wszystkich.
Wydawało mi się, że należę do ludzi, którzy umieją oszczędzać. Nawet lubię oszczędzać, ale wiem że jest pewna granica kiedy oszczędzać nie ma z czego. To prawie mnie na razie nie dotyczy bo córka pomaga, ale mam znajome które są mistrzami w oszczędzaniu i doszły do tej granicy, nie mają z czego oszczędzać
Pamiętam te czasy kiedy wydatki na światło, czynsz, telefon były tak minimalne, że w ogóle nie brałam ich pod uwagę. Było to jednak bardzo dawno i wiadomo, że nie wrócą.Trzeba żyć w nowych czasach i warunkach.
Zdrowie, lekarze, kolejki to problem chyba dla nas emerytów zasadniczy.Niestety nie rozwiążemy ich. Odnoszę wrażenie, że władze nasze (nie mam pewności czy nasze) tego problemu nie chcą dostrzec.
Pozdrawiam wszystkich samotnych z różnorodnymi kłopotami.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #662  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 12:52
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Zen, rację masz. Problemy emerytów i w ogóle ludzi starszych są dostrzegane, a raczej należałoby powiedzieć, że władze udają, iż je dostrzegają - przed wyborami. Wtedy każdy, komu tylko to się przydaje do poprawienia swego wizerunku "pochyla sie z troską nad problemami ludzi starszych". A kiedy potrzeba propagandy mija - postawa z "pochylonej" zmienia się na wyniosłą. Chyba wszyscy pamiętają "spieprzaj dziadu" ? Z emerytami nikt sie nie liczy, wiadomo, że nie rozbijemy miasteczka pod Sejmem, nie zablokujemy dróg itp.
Na jednym z wątków KSC pewien użytkownik napisał, że jego zdaniem, jeśli ktoś nie był na tyle mądry, żeby wczesniej zadbać o dostatnią starość - sam jest sobie winien i powinien sie wstydzić narzekania, bo każdy jest przecież kowalem własnego losu.
Zatem przestaję narzekać i pozdrawiam emerytów, zwłaszcza samotnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #663  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 14:34
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie

Moje drogie samotne panie!!!! Popieram ZEN i MADERĘ tak to prawda że każdy ma inne problemy życiowe.Ja już o swoich nie napiszę. Ale chcę dołączyć do Was czyli "życie samotnych seniorów"Dobrze wiem jak się dziś żyje w samotności z tą naszą emeryturą.Pozdrawiam Was wszystkie .Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #664  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 15:00
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Dzień dobry Joanno ! Uważam, że samotni emeryci, zwłaszcza jeśli ich emerytura nie przekracza, albo tylko nieznacznie najniższą płacę (obecnie 1600 ) zamienili termin "oszczędzanie" na "ograniczanie". Nie oszczędzimy np.na kosztach utrzymania mieszkania, bo to nie od nas zależy. Zatem musimy ograniczyć inne wydatki ( ubranie, jedzenie, leki), a niektóre nawet wyeliminować ( kupno książek, pójście do teatru, wyjazd na wypoczynek - chociaż niedawno pewien "miły" człowiek zapytał mnie, od czego emeryt chce wypoczywać - przecież nic nie robi !). I tak rok za rokiem nasze życie przypomina raczej wegetację. Trzeba sie z tym pogodzić, choć to niełatwe. Pozdrawiam !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #665  
Nieprzeczytane 02-02-2013, 19:09
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam dziewczyny.Witam samotnych.Wiecie nigdy nie myslalam,ze doczekam takich czasow,że będe musiala ogladać kazdy grosz.Chyba ze mna zgodzicie się,ze najwięcej teraz jest aptek i lumpeksów,Pewnie ,ze sa tacy,ktorzy maja duże emerytury,Tak ,ze nie zostało nam nic innego jak egzystować w tej szarej rzeczywistości.Witam Joanne
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #666  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 12:01
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie

Dziękuję wam Madero i Sabcio!!!!Tak tylko my siebie zrozumiemy nawzajem,przecież nigdy najedzony nie zrozumie głodnego.A co do wypoczynku - jest prawdą że nie pracujemy tak jak człowiek w sile wieku.Ja np.całe życie od dziecka ciężko pracowałam fizycznie i nie było możliwe abym pozwoliła sobie na jakieś wycieczki.Teraz kiedy jestem wolna i sama chętnie bym sobie pozwiedzała, chociażby nasz kraj,to mnie na to nie stać.Pozdrawiam Was dziewczynki i dajcie chorobom,głowy do góry.Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #667  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 15:20
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie Bądzmy zdrowe

Cytat:
Napisał sabcia
Witam dziewczyny.Witam samotnych.Wiecie nigdy nie myslalam,ze doczekam takich czasow,że będe musiala ogladać kazdy grosz.Chyba ze mna zgodzicie się,ze najwięcej teraz jest aptek i lumpeksów,Pewnie ,ze sa tacy,ktorzy maja duże emerytury,Tak ,ze nie zostało nam nic innego jak egzystować w tej szarej rzeczywistości.Witam Joanne
Witajcie samotne w niedzielę!!Ja też liczę kazdą złotówkę a jak skończę 60 lat to dostanę trochę więcej emerytury niż mam teraz.Tak tak egzystujemy ale bądzmy szczęsliwe bo zdrowie i siły służą!!Jak narazie!!Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #668  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 17:27
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Wszystkim babciom i dziadkom życzę tyle werwy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #669  
Nieprzeczytane 03-02-2013, 20:18
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Witajcie Samotni ! Faktycznie, cóż innego nam pozostaje, jak tylko trzymac fason, tak długo jak sie da. Oby tylko zdrowie jako tako dopisało. Zima na razie odpuściła, może wiosna w tym roku szybciej przyjdzie ? Niedzielne popołudnie spędziłam dzisiaj z moją sympatyczna znajomą; poznałysmy sie kilkanaście lat temu w sanatorium i od tego czasu raz w tygodniu spotykamy sie "na ploty". Jest sama, tak jak ja. Jeszcze niedawno chodziłyśmy na spacer, czasem do kina, ale Ona teraz trochę niedomaga, więc odwiedzam Ją w domu.
Ale sie rozgadałam ! życze wszystkim przyjemnego tygodnia !
Wiktoria.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #670  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 12:50
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

[Dzień dobry samotnym ! Idzie wiosna - nie cieszy Was to ? Dni dłuższe, cyfry na rachunku za gaz (ogrzewanie) i elektrycznośc mniejsze. Mnie już samo to podnosi na duchu ! Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #671  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 13:26
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam samotnych.grunt to optymistyczne nastawienie do zycia.No ja jeszcze w tym roku żadnych rachunkow nie dostalam.Jak dostanę,to może humor mi się wiecej poprawi,Zeby jeszcze w aptekach te lekarstwa byly tansze,Niech ciesza się Ci ,ktorym zdrowie dopisuje jeszcze.,niech ciesza się ze nie musza często odwiedzać aptek.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #672  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 18:27
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie

Witam Was dziewczyny!!!!!Mnie dzisiaj trochę poniosło,otóż jestem zmotoryzowaną babcią i musiałam zaprowadzić samochód do mechanika i znowu koszty. Oby tylko nie duże!!!Pozdrawiam was gorąco w ten zimowy wieczór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #673  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 18:38
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Z ich strony spotykałam się często z pogardą. Pragnę sympatii, a nawet miłości, skoro jest zakazana, nic nie chcę .
Poruszyła mnie bardzo Twoja szczerość. W życiu nasze pragnienia nie zawsze się spełniają. Ale mam pomysł, może trochę szalony, ale myślę że będzie skuteczny, mianowicie - spróbuj spisać w jakiejkolwiek formie swoje pragnienie dotyczące miłości wnuków, swoje wspomnienia i radości z ich dzieciństwa, wspomnienia wcześniejszych relacji jakie Was łączyły. Pisz bardzo szczerze i z głębi serca. Nikogo o nic nie obwiniaj. Niech to będzie serce babci, podane na dłoni. Gdy wspomnienia będą gotowe, poczekaj na ważny moment w życiu wnuków i wręcz im je jako prezent. Jak je przeczytają, zmienią się. Możesz być tego pewna. Powiedzieć wnukom o tym wszystkim, może być Ci trudno. Napisać, dasz radę. Powodzenia. Trzymam kciuki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #674  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 18:38
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał joa.wod.
Witam Was dziewczyny!!!!!Mnie dzisiaj trochę poniosło,otóż jestem zmotoryzowaną babcią i musiałam zaprowadzić samochód do mechanika i znowu koszty. Oby tylko nie duże!!!Pozdrawiam was gorąco w ten zimowy wieczór.

Moje drogie, a może lepiej spróbować zaklinać rzeczywistość i zamiast "zimowy wieczór " mówić "wiosenny zmierzch "?. Może uda się przywołac wiosnę ? Bo tej zimy chyba już mamy dość ?
Pozdrawiam wiosennie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #675  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 20:42
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bertold
Poruszyła mnie bardzo Twoja szczerość. W życiu nasze pragnienia nie zawsze się spełniają. Ale mam pomysł, może trochę szalony, ale myślę że będzie skuteczny, mianowicie - spróbuj spisać w jakiejkolwiek formie swoje pragnienie dotyczące miłości wnuków, swoje wspomnienia i radości z ich dzieciństwa, wspomnienia wcześniejszych relacji jakie Was łączyły. Pisz bardzo szczerze i z głębi serca. Nikogo o nic nie obwiniaj. Niech to będzie serce babci, podane na dłoni. Gdy wspomnienia będą gotowe, poczekaj na ważny moment w życiu wnuków i wręcz im je jako prezent. Jak je przeczytają, zmienią się. Możesz być tego pewna. Powiedzieć wnukom o tym wszystkim, może być Ci trudno. Napisać, dasz radę. Powodzenia. Trzymam kciuki.

Bertoldzie, jakże miłe są dla mnie Twoje rady, czuję szczerą troskę. Ja już tym dwojgu dzieciom mojego syna powiedziałam co mi "leży" na sercu z powodu ich postępowania. Ten ciężar musiałam z siebie wyrzucić.
Nie spodziewam się od nich powrotu uczucia sympatii.Wiem ,że dla dzieci matka jest pierwszą i najważniejsza osobą. Nawet w poprawnych układach, dziadkowie są na dalszym planie .Tak musi być. Każdy z nas powinien znać swoje miejsce w hierarchii rodzinnej. Nie narzucam się nikomu, nie żądam niczego, ja tylko w głębi duszy pragnę odrobinę szacunku i tyleż samo miłości od tak bliskich mi osób. A jeśli moje pragnienie nie może być spełnione, w cichości odchodzę w zapomnienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #676  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 07:44
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Tak musi być. Każdy z nas powinien znać swoje miejsce w hierarchii rodzinnej. Nie narzucam się nikomu, nie żądam niczego, ja tylko w głębi duszy pragnę odrobinę szacunku i tyleż samo miłości od tak bliskich mi osób. A jeśli moje pragnienie nie może być spełnione, w cichości odchodzę w zapomnienie.
Widzę, że jesteś już dalej niż myślałem. Poddałaś się? Wycofałaś się? Przecież w nich jest również część Ciebie. W życiu każdego człowieka przychodzą chwile, kiedy wraca myślami do szczęśliwych chwil w dzieciństwie. W życiu Twoich wnuków, też to nastąpi. Wtedy zwrócą Ci całą Twoją miłość z nawiązką, jeżeli nie, to doświadczą tego samego, co Tobie czynią. Może wyrzuciłaś z siebie, swój ból w przypływie emocji. Pisząc, emocje można studzić. Pisanie można przerwać, poprawić tekst. Wyrzuconych w przypływie emocji słów, nie da się już cofnąć. Mimo wszystko, namawiam Cię, pomyśl jeszcze raz o tym, spróbuj mojego pomysłu. Może przynajmniej Twoje cierpienie będzie złagodzone. Z wręczeniem nie musisz się spieszyć, niech emocje opadną. Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez Bertold : 06-02-2013 o 12:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #677  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 07:46
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Bertold-ale to super napisałeś.Miłego
wtorku życzę...
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #678  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 09:48
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

"Chyba właśnie po tym można poznać naprawdę samotnych ludzi...
Zawsze wiedzą, co robić w deszczowe dni,
Zawsze można do nich zadzwonić,
Zawsze są w domu...
Pieprzone zawsze..."
Autor: Stephen King
Odpowiedź z Cytowaniem
  #679  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 12:09
babiszon48 babiszon48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Katowice Polska
Posty: 5
Domyślnie

najbardziej podobało mi się stwierdzenie " pieprzone zawsze " ha ha ha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #680  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 12:26
senioritka's Avatar
senioritka senioritka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 1 758
Domyślnie

Oczy szeroko mi się rozwarły. Teraz dopiero się roześmiałam, z Twojego Babiszonku, skojarzenia.Tego ha ha ha. Stephen King to taki poważny pisarz. Wesołek jesteś. Tylko czy ja dobrze kojarzę?
To się nazywa potocznie: wyrwane z tekstu.
Też mi wesoło!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.