menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 18:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie TYBET . Co z olimpiadą w Pekinie ?


W Tybecie giną setki ludzi.Czy jest możliwe ,aby znicz olimpijski został zaniesiony do Chin ?

Przypominacie sobie gest Kozakiewicza w Moskwie ? Jacy dumni byliśmy.A teraz więzienia w Tybecie są zapełnione setkami tysięcy ludzi.Władze chińskie nie zezwalają na tybetański pogrzeb ofiar ( zwłoki oddaje się powietrzu ,nie ziemi ,w górach )..
Moim zdaniem ,Igrzyska powinny być przeniesione gdzie indziej,choć to trudne w tej fazie przygotowań.
  #2  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 18:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Lidko

olimpiada odbędzie się w Pekinie i zobaczysz, że nikt nie zrezygnuje z udziału w olimpiadzie. Ludzie pogadają, dziennikarze mają pole do popisu .... pobiją trochę piany i już.
  #3  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 18:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Da-my!!

bardzo szybko dac niepodlegolsc Tybetowi.. Rach ciach ciach..
Tak jak z Kosowem.. Zdazymy do Olimpiady!!
  #4  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 18:57
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Basiu,też tak myślę.

Igrzyska w Berlinie w 38r.odbyły się normalnie ,a ekipa brytyjska witała publiczność gestem ''Sieg heil ''..
No i za rok mieli bombardowania Londynu..
Naprawdę nie warto udawać ,że jest dobrze jak jest źle..
  #5  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 19:13
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Lila...masz rację, że nie warto udawać, że jest dobrze jak jest żle...
Ale jaki wpływ mają na to sportowcy, przygotowują się do olimpiady parę lat, to jest ich życie i praca. Olimpiady też nie da się przenieść bo już jest za póżno, a poza tym inne państwa liczą się z reakcją Chin. Chiny są potężne i boją się ich reakcji. Największym błędem było wybranie Chin na organizatorów olimpiady, przecież od lat wiadomo, że tam łamane są prawa człowieka, więżniowie rozstrzeliwani masowo na stadionach. Sugerują sportowcom aby wykonywali jakieś gesty, zakładali opaski itp., ale mają to robić indywidualnie a nie zbiorowo...boją się reakcji władz chińskich...
  #6  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 19:16
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie No właśnie...

Dramat w Tybecie rozgrywa się na oczach świata od lat.
I nikt się w niego nie angażował i angażowac nie będzie, pomimo wieloletnich również wysiłków Dalajlamy.
Tu jest ciekawa stronka, jeśli kogoś to zainteresuje:
www.ratujtybet.org
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #7  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 19:31
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moim zdaniem

w takiej sytuacji Olimpiada minie sie z celem.. Powinna ona byc szlachetnymi zawodami miedzy sportowcami a nie popisami fizycznymi hipokrytycznych panstewek..
  #8  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 19:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asiulek masz rację

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
w takiej sytuacji Olimpiada minie sie z celem.. Powinna ona byc szlachetnymi zawodami miedzy sportowcami a nie popisami fizycznymi hipokrytycznych panstewek..
ale to jest polityka i biznes, nikt nie zrezygnuje z udziału w olimpiadzie. Tak naprawdę to wszyscy politycy mają gdzieś to co się dzieje w Tybecie, Chinom też nikt nie będzie się narażał.
  #9  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 22:25
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Chiny to potezny dobrze uzbrojony kraj - watpie czy ktorykolwiek kraj na swiecie odwazylby sie oficjalnie stawiac veto - jest to zbyt duza stawka.
Juz byly komentarze ze USA krytykuja i demonstruja przeciwko brutalnosci wladz chinskich a sami nie sa lepsi bo w sposob okrutny traktuja jencow w Guantanamo.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #10  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 23:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Noo ,Guantanamo...Ja byłabym bez litości .Jeszcze bardziej.
Ale Chinole za dużo sobie pozwalają .
A będą więcej,bo mają broń atomową ,a znając ich dotychczasową tandetę,to lada moment rakiety same odpalą,tak jak mój grill elektryczny made in China,po włączeniu stanął w ogniu..
Mało brakowało jakby się zajęła ..
  #11  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 23:36
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Tybet to mój "konik"...

A dzieci żal mi zawsze najbardziej!
Załącznik 13300
http://www.nyatri.org/
Załącznik 13302

Ostatnio edytowane przez Alunia : 19-11-2010 o 21:34.
  #12  
Nieprzeczytane 17-03-2008, 23:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Uważam ,że bez względu na wszystko Olimpiada w Pekinie powinna być zbojkotowana przez wszystkie cywilizowane narody świata- Tybet to nie jest "kolejne państewko" to kolebka buddyzmu, kraj łagodnych ludzi, którzy chcą jedynie żeby zostawić ich w spokoju.
Łamanie praw człowieka w Chinach i tolerowanie tego- to hańba dla ludzkości -niestety wszyscy przykładamy do tej hańby rękę, bo żeby nie kupować produktów wytwarzanych przez niewolniczą prace Chińczyków trzeba by chyba przejść na samowystarczalność - jeśli nawet produkt niby nie jest chiński to i tak jest chiński .To trochę tak jak z kochaniem zwierząt i jedzeniem mięsa....nierozwiązywalne
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #13  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 08:28
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mam nadzieje,ze Lila nie odrzuci mego "kolezenstwa" i po przyjacielsku stwierdze,ze o Chinach malo wie ,co najwyzej z mediow,ksiazek ale w Chinach podobno nie byla.
Ja natomiast mam do czynienia z "amerykanskimi Chinczykami" na codzien,kiedys nawet zaopatrywalem ich w owoce morz i oceanow oraz hodowli wodnych,znam ich mentalnosc i charaktery,smialo o nich moge dyskutowac.
Kazdy osobnik tego narodu obojetnie jakiej plci jest wycwiczony od malenkosci do pracy i posluszenstwa. Ile i jak sie oni rodza tez juz duzo wiemy. Ten narod jest dobrze trzymany w ryzach wladcow i bardziej posluszny niz Ola i Iwan od naszych sasiadow za wschodniej granicy.
Ameryka juz jest prawie ( handlowo) w drobnych raczkach Chinczykow,zadluzona u nich po uszy ale dzieki swoim finansistom jeszcze balansujaca na linie "handlowego cyrku chinskiego".
Tybet i jego obstawa z przywodcami religijnymi wie co robi ,teraz tylko trzeba trafic w piete i zrobi sie lzej na duszy "Amerykanow".
Co do Olimpiady to nie ma obaw,odbedzie sie tam gdzie mozni tego swiata zadecydowali. Wspominajac jednak Olimpiade Berlinska,mozna miec stracha ale Lila do odwaznych nalezy,jezeli wznieca strach to tak dla odwagi.
  #14  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 10:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Pytanie do senioraAP

Cyt: Tybet i jego obstawa z przywodcami religijnymi wie co robi ,teraz tylko trzeba trafic w piete i zrobi sie lzej na duszy "Amerykanow".

Możesz trochę jaśniej?
  #15  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 10:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wybacz !
Za prawde i szczerosc moge byc ponownie zabanowany.Piszac na forum pobudzam ludzka wyobraznie,to bardzo potrzebne jest kazdemu czlowiekowi .
  #16  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 10:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Senior ,masz rację...Nie byłam w Chinach i nigdy nie będę.Za żadne skarby świata..Chyba ,że jednym skokiem na Mur Chiński.

ps.Przed olimpiadą władze zajęły się psami w Pekinie.Są one mordowane .Co jest ,kurna,niejadalne były czy jak ?
  #17  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 10:49
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Dla "władców" naszego świata...

Przesyłam mandalę mądrości

Załącznik 13309

Ostatnio edytowane przez Alunia : 19-11-2010 o 21:34.
  #18  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 10:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zostawmy problemy Chinczykow im samym ,po co ktos ma sie mieszac w ich ............ Niech "Dalej-lamy" maca im w glowach jak nam duze i male pierony i pieronki na zytnisku walace a "kukuruzniki" (radiowa siec po wojnie) z twierdzy torunskiej pobudzaja staruszkow do ruchu na wyrkach.
Igrzyska i tak sie odbeda ,bo na olimpiadach wszelkich dobrze sie zarabia,niech i Chinczycy zarobia,bo to biedny narod a liczny.
Sportowcy zas u szczytu swych karier niech wysila miesnie ,bo na starosc i tak im sflaczeja.
Nie ma wiec problemu z olimpiada,kto go szuka niech ma.
  #19  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 11:13
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Hmm....

Totalna "olewka"? No nie wiem...
Oto chińscy przyjaciele Tybetu:

Załącznik 13315

Ostatnio edytowane przez Alunia : 19-11-2010 o 21:34.
  #20  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 12:46
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Chiny

odmienna kultura, (właściwie jest to państwo wielokulturowe) odmienna mentalność. Ja z kolei bardzo chciałabym je zobaczyć. Bardzo wiele o nich czytałam. Jeśli można, polecam zainteresowanym książkę "Dzikie łabędzie" Jung Chang, światowy bestseller, w jaki sposób budowały się Chiny współczesne. Czyta się z wypiekami na twarzy.

Natomiast Tybet - dla mnie to państwo prawie baśniowe. Unikatowe. Byłoby ogromnie szkoda, gdyby jego kultura została zniszczona. Czytałam chyba jakąś notatkę prasową o porwaniu czy zamordowaniu nawet przez żołnierzy chińskich dzieci, które uważane są za kolejną inkarnację poprzedniego Dalajlamy.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dalaj Lama i olimpiada w Pekinie (prawa człowieka a polityka międzynarodowa) Karol Polityka - wątki archiwalne 85 04-08-2008 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.