menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 14:01
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mmoże zrobimy konkursik na propozycję wyrażenia synonimicznego/ może być neologizm/, bo mnie też słowo senior kojarzy się okrunie smutno, powaznie, wręcz patetycznie. Z rodzajem żeńskim byłoby prościej- np. wyraz "senioritka" zamiast seniorka, byłby milusi. Co wy na to.Ruszcie głową.Często jak informuję znajomych / mam 55 lat/, że należę do przemiłej cafejki intern, seniorów- mają dziwne miny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 14:05
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Niko - "z ust mi wyjęłaś" senioritkę, zresztą taki mam (wcześniejszY!) tytuł zdjęcia wsadzonego do albumu w profilu, ale jeśli nasza propozycja przejdzie - podzielę się z Tobą tantiemami!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 07-02-2007, 19:10
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Jolitko i Nikuś, w pełni się z Wami zgadzam.Macie mnie po swojej stronie.Zapiszcie mnie do swojego Klubu.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 00:16
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Uśmiech

Jestem za senioritką.A co zrobic z rodzajem męskim,króry u nas jest w mniejszości?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 01:26
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Może Panowie wypowiedzą się na ten temat.
P.s. Mniejszość bo mniejszość, ale jakość liczy się!
Name:  do laurki 10.jpg
Views: 56
Size:  697 Bajtów
Cytat:
Napisał emka46
Jestem za senioritką.A co zrobic z rodzajem męskim,króry u nas jest w mniejszości?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 08-02-2007, 17:20
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

A może jesteśmy młodzi inaczej?
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 10-02-2007, 21:26
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie a ja mam mimo wszystko marzenia.

Cytat:
Napisał baburka
Nie mam marzeń, zaledwie bardziej lub mniej sprecyzowane plany. Byłam długi czas bardzo poważnie chora, udało mi się ujść z życiem. Odzyskałam je ze wszystkimi kłopotami i problemami, które niesie. Mam życie=mam wszystko. Czasem to nawet zbyt wiele jak na osobę niepełnosprawną. Do czego miałyby mi służyć marzenia? Kojarzą mi się z pustymi słowami lub obietnicami bez pokrycia, itp. Mocno stąpam po ziemi. Jestem tu i teraz. Nie uznaję odlotów, one zawsze się mszczą.
Podobnie jak Tobie udało mi się ujść z życiem, podobnie jak Ty mam bardziej lub mniej sprecyzowane plany i twardo stapam po ziemi. Oprócz tego mam mnóstwo marzeń, robię wszystko żeby marzenia zmieniły się w rzeczywistość i to mi się udaje. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 11-02-2007, 08:37
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

ja bardzo lubię marzyć. Jestem pod tym względem niepoprawną optymistką i, co najważniejsze, jest mi z tym dobrze i namawiam wszystkich, by spróbowali założyć różowe okulary. o wiele łatwiej wtedy podejmować decyzje, których się potem nie żałuje,bo pozytywne myślenie przyciąga dobre fluidy. I spełnia się prawie wszystko, czego optymista pragnie!
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 10:49
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Witam wszystkich cieplutko
Jestem na tym forum od kilku dni, ale bardzo mi się podoba.

Marzenia.... to jedyna rzecz, która nie kosztuje, a daje duuużo
przyjemności.
Bez marzeń chyba nie da się żyć, nie uwierzę nikomu, że nigdy
nie marzył. Ja też marzyłam i marzę o wielu rzeczach, niektóre
się spełniły, a niektóre są nadal tylko w sferze marzeń, ale mam nadzieję, że też się kiedyś spełnią.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 11:30
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

A propos marzeń-pomyślcie, o co poprosilibyście złotą rybkę, gdyby zechciała spełnić 3 Wasze życzenia. Ja chciałabym mądrych, sprawiedliwych w rządzie, cudownego odtłuszczenia swej sylwetki/ bez diet i morderczych ćwiczeń/i coby mój potomek płci męskiej w pełni wykorzystał swą inteligencję w celu zmiany postępowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 11:49
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Ja złotą rybkę poprosiłabym o to, żeby:

- w rządzie byli ludzie mądrzy i myśleli o społeczeństwie, szczególnie o młodych, żeby nie musieli uciekać z Polski

- moje dzieci (i nie tylko moje) były szczęśliwe i zdrowe

- wygrać w totolotka i zwiedzać świat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 13:02
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

No i okazuje sie mamy jednakowe życzenia . Bo i mnie się marzy sprawiedliwy mądry rząd,zdrowe szczęśliwe dzieci/wszystkie/ i aby miały więcej czasu i cierpliwości dla swoich "staruszków"... troszkę mniej sadełka ,bez wyrzeczeń, możliwość podróżowania po całym świecie ...

Rybko czy to tak dużo ?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 13:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie życzenia do złotej rybki

co to nie chcecie być piękni, sławni i bogaci? No, cóż- w takim razie szukajmy złotej rybki i senioritki pojadą w podróż na piaszczyste plaże , by wygrzewać dojrzałe ciałka w promieniach słonecznych....GDZIE TA RYBA?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 13:26
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Ja bym prosiła tylko o zdrowie, bo to jest najważniejsze, zwłaszcza dla swoich dzieci. Całą resztę można sobie w ten czy inny sposób "załatwić" bez pomocy rybki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 14:08
ccech ccech jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Tczew
Posty: 5
Domyślnie

To było swego czasu. Może 6 lat temu. Na opłatku i wtedy prowadzący te spotkanie opłatkowe, życzył nam spełnienia naszych marzeń. Ja zacząłem się zastanawiać nad moimi marzeniami. I poczułem ogromne szczęście. Że te moje marzenia sie mi nie spełniły. A to dlatego, że gdyby się spełniły to w tym grudniu, było by 5 trupów. Tak, ze nawet nie wiem dlaczego wtedy miałem takie negatywne marzenia, a wręcz zbrodnicze. Ale teraz uważam na moje marzenia, o czym to ja marzę i na moje negatywne myśli. Bo to moje negatywne myśli i negatywne marzenia, powodują i przyczyniają się do mojej choroby psychicznej. Bo wtedy, gdy ja o czymś marzę, to i żon dam, żeby to moje marzenia się spełniły, kogoś obarczam odpowiedzialnością, za to że mi nie spełnił moich marzeń. Marzyłem o laptopie i składałem, ale zawsze były inne bardziej ważne sprawy. W końcu, ale za taki same pieniądze kupiłem stacjonarny, z tą wygodą, że mam Vista i wygodniejsza klawiatura. I jestem odłączony od rodzinnego. Ale teraz brak mi tej walki o dostęp do tej maszyny i jest nuda. Moja synowa, tez mnie odsunęła od moich wnuków. Bo ja byłem autorytetem dla jej synów i oni się mnie słuchali. Ale to jest takich dwóch kochanych energicznych łobuzów. I teraz i ona ma ich dość i ja też. Najlepiej na tym wychodzę, gdy myślę o świecie realnym, a nie zaprzątam swego umysłu głupotami. Bo mój rozumek jest coraz to mniejszy. A jak lat kopa, to ***** z chłopa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 15:12
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Uśmiech moje marzenia i życzenia

nie wiem czy to dużo czy mało...Mnie - żeby było tak jak jest, a w Kraju - żeby było mądrzej i serdeczniej (zgoda buduje...)Name:  kwiatuszek.gif
Views: 45
Size:  3.0 KBName:  kwiatuszek.gif
Views: 45
Size:  3.0 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 15:48
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

O rany prawie wszyscy marzymy o tym by wreszcie zaczoł sie sezon polowań na ten drób
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 16:52
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Witajcie kochani !
Czytam sobie o tych złotych rybkach...i muszę z całą stanowczością stwierdzić, że jest to istota wielce przereklamowana....wiem ...bo mam.
A taka rybeńką obdarowała mnie moja przyjaciółka...nawet dwiema.
-Masz !-...mówi..-.podobno według zasady feng-shui...złote rybki przyniosą ci szczęście i dostatek.
I co?... I nic !...bida jak była tak i jest, a szczęście o mnie chyba zapomniało.
Ale jak by można było prosić je o spełnienie życzeń, to prosiłabym: aby Polska była krajem , gdzie nie trzeba się martwić o swoją przyszłość ,o zdrowie dla mnie i całej rodziny i o pracę której nie mogę znależć już drugi rok...albo i dłużej.
Pozdrawiam gorąco

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 18-02-2007 o 18:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 17:26
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Domyślnie Czy senior ma marzenia?

Moje marzenia...te przyziemne to rzeczywiście zgubić troche sadełka, zdrowie bo te zaczyna szwankowć. Przydałoby się wygrać w totka aby spełnić następne,które legło w gruzach z chwilą śmierci męża.Marzyło mi się zwiedzić Rzym,Florencje,Wenecje,w najbliższej pszyszłości jest to nie realne.Dla Polski mądrego rządu aby młodzi widzieli w niej swoją przyszłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 18-02-2007, 19:06
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka Złota rybka

Cytat:
Napisał bogda
Ja złotą rybkę poprosiłabym o to, żeby:

- w rządzie byli ludzie mądrzy i myśleli o społeczeństwie, szczególnie o młodych, żeby nie musieli uciekać z Polski

- moje dzieci (i nie tylko moje) były szczęśliwe i zdrowe

- wygrać w totolotka i zwiedzać świat
Ja wolałabym najpierw wygrać,wtedy może drugi punkt byłby możliwy do zrealizowania a całą resztę strawiłabym "jakoś".Stać byłoby mnie na lekarstwa na niestrawność. Tylko muszę kupić złotą rybkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior - co to znaczy? vega Społeczeństwo - wątki archiwalne 38 25-07-2009 14:25
Opinie.senior.pl admin Informacje 6 06-05-2008 14:14
Senior pracuje zagranicą Bianka Seniorzy i praca 60 21-01-2008 21:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.