menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6521  
Nieprzeczytane 22-04-2018, 23:31
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55
No Fracie, teraz to juz mnie wkurzyles.


Jednak po kolei:

1. Ja tu nie tworzylam zadnych teorii, wrecz przeciwnie - bardzo wyraznie napisalam: NIE WIEM.

2. Ja tu tylko przedstawialam pewne teorie ( nigdzie nie pisalam, ze sa moje, badz, ze uwazam je za pewnik ! ) podkreslajac co chwile, ze to tylko teoria. Nawet wydawalo mi sie, ze az nazbyt sie z tym powtarzam, ale widac, dla Ciebie i tak to nie byla wystarczajaca ilosc, by dotarla do Twoich zwojow mozgowych.

3. "... bzdurne i z d.py wzięte wnioski o tym, że wcześniej nic nie było to już nie jego zasługa, bo pod takimi bzdurami żaden poważny naukowiec by się nie podpisał.
- I to jest wlasnie powod mojego wkurzenia, bo obrazasz moj autorytet w tej dziedzinie, jakim jest Stephen Hawking.
Mnie mozesz, bo "mnie to rybka", ale Jego ???
Tego to plazem puscic nie moge, sorry.

To teraz sobie poczytaj, tylko wolno, baaaaardzo wolno i od d.p. sie odstosunkuj:


Stephen Hawking był gościem w programie popularnonaukowym „StarTalk” którego gospodarzem jest Neil deGrasse Tyson. Podczas rozmowy padło pytanie, skierowane do brytyjskiego fizyka: co było przed Wielkim Wybuchem? Hawking odpowiedział, że nie ma czegoś takiego jak czas przed Wielkim Wybuchem, zatem przed Wielkim Wybuchem nie było niczego.
Nie zamierzałem Cię wkurzać, ani też podważać autorytet Hawkinga i programu StarTalk, który wydaje się być dla Ciebie wyrocznią.
Odwołałem się tylko do prostej logiki, która choć zawodna, to jednak w najogólniejszym zarysie spełnia swoje zadanie.
A wracając do Hawkinga, to budowanie przekonania o powstaniu czegoś z niczego - na podstawie jego jednego stwierdzenia, które było jak myślę tylko skrótem myślowym – nie wydaje się dobrym pomysłem.
Hawking był poważnym naukowcem i z pewnością nie plutł bzdur, zdając sobie sprawę z ograniczoności tego rodzaju wiedzy, więc wieszanie się na jednym jego zdaniu jest jak obłapianie uwielbianego muzyka po koncercie.
Może należało go wobec tego zapytać, co to jest jego zdaniem to "nic". Szkoda, że Cię nie było w tym programie, bo może rzuciłabyś więcej światła na zagadkową naturę "niczego".
A czas, jak czas. Istnieje wiele koncepcji czasu w tym również taka, że obecnie także istnieje tylko jako wynik splątania kwantowego.
Nie zamierzam udawać, że to rozumiem, tym bardziej, że do rozumienia tych zagadnień nie przyznają się również dużo ode mnie mądrzejsi nie wyłączając Hawkinga.

I jeszcze jedno. Gdybyś przypadkiem zechciała zrozumieć, dlaczego to, co napisałaś wcześniej nazwałem teorią, bo lubisz zajmować się zwojami mózgowymi, choć być może nie swoimi własnymi, to wyjaśniam. Dotyczyło to postawionej przez Ciebie tezy, którą wyraźnie cytowałem, a która brzmi:
"A co bylo przed Wielkim Wybuchem?
Nic nie bylo, bo nie bylo tez czasu."

Jeśli to takie proste, to wypada pogratulować.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6522  
Nieprzeczytane 22-04-2018, 23:57
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Tekst ble,ble,ble a nie konkretne zarzuty do teorii G.Lemaitre .Jeżeli krytykujesz to powinieneś wiedzieć co.???? G.Lemaitre był pierwszy potem George Gamow-Ralph Alphera a upublicznił nazwę w mediach Fred Hoyle
Wielki Wybuch nikt nie kwestionuje problem to wiele hipotez związanych z inflacją /okres rozszerzania się przestrzeni w pierwszym momencie/. Osobliwość jest pojędciem matematycznym a nie fizycznym wynikającym z interpretacji równań Einsteina .Postęp wiedzy i narzędzi pomiarowych jak LHC /plazma kwarkowo-gluonowa/ umożliwiał dopracowanie teorii .
Co do kreacjonizmu to nie wiem jaki masz na myśli bo większość seniorów ma kłopoty z zrozumieniem teorii ewolucji biologicznej a myślisz że z ewolucją kosmologiczną będzie lepiej w naszym skansenie radiomaryjnym.
Po pierwsze, ksiądz Lemaitre to ktoś, kogo raczej podziwiam niż krytykuję. A podziwiam zarówno za zbudowaną przez niego koncepcję wielkiego wybuchu, jak również za pogodzenie jej z doktrynami religijnymi, dzięki czemu nie stała się obiektem ataku Kościoła.
Tego jednak nie potrafiłeś zrozumieć, czemu się nie dziwię, bo nie takie ble, ble już tutaj czytałem nie wyłączając osobliwego wyjaśnienia osobliwości początkowej.


__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6523  
Nieprzeczytane 23-04-2018, 11:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał -Po pierwsze, ksiądz Po pierwsze, ksiądz Lemaitre to ktoś, kogo raczej podziwiam niż krytykuję. A podziwiam zarówno za zbudowaną przez niego koncepcję wielkiego wybuchu, jak również za pogodzenie jej z doktrynami religijnymi, dzięki czemu nie stała się obiektem ataku Kościoła.
Tego jednak nie potrafiłeś zrozumieć, czemu się nie dziwię, bo nie takie ble, ble już tutaj czytałem nie wyłączając osobliwego wyjaśnienia osobliwości początkowej. to ktoś, kogo raczej podziwiam niż krytykuję. A podziwiam zarówno za zbudowaną przez niego koncepcję wielkiego wybuchu, jak również za pogodzenie jej z doktrynami religijnymi, dzięki czemu nie stała się obiektem ataku Kościoła.
Tego jednak nie potrafiłeś zrozumieć, czemu się nie dziwię, bo nie takie ble, ble już tutaj czytałem nie wyłączając osobliwego wyjaśnienia osobliwości początkowej.
Dalej ble,ble,ble i nic konkretnego.Teoria Wielkiego wybuchu nic nie mówi o tym co było przed czasem zero i czepianie się o to Lublinianki55 o to że teoria nie zawiera żadnych stwierdzeń co było przed czasem zero nie do niej na leży kierować. Google Wielki Wybuch Około 2 510 000 wyników (0,30 s) , big bang theory Około 46 900 000 wyników (0,55 s) Ocean liter w anglojęzycznych stronach w internecie.

Lemaitre stworzył hipotezę Pierwotnego Atomu doszedł do tego rozwiązując równania Einsteina . Hipotezy tej nie poparł żadnym dowodem .W 1940 roku Lemaître został członkiem Papieskiej Akademii Nauk, a w 1960 roku jej prezesem, którym pozostał do śmierci 1966 .Jest w Polsce znany dzięki Hellerowi który jak on jest kosmologiem./Michał Heller: Kosmologia Lemaître’a. Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego/. Mikrofalowe promieniowanie tła, promieniowanie reliktowe by to stwierdzić musiano wysłać satelitę COBE to lata 90-siate koniec XX wieku i potwierdzenie że Wielki Wybuch istniał i teoria ta jest słuszna.

A co do poglądów Michał Heller https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%...E2%80%93199-43 można przeczytać jak podchodzi Heller do : Antropiczne koincydencje i zasada antropiczna czy Krytyka inteligentnego projektu i ewolucji nadprzyrodzonej.
Poglądy Hellera nie są podzielane przez hierarchów kościoła rzymskokatolickiego , członków KEP .

Co było przed czasem ??? , może być stwierdzenie upublicznione na naszym forum przez Lubliniankę55 że , NIC. Jest to nie tylko jej hipoteza , też może być też hipoteza wielu-światów cyklicznych , czy wielu-światów w czarnych dziurach itd. By sprawdzić musicie poczekać do śmierci cieplnej Wszechświata ale szybciej będzie koniec nukleosyntezy w naszej gwieździe słońcu. Do tego momentu można tworzyć różne hipotezy.
Jakoś niektórzy seniorzy potrafią sobie wyobrazić wieczność Boga a nie mieści im się w głowie wieczność energii i materii.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 23-04-2018 o 11:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6524  
Nieprzeczytane 23-04-2018, 11:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tak bardzo mądrze piszecie, że aż ja nic nie rozumiem.
To coś z "innej beczki"
"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" tak stwierdził kościelny mądrala, niby św. Tomasz z Akwinu - teolog i doktor kościoła.
Kochane kobiety ! ! ! jak najdalej od takich doktorów, jego protektorów i całego kościoła watykańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6525  
Nieprzeczytane 23-04-2018, 12:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
......
Tego jednak nie potrafiłeś zrozumieć, czemu się nie dziwię, bo nie takie ble, ble już tutaj czytałem nie wyłączając osobliwego wyjaśnienia osobliwości początkowej.



Fracie!
Dlaczego znęcasz się z takim zapałem nad rozrywkowym ateistą, któremu już tak się wszystko ze wszystkim w biednej skołowanej głowie się blebluje, że gotów jutro udowodnić nam wszystkim, że wczoraj wniebowstąpienia doznał i zwrócił.
A na dowód tego wyciągnie z dowolnego śmietnika dowolny kawałek papieru do odpowiedniego człowieka na poparcie tego intelektualnego poczęcia.
zauważ, że nawet Wadeczka stwiedziła, że Wacek tak namieszał jej bleblaniem w głowicy że też go pojąć nie może
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6526  
Nieprzeczytane 23-04-2018, 13:46
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Dalej ble,ble,ble i nic konkretnego.
Też tak uważam.
Ctrl-C - Ctrl-V sprawdza się doskonale, więc życzę dalszych sukcesów w tym radosnym działaniu.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6527  
Nieprzeczytane 23-04-2018, 19:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Przestrzeń i czas są związane z sobą przez teorię względności.Nie zamieszkujemy przestrzeni i czasu,lecz żyjemy w czsoprzestrzeni . A teraz pomyślmy o filozoficznych implikacjach tego faktu.Jeżeli przestrzeń i czas zaczęła istnieć od Wielkiego Wybuchu ,jeśli została stworzona ,być może to dotyczy też czasu ..Ani przestrzeń ani czas nie istniały "przed" Wielkim Wybuchem : w istocie w tym obrazie słowo "przed" nie ma sensu. Pytanie o to , co się zdarzyło ,zanim czas się zaczął, jest bezsensowne , bo przedtem nic nie było. To tak jakbyśmy zapytali : Co się stanie , gdy położysz o bok siebie dwa ciała w odległości mniejszej niż zero? Co się stanie gdy ochłodzisz dwa ciała poniżej temperatury absolutnego zera , tak że drgania jego cząstek są wolniejsze niż brak drgań ? Na te pytania nie ma odpowiedzi , ponieważ nie mają sensu.

Myślę że świętego Augustyna zadowoliły by te przemyślenia . Dowodził przecież , istnienie Boga , przekracza ramy czasu, że Bóg istnieje poza czasem . Moim zdaniem gdyby Augustyn żył obecnie , głosiłby że Bóg stworzył zarówno przestrzeń , jak i czas............................
Odkrycie Ekspansji Hubble'a umożliwiło wytłumaczenie , dlaczego Wszechświat jest tak wysoce zorganizowany-to warunek , do którego odwołał się Eddington , by wyjaśnić strzałkę czasu. Wczesny Wszechświat był zwarty ,niezależnie od tego , czy myślimy o nim jako zwartym kawałku skały unoszącym się w nieskończonej przestrzeni , czy też jako o modelu Lemaitre'a z masą wypełniającą go całego. Gdy przestrzeń tworzyła się wokół materii, pojawiło się więcej miejsca i tym samym sposobów rozkładu materii i energii .....Richard A .Muller amerykański fizyk pracuje na wydziale nauk ścisłych w Berkeley.Polecam jego książkę Teraz Fizyka czasu


To na zakończenie tej dyskusji a do kreacjonizmu co to jest jeszcze wrócę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6528  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 09:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Charyzmaty - Czy są od Boga? cz.2 - Ile można zarobić na Duchu Świętym? https://www.youtube.com/watch?v=zwKB2xdySWM
Ciekawym jak wygląda rynek uzdrawiaczy w Polsce może kiedyś nagra nam Łukasz Wybrańczyk .Możemy być usatysfakcjonowani tym że ciemnogród nie tylko jest u nas ale w bogatszych od nas krajach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6529  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 10:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Rozmawiasz z Bogiem - jesteś religijny. Bóg przemawia do Ciebie - jesteś chory psychicznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6530  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 14:16
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Nie zamierzałem Cię wkurzać, ani też podważać autorytet Hawkinga i programu StarTalk, który wydaje się być dla Ciebie wyrocznią.
Odwołałem się tylko do prostej logiki, która choć zawodna, to jednak w najogólniejszym zarysie spełnia swoje zadanie.



Stephen Hawking jest uważany za jednego z najwybitniejszych wspolczesnych uczonych, i dzięki szeregowi opublikowanych książkowych bestsellerów, za jednego z największych popularyzatorów nauki.
Od wielu lat sledze jego dorobek naukowy i aczkolwiek nie jest on sensem mojego zycia, to od czasu do czasu mialam okazje spotykac sie z jegom pogladami dotyczacymi miedzy innymi powstania Wszechswiata, ktore przedstawial w licznych wywiadach, czy publikacjach ( jego ksiazke pt. "Krotka historia czasu" tez kiedys przeczytalam ).
Hawking jest tu moim autorytetem i usilne Twoje zapedy, by to deprecjonowac ( np. piszac: Nie zamierzałem ... podważać autorytet Hawkinga i programu StarTalk, który wydaje się być dla Ciebie wyrocznią. ) na nic sie zdadzą.
Bez wzgledu na to, czy mowi on o swoich pogladach na Harvardzie, w programie StarTalk, czy siedzac na sedesie, zawsze bedzie dla mnie autorytetem, on, Hawking, a nie sedes.
I tez lubie prosta logike.



Cytat:
Napisał Frat
A wracając do Hawkinga, to budowanie przekonania o powstaniu czegoś z niczego - na podstawie jego jednego stwierdzenia, które było jak myślę tylko skrótem myślowym – nie wydaje się dobrym pomysłem.
Hawking był poważnym naukowcem i z pewnością nie plutł bzdur, zdając sobie sprawę z ograniczoności tego rodzaju wiedzy, więc wieszanie się na jednym jego zdaniu jest jak obłapianie uwielbianego muzyka po koncercie.



A tak w ogole, to skad Ty wiesz, na podstawie czego ja tu cos buduje i na czym zwykłam sie wieszac ?
Jasnowidz, czy co ?
Tak poza tym, to przeczytaj, co wyzej napisalam, bo nie chce mi sie powtarzac.



Cytat:
Napisał Frat
I jeszcze jedno. Gdybyś przypadkiem zechciała zrozumieć, dlaczego to, co napisałaś wcześniej nazwałem teorią, bo lubisz zajmować się zwojami mózgowymi, choć być może nie swoimi własnymi, to wyjaśniam. Dotyczyło to postawionej przez Ciebie tezy, którą wyraźnie cytowałem, a która brzmi:
"A co bylo przed Wielkim Wybuchem?
Nic nie bylo, bo nie bylo tez czasu."




Naprawde sadzisz, ze to moja teza, ze ja to wymyslilam?
Serio?
Teraz, to juz mnie mocno przeceniasz.


Ciezko rozmawiac z kims, kto nie czyta tego, co ja pisze i wymysla na swoj uzytek cos, czego nie napisalam, by pozniej z tym czyms ( co nie jest moim autorstwem, ale jego )polemizowac i wysmiewac.
W takim razie jeszcze raz, ale juz ostatni:
Na pytania Hypatii odpowiedzialam: Nie wiem.
I to jest wlasnie moja teza, jesli juz tak koniecznie sie jej doszukujesz.
Nastepnie przedstawilam krotkie wyjasnienie dlaczego nie wiem.
W wyjasnieniu, na koncu, wspomnialam o strzepkach informacji.
Nastepnie dalam przyklady tych strzepkow ( nie swoich tez, lecz informacji, ktore do mnie docieraly ).
Na samym dole dopiero napisalam, co ja o tym mysle i jak do tego podchodze.
Czyli na luzie i z dystansem, bo niczego, co nie jest matematycznie udowodnione, nie mozna stwierdzic z cala pewnoscia, podobnie do tego, skad sie wzial Bog.
Koniec, kropka.

Tak wiec pouczanie mnie, bym nie traktowala zbyt poważnie niektórych nieuprawnionych wniosków wyciąganych z teorii wielkiego wybuchu, jak króliki z kapelusza, wydaje sie byc pozbawione i logiki i sensu.

Wydawalo mi sie, ze pisze dosc prosto i przejrzyscie, ale skoro zrozumiales to inaczej, to nic sie nie stalo; wszystko staralam sie wyjasnic w kolejnym poscie, ale Ty to kompletnie ignorowales, bo Ci nie pasowalo do tego, o czym chciales dalej pisac, wiec na sile czyniles mnie autorka jakiejs, tak naprawde swojej, urojonej tezy, po czym sie z nią ( z ową tezą )rozprawiales, na swoj sposob.
Z calym szacunkiem, ale ja chyba wiem lepiej, czy cos uwazam za swoja teze, czy tez nie i skoro wyraznie o tym pisze, to musisz to jednak przyjac do wiadomosci, czy Ci to pasuje, czy tez nie.


Jesli sie myle, to mnie popraw, ale odnosze nieodparte wrazenie, ze Twoim glownym celem nie jest pochylanie sie nad danym tematem i proba jego rozwiazania, ale wysmiewanie i ponizanie innych, bo wydaje Ci sie, ze wtedy na ich tle bedziesz mogl wyrazniej zablysnac i sprawiac wrazenie jasno swiecacej gwiazdy, obdarzonej wyjatkowa madroscia, wiedza i intelektem ( o ile mozna mowic o madrosci, wiedzy i intelekcie w przypadku gwiazdy, no ale w Twoim przypadku, to tak ladnie brzmi, prawda ? ).
Nic sie nie dzieje bez powodu, wiec warto sie zastanowic, skad sie bierze w czlowieku potrzeba tego typu zachowan ...
Mnie to na przyklad nie kreci.




Chociaz juz kiedys to robilam, gdy tu pisalam o Hawkingu, to mimo wszystko ponownie podam link do filmu fabularnego o jego zyciu i dokonaniach naukowych:

TEORIA WSZYSTKIEGO / THE THEORY OF EVERYTHING
https://www.cda.pl/video/88557546


Naprawde przyjemnie sie go oglada i jest to jednoczesnie swietna mozliwosc dowiedzenia sie, ze byl nie tylko genialnym naukowcem, ale i niesamowitym czlowiekiem ( a przy okazji bardziej zrozumiec powody mojego wkurzenia, gdy ktos go nazywa niepowaznym naukowcem z d.p. wyciagajacym wnioski. )


Pozdrawiam



Odpowiedź z Cytowaniem
  #6531  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 14:45
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Hypatio zrozum: wiemy, co bylo po, ale tak naprawde nie wiemy, co bylo przed.
Mamy wystarczajaca ilosc danych, by stwierdzic co bylo po, ale chyba zero danych, by z cala pewnoscia stwierdzic, co bylo przed, rozumiesz ?

Cytat:
Napisał Hypatia
Oj, ciężka sprawa. Uporczywie wyjaśniasz coś co do czego nie ma sporu - Wielkie Bum et cetera... A ja właśnie pytam o to co było przed.
Poddaję w wątpliwość nie co się działo "po" lecz "jak" do tego doszło i o to co jest dla mnie najbardziej frapujące, otóż co było przed Wielkim Bum ...

W takim razie widocznie zle Cie zrozumialam, gdy wczesniej pisalas: "Acha, czyli podsumowując dzisiejsza wiedza pozwala na "dość precyzyjne" określenie wieku wszechświata na 13 820 000 000 lat ...., , więc skoro to wszystko teorie, to skąd ta pewność kogokolwiek, że około 14mld "roków" ziemskich temu ..."
Myslalam, ze tu jest tez spor, wiec wyjasnialam skad wiadomo, ze ok. 14 mld lat temu ..., ale skoro sie z tym zgadzasz, to ten temat moge juz spokojnie zamknac.

Trudno sie nie zorientowac, ze bardzo Cie frapuje, co bylo przed.
Mnie zreszta tez.
Takie pytanie mi zadalas w pierwszym poscie dotyczacym tego zagadnienia i ja na to pytanie Ci dosc szybko odpowiedzialam - Nie wiem.
Mozesz mnie o to pytac jeszcze wiele razy w kolejnych postach, ale ja tu nic wiecej z siebie nie wycisne i moja odpowiedz nadal bedzie taka sama - Nie wiem.



Cytat:
Napisał Hypatia
Nie sądzisz, że prawdziwą zagadką - tak jak napisałam, być może ludzie tego nie rozwikłają, bo nie zdążą - jest to, co było przed Wielkim Wybuchem ?

Sadze.



Cytat:
Napisał Hypatia
Ps. Miałaś pretensję o protekcjonalny ton. Pozwolę sobie zauważyć, że zwroty typu "mylisz pojęcia ", "zrozum" również można zaliczyć do z lekka protekcjonalnych.
Gdym chciała się zrewanżować, to zarzuciłabym Ci pisanie truizmów. Ale broń boże nie chcę !

Jesli tak to odczulas, to faktycznie nader delikatnie sie tu ze mna obeszlas.
Nie chcialam uzywac protekcjonalnego tonu, z cala pewnoscia nie w stosunku do Ciebie, bo odbieram Cie jako wywazona i kulturalna osobe, ktora nie schodzi ponizej pewnego poziomu, a ja mam duzo szacunku do takich osob, natomiast ich poglady nie maja na to zadnego wplywu.
Piszac w ten sposob, chcialam podkreslic, uwypuklic to, co wedlug mnie jest naprawde istota rzeczy oraz upewnic sie, czy zostalam dobrze zrozumiana.
Moze faktycznie uzylam niezbyt fortunnych zwrotow, jesli Cie urazilam, to przepraszam, bo nie mialam takich intencji.


Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6532  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 14:57
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" tak stwierdził kościelny mądrala, niby św. Tomasz z Akwinu - teolog i doktor kościoła.

Jaki swiety, taki kosciol.
I odwrotnie.



Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6533  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 15:16
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Przestrzeń i czas są związane z sobą przez teorię względności.Nie zamieszkujemy przestrzeni i czasu,lecz żyjemy w czsoprzestrzeni . A teraz pomyślmy o filozoficznych implikacjach tego faktu.Jeżeli przestrzeń i czas zaczęła istnieć od Wielkiego Wybuchu ,jeśli została stworzona ,być może to dotyczy też czasu ..Ani przestrzeń ani czas nie istniały "przed" Wielkim Wybuchem : w istocie w tym obrazie słowo "przed" nie ma sensu. Pytanie o to , co się zdarzyło ,zanim czas się zaczął, jest bezsensowne , bo przedtem nic nie było. To tak jakbyśmy zapytali : Co się stanie , gdy położysz o bok siebie dwa ciała w odległości mniejszej niż zero? Co się stanie gdy ochłodzisz dwa ciała poniżej temperatury absolutnego zera , tak że drgania jego cząstek są wolniejsze niż brak drgań ? Na te pytania nie ma odpowiedzi , ponieważ nie mają sensu.

Wiele rzeczy robimy, choc nie maja sensu i wiele pytan zadajemy, mimo, ze nie maja sensu.
Prawde mowiac, nie widze w tym nic zlego.
Ba! Mozna sie tu nawet doszukac i pozytywnych aspektow, bo cos takiego moze pobudzac wyobraznie, kreowac niesamowite wizje, wzbogacac wiedze ( czesto siegamy wtedy do źrodel, by sie czegos wiecej dowiedziec ).
Zle natomiast zaczyna sie dziac, gdy przy tym wszystkim do glosu dopuszczamy negatywne emocje, ktore zaczynaja nami rzadzic i przejmuja ster.
I chyba na to wlasnie powinno sie najbardziej uwazac.


Waclawie, dziekuje za wsparcie.



Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6534  
Nieprzeczytane 24-04-2018, 22:41
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał lublinianka55


Na pytania Hypatii odpowiedzialam: Nie wiem.
I to jest wlasnie moja teza, jesli juz tak koniecznie sie jej doszukujesz.

Nie doszukuję się, ale jeśli rzeczona teza zaprezentowała się tu tak rozsądnie i pragmatycznie, to jestem pod wrażeniem.

Cytat:
Jesli sie myle, to mnie popraw, ale odnosze nieodparte wrazenie, ze Twoim glownym celem nie jest pochylanie sie nad danym tematem i proba jego rozwiazania, ale wysmiewanie i ponizanie innych, bo wydaje Ci sie, ze wtedy na ich tle bedziesz mogl wyrazniej zablysnac i sprawiac wrazenie jasno swiecacej gwiazdy, obdarzonej wyjatkowa madroscia, wiedza i intelektem ( o ile mozna mowic o madrosci, wiedzy i intelekcie w przypadku gwiazdy, no ale w Twoim przypadku, to tak ladnie brzmi, prawda ? ).
Nic sie nie dzieje bez powodu, wiec warto sie zastanowic, skad sie bierze w czlowieku potrzeba tego typu zachowan ...
Mnie to na przyklad nie kreci.

Nooo tak. Czuję się rozpracowany i zdemaskowany.
Twoja wiedza pozwalająca na tak głęboką analizę psychologiczną z pewnością dorównuje tej z dziedziny kosmologii, relatywistyki i mechaniki kwantowej.
I jak tu nie paść na kolana po raz wtóry...


Pozdrawiam z wyrazami najwyższego szacunku,
Frat.





__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6535  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 07:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Charyzmaty - Czy są od Boga? cz.3 - Oto moje świadectwo!
https://www.youtube.com/watch?v=j9pElqDsa38
Ostatnia część filmu Łukasza na temat charyzmatów sami widzimy że istnieje możliwość manipulacji naszą psychiką i można to wykorzystać w różnych celach nie zawsze etycznych. Czym bardziej prymitywne społeczeństwo tym większe możliwości przypisywania mocy siłom nadprzyrodzonym , stąd dążenie wyznań do przejęcia szkolnictwa by mieć wpływ na proces nauczania .

Lublinianka55 zainteresowała nas kosmologią stąd nowy cykl filmów które będą publikowane na tym forum.https://www.youtube.com/watch?v=qGwsc7woWPI
Dlaczego Wszechświat jest taki?
Łapka w górę jeżeli wam się to podoba ,lub w dół jeżeli nie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6536  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 08:45
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat

Nooo tak. Czuję się rozpracowany i zdemaskowany.

Twoja wiedza pozwalająca na tak głęboką analizę psychologiczną z pewnością dorównuje tej z dziedziny kosmologii, relatywistyki i mechaniki kwantowej.
I jak tu nie paść na kolana po raz wtóry...


Pozdrawiam z wyrazami najwyższego szacunku,
Frat.



Oj, nie trzeba, nie trzeba ...
I wstan juz prosze z kolan, bedzie Ci wygodniej pisac


Za pozdrowienia dziekuje i rowniez pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6537  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 08:58
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał waclaw46


Lublinianka55 zainteresowała nas kosmologią stąd nowy cykl filmów które będą publikowane na tym forum.https://www.youtube.com/watch?v=qGwsc7woWPI
Dlaczego Wszechświat jest taki?
Łapka w górę jeżeli wam się to podoba ,lub w dół jeżeli nie .




Waclawie, obejrzalam film.
Zaskakuja mnie niektore komentarze i fantazja ludzi.
Dopiero pisalam o plusach zadawania pytan, ktore z naukowego punktu widzenia nie maja sensu, no i prosze ...
My tu sie wzbijamy na wyzyny intelektu, ścieramy ..., a Kasia znalazla odpowiedz na odwieczny dylemat "Jak powstal swiat", czy "Co bylo pierwsze, jajko czy kura":


Kasia Svq
4 lata temu


Bo to było tak, że Pan Bóg zniósł jajko, co doprowadziło do wielkiego wybuchu a resztę znamy.


No rozwalila mnie dziewczyna.



Ps. Waclawie, jestem jak najbardziej za, masz moje obie lapki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6538  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 11:01
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Sobór Laterański -1116r. ustanowił spowiedź "na ucho". Ta forma spowiedzi pozwalała na sprawowanie większej kontroli nad ludźmi i wywiad środowiskowy. /Grupa Henucha; fb/
Podobne metody stosowało UB , którzy zdobywali wiadomości od tajnych informatorów.
Trzeba być największym idiotą aby obcemu chłopu "w tajemnicy" przekazywać o sobie pierdoły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6539  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 11:11
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Trzeba być największym idiotą aby obcemu chłopu "w tajemnicy" przekazywać o sobie pierdoły.
Ale są tacy, którzy wolą obcej babie. Tyż piknie.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6540  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 12:11
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Ale są tacy, którzy wolą obcej babie. Tyż piknie.
Kobiety -przyjaciółki, czasami zwierzają się, pragnąc porady czy pomocy, ale to jest inna "branża" niż spowiedź. I nie wiąże się z pokutą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.