menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2861  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 08:44
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Normalnie pisząc na jakiś forach posta wchodzi aktualizacja. Często wchodzi mi reklama bym zainstalowała windowsa10 i myślę ,że może przez to. Ja nie chcę windowsa10. Dziękuję.
Przede wszystkim należy usunąć automatyczny tryb aktualizacji.
W tym celu w oknie aktualizacji (Start > Wszystkie programy > Windows Update) > "Zmień ustawienia", a następnie pod odnośnikiem "Aktualizacje ważne" zmieniamy tryb aktualizacji, wybierając (szare okienko):
"Wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować".
Poza tym, tak jak napisał Frasag - odinstalować aktualizację KB30355583 jeśli została wcześniej zainstalowana.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2862  
Nieprzeczytane 22-05-2016, 14:27
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Mam prośbę.

Pogubiłam się w programach Adobe Reader DC. Ostatnio miałam aktualizację 13.05.16. Dzisiaj jest nowa aktualizacja "UserAccontControlSetting" Sprawdziłam w Google chodzi o konto użytkownika. W komputerze mam dwa Adobe. Jeden w Files(86) 198MB zainst. w 2015 (nie pamiętam żebym go instalowała) drugi w Program Data 240MB zainst. w 2013r.
Mam ustawione konto:



A tak wygląda aktualny spis aktualizacji. Brak wszystkich dokonanych aktualizacji?



W tym roku było kilka aktualizacji, ostatni 13.05.2016 (teraz zapisuję)
Nie wiem czy aktualizować tę dzisiejszą: "UserAccontControlSetting"?
Proszę o wyjaśnienie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2863  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 14:18
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Okazało się, po wczorajszym pełnym skanowaniu, że Adobe dokonał już aktualizacji UserAccontControlSetting bez mego zezwolenia w oknie W7, pomimo, że w dodatkach mam: "Pytaj o aktywację". Oczywiście ikona Adobe nadal jest na pasku zdań, zawiadamiając o aktualizacji. Czyli pozorne pytania. Jak się zabezpieczyć żeby nie szarogęsili się w moim w kompie?
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2864  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 20:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Okazało się, po wczorajszym pełnym skanowaniu, że Adobe dokonał już aktualizacji UserAccontControlSetting bez mego zezwolenia w oknie W7, pomimo, że w dodatkach mam: "Pytaj o aktywację". Oczywiście ikona Adobe nadal jest na pasku zdań, zawiadamiając o aktualizacji. Czyli pozorne pytania. Jak się zabezpieczyć żeby nie szarogęsili się w moim w kompie?
Pozdrawiam.
Weroniko, może czegoś nie rozumiem, ale Adobe nie może dokonać zmian w ustawieniach kontroli konta użytkownika. Być może zrobił to program ochronny, którym skanowałaś, jeśli był do tego upoważniony.
Ustawienia kontroli konta, czyli User Account Control Setting, to (dla mnie) takie poziomy schizofrenii systemu Windows.
W moim systemie suwak tego ustawienia zjechał całkowicie w dół, czyli do poziomu niezalecanego, ale nikogo do naśladownictwa nie namawiam i jest to wyłącznie mój punkt widzenia
Co do Adobe, to trudno mi coś powiedzieć, bo ja się z tym programem nie koleguję. Uważam, że jest to korporacyjna kobyła, stanowczo zbyt obszerna i kłopotliwa jak na potrzeby zwykłego użytkownika. Zadowalam się prostym i znacznie drobniejszym programem PDF-Viewer (jest wiele innych podobnych), który załatwia mi wszystko, czego od plików PDF oczekuję.
To oczywiście również tylko mój punkt widzenia.
To, że ten sam program widzisz w katalogu Program Files oraz ProgramData, lub może Documents and Settings i jeszcze gdzie indziej, to normalne, bo taki śmietnik, to w Windowsach normalka.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2865  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 22:31
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Trat
Bardzo dziekuję. Usunęłam te kobyłę. Zainstalowałam PDF-Viewer.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2866  
Nieprzeczytane 13-07-2016, 14:44
Ciunia's Avatar
Ciunia Ciunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-biala
Posty: 375
Domyślnie dot.profifile

Prosze o pomoc i wyjasnienie w jaki sposob moge usunac swoje konto i profil z forum Profifile.Dziekuje i pozdrawiam
__________________
ciunia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2867  
Nieprzeczytane 13-07-2016, 16:09
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Strony nie znam wcale. Może będzie coś w tamtejszym Regulaminie na ten temat, a jeśli nie to może do tamtejszego admina napisz. Wiem, że nic nie wiem.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2868  
Nieprzeczytane 14-07-2016, 13:22
Ciunia's Avatar
Ciunia Ciunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Bielsko-biala
Posty: 375
Domyślnie

Tak jak ja.Przeczytalam regulamin ale o kasowaniu ani mru,mru,Bede szukala moze na cos natrafie .Pozdrawiam
__________________
ciunia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2869  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 12:12
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Proszę pomóżcie mi zrozumieć.

Od kilku miesięcy Google często blokuje mi wyszukiwarkę w FF i IE. Z powodu niedostepności do internetu zmuszona byłam założyć konto w Google. Pomimo, że mam już konto b. często Google robi to ponownie, jak dzisiaj. Jest to powtórka prowadzona do założenia konta. A przecież konto jest aktualne. A więc chodzi o to bym się logowała przed wejściem na Youtube? Wielokrotnie w ciągu dnia wchodzę na Youtube.
Druga sprawa:
Chciałam zrobić screen blokady Google, by wkleić tutaj, Google tak samo blokuje mi "Fotozrzut" i "Zapodaj". Nie mogę zrobić i przesłać zrzutu.
Czy Wam też się to przydarza i jak sobie radzicie?
Trzecia sprawa:
Zalogowałam się na koncie Google. Mam już dostęp do Youtube, lecz nadal mam zablokowany "Fotozrzut" i "Zapodaj" tą sama blokadą Google.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 17-07-2016 o 12:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2870  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 12:42
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Spróbuj wyłączyć Adblocka albo innego zainstalować. Ja mam ublock origin i adguard i czasem pokazuje taki komunikat na pełną stronę że niby od Googla blokada a jestem na FF tylko zalogowany na Gmail. Na Operze wyłączyłem te blokery bo Opera ma teraz swój bloker wbudowany i tam mam spokój. Pisze że to jakiś filtr blokera, ale nie mam tego pod ręką teraz.
Napisz czy coś pomogło.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2871  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 13:00
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Spróbuj wyłączyć Adblocka albo innego zainstalować. Ja mam ublock origin i adguard i czasem pokazuje taki komunikat na pełną stronę że niby od Googla blokada a jestem na FF tylko zalogowany na Gmail. Na Operze wyłączyłem te blokery bo Opera ma teraz swój bloker wbudowany i tam mam spokój. Pisze że to jakiś filtr blokera, ale nie mam tego pod ręką teraz.
Napisz czy coś pomogło.

Frasag

Dzięki. Wyłączyłam Adblocka, ale "Fotozrzut" i "Zapodaj" nadal nie działają. Natomiast tinpic.com działa. Podaję blokadę "Google", która blokuje mi poprzednie zrzuty. Czy to normalne?

__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2872  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 13:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Proszę pomóżcie mi zrozumieć.

Od kilku miesięcy Google często blokuje mi wyszukiwarkę w FF i IE. Z powodu niedostepności do internetu zmuszona byłam założyć konto w Google.
Weroniko, Google nie mogą blokować Ci internetu!
Podejrzewam, że ustawiłaś je jako stronę startową w przeglądarce i dlatego mogą mieszać.
Jeśli tak, to zmień na jakąkolwiek inną.
A w tym komunikacie, kliknij "dalej" i zaakceptuj coś później. Konta do tego żadnego nie potrzeba.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2873  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 14:29
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Weroniko, Google nie mogą blokować Ci internetu!
Podejrzewam, że ustawiłaś je jako stronę startową w przeglądarce i dlatego mogą mieszać.
Jeśli tak, to zmień na jakąkolwiek inną.
A w tym komunikacie, kliknij "dalej" i zaakceptuj coś później. Konta do tego żadnego nie potrzeba.

W FF mam stronę startową Mozilla - podaję zrzut:



Dlaczego Google ją blokuje?
a w IE strona startowa - Google. Jaką stronę startową wpisać w IE?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2874  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 15:18
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Jeśli można - dlaczego do tej pory przez kilka lat miałam te same strony startowe i było ok. a teraz jest to powód do blokad przez Google? Ja nic nie zmieniałam i nie rozumiem o co chdzi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2875  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 15:32
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

A ja myślę,że Weronika ma przeglądarkę wójka Google,
ja z niej korzystam i również miałem podobną sytuację,
więc się zgodziłem.
Weroniko jak nie to,to wywal Google Chrome
i będzie OK.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2876  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 15:44
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie Fotozrzut

[IMG][/IMG]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2877  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 15:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witajcie miło.

Witajcie i ja przeglądarkę G-chrome wywaliłam na tzw zbity.Pobrałam FF a mój pikny po emocjach i ceregielach wywalił IE i chrome.Pobrał Opera.

Bajka złości się uspokoiła.

Usunęłam dzisiaj wg Frata pobranie W10,KB 30355583 z aktualizacji.Nie wiem czy tego jeszcze nie szukać w Filesie.Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2878  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 16:13
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
A ja myślę,że Weronika ma przeglądarkę wójka Google,
ja z niej korzystam i również miałem podobną sytuację,
więc się zgodziłem.
Weroniko jak nie to,to wywal Google Chrome
i będzie OK.

Dzięki za zainteresowanie. Ja nie mam Google Chrome, tylko IE ze stroną startową Google od lat i używam ją tylko w wyjątkowych przypadkach. Ale zmienię ją na Operę. Tylko poradźcie mi jaką stronę startową wybrać dla Opery?

__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2879  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 16:28
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Tak jak do każdej przeglądarki- możesz wybrać dowolną stronę startową najlepiej tam gdzie najczęściej bywasz- np. nasz Seniorek. Tam jest jeszcze na pasku Strona domowa- kafelki szybkiego wybierania- do wyboru, do koloru. Tylko ta opcja ma raczej mało indywidualnych ustawień, nie tyle co rozszerzenie Fast Dial w Firefoxie. Ale za to są personalizowane Wiadomości z różnych dziedzin i zakładki.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 17-07-2016 o 16:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2880  
Nieprzeczytane 17-07-2016, 16:39
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
W FF mam stronę startową Mozilla - podaję zrzutlaczego Google ją blokuje?
a w IE strona startowa - Google. Jaką stronę startową wpisać w IE?
Patrząc na Twój zrzut ekranu, widzę, że rzeczywiście używasz jako przeglądarki FF i IE, a nie G-Chrome, o co podejrzewało Cię Koleżeństwo.
Uwikłałaś się jednak w ustawieniach. Masz stronę startową Mozilli, która zawiera googlowe okienko poszukiwania. To tak, jakbyś miała stronę googlową.
Jeśli chcesz pozostać przy tej stronie, to zmień domyślną wyszukiwarkę.
Kliknij w ikonkę szkła powiększającego w okienku "Szukaj". Otworzy się trochę większe okienko, w którym zobaczysz, że masz wybrane Google, jako domyślną wyszukiwarkę. Możesz kliknąć np. w taki "kaczy łeb", czyli DuckDuckGo i wówczas będzie to Twoja domyślna wyszukiwarka widoczna również na stronie Mozilli.
Niezależnie od tego możesz zawsze otworzyć Google, wpisując w pasku adresu: www.google.pl lub www.google.com
Na Twoim miejscu, wybrałbym jednak inną stronę startową. Jakąkolwiek, np Onet, Wp, Interię lub coś innego co lubisz. Google byłoby wówczas dostępne również z paska adresu, po wpisaniu go tam.
W IE również zmień stronę startową na inną.
A co do Twojego pytania - dlaczego teraz, a kiedyś ten problem nie istniał? A bo tak. Bo Google kilka miesięcy temu zmieniło politykę udostępniania usług i nic na to nie poradzimy.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.