menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 09:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Jano , jak tylko się wtrące w sprawie matki-Rzeczpospolitej , co ją zwiesz macochą.
A któraż to była podobnie skopana jak nasza ?
Która tyle czasu miała kajdanki założone , i po której ciele obce żołdactowo deptało kamaszami ?.Jak chciało .

Pokaż mi taką drugą .

I to nasza wina , jej dzieci ,żeśmy jej przed tym nie uchronili.
Choć bardzo się staraliśmy .
Ale to nie my .
To inne pokolenie.

ps.Prefekt , popatrz w którą stronę wątek meandrował .
  #42  
Nieprzeczytane 26-06-2009, 14:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
...popatrz w którą stronę wątek meandrował .
No bo my już tak mamy, nawet pogodę powiążemy z historią czy polityką, ktoś musi być winny i na tym polega uroda naszych wątków.
Meandry są
  #43  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 13:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Co do podatków punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.Przykładowo ,uważam że ci co mają oszczędności w banku powinni płacić podatek od kapitału ponieważ ci co kapitał zainwestowali w przedsiębiorstwo płacą podatek ryzykując kapitałem.Odbierając skapitalizowane odsetki w Banku myślimy o sympatycznej twarzy kapitalizmu.No jeszcze trzeba dodać że o tyn wiemy bo czytamy prasę albo mamy stały dostęp do internetu.Dlatego prawodawca w Polsce zwolnił od podatku darowizny do 1.000.000.00 zł,osobom blisko spokrewnionych.
Poruszany wcześniej w różnych spotach paragraf 196 kk ma sens przy "wszystko zależy od boga" ponieważ za 2 grosze znalazła się osoba w sadzie co dopiero z paragrafu 196 Kto obraża uczucia religijne..znieważa publicznie przedmiot czci...pozbawienie wolności do lat 2.
Prawodawca nie określił przedmiotu czci,stad dowolność interpretacji dlatego pewnie ten paragraf był cytowany w wcześniejszych postach.Dla jednego to broda Allacha a dla kogoś innego wersety pisma świętego starego i nowego testamentu lub chrzcielnica związana z kościołem do którego chodził Wałęsa.
Jeżeli stwierdzę że nic nie zależy od Boga a modlitwa nic nie daje i podam przykład bardziej nam bliski J.P II modlitwa o zdrowie jeżeli za zdrowie modlili się katolicy na całym świecie to podsumowując czas modlitwy to nie wiem czy ma sens modlenie się księdza za zdrowie danej osoby,czy modlitwa o wygraną w totolotka.
  #44  
Nieprzeczytane 27-06-2009, 22:18
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Przykładowo ,uważam że ci co mają oszczędności w banku powinni płacić podatek od kapitału ponieważ ci co kapitał zainwestowali w przedsiębiorstwo płacą podatek ryzykując kapitałem
..

Ojoj...to sucho masz na koncie , Wacławku ?
Nie martw się zresztą .Pieniądze szczęścia nie dają.
  #45  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 13:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Mimo kryzysu przedsiębiorstwo ma zlecenia ,ale sucho może być,
ale Lilu -kufereczek stóweczek daj Boże.
  #46  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 18:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Mimo kryzysu przedsiębiorstwo ma zlecenia ,ale sucho może być,
ale Lilu -kufereczek stóweczek daj Boże.


Czego Ci życzę z całego serca.
Bo my bidoki , coraz więcej kasy wydajemy na zdrówko nasze nadszarpnięte.
  #47  
Nieprzeczytane 28-06-2009, 19:13
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Fiu, miało być egzystencjalnie, a zrobiło się ziemsko. A ty Lilu nie przypominaj o tych choróbskach i tak się do człowieka przyczepiają ,tylko nie wiem czy z woli starzejącego się organizmu....a może to jakiś plan bardziej kosmiczny?
  #48  
Nieprzeczytane 24-07-2009, 09:23
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
... choróbskach i tak się do człowieka przyczepiają ,tylko nie wiem czy z woli starzejącego się organizmu....a może to jakiś plan bardziej kosmiczny?

Jak to, nie wiesz? -- Wszystko w rękach Boga!
  #49  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 14:56
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
.Dla normalnego człowieka , rakiem jest międzynarodowy terroryzm.

Tak odpowiedziałaś Wacławowi, na jego opinię, że fundamentalizm religijny to rak XX w..

Pax, pax vobiscum, przecież mówicie to samo. Toż międzynarodowy terroryzm wynika z fundamentalizmu religijnego.
Jako pesymista, czyli były optymista obawiam się, że w XXI w. będzie jeszcze gorzej.
  #50  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 15:06
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No tak.Ale islamski...

Jasne! Przecież chrześcijanie nigdy nikogo nie mordowali powodowani fundamentalizmem religijnym.
Mam nadzieję, że żartujesz.
  #51  
Nieprzeczytane 26-07-2009, 15:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nelchael
Jasne! Przecież chrześcijanie nigdy nikogo nie mordowali powodowani fundamentalizmem religijnym.
Mam nadzieję, że żartujesz.

Eeeeee , nie.A co ?
  #52  
Nieprzeczytane 27-07-2009, 07:36
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 026
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
.
Jeżeli stwierdzę że nic nie zależy od Boga a modlitwa nic nie daje i podam przykład bardziej nam bliski J.P II modlitwa o zdrowie jeżeli za zdrowie modlili się katolicy na całym świecie to podsumowując czas modlitwy to nie wiem czy ma sens modlenie się księdza za zdrowie danej osoby,czy modlitwa o wygraną w totolotka.

Robie tu za poglebiarke, ktora meandry probuje skierowac na wlasciwy , zgodny z watkiem tor.
Anglicy przeprowadzali badania skutecznosci modlow. Metodyka byla prosta. Byl czas, ze caly Kosciol Rzymsko-Katolicki modlil sie za zdrowie papieza. Bylo tego iles milionow dusz. Za zdrowie biskupow modlily sie juz tylko diecezje. A o zdrowie przecietnego chrzescijanina modlila sie tylko jego rodzina, albo nikt.
Gdyby modlitwy byly przychylnie wysluchane to papieze zyliby w zdrowiu zdecydowanie dluzej niz biskupi, a ci zdecydowanie dluzej niz przecietny chrzescijanin. Reszte pozostawiam domyslnosci forowiczow.
Po ogloszeniu wynikow badan i statystyki dlugosci zycia papiezy, biskupow i porownaniu z dlugoscia zycia innych niezonatych mezczyzn z tych samych kregow kulturowych - w KK zmieniono styl i modlimy sie o laske i pomyslnosc dla papieza, biskupa, itd.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.