menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 16-05-2011, 16:34
marcelik marcelik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 4
Domyślnie ja odnajuje się super w sieci

co więcej zawsze znajdę coś ciekawego coś co w tradycyjnych mediach z różnych względów trudno uświadczyć.
Przymierzam się do ocieplenia domu na działce. Wertując sieć znalazłem informacje . że duża cześć producentów styropianu produkuje buble, co więcej znalazłem informacje że powstał kuriozalny program PSPS ( Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu ) , który chce UWAGA poprawić jakość styropianów badając uczestnikom programu gęstość (ciężar) styropianów - czyli zupełnie nieistotny parametr dla materiału izolacyjnego - i na tej podstawie przyznawać znak jakości.

Przecież takim podejściem autorzy programu skazują go na porażkę. Nikt normalny nie może traktować go poważnie. Pozostaje otwarte pytanie po co w takim razie taki program?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #402  
Nieprzeczytane 09-04-2012, 20:01
elen49 elen49 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: mazowieckie
Posty: 83
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelik
co więcej zawsze znajdę coś ciekawego coś co w tradycyjnych mediach z różnych względów trudno uświadczyć.
Przymierzam się do ocieplenia domu na działce. Wertując sieć znalazłem informacje . że duża cześć producentów styropianu produkuje buble, co więcej znalazłem informacje że powstał kuriozalny program PSPS ( Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu ) , który chce UWAGA poprawić jakość styropianów badając uczestnikom programu gęstość (ciężar) styropianów - czyli zupełnie nieistotny parametr dla materiału izolacyjnego - i na tej podstawie przyznawać znak jakości.

Przecież takim podejściem autorzy programu skazują go na porażkę. Nikt normalny nie może traktować go poważnie. Pozostaje otwarte pytanie po co w takim razie taki program?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #403  
Nieprzeczytane 09-04-2012, 20:45
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie jak seniorzy czują się w sieci

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #404  
Nieprzeczytane 24-04-2012, 11:23
kaniedzka kaniedzka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: kaniedzka
Posty: 9
Domyślnie

Ja się dobrze odnajduję w internecie, ale moje dzieci ciągle się złoszczą, że nie myślę "komputerowo" i nie rozumiem tego, co dla nich banalne. Pewnie tak, bo moja córka, która jest wyjątkowo cierpliwa, wysiada, tłumacząc mi niektóre rzeczy. Szukam w sieci informacji, staram się być na bieżąco. Pochwalę się też, że nawet inwestycje w złoto zaczęły mnie wciągać, bo Mennica Wrocławska ma sklep internetowy. Ważne, że sobie radzę i nie boję się internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #405  
Nieprzeczytane 17-05-2012, 19:40
krystynast's Avatar
krystynast krystynast jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Słupsk
Posty: 313
Domyślnie

A ja dzięki internetowi zbudowałam potężne drzewo genealogiczne a teraz zajmuje się historią rodzinnej miejscowości.
Genealogia to choroba postępujaca, ogromnie wciaga i daje ogromne zadowolenie, albowiem nie umiera ten, kto trwa w pamięci zywych......
Pozdrawiam
Krystyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #406  
Nieprzeczytane 04-06-2012, 14:28
Piotr Krzyworaczka Piotr Krzyworaczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Kraków, Polska
Posty: 8
Domyślnie Senior w sieci - czemu nie?

Witam,
Seniorzy w sieci mogą sobie dawać radę, i to z powodzeniem. Jednak bardzo często nie maja wsparcia u bliskich. Często wystarczyło by po prostu pokazać, nauczyć. To nie jest czarna magia. Ale jak się osoba starsza boi zajrzeć do komputera, to nie ruszy z miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #407  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 08:30
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

Z doświadczenia wiem, że seniorzy dzielą się dwie grupy. Pierwsza liczniejsza obawia się nowości technologicznych, a druga, która jest znacznie mniejsza z chęcią testuje nowe sprzęty, poszerza swoją wiedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #408  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 21:18
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

To ja zaliczam się do tej drugiej grupy, czuję się w necie świetnie i już nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego. Ale fakt, znam sporo pań w moim wieku, które boja się podejść do komputera. Szkoda, przecież przez internet można już coraz więcej spraw załatwić.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
  #409  
Nieprzeczytane 04-08-2012, 09:57
Sykria's Avatar
Sykria Sykria jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: woj. śląskie
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vitamarket_pl
Z doświadczenia wiem, że seniorzy dzielą się dwie grupy. Pierwsza liczniejsza obawia się nowości technologicznych, a druga, która jest znacznie mniejsza z chęcią testuje nowe sprzęty, poszerza swoją wiedzę.
Nie sprowadzajmy tematu do absurdu.
Nie piszmy, że 'seniorzy dzielą się'...

Jacy byliśmy 'za młodu' tacy teraz jesteśmy.
Jak nas nie ciekawiło 'dalej nosa' ... tego nie zmienimy.
Jeśli byliśmy z natury 'ciekawscy' to i Net nas nie przerazi..

Osobiście z 18ście lat mam Net, zaczynałam jeszcze na Amisi i DOS... i to JA przywlokłam do domciu tą zarazę...

Zaczeło sie od prostych gier i bojów o komputer
Efekt? Sieć domowa, córa informatykę skończyła, ale ja nadal jestem sprzętowcem i sieciowcem w domku... Nawet udało sie zaciekawić moją Mamę wtedy 70letnią...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #410  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 10:50
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Z tego co widać po tym forum całkiem dobrze seniorzy sobie radzą z internetem. I na pewno będzie coraz lepiej i nas więcej.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #411  
Nieprzeczytane 02-09-2012, 10:10
Dina3 Dina3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Legnica
Posty: 1
Domyślnie

Początkowo komputer/internet był dla mnie czarną magią ale zaczynam to bardzo lubieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #412  
Nieprzeczytane 02-09-2014, 19:34
Espera's Avatar
Espera Espera jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 3
Domyślnie

.....temat stary ,ale wciąż aktualny.....myślałam ,że komputer do niczego nie będzie mi potrzebny ,ale od dziesięciu lat niemal codziennie mi towarzyszy i pozwala rozwijać moje zainteresowania z lat młodości....dawniej były to podręczniki do nauki języka esperanto i korespondencja z kilkoma osobami....teraz kontakt z całym światem ,pogłębianie znajomości języka dzięki licznym publikacjom ,literaturze jak również wymiana korespondencji i rozmowy z osobami z całego świata . Są oczywiście również spotkania w realu....Jaki ten świat stał się mały dzięki internetowi i esperantu....

Ostatnio edytowane przez Espera : 02-09-2014 o 21:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #413  
Nieprzeczytane 14-09-2014, 11:43
wydra47's Avatar
wydra47 wydra47 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Poznań
Posty: 9
Domyślnie

Gdy nadarzyła się okazja kupiłem sobie komputer. I zaczęły się schody. Ne bardzo mogłem liczyć na pomoc innych osób. Zapisałem się więc na kurs komputerowy na UWT-III w. Ukończyłem dwa semestry. Teraz świat stoi przede mną otworem. W tym temacie nie mam już żadnych kompleksów.Jest super.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #414  
Nieprzeczytane 14-09-2014, 14:42
krystynast's Avatar
krystynast krystynast jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Słupsk
Posty: 313
Domyślnie

A ja, mimo 68 lat ciągle pracuję zawodowo i musiałam się nauczyć obsługi komputera dużo wcześniej. Heh, chyba już czas na emeryturę.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #415  
Nieprzeczytane 21-09-2014, 18:16
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

Po roku (wstyd) odwiedziłem moją siostrę, ma skończone 80 lat. Któregoś dnia gdzieś wychodziła i na odchodnym rzekła " Jak by ci się nudziło to włącz sobie komputer i zajrzyj do internetu. Byłem w szoku, rok wcześniej nawet słyszeć nie chciała o komputerze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #416  
Nieprzeczytane 21-09-2014, 18:20
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Obsluga komputera nie jest trudna; nauczyc sie jej moze kazdy. Moim zdaniem najwazniejsze, to przemoc strach przed czyms nowym. Jesli z tym sie uporamy, swiat otworem szybko stanie. Zycze wszystkim seniorom milego serfowania
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #417  
Nieprzeczytane 22-09-2014, 11:38
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Jak ryba w wodzie-tak seniorzy czuja się w sieci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #418  
Nieprzeczytane 23-09-2014, 22:47
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basko
Jak ryba w wodzie-tak seniorzy czuja się w sieci

A ryba w sieci, jak seniorzy w wodzie...
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #419  
Nieprzeczytane 30-09-2014, 15:04
Amadeo Amadeo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 1
Domyślnie

Ja szybko zajarzyłem internet. Wszystko sobie wyszukam, kupię i miło spędzam czas w słotne dni przy komputerze.
____________
Super działki opolskie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #420  
Nieprzeczytane 02-02-2015, 22:37
Balek Balek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie

A uczyliście się tego samodzielnie? Czy ktoś wam pomagał? Ja sam nie byłem pewny czy sobie poradzę więc wziąłem korepetycje...i jakoś idzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotni w sieci destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 498 28-11-2014 15:11
Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze Biedronka Ogólny 19 24-08-2009 09:56
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 22:52
Polacy w sieci - komentarze czort Ogólny 4 19-05-2007 00:20
Seniorzy szukają zarobku w sieci - komentarze Krystyna Ogólny 0 03-04-2007 09:45

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.