menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka > Muzyka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka - wątki archiwalne Muzyka - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-10-2009, 22:54
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie Big Beat


Muzyka mojej młodości, chyba i Waszej? W piątej klasie szkoły podstawowej wspaniała nauczycielka ucząca 'śpiewu' uczyła nas tych wszystkich big-beatowych przebojów.
Dzięki niej znaliśmy takie hity jak: Chłopiec z gitarą, Walentina Twist, coś tam o czarnym kocie(chyba Filipinek) z wdzięcznym miaaau.
http://www.youtube.com/watch?v=H8kcPR0_tZk

Ostatnio edytowane przez KKangaroo : 06-10-2009 o 12:39.
  #2  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 21:43
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Witaj komisławie
Na dobry początek MODERN TOLKING
http://odsiebie.com/pokaz/1247900---a2e5.html
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #3  
Nieprzeczytane 21-10-2009, 22:02
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Big beat – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej powstały w połowie lat 90. XX w.
No tak!
A co to jest właściwie.....
szukam....
szukam.....
"Gatunek ten łączy elementy elektronicznej muzyki tanecznej, szczególnie z nurtów breakbeat z elementami innych gatunków, w których dominują tradycyjne instrumenty muzyczne. Połączenie to odbywa się zazwyczaj poprzez zapożyczenie fragmentów utworów, tak zwanych sampli lub loopów. Szczególnie chętnie wykorzystywane są fragmenty z utworów z gatunków takich jak: rock, hip-hop, funk, blues i wielu innych. "

O,będą problemy.....czy to da się tak ściśle wydzielić? Kto to wie-co?
  #4  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 16:14
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Nie o ten big beat chodzi a o ten:
Wikipedia
Cytat:
Big beat (po angielsku - "mocne uderzenie"), bardzo popularny w latach sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych XX wieku styl muzyki młodzieżowej, wyparty później przez inne style muzyki rockowej. Przedstawicielami big beatu światowego byli we wczesnym okresie swojej twórczości The Beatles. Utwory big beatowe charakteryzowały się łatwą linią melodyczną, prostymi tekstami i - bardzo często - szybkim rytmem.

W Polsce big-bit był początkowo utożsamiany z całą młodzieżową muzyką taneczną i piosenką. Za prekursora polskiego big beatu uważany jest Franciszek Walicki, który wymyślił to pojęcie i wprowadził do języka polskiego, gdyż określenie "muzyka rockowa" nie odpowiadało ówczesnym władzom politycznym jako zbyt silnie powiązane z kulturą zachodnią. Pierwszym polskim zespołem big beatowym był zespół powołany przez redaktora Franciszka Walickiego "Rhythm and Blues". Grupa ta została utworzona na bazie zespołu Marynarki Wojennej.
Nie wierzę, żeby ludzie w naszym wieku nie wiedzieli co to jest.
  #5  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 18:05
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Byłem na 2gim roku, kiedy pierwszy raz słyszałem to w reżimowej, wyobraż sobie, Komi, TVP1 i od tej pory muzyka towarzyszyła mnie i moim koleżankom i kolegom do końca studiów. Pressley to była późniejsza historia. A big-beat, lub jak piszesz big-bit to już inna historia. Dla mnie . nie ma to jak Bill Haley - Rock Around The Clock (1956):
http://www.youtube.com/watch?v=F5fsqYctXgM
  #6  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 18:35
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Kazimierzu,sluchales takich utworow?!
Koniec swiata!

Ja nie chodzilem do szkoly i nic nie ukonczylem,gdyz urodzilem sie przedwczesnie na korytarzu szkolnym,wiec wiedze i wyksztalcenie nabylem automatycznie.
Bedac bikiniarzem - niechcianym ssynem systemu,sluchalem z kolezankami,popijajac wino i trzymajac za kolana takiego "big beatu":
http://www.voila.pl/172/9tafr/?1
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #7  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 19:29
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Kazimierzu,sluchales takich utworow?!
Koniec swiata!
Ja nie chodzilem do szkoly i nic nie ukonczylem,gdyz urodzilem sie przedwczesnie na korytarzu szkolnym,wiec wiedze i wyksztalcenie nabylem automatycznie.
Bedac bikiniarzem - niechcianym ssynem systemu,sluchalem z kolezankami,popijajac wino i trzymajac za kolana takiego "big beatu":
http://www.voila.pl/172/9tafr/?1
Karolku ! Nie mów, że urodziłeś na szkoklnym korytarzu, w czepku i do tego w niedzielę, bo i tak nie uwierzę. Wtedy, gdy Ty trzymałeś koleżankę za kolano i słuchałeś tego big-bitu, to tuszę, że to było w socjalistycznym przedszkolu.
Pamiętaj, że to były czasy odwilży u nas i "chcąc nie chcąc "
reżim wiele rzeczy , w tym, rocka , dopuśił do głosu, a myśmy beneficjentami tej odwilży, co teraz niektórym nie mieści się w pale. Bikiniarze to i dla mnie byli śmieszni. Teraz są inni bikiniarze, którzy też mnie śmieszą. Np. taki jeden z pomarańczowymi włosami. Byznesman ponoć ?
  #8  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 19:48
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

No to z Polski ci ludzie-tak?
Zbigniew Bernolak
Stan Borys
Michaj Burano

Halina Frąckowiak
Piotr Janczerski
Krzysztof Klenczon
Wojciech Korda
Seweryn Krajewski
Helena Majdaniec
Czesław Niemen
Janusz Popławski
Ada Rusowicz
Katarzyna Sobczyk
Karin Stanek
Marek Tarnowski
Franciszek Walicki
Bogusław Wyrobek
....no tak?

Ja wtedy nie miałam żadnego sprzętu,dopiero pooootem ZK124.Wcześniej płyty,jakiś adapter,najpierw na radiu,a potem odzielny.
To była radość....tylko,że nie było z czego nagrywać,ale sposoby się znalazły....


Jutro będzie dobry dzień Helena Majdaniec i Czerwono -Czarni
http://odsiebie.com/pokaz/4276427---534c.html
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorzy w Big Brother 4.1 - komentarze senioritka Ogólny 13 17-12-2007 15:37

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.