menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 16-02-2010, 10:40
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Gdyby tak było jak pisze Wibi,to powinienem dostać złoty medal od skarbu państwa .Miesięcznie na papierosy wydaję ponad 300 zł ,a za alkohol który wypiłem to kupiłbym Mercedesa ze złotymi klamkami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 16-02-2010, 11:09
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał szunaj
Gdyby tak było jak pisze Wibi,to powinienem dostać złoty medal od skarbu państwa
.

Ależ tak jest i to należy Ci się jak kość psu.Proponuję Złoty Medal Zasługi dla Budżetu

Cytat:
Napisał szunaj
Miesięcznie na papierosy wydaję ponad 300 zł ,a za alkohol który wypiłem to kupiłbym Mercedesa ze złotymi klamkami

Świeta prawda,dlaczego RYDZYK łupiacy budżet i wciskajacy ciemnotę może mieć MAYBACHA,on należy się Tobie.Tak trzymać i nie popuszczać.Walczmy przeciwko Tyrani antyPolaków czyli niepalacych i nie pijacych (kurcze,ja też po części się do nich zaliczam.Nie piję i nie piłem,nigdy)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 25-02-2010, 20:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cicho się zrobiło w temacie nie palenia. Jest super odzwyczaić się o papierosów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 04-03-2010, 21:19
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Witam palących i niepalących.

Z wielką uwagą przeczytałam ostatnie strony tego wątku. Wifi, w moim przestawaniu palenia, noszenie paczki papierosów w torebce nie miała cech masochizmu, lecz wynikała z niewiary, że potrafię i dam radę.Decyzja o niepaleniu, nie wynikła z dnia na dzień, lecz była poprzedzona długo trwającym myśleniem za i przeciw. Początkowo zawsze zwyciężało przeciw - no bo jak będzie, jak np. pójdę na spotkanie w gronie... na kawę... a nawet usiądę pomyśleć - wydawało się ciągle że nie wytrzymam. I na taką okoliczność nie wytrzymania, była ta paczka.Wytrzymałam, ale i tak śniło mi się nocami, że właśnie zapaliłam i dalej w tym śnie żałowałam, bo przecież tyle już się męczyłam, a teraz będę musiała cierpieć od nowa.I może właśnie dlatego, teraz tak myślę - uniknęłam do dzisiaj błędu, którego tobie nie udało się uniknąć tj. zapalić, no bo przecież już nie palę to mogę co tam - jednego od czasu do czasu. Gdybym zapaliła - wiem to paliłabym dziś tak jak kiedyś.Tylko jeden raz zdarzyło mi się przez chwilę żałować, że przestałam palić.To było, jak dowiedziałam się o chorobie i czekającym mnie zabiegu. Pomyślałam i powiedziałam na głos: i po jaką cholerę ja przestałam palić? Ale to był moment, jak później się okazało całkiem niepotrzebny.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 08:15
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie

Właśnie! Nie zapalić tego jednego, nie dać się skusić, bo to będzie oznaczało powrót do nałogu. Nie palę 4 lata i 2 miesiące i staram się , póki co z dobrym skutkiem, nie zapalić. Lubię jednak przebywać w towarzystwie palących. Pozdrawiam wszystkich palaczy i byłych palaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 08:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie palę 6 lat 4 miesiące i 12 dni. Nie myślę nawet o zapaleniu papierosa i staram się też unikać towarzystwa palących, czyli być biernym palaczem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 09:37
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Ja chciałam się pochwalić,że rzucam palenie,nie palę już 15 dni i mimo,że czasami ciężko jest walczyć z chęcią zapalenia,to jakoś wytrzymuję...Wsparcia szukam na portalu jabłuszkowo.pl-są tam ludzie z różnym stażem niepalenia i chętnie udzielają porad nowoprzybyłym.A czy tutaj znajdzie się ktoś,kto spróbowałby rzucać razem ze mną?Pamiętam,że jeszcze nie tak dawno było tu kilka osób,które zaczynały walkę z nałogiem...Pozdrowienia dla niepalących i niepijących
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 14:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał asa
Ja chciałam się pochwalić,że rzucam palenie,nie palę już 15 dni i mimo,że czasami ciężko jest walczyć z chęcią zapalenia,to jakoś wytrzymuję...Wsparcia szukam na portalu jabłuszkowo.pl-są tam ludzie z różnym stażem niepalenia i chętnie udzielają porad nowoprzybyłym.A czy tutaj znajdzie się ktoś,kto spróbowałby rzucać razem ze mną?Pamiętam,że jeszcze nie tak dawno było tu kilka osób,które zaczynały walkę z nałogiem...Pozdrowienia dla niepalących i niepijących
Krystyno gratuluję i jestem z Tobą. Trzymam kciuki. Da sie co widać powyżej.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 16:06
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Tadeuszu,zazdroszczę obu stażów-ja na razie jednego mam 3,5 roku drugiego 15 dni dopiero.Brakuje mi dymka,cały czas na głodzie jestem.Ale jakoś daję radę.Dzięki za zyczliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 21-03-2010, 16:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Krysiu zaczynając pierwszy staż początkowo nie chciałem uwierzyć, że można nie pić % przez powiedzmy dziesięć lat, jak to było mówione na mitingach, teraz zbliżam się do tego dziesięciolecia i jest mi coraz lepiej. Można jak widać i można przestać palic. Pozdrawiam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 22-03-2010, 19:34
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Kurczę,nie tak dawno tyle tu chętnych było do rzucania palenia,jakieś kalendarzyki i obrazki z napisem ile nie palimy były,a jak ja podjęłam żmudną,trudną walkę z uzależnieniem,to sama jak palec zostałam,znikąd wsparcia,pomocy,zachęty-to nie jest sprawiedliwe!
Hallo!Jest tu ktoś chętny do walki z nałogiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 22-03-2010, 19:39
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał asa
Kurczę,nie tak dawno tyle tu chętnych było do rzucania palenia,jakieś kalendarzyki i obrazki z napisem ile nie palimy były,a jak ja podjęłam żmudną,trudną walkę z uzależnieniem,to sama jak palec zostałam,znikąd wsparcia,pomocy,zachęty-to nie jest sprawiedliwe!
Hallo!Jest tu ktoś chętny do walki z nałogiem?
Krysiu przecież Cię wspieram. J. estem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 22-03-2010, 21:40
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Do Asa!

Wspieram i trzymam kciuki. Jeśli innym się udało, to Tobie uda się również. Jeszcze trochę, i najgorsze będzie za Tobą. Wytrzymaj.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 23-03-2010, 09:52
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Aso kibicuję Ci i ściskam kciuki za to aby Ci się udało.Nie paliłem już kiedyś dwa lata i wiem,że można.Obecnie przegrywam z nałogiem,lecz dojrzewa we mnie postanowienie aby przestać palić.Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 08:51
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Dziś mam 18 dzień-na razie sama ze sobą na tym wątku pobędę,bo widzę,że nie ma chętnych do rzucania.Dziękuję tym,którzy we mnie wierzą.
Niepijącym i niepalącym dobrego,kreatywnego dnia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 19:46
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Aso proszę pisz o walce ze swoim nałogiem.Sam wiem dobrze,że mówienie,pisanie o własnych doświadczeniach z uzależnieniem jest pomocne dla Ciebie,jak i dla innych którzy mają podobny problem.Wierzę w Ciebie,bo spójrz to już 18-sty dzień jak nie palisz.Ja wiem nie jest łatwo i jeszcze nie raz będziesz chciała sięgnąć po papierosa,ale pomyśl też że to już kolejny dzień w którym okazałaś się silniejsza niż nikotyna.Zrobiłaś bardzo dobry pierwszy krok i idź dalej śmiało do przodu.Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 24-03-2010, 23:27
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Gratuluję 18 - tki! Będzie dobrze.Nie rób dalekich projektów, tylko jednodniowe, tak jest łatwiej. Tylko dzisiaj nie zapalę - tak pomyśl rano. I dotrzymaj. A jutro ponownie - tylko dzisiaj....Mnie tylko tak było łatwiej. Przyjdzie dzień, że nic nie pomyślisz na ten temat.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 09:58
asa's Avatar
asa asa jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 142
Domyślnie

Dzięki,ludzie za dobre słowo-dziś jest dzień 19,zaoszczędziłam 109 zł.Dobrego dnia nam wszystkim!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 13:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał asa
Dzięki,ludzie za dobre słowo-dziś jest dzień 19,zaoszczędziłam 109 zł.Dobrego dnia nam wszystkim!
Gratuluje dziewiętnastego dnia bez papierosa, rada Haliny jest świetna, to samo z innymi nałogami,"dziś nie .... " wpisać nałóg. Miłego bezdymnego dnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 25-03-2010, 21:10
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Przybyłam podtrzymać na duchu,oraz wesprzeć. Będzie dobrze!
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nie palę papierosów. es55ca Uzależnienia 573 18-09-2009 23:31
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 10:21
Palenie papierosów a cukrzyca - komentarze xyz58 Ogólny 1 02-06-2008 14:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.