menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 17-01-2014, 13:47
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabriella
... , natomiast jak to ściągnąć na telefon nie mam pojęcia.Gabriela

Jest jeszcze prostsze tym bardziej, że masz smartfona z Androidem.Wchodzisz do marketu Google Play,szukasz "dropbox" (jest darmowy), klikasz "instaluj" i....po chwili gotowe,aplikacja jest zainstalowana. Uruchamiasz aplikację,wchodzisz na swoje,wcześniej założone konto i to wszystko.Oczywiście kolejność może być również inna tzn.możesz najpierw zainstalować na smartfonie i założyć konto a na komputerze w domu uzyskać do niego (dropboxa) dostęp i załadować z kompa co chcesz. Dropbox ma przewagę nad np.chomikiem gdyż nie ma limitu ściągania a na chomiku można uzyskać 1 raz na tydzień limit darmowy 50Mb a za więcej trzeba albo zapłacić wysyłając smsa (2zł 50 gr za 2GB?) albo mieć punkty uzyskane, gdy z Twojego chomika ktoś coś ściąga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 17-01-2014, 19:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super


Z tego co pamiętam, Gabi ma póki co problem z podstawową obsługą smarcika, między innymi smarcik "blika" i dlatego przeniosła się do starej komórki.
Więc co tu jej radzić jazdę bez trzymanki,jak na razie potrzebne są boczne kółka.
Radziłam przywrócenie ustawień fabrycznych,aby się uspokoił,więc może ktoś zaproponuje coś innego, aby smarcik się uspokoił i dopiero potem niech dziewczyna powoli zgłębia mnogość funkcji smartfona. Na razie o ile dobrze zrozumiałam, telefon leży w szufladzie,a Wibi radzi cuda wianki!

Piszesz Wibi: "wchodzisz do marketu Google Play",a Gabrysia zapyta gdzie on jest, czy w każdym mieście. Litości,chcesz pomóc czy błysnąć?.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 17-01-2014 o 20:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 17-01-2014, 21:11
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

Z tego co pamiętam, Gabi ma póki co problem z podstawową obsługą smarcika, między innymi smarcik "blika" i dlatego przeniosła się do starej komórki.
Więc co tu jej radzić jazdę bez trzymanki,jak na razie potrzebne są boczne kółka. .........
Fakt.Smarcisko właśnie jest po raz kolejny podłączone do ładowarki i to są jedyne chwile kiedy nie blika , następnie przez około 4 godz poleży blikając na stoliku i ... znowu ładowanie.Robi za lampkę nocną.
To jest mój czwarty telefon - najlepszy model i niezawodny jaki miałam to była i jest stara Nokia chyba 3310 , która z kilkanaście razy upadła na podłogę , bateria trzyma i tydzień po przeszło 6 latach .Druga Nokia z dużym wyświetlaczem już nie była taka udana.Samsung w wersji z klapką był do kitu a o obecnym już mi się nawet pisać nie chce.Generalnie to uważam , że im mniej " n w jednym " tym lepiej.
Cytat:
Napisał Hypatia
....Na razie o ile dobrze zrozumiałam, telefon leży w szufladzie,a Wibi radzi cuda wianki!...
No to niezupełnie tak ja mam dużą podzielność uwagi a to co napisał Wibi to dla mnie pożyteczna nowość , którą mam zamiar wprowadzić w życie po rozwiązaniu podstawowych problemów .
I już mam pytanko w związku z tą chmurą.Trochę poczytałam i czy umieszczenie moich prywatnych plików z komputera oznacza równocześnie publiczne ich udostępnienie .A może mylę się lub jest coś w rodzaju opcji "tylko ja"?

Cytat:
Napisał Hypatia
.....Piszesz Wibi: "wchodzisz do marketu Google Play",a Gabrysia zapyta gdzie on jest, czy w każdym mieście. Litości,chcesz pomóc czy błysnąć?.

to wielce prawdopodobne takie pytanie może akurat nie w tym przypadku ale w innych bardzo możliwe

Wszystko to trzeba wiedzieć ale podawać trzeba łopatką niestety i nie sądzę , że jestem jedynym niekumatym przypadkiem

Pozdrawiam Gabriela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 17-01-2014, 23:47
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

W smartfonie Samsunga i Androidzie 4.x.x masz ikonkę Google Play (może nazywać się "Sklep Play") i jest to standardowa ikonka raczej we wszystkich smartfonach z Androidem na pokładzie. Z tego sklepu Play pobierasz darmowe i płatne aplikacje.Żeby móc z tego sklepu korzystać musisz mieć konto mailowe (założyć je) co pewnie zrobiłaś gdyż każdy smartfon w momencie pierwszego uruchamiania zaprasza do założenia konta mailowego.Co do blikania to faktycznie należy zrobić reset a jak się go robi znajdziesz w instrukcji (nie znam tego smartfona) ale przeważnie to wciśnięcie przycisku Volume+(głośność+) i Power i trzymać aż włączy się smartfon a następnie klawiszami głośność + lub- wybrać opcję resetu i zatwierdzić klawiszem aparatu, lub może wystarczy tylko na chwilę wyjąć baterię?Piszę z głowy bo nawet nie wiem jakie klawisze są na Twoim smartfonie może wiec więcej dowiesz się na forum pod adresem : forum.android.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 00:04
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Podejrzewam, że reset nie wystarczy, bo reset z reguły nie zmienia ustawień, a jak podejrzewam nasza koleżanka coś sobie skopała w ustawieniach. Dlatego podpowiadam przywrócenie ustawień fabrycznych. Ale pewna nie jestem.
Gdzie się podział największy fachman Stefan?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 10:58
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Stefanie
Jeśli poczułeś się dotknięty żartobliwym w zamiarze określeniem "fachman",to bardzo przepraszam.
W intencji mial to być raczej komplement, bo na wszystkich wątkach e-senior, ilekroć czytałam(a czasem i z nich korzystałam) Twoje rady i wyjaśnienia, zawsze miałam wrażenie, że masz tą tematykę komputerową opanowaną jak mało kto spośród nas seniorów,a przecież tablety i smartfony, to jedna rodzina z komputerami i chyba nawet nawigacją. Zwykle ktoś, kto ma "opanowane" komputery, dużo łatwiej sobie radzi z nowyumi e-gadżetami.
Mam nadzieję, że wyjaśnienie zostanie przyjęte.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 11:00
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Zmieszany

Cytat:
Napisał wibi
W smartfonie Samsunga i Androidzie 4.x.x masz ikonkę Google Play (może nazywać się "Sklep Play") ...
mam taką ikonkę
Cytat:
Napisał wibi
...Żeby móc z tego sklepu korzystać musisz mieć konto mailowe (założyć je) co pewnie zrobiłaś gdyż każdy smartfon w momencie pierwszego uruchamiania zaprasza do założenia konta mailowego.
chyba założyłam jeżeli żądał gdzie to sprawdzić ?
Cytat:
Napisał wibi
.....może wiec więcej dowiesz się na forum pod adresem : forum.android.com.pl
Postanowiłam zacząć od podstaw czyli od stworzenia sobie
publikacji pt : Domowa książka Gabrieli tyle , że nie kucharska a komórkowa .
Mam zamiar rozpocząć wieczorem bo narazie muszę pomyśleć o jakimś zaprowiantowaniu na jutro - podobno będzie niedziela.
To pod wpływem lektury polecanego forum Android , na którym to nie rozumiem co drugiego terminu .
Z lawiny przeróżnych słów i pojęć wyłowiłam jedną poradę , którą natychmiast wypróbowałam - wyjąć na chwilę baterię .
Rada o tyle skuteczna , że po wyjęciu baterii wyświetlacz natychmiast przestał blikać )) - radość trwała krótko po włożeniu baterii radośnie blika dalej .
Ta operacja kosztowała mnie sporo nerwów ponieważ nie chciał się włączyć powtórnie - "zaskoczył" dopiero jak powciskałam wszystko co znalazłam do wciśnięcia , postukałam delikatnie o blat stolika i parę razy wyciągnęłam tą klawiaturkę , którą ma pod spodem.

Klikając palcem w co się da na oślep bo nie mam już nic do stracenia znalazłam wczoraj taką zakładkę : użycie baterii (tylko proszę nie pytać o ścieżkę bo nie pamiętam . W zakładce tej są trzy pozycje :
1 ) komórka w trybie gotowości 88%
2 ) telefon nieaktywny 11%
3 ) wyświetlacz 3%
O ile prawidłowo interpretuję to samoczynne włączanie się wyświetlacza nie powinno być przyczyną tak szybkiego rozładowywania się baterii.
Wniosek : coś pracuje w tle żrąc energię .Pytanie co to do cholery może być ? Oficjalnie wszystkie aplikacje są zamknięte .

Cytat:
Napisał hypatia
...Podejrzewam, że reset nie wystarczy, bo reset z reguły nie zmienia ustawień, a jak podejrzewam nasza koleżanka coś sobie skopała w ustawieniach. Dlatego podpowiadam przywrócenie ustawień fabrycznych. Ale pewna nie jestem....

Reset chyba w końcu zrobię , ustawienia też przywrócę tylko przedtem muszę sprawdzić dokładnie jak potem przywrócić telefon do stanu używalności , żeby chociaż działał jako telefon no i może zegarek .Mam czas.
Cytat:
Napisał hypatia
...Gdzie się podział największy fachman Stefan?

Z tego co doniosła poczta pantoflowa Stefan
troszkę zaniemógł pozostaje mieć cichą nadzieję ,
że nie pod wpływem lektury tego wątku i moich pytań .

Miłego weekendu życzę

Gabriela

Ostatnio edytowane przez Gabriella : 18-01-2014 o 11:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 11:26
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał Gabriella
mam taką ikonkę
chyba założyłam jeżeli żądał gdzie to sprawdzić ?


Z lawiny przeróżnych słów i pojęć wyłowiłam jedną poradę , którą natychmiast wypróbowałam - wyjąć na chwilę baterię .
Rada o tyle skuteczna , że po wyjęciu baterii wyświetlacz natychmiast przestał blikać )) - radość trwała krótko po włożeniu baterii radośnie blika dalej .
Ta operacja kosztowała mnie sporo nerwów ponieważ nie chciał się włączyć powtórnie - "zaskoczył" dopiero jak powciskałam wszystko co znalazłam do wciśnięcia , postukałam delikatnie o blat stolika i parę razy wyciągnęłam tą klawiaturkę , którą ma pod spodem.



Reset chyba w końcu zrobię , ustawienia też przywrócę tylko przedtem muszę sprawdzić dokładnie jak potem przywrócić telefon do stanu używalności , żeby chociaż działał jako telefon no i może zegarek .Mam czas.

Z tego co doniosła poczta pantoflowa Stefan
troszkę zaniemógł pozostaje mieć cichą nadzieję ,
że nie pod wpływem lektury tego wątku i moich pytań .

Miłego weekendu życzę

Gabriela
Miła,reset to Ty już zrobiłaś "wyrywając" baterię.
Natomiast, tak jak wcześniej pisałam, prawdopodobnie nabroiłaś w ustawieniach i nie potrafisz sobie z tym poradzić, dlatego celowe byłoby przywrócenie ustawień fabrycznych. Po naciśnieńciu komendy, reszta dzieje się już sama i po kilku, kilkunastu minutach komórka będzie w takim stanie jak w chwili zakupu,a więc na pewnonic Ci nie będzie "blikać". Należy tylko dopilnować, aby bateria była dobrze naładowana lub podłączyć do sieci,bo gdyby w trakcie przywracania ustawień fabrycznych padła bateria, to by było już bardzo niedobrze, bo szlag by trafił oprogramowanie. Można je wprawdzie na nowo wgrać, ale to już woltyżerka, do której nie namawiam.
Jeśli nie dasz rady sama, to Ci pomogę z tymi ustawieniami fabrycznymi - robiłam to w moim smarciku i tablecie kilka razy - ale nie dziś, ani jutro. Jest to znacznie prostsze niż w kompie.
Chyba, że wcześniej ktoś Cię poprowadzi.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 15:30
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Znalazłem taką obrazkową instrukcję jak przywrócić do ustawień fabrycznych,wprawdzie dotyczy Samsunga Galaxy S3 ale sadzę, że w innych (w tym i SGT-Mega również) też się sprawdza.Najpierw trzeba albo zapisać?albo zapamietać podstawowe dane jak własny adres email założony na początku a szczególnie hasło ,skopiować na kartę pamięci smsy od np.przyjaciela co by się nie obraził i inne ważne dane a następnie po naładowaniu baterii na FULL czyli na 100% postępować jak w linku : http://mojtelefon.info/samsung_galaxys3_obsluga_telefonu_resetowanie_tele fonu_do_ustawien_fabrycznych
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 16:19
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Wibi dzięki to super strona i zupełnie nie szkodzi , że kolejna nieprzespana noc przede mną . Ten telefon jest prawie identyczny .
Ale to wcale nie oznacza , że pozbyłam się wątpliwości :
1 ) nie mogę znaleźć tego konta ani hasła jak przywrócę ustawienia fabryczne to mam utworzyć nowe ?(wg instrukcji z powyższej strony ) - nigdy tego konta nie używałam .Pewnie gdzieś zapisałam tylko gdzie?
2 ) co oznacza taka ikonka Samsung Apss do czego to jest ?
3 ) z tego paska na dole wpadła mi do kosza ikona wiadomości (ta koperta) - przywróciłam ją po wielu próbach ale nie chce wskoczyć na ten pasek jedynie siada na ekranie powyżej
4 ) ja w telefonie bardzo ważnych danych nie mam tylko kontakty ale te same mam w starej Nokii , czy trzeba koniecznie skopiować coś jeszcze ?

Gabriela

ps w międzyczasie zrobiłam szarlotkę poczęstowałabym Was z chęcią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 18-01-2014, 16:53
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał Gabriella
Wibi dzięki to super strona i zupełnie nie szkodzi , że kolejna nieprzespana noc przede mną . Ten telefon jest prawie identyczny .
Ale to wcale nie oznacza , że pozbyłam się wątpliwości :
1 ) nie mogę znaleźć tego konta ani hasła jak przywrócę ustawienia fabryczne to mam utworzyć nowe ?(wg instrukcji z powyższej strony ) - nigdy tego konta nie używałam .Pewnie gdzieś zapisałam tylko gdzie?w
2 ) co oznacza taka ikonka Samsung Apss do czego to jest ?
3 ) z tego paska na dole wpadła mi do kosza ikona wiadomości (ta koperta) - przywróciłam ją po wielu próbach ale nie chce wskoczyć na ten pasek jedynie siada na ekranie powyżej
4 ) ja w telefonie bardzo ważnych danych nie mam tylko kontakty ale te same mam w starej Nokii , czy trzeba koniecznie skopiować coś jeszcze ?

Gabriela

ps w międzyczasie zrobiłam szarlotkę poczęstowałabym Was z chęcią
Nie musisz żadnego konta ustawiać.
Przecież skoro jesteś na KSC to znaczy, że masz konto mejlowe i wystarczy podać ten adres mejlowy,a nie zakładać jakieś tam konta.
Mam ponad rok smarta SonyXperia P i tablet SXS,oba na androidzie i na początku ustawiając je podałam mój adres mejlowy po to, aby móc korzystać poprzez dostęp do internetu z map googla,nawigacji(nie koniecznie samochodowej,bo smarta do tego nie używam),skrzynki mejlowej, skype'a itp. Natomiast nie jest to konieczne.
Ikonka Samsung Apss, to aplikacja do pobierania aplikacji Samsunga, a niezależnie masz sklep play z apkami dla Androida.lkonkę na ekranie lekko przytrzymaj 1-2 sekundy i następnie przeciągnij w pożądane miejsce. Jeśli przeciągniesz ją na inna ikonkę na dole, to powstanie folder z aplikacjami ulubionymi z których często korzystasz. Więcej aplikacji masz po prawej stronie przesuwając ekran z prawej na lewą stronę.
Najważniejsze rzeczy np książkę telefoniczną zapisz na karcie sim, karta pamięci jest niepotrzebna, bo masz nowy,nie zagospodarowany telefon,a kopię zapasową obecnie robi się w chmurze. Między innymi po to podajesz swój adres mejlowy - jest to swoista identyfikacja.
Jeśli nie rozumiesz pewnych pojęć, to wrzuć je do googla na kompie. Wyskoczy Ci kilkanaście jak nie więcej stron z wyjaśnieniami łacznie z Wikipedią !
http://content.samsung.com/mobile/pl...aboutnIntro.do

Mam pytanie do Wibi.
Czy Ty masz smartfon lub tablet z Androidem?!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 18-01-2014 o 17:06.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 02:44
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
....Czy Ty masz smartfon lub tablet z Androidem?!

Oj mam tego "mnóstwo" bo 5 sztuk tabletów ale tylko jeden smartfon z Androidem i jeden z Windowsem Mobile. Mówię o tych sprawnych urządzeniach bo takich które mi się nie udało naprawić też parę leży.W ogóle elektronika to moje hobby już od ponad 20lat i dlatego nie za często tu bywam Tabletu używam głównie jako czytnik ebooków a jako telefonu używam zwykły i nie za młody, tradycyjny model, bez "wodotrysków" i pseudoulepszeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 06:43
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

)) Hypatio jesteś wielka , ja dopiero teraz "zaskoczyłam" , że to konto to po prostu adres e-mail.
Ikonka niestety ucieka z tego dolnego paska wyżej ,w sumie to nie przeszkadza ale brzydko wygląda bo na pasku jest dziura.
Przy wyjaśnianiu niezrozumiałych pojęć korzystam oczywiście z Googla ale i tam jest jakiś taki specyficzny język .
Te teksty z reguły piszą młodzi ludzie dla których podstawowe pojęcia są oczywiste czego nie mogę powiedzieć o sobie ponieważ właśnie te " podstawy " to jak dla mnie - największa trudność .Np zajrzałam na forum a tam pisze : "zrób roota " i dla młodych wszystko jasne .Komputer dla moich potrzeb mam jako tako opanowany - kiedyś zainwestowałam w dobrego nauczyciela , niestety wyjechał do Norwegii.Ale np zupełnie nie znam się na programach graficznych .
Z tymi urządzeniami elektronicznymi to najlepiej nie zaglądać "pod maskę" a mieć pod ręką kogoś kto palcem pokaże w co po kolei klikać.Ja niestety nie mam w pobliżu takiego "duszka" , no i niezbyt to komfortowe słyszeć ciągle "tego nie wiesz?" od osób , które same nie wiedzą.
Dzisiaj będę na imieninach spróbuję może ktoś z gości będzie zorientowany i poustawia wszystko tak jak było od początku.
Z kupna tabletu narazie zrezygnowałam boję się kolejnych komplikacji z obsługą sprzętu.Jako czytnik e-booków jest dla mnie nieprzydatny ponieważ poza domem nie mam kiedy czytać .Działki wszystkim znajomym albo polikwidowano albo sami polikwidowaliśmy (moja) to jak z TV złodziej czasu a w podróży o ile nie prowadzę zwykle śpię.
Chciałam tablet kupić żeby nie dźwigać i nie pilnować laptopa albo nie "prosić się" poza domem o dostęp do komputera.

Zobaczę po tych imieninach jak zadziała GPS i za ile .Mam nadzieję , że zobaczę .
Pozdrawiam miłej niedzieli.
Gabriela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 19-01-2014, 14:32
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabriella
...a tam pisze : "zrób roota " i dla młodych wszystko jasne ............
Z kupna tabletu narazie zrezygnowałam boję się kolejnych komplikacji z obsługą sprzętu.Jako czytnik e-booków jest dla mnie nieprzydatny ponieważ poza domem nie mam kiedy czytać ......................
Chciałam tablet kupić żeby nie dźwigać i nie pilnować laptopa albo nie "prosić się" poza domem o dostęp do komputera.

Root to w "komputerach" dostęp do plików systemowych,możliwość ich edycji i zmiany.Nie jest możliwy w systemie Windows czy Apple ale dostępny we wszystkich systemach otwartych opartych na Linuxie w tym i Androidzie.Raczej nie potrzebny zwykłemu użytkownikowi bo można sobie narobić kłopotów jak się z tych praw "Roota" niewłaściwie skorzysta.
Tablet czy czytnik ebooków to nie jest alternatywa "poza domem" a wręcz przeciwnie,głównie korzystam w domu z wielu powodów np.ceny książek. Sam (jak gdzieś wcześniej napisałem) mam zbiór ponad 10000 ebooków od klasycznej literatury,poezji itp.aż do współczesnej (druga połowa lat 2000) literatury sensacyjnej.Wiem, że raczej następne 100 lat nie starczyło by mi żeby to przeczytać bo to dość spora biblioteka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 21-01-2014, 23:03
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Jestem winna relację z imienin : nic z tego nie wyszło -
większość obecnych na imprezce znawców komórek (co wyszło w praniu ) posługuje się starym sprzętem po wnukach a problemy miewa już z napisaniem smsa . Spisałam telefon na straty i będę w nim dłubać.Albo on albo ja.
Prawie rozchorowałam się z powodu własnej bezsilności m in z tego powodu nie napisałam od razu po powrocie z imienin.
Zanim przywrócę ustawienia fabryczne muszę nauczyć się
obsługi krok po kroku i wyjaśnić rolę każdej zakładki w menu .
Trochę to potrwa bo narazie nie mogę na niego patrzeć a od instrukcji normalnie mnie odrzuca.

Gabriela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 18:20
profesorek profesorek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 178
Domyślnie

Posiadam telefon Sony Xperia Z z wyświetlaczem 5' (czyli prawie tyle co tablet). Posiadam na nim system Android (podobne funkcjonują na tabletach). Do tej pory korzystałem z dwóch aplikacji-nawigacji. Pierwsza to ta domyślna która jest w systemie. Fajna ale trochę uboga w opcje. Do podstawowych zastosowań będzie dobrym wyborem. Zdecydowałem się na nawigację Yanosik, przede wszystkim dlatego, że posiada system wczesnego ostrzegania o zdarzeniach drogowych czyli: korki, wypadki, policyjne suszarki itd. Jadąc na trasę często słyszę komunikat: uwaga fotoradar, uwaga policja... jest to więc dobre rozwiązanie dla tych osób które nie stosują CB Radio. Yanosik-a znalazłem na tej stronie http://yourapps.info/aplikacje-na-tablet - podał mi ją mój wnuk który też posiada smartfona. Powiedział - dziadku masz tutaj stronę na której znajdziesz nawigację i inne aplikacje Widocznie byłem za bardzo upierdliwy i mnie zbył :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 19:49
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie Witam

Napisał wibi
Sam (jak gdzieś wcześniej napisałem) mam zbiór ponad 10000 ebooków od klasycznej literatury,poezji itp.aż do współczesnej (druga połowa lat 2000) literatury sensacyjnej.Wiem, że raczej następne 100 lat nie starczyło by mi żeby to przeczytać bo to dość spora biblioteka.

Bez komentarzy

Ostatnio edytowane przez gerd : 26-01-2014 o 19:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 26-01-2014, 23:21
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerd
Napisał wibi
Sam ........następne 100 lat nie starczyło by mi żeby to przeczytać bo to dość spora biblioteka.Bez komentarzy

Hmm,ostatnio gdy rodzina składała mi życzenia śpiewali "Sto lat...itd" wziąłem to za "dobrą monetę" ale Ty pewnie mi tego nie życzysz? chociaż może to i dobrze? Starość to nie najpiękniejszy okres w życiu człowieka,przyjaciele odeszli a ci co jeszcze są komputera raczej się "boją".Dziewczyny już cię nie chcą za to lekarze i aptekarze bardzo chętnie, tyle, ze to nie to.Ech...życie
A w Koźlu dawno,dawno temu grywałem w jakimś klubie ale to były lata 60-te

@profesorek
Nawigacja Yanosik posiada jeszcze jedną,dość fajną opcję, mianowicie zapisuje trasę pieszej czy rowerowej wycieczki tak, że nawet w lesie można się odnaleźć kierując się do punktu wyjścia.

Ostatnio edytowane przez wibi : 26-01-2014 o 23:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 27-01-2014, 08:17
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Hmm,ostatnio gdy rodzina składała mi życzenia śpiewali "Sto lat...itd" wziąłem to za "dobrą monetę" ale Ty pewnie mi tego nie życzysz? chociaż może to i dobrze? Starość to nie najpiękniejszy okres w życiu człowieka,przyjaciele odeszli a ci co jeszcze są komputera raczej się "boją".Dziewczyny już cię nie chcą za to lekarze i aptekarze bardzo chętnie, tyle, ze to nie to.Ech...życie
A w Koźlu dawno,dawno temu grywałem w jakimś klubie ale to były lata 60-te

@profesorek
Nawigacja Yanosik posiada jeszcze jedną,dość fajną opcję, mianowicie zapisuje trasę pieszej czy rowerowej wycieczki tak, że nawet w lesie można się odnaleźć kierując się do punktu wyjścia.


Witam

Wręcz przeciwnie wibi, może Ci nawet i - "kibicowałem?
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 27-01-2014, 14:19
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Mruga oczkiem (żart)

Cytat:
Napisał wibi
...
@profesorek
Nawigacja Yanosik posiada jeszcze jedną,dość fajną opcję, mianowicie zapisuje trasę pieszej czy rowerowej wycieczki tak, że nawet w lesie można się odnaleźć kierując się do punktu wyjścia.


Co Wy z tymi rowerami i lasem ? Ja nawigacji potrzebuję do auta - pieszo i rowerem to po słońcu i mchu trafię - harcerką byłam.
Grzybów nie zbieram bo do lasu mam za daleko a nad morzem gdzie mieszkam do łowienia ryb czy co ?
Książek też już nie czytam - co wypadało znać przeczytałam , ostatnio wolę realny świat a poza tym
nie jestem facetem zwyczajnie czasu nie mam .

Gabriela

ps : w kwestii telefonu narazie bz napiszę o postępie prac wieczorem .
Profesorku dzięki za link jest bardzo ciekawy , Janosika wprawdzie jeszcze nie sprawdzałam ale sądząc z nazwy to jest nawigacja jedynie na Polskę - jak dla mnie zbyt mało .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZUS - e-urząd już działa. bodzio2 Emerytura, renta, ZUS 4 05-05-2014 10:59
www.wgrywacz.pl już działa !! saramata eSenior 0 10-07-2012 09:59
Tablet pentagtam quadpen wofo eSenior 1 20-11-2007 23:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.