menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2921  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 20:05
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie Gdzie wysyłają

Mam pytanie może kto wie gdzie z Łódzkiego NFZ wysyłają - Reumatologia.Dziękuję za odpowiedz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2922  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 20:39
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał hanka93
Czy znacie Kujawiankę w Inowrocławiu?


Z Kujawianki w Inowrocławiu właśnie wróciła z turnusu
moja koleżanka ,jest bardzo zadowolona z pobytu
i żartuje że już by chciała tam wrócić.
Bardziej podoba jej się Inowrocław niż Ciechocinek ,
pozdrawiam i życzę miłego pobytu .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2923  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 22:25
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Bardziej podoba jej się Inowrocław niż Ciechocinek
.....ja też tak uważam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2924  
Nieprzeczytane 03-09-2013, 11:14
Jaga Polańczyk Jaga Polańczyk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Mam pytanie może kto wie gdzie z Łódzkiego NFZ wysyłają - Reumatologia.Dziękuję za odpowiedz.

Z łódzkiego NFZ reumatologia jest w Ciechocinku, Busku,Wysowej, Kołobrzegu, Krynicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2925  
Nieprzeczytane 03-09-2013, 14:37
JEWKA's Avatar
JEWKA JEWKA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Łódż
Posty: 4 800
Domyślnie

Witam na wątku sanatoryjnym
dostałam skierowanie do Mewy ''A'' w Kołobrzegu tj szpital sanatoryjny
jeśli ma ktos wiedze o tym obiekcie to bardzo poproszę o wpis z góry dziękuje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2926  
Nieprzeczytane 03-09-2013, 17:17
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Jeszcze do reny55

Cytat:
Napisał rena55
"...ostatnio byliśmy (z mężem) na leczeniu w kwietniu 2011 i lekarka zgodziła się wypełnić wniosek dopiero po roku od powrotu, czyli w maju 2012. Podobno takie nowe przepisy i i tak by nam w NFZ wycofali wniosek..."
Przejrzyj sobie:
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie ...
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 r. w ...
- Nowe zasady kierowania pacjentów do uzdrowisk...
Nigdzie nie ma, że dopiero po roku od powrotu. Na ten temat ministerstwo nie pisze nic, jedynie tylko, że można skorzystać z leczenia sanatoryjnego raz na 18 miesięcy! Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2927  
Nieprzeczytane 03-09-2013, 17:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Oj, jeszcze coś! Moja koleżanka w połowie lipca wróciła z leczenia uzdrowiskowego w Krynicy. Teraz wysłałyśmy maila do NFZ, czy może już zacząć ubiegać się o przyznanie kolejnego pobytu w sanatorium? Jeżeli nie, to prosi o informację, kiedy może ubiegać się o nie.

NFZ odpowiedział: W związku z wejściem w życie przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. z dnia 8 lipca 20111 r. Nr 142, poz. 835) Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, że zalecana częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego wynosi „nie częściej niż raz na 18 miesięcy”, co oznacza, że osoba dorosła zachowuje prawo do świadczeń lecznictwa uzdrowiskowego w warunkach stacjonarnych nie częściej niż raz na 18 miesięcy.
Tym samym informujemy, że system informatyczny został dostosowany do przepisów ww. rozporządzenia i Oddział Wojewódzki NFZ nie ma możliwości wyznaczenia daty rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego wcześniej niż 18 miesięcy po zakończeniu poprzedniego leczenia uzdrowiskowego.
Powyższa zasada nie dotyczy leczenia w szpitalu uzdrowiskowym (dla dorosłych i dla dzieci) i leczenia w formie rehabilitacji uzdrowiskowej w szpitalu uzdrowiskowym oraz w uzdrowiskowym leczeniu ambulatoryjnym. Jeśli lekarz uzna, że leczenie w szpitalu jest konieczne, wystawi wniosek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2928  
Nieprzeczytane 03-09-2013, 20:49
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Przejrzyj sobie:
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie ...
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012 r. w ...
- Nowe zasady kierowania pacjentów do uzdrowisk...
Nigdzie nie ma, że dopiero po roku od powrotu. Na ten temat ministerstwo nie pisze nic, jedynie tylko, że można skorzystać z leczenia sanatoryjnego raz na 18 miesięcy! Pozdrawiam
Jasne. Ja to rozumiem. Ale moja rodzinna ma na ten temat swoje zdanie. I co? Mam się z nią bić czy jakoś inaczej zmusić do wypisania wniosku? Jestem zdana na nią, bo i nie mam gwarancji, że po ewentualnej zmianie lekarza rodzinnego, ten inny mi taki wniosek wystawi od razu po powrocie z leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2929  
Nieprzeczytane 04-09-2013, 17:05
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

reno55, w takim pozostaje Ci złożyć wniosek po roku, jak podpowiada tutaj któryś z panów. Będzie wilk syty i owca cała. A jak już dostaniesz numer skierowania, to za 6 miesięcy proś o zwroty. Może to będzie dobre wyjście w Twojej sytuacji. Ja złożyłam wniosek po ok. 10 miesiącach, przyjęli i teraz cierpliwie czekam w kolejce. Mam jeszcze 29017 tys. numerków do pokonania. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2930  
Nieprzeczytane 04-09-2013, 20:47
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
reno55, w takim pozostaje Ci złożyć wniosek po roku, jak podpowiada tutaj któryś z panów. Będzie wilk syty i owca cała. A jak już dostaniesz numer skierowania, to za 6 miesięcy proś o zwroty. Może to będzie dobre wyjście w Twojej sytuacji. Ja złożyłam wniosek po ok. 10 miesiącach, przyjęli i teraz cierpliwie czekam w kolejce. Mam jeszcze 29017 tys. numerków do pokonania. Pozdrawiam
Tak też zrobiłam i od czerwca zeszłego roku czekam. W lecie był zastój, ale teraz numerki spadają jak szalone. Zostało mi 224, więc myślę, że lada dzień dostanę skierowanie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2931  
Nieprzeczytane 04-09-2013, 21:40
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Mam jeszcze 29017 tys. numerków do pokonania. Pozdrawiam
O, to podobnie jak ja. Mam kilkadziesiąt więcej, liczę na wrzesień/październik przyszłego roku. Składałam nad morze.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2932  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 11:33
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
O, to podobnie jak ja. Mam kilkadziesiąt więcej, liczę na wrzesień/październik przyszłego roku. Składałam nad morze.

Robiłam sobie przypuszczalne wyliczenie (skrupulatnie liczę ile numerów spada w miesiącu) i wychodzi mi tak mniej więcej na sierpień/wrzesień 2014, ale ja składałam w góry, bo tam oddycham naprawdę świeżym i czystym powietrzem. Zresztą uwielbiam te górskie widoki. Pozdrawiam Cię i... czekamy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2933  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 11:36
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do rena55

Cytat:
Napisał rena55
Tak też zrobiłam i od czerwca zeszłego roku czekam. W lecie był zastój, ale teraz numerki spadają jak szalone. Zostało mi 224, więc myślę, że lada dzień dostanę skierowanie!

E, to już pakuj walizki Pozdrawiam i fajnego sanatorium życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2934  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 11:58
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Coś milczy qrystyną216? Pisała onegdaj, że wysyłała wniosek bezpośrednio do sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim pomijając NFZ. Nie odpowiedziała na pytanie, jak wygląda taka droga ( z tego, co pamiętam, to dany ośrodek wyznaczył jej termin o niebo krótszy od terminów NFZ). Dobrze by było, żeby osoby, które korzystały z takiej drogi napisały coś na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2935  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 12:34
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Coś milczy qrystyną216? Pisała onegdaj, że wysyłała wniosek bezpośrednio do sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim pomijając NFZ. Nie odpowiedziała na pytanie, jak wygląda taka droga ( z tego, co pamiętam, to dany ośrodek wyznaczył jej termin o niebo krótszy od terminów NFZ). Dobrze by było, żeby osoby, które korzystały z takiej drogi napisały coś na ten temat.
Wysyłamy bezpośrednio nie wniosek tylko skierowanie do szpitala uzdrowiskowego.
Wysyła cię specjalista jeśli choroba wymaga długiej rehabilitacji.....przeważnie po zabiegach operacyjnych .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2936  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 16:23
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dela
Wysyłamy bezpośrednio nie wniosek tylko skierowanie do szpitala uzdrowiskowego.
Wysyła cię specjalista jeśli choroba wymaga długiej rehabilitacji.....przeważnie po zabiegach operacyjnych .

Dzięki Dela za tę informację. Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2937  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 16:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
O, to podobnie jak ja. Mam kilkadziesiąt więcej, liczę na wrzesień/październik przyszłego roku. Składałam nad morze.
Masz zapchaną skrzynkę, więc piszę tutaj
Cytat:
Co Ty kombinujesz z sanatorium, jaki wrzesień przyszłego roku, tyle razy tłumaczę.... masz już nadany numer po pół roku dzwonisz i pytasz o zwroty.... zawsze tak jadę, żona też... a Ty kombinujesz jak ślimak pod górę, to Ty decydujesz kiedy i gdzie jedziesz, bo z reguły dają kilka propozycji, a jak nie ma nic sensownego, dzwonisz dalej , i jeszcze trochę.. jak coś wytłumaczyć to napisz.. pozdrawiam....
Ja mam 37000 kilka temu dostałem i na pewno pojadę koniec kwietnia/ początek maja bo tak mi się chce, a mógł bym pytać w grudniu, ale po co w Grudniu? i chyba do Nałęczowa, bo tak mi się chce... a Tobie też niech się chce...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2938  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 20:52
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Uważnie czytywałam Twoje rady, te o minimum utrzymania się też. Pamiętam o zwrotach i o nich myślałam, ale w marcu 2013 byłam w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym i dostałam tyle prądów i innych zabiegów, że pewnie do dziś jeszcze świecę w ciemności jak neonówka. Dlatego mi się tak nie spieszy, ale jak będzie fajne miejsce ze zwrotów w dobrym czasie, to skorzystam.
Wyczyściłam skrzynkę, ale coś musiało się zaciąć, bo pełna nie była.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2939  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 20:59
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Coś milczy qrystyną216? Pisała onegdaj, że wysyłała wniosek bezpośrednio do sanatorium w Aleksandrowie Kujawskim pomijając NFZ. Nie odpowiedziała na pytanie, jak wygląda taka droga ( z tego, co pamiętam, to dany ośrodek wyznaczył jej termin o niebo krótszy od terminów NFZ). Dobrze by było, żeby osoby, które korzystały z takiej drogi napisały coś na ten temat.
Dzwoniłam do Aleksandrowa jesienią 2012 i powiedzieli, że teraz czas oczekiwania wynosi do dwóch lat, więc jestem zaskoczona.
Miałam skierowanie na rehabilitację szpitalną od ortopedy z przychodni, gdzie się leczę.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2940  
Nieprzeczytane 05-09-2013, 21:03
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
....ale ja składałam w góry, bo tam oddycham naprawdę świeżym i czystym powietrzem. Zresztą uwielbiam te górskie widoki. Pozdrawiam Cię i... czekamy
Ja też kocham góry, ale nie nadaję już tam. Nad morzem mogę daleko, daleko przejść powoli, ale góry mnie już 'nie chcą'.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.