menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #65661  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 17:30
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Trudno to jednoznacznie ocenić. Wszystko zależy od umiejetności i indywidualnych cech ludzi i zespołów, które ci ludzie tworzą. Widzisz sporo ludzi kibicuje Biedroniowi. I nie mam przekonania, ze jesli okaże się sprawnym administratorem miasta, to nalezy mu zabrać mozliwość kolejnych szans na zarządzanie Słupskiem jeśli ludzie z tego grodziszcza zechcą docenic jego pracę i wybrać go na którąś kolejną kadencję.
W sumie tak jak ja nie lubię, zeby decydowano za mnie, to nie widzę powodu do tworzenia administracyjnych barrier do ograniczania prawa wyboru innym.
Z tym się mogę zgodzić, ale jeśli tak, to trzeba znaleźć sposób na to, żeby te wredne persony raz na zawsze pozbawić możliwości pełnienia funkcji na stanowiskach zaufania publicznego.
To wymaga zmiany prawa i niestety woli ustawodawczej tu nie ma.
Śmieszą mnie również wszelkie parytety, choć miał to być sposób na "przewietrzenie" politycznych salonów.
Cytat:
Masz rację, ale tam nikt nie był powiatowym kacykiem, a "sprawy" działy się od najwyższych szczebli drabiny po parter z prominentnymi figurami o najwyższych partyjnych notabli zaczynając. W końcu premierów chyba czterech zmienili a sprawa łapówek Dochnala wlecze się do dziś.
Gorzej.
Jeden z drugim był posłem, ministrem itp.
Miganie się od odpowiedzialności za popełnione grzechy, zamiatanie przez szefów partii przekrętów pod dywan bez wyraźnego odcięcia się od takowych powoduje rozzuchwalenie "dołów".

Pamiętam jak dzisiaj wypowiedź Millera:
o moich kolegach nie będę mówił źle (dotyczyło kolejnej afery za jego rządów, a było ich sporo).
Taka postawa szefa rządu czy szefa partii daje tym innym zielone światło: hulaj dusza, piekła nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65662  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 17:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ciekaw jestem co sądzicie o tym tekście we Wyborczej.
http://wyborcza.pl/magazyn/1,136528,...smy_glupi.html...
O ile pamiętam, powoływałam się na ten tekst w ubiegłym roku, kiedy miał swoją premierę w GW.
Powróciłam do tekstu i wybrałam kilka kawałków, a oto one:
Cytat:
Politycy marnują energię na umizgi wobec wyborców, a mogliby się przecież zająć poważniejszymi sprawami, dalekosiężnymi reformami najlepiej. Powinno więc być mniej demokracji, a jeszcze więcej liberalizmu. Niech ludzie mają pełną wolność w swoich domach, w łóżkach, przed telewizorami, niech tam robią, co chcą, aby tylko się nie wtrącali do polityki. Bo przecież polityka wymaga ekspertów, ...
(…)
Zresztą przecież w tym kierunku wszystko szło. I by działało, gdyby eksperci mogli być kompetentni, niezawodni i wiedzieli, co trzeba robić.
Kryzys nie dlatego wstrząsnął światem, że padły giełdy i przyszła recesja. Wstrząsnął, bo okazało się, że eksperci to jest całkowita fikcja.
(…) nie ma polityki bez osób wybitnych. Politykę robią jednostki, które pojawiają się nie wiadomo dlaczego, nie wiadomo skąd i zmieniają bieg historii.

(…) selekcja do polityki jest negatywna,/…/lubimy wybierać ludzi takich jak my sami. A potem dostajemy od nich /…/ - dawkę środka usypiającego.
(…)
Źródłem wszystkich naszych problemów jest upadek myślenia./…/.Skupić się i przeczytać cztery kolumny czegoś istotnego bez żarcików, /…/ to jest dziś wyczyn jak wyprawa na Marsa.
Wywiad tylko dla tych, których czytanie nie boli.
I jeszcze jedna uwaga: które z mediów jedynie słusznych, jedynie prawdziwych i niebywale patriotycznych wydrukuje taki tekst?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65663  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 17:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Stacilam na 2 miesiace Polske z oczu, bo mnie stad wywolodzkowali wiec nie moglam zagladac, a w tutejszej telewizji o Polsce nie chca mowic, chyba , ze holokaust....
Mam w zwiazku z tym pytanie, czy PKW policzyla glosy z ostatnich wyborow?
Ilu Polakow w zwiazku z tym uznano za idiotow?
Wg opinii piewcow PO debile wyjechali z kraju, a tam zostali sami intelektualisci piekni , bogaci i mlodzi, ale przeciez tylko czlowiek malo rozgarniety mogl oddac niewazny glos.
Chyba ze ci yntelekualisci tak opracowli karty wyborcze, ze sami ich nie rozumieli, a coz np nie nalezacy do platformy umownie nazywanej obywatelska.
Prosze o mozliwa do zrozumienia odpowiedz, bo jam tluk amerykanski , tak mnie nazwl piszacy na tym watku.


Naprawdę liczysz na odpowiedź?
Żarty chyba?
Nikt nie wie ile jest głosów nieważnych tak do końca,
bo w ogóle w tym cyrku nikt i nic nie wie.
Nawet kamieni z kupy nie będzie można policzyć,
chyba, że zostanie sama kupa.
Jej liczyć nie potrzeba.

Masz tu stronkę i śledź na bieżąco.
https://www.facebook.com/Parezja/pos...tal_comments=1

Może za rok będzie wiadomo, choć wątpię, bo następne wybory trzeba będzie próbować sfałszować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65664  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:16
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Naprawdę liczysz na odpowiedź?
Żarty chyba?
Nikt nie wie ile jest głosów nieważnych tak do końca,
bo w ogóle w tym cyrku nikt i nic nie wie.
Nawet kamieni z kupy nie będzie można policzyć,
chyba, że zostanie sama kupa.
Jej liczyć nie potrzeba.

Masz tu stronkę i śledź na bieżąco.
https://www.facebook.com/Parezja/pos...tal_comments=1

Może za rok będzie wiadomo, choć wątpię, bo następne wybory trzeba będzie próbować sfałszować.


Dziekuje, bede sledzic, uparlam sie zeby za 20 pare lat jak dobrze pojdzie , wrocic do Polski, Mojej Ojczyzny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65665  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:19
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Z tym się mogę zgodzić, ale jeśli tak, to trzeba znaleźć sposób na to, żeby te wredne persony raz na zawsze pozbawić możliwości pełnienia funkcji na stanowiskach zaufania publicznego.
To wymaga zmiany prawa i niestety woli ustawodawczej tu nie ma.
Na pierwszym miejscu zaliczyłbym kasację immunitetu. Najpierw za te najpopularniejsze wykroczenia i wpadki, a potem za poważniejsze przypadki udokumentowane solidnie i wniesione do laski z obligatoryjnym rozpatrzeniem na najbliższym posiedzeniu sejmu. To powinno stanowić wstepną selekcję. A poniżej to przecie skadnalem jest, żeby prezydent I podobny pełnił funkcję mimo wyroku i z kryminału. Wniesienie aktu oskarżenia powinno skutkować zawieszeniem fuchy, a wyrok wypadem. I to powinno byc rozpatrywane w trybie pilnym, a nie przez lata. A w razie uniewinnienia typa ten kto wniósł wredny donos ponosi konsekwencje prawne I odszkodowawcze.
Cytat:
Śmieszą mnie również wszelkie parytety, choć miał to być sposób na "przewietrzenie" politycznych salonów.
Ja jestem zdania, zeby co genialniejsze rozwiązania ćwiczyć na zwierzątkach wpierw, a potem dopiero wprowadzać je w żywot publiczny.
Gorzej.
Cytat:
Jeden z drugim był posłem, ministrem itp.
Miganie się od odpowiedzialności za popełnione grzechy, zamiatanie przez szefów partii przekrętów pod dywan bez wyraźnego odcięcia się od takowych powoduje rozzuchwalenie "dołów".
Tam były wszystkie piętra w użyciu. Od Starachowic przez woj. po szczyt. Co dziś -niestety- należy do piesni zapomnianych.
Cytat:
Pamiętam jak dzisiaj wypowiedź Millera:
o moich kolegach nie będę mówił źle (dotyczyło kolejnej afery za jego rządów, a było ich sporo).
Kaczyński też swoich kryje podobnie jak wtedy Miller. Ale mniej mówi A reszta rżnie głupa.
Cytat:
Taka postawa szefa rządu czy szefa partii daje tym innym zielone światło: hulaj dusza, piekła nie ma.
Wydaje mi się, że jednak jest ciut lepiej na co wskazywałby ten ranking miedzynarodowy.
Wszedłem na lokalną gazetę w Słupsku i wychodzi na to, że taki niezalezny od żadnej centrali prezydent sporo ciekawostek moze wprowadzić wbrew lokalnym sitwom.
gdyby takich było więcej z przyzwoitymi wynikami, to świadczyłoby o tym że miałem rację postulując wywalenie komitetów wyborczych tworzonych pod szyldami partii ogólnopolskich. Jedynie lokalne mogłyby być w użyciu z ewentualnym ideologicznym, czy propagandowym wsparciem tych duzych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65666  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Taka wrzutka dla wielbicieli nicnierobienia w "tym kraju"
samo się poprawiło, albo duch święty zadziałał.
Nie samo tylko mamy mądrych ludzi. Dzisiaj w czasie jazdy słyszałem, że Rosja jak rynek zbytu na padlinę i przetwory mleczne nam już nie potrzebna. Wszystko zagospodarowane nawet nadwyżki i po lepszych cenach. Wystarczy, że rząd nie będzie się mieszał to przedsiębiorcy sami sobie dadzą radę. A kierowcy tirów tez Ruskich wydutkali, ale nie zdążyłem usłyszeć jak, bo miałem kontrolę drogową.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65667  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
.......
Wywiad tylko dla tych, których czytanie nie boli.
I jeszcze jedna uwaga: które z mediów jedynie słusznych, jedynie prawdziwych i niebywale patriotycznych wydrukuje taki tekst?

Chyba żarty preparujesz niestosowne
Ale z tego wywiadu można bez trudu wysnuć wniosek, ze pan professor o innych profesorach expertach od....najlepszego zdania nie posiada, a zastanawiam sie też czy on sam nadawałby się do bycia expertem od ...czegoś.
Wydaje mi się też, że Mazowiecki dobrze zrobił, że to nie Król został ministrem np oswiaty, tylko Anna Radziwił.
Zdarza mi sie od czasu do czasu czytywac jego przemyslenia na różne tematy bieżącej współczesności I nie powiem, żeby powalały mnie głębią przemyśleń w temacie przyszłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65668  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Dziekuje, bede sledzic, uparlam sie zeby za 20 pare lat jak dobrze pojdzie , wrocic do Polski, Mojej Ojczyzny.


I tego Ci życzę z całego serca,
wierząc głęboko, że będziesz miała do czego wracać.

Tym bardziej, że wrócisz z tarczą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65669  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie samo tylko mamy mądrych ludzi. Dzisiaj w czasie jazdy słyszałem, że Rosja jak rynek zbytu na padlinę i przetwory mleczne nam już nie potrzebna. Wszystko zagospodarowane nawet nadwyżki i po lepszych cenach. Wystarczy, że rząd nie będzie się mieszał to przedsiębiorcy sami sobie dadzą radę. A kierowcy tirów tez Ruskich wydutkali, ale nie zdążyłem usłyszeć jak, bo miałem kontrolę drogową.

Bo zawsze kiedy państwo w gospodarkę wsadzi paluchy, to jest ambaras.
Kiedy ludziskom ostawić wolną wolę, to doskonale sobie radę daja.
mnie podobał się pomysł obdarowania związków zwodowych tymi padającymi kopalniami. na zasadzie bierzta chłopy I zarabiajta na siebie, 12,13,14, 18 itd na związkowe i podatki w pierwszej kolejności. I przyjmujta bezrobotnych górników do oporu. I róbta jeszcze ze sto następnych związków. Od sapogów, od kufajek, od kilofów i latarek i od czego tamjeszcze chceta.
Ku chwale Ojczyzny naszej umenczonej.
Tylko od budżetu ...won z łapami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65670  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 18:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Bo zawsze kiedy państwo w gospodarkę wsadzi paluchy, to jest ambaras.
Kiedy ludziskom ostawić wolną wolę, to doskonale sobie radę daja.
mnie podobał się pomysł obdarowania związków zwodowych tymi padającymi kopalniami. na zasadzie bierzta chłopy I zarabiajta na siebie, 12,13,14, 18 itd na związkowe i podatki w pierwszej kolejności. I przyjmujta bezrobotnych górników do oporu. I róbta jeszcze ze sto następnych związków. Od sapogów, od kufajek, od kilofów i latarek i od czego tamjeszcze chceta.
Ku chwale Ojczyzny naszej umenczonej.
Tylko od budżetu ...won z łapami!
Dzisiaj właśnie mówili jak związkowcy mają dołowe dniówki. W ciągu roku zjeżdżają na dół kilka razy a codziennie im odbijają dyskietki w czytniku i pobierają lampy z lampiarni. Za moich czasów tak robili sekretarze i piłkarze. Nic się nie zmieniło węgiel jest górników i wara od niego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65671  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 19:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dzisiaj właśnie mówili jak związkowcy mają dołowe dniówki. W ciągu roku zjeżdżają na dół kilka razy a codziennie im odbijają dyskietki w czytniku i pobierają lampy z lampiarni. Za moich czasów tak robili sekretarze i piłkarze. Nic się nie zmieniło węgiel jest górników i wara od niego.

Więc trza zrobić tak, żeby nie był ich tylko państwa. tak jak drogi nie sa kierowców, lasy leśników a powietrze pilotów itd.
I ktoś im to powinien wyperwadować.
A tera padło na Kopacz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65672  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 21:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

najpierw jeden postep w międzynarodowej drabince. a teraz jeszcze to.
Jak na katastroficzne wizje prezesa to całkiem nieźle.
lepiej to chyba tylko Chiny mają

Cytat:
- Wzrost gospodarczy przyspieszył w 2014 r. do 3,3 proc. w ujęciu rocznym z 1,7 proc. w 2013 r. To dane zgodne z oczekiwaniami rynku - ocenia Rafał Sadoch, ekonomista Plus Banku. - Nasz PKB rósł szybciej niż w ostatnich dwóch latach - zauważyła Agnieszka Dacewicz, ekonomistka Banku Zachodniego WBK.

Z danych GUS wynika, że szybszy wzrost gospodarczy zawdzięczamy temu, iż Polacy chętniej wydają pieniądze, a firmy inwestują. - Motorem przyspieszenia dynamiki PKB w 2014 r. był popyt krajowy, który wzrósł o 4,6 proc. w ujęciu rocznym wobec 0,2 proc. w 2013 r. Złożyło się na to zarówno silne przyspieszenie inwestycji (do 9,4 proc. z 0,9 proc.) oraz konsumpcji (do 3,0 proc. z 1,3 proc.) - twierdzi Rafał Sadoch. - Silnikiem wzrostu był popyt krajowy, zwłaszcza konsumpcja prywatna i inwestycje - wtóruje mu Agnieszka Dacewicz.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...#ixzz3Q3VnaTw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65673  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 22:42
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Na pierwszym miejscu zaliczyłbym kasację immunitetu. Najpierw za te najpopularniejsze wykroczenia i wpadki, a potem za poważniejsze przypadki udokumentowane solidnie i wniesione do laski z obligatoryjnym rozpatrzeniem na najbliższym posiedzeniu sejmu. To powinno stanowić wstepną selekcję. A poniżej to przecie skadnalem jest, żeby prezydent I podobny pełnił funkcję mimo wyroku i z kryminału. Wniesienie aktu oskarżenia powinno skutkować zawieszeniem fuchy, a wyrok wypadem. I to powinno byc rozpatrywane w trybie pilnym, a nie przez lata. A w razie uniewinnienia typa ten kto wniósł wredny donos ponosi konsekwencje prawne I odszkodowawcze.
Woli do zmian i oczyszczenia poletka politycznego nie ma.
W żadnej partii.
Cytat:
Tam były wszystkie piętra w użyciu. Od Starachowic przez woj. po szczyt. Co dziś -niestety- należy do piesni zapomnianych.
I nic się nie zmieniło.
Od górnych pięter do parteru.
Cytat:
...w Słupsku i wychodzi na to, że taki niezalezny od żadnej centrali prezydent sporo ciekawostek moze wprowadzić wbrew lokalnym sitwom.
gdyby takich było więcej z przyzwoitymi wynikami, to świadczyłoby o tym że miałem rację postulując wywalenie komitetów wyborczych tworzonych pod szyldami partii ogólnopolskich. ...
Kibicuje Biedroniowi.
Zobaczymy, na ile uda mu się zrealizować ambitny plan.
Lekko nie będzie, partyjne "sępy" krążą i czekają na okazję.
Po sejmowych wyborach może być jeszcze trudniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65674  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 22:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Chyba żarty preparujesz niestosowne
...
W którym miejscu?
Że niektórych uwiera czytanie czy to, że podobne teksty nie ukazują się w innych "słusznych" mediach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65675  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 23:00
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

"Nasz PKB rósł szybciej niż w ostatnich dwóch latach"
i"wzrosła głównie konsumpcja prywatna"
i nic w tym nadzwyczajnego skoro miliony Polaków musi
szukać pracy za granicą, to i stopa życiowa Ich rodzin w kraju
ulega poprawie - a co za tym idzie jest zwiększony popyt na konsumpcję a konsumpcja nakręca inwestycje.
Nie widzę tu zasługi rządu, jak chciałby to przedstawić Pluto.
W mojej małej wsi na 278 zameldowanych dusz aż 63 musiały
szukać pracy poza granicami Ojczyzny.I jedyną rekompensatą za rozłąkę są przysyłane pieniądze.
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65676  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 23:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Poroszenko w Auschwitz:

Cytat:
Nie będę sięgał do oczywistych i jasnych porównań między tym, co działo się w Europie w latach 30. ubiegłego wieku a tym, co dzieje się dziś. Groźba wojny kontynentalnej jest tak ogromna, jak nigdy. Nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości: ambicje i apetyty agresora są większe, niż rozmiary Ukrainy.
Nawołuję świat, by nie dopuścił do powtórki tragicznych wydarzeń. Musimy ... myśleć, jak nie dopuścić do powtórzenia takich tragedii,... Wspólnym frontem przeciwstawić się nowemu imperialnemu szaleństwu, nowym pretensjom do panowania w Europie
Mocne słowa i wołanie o pomoc.
Co na to świat? co w ogóle można jeszcze poza sankcjami, skoro i tu wspólnego frontu nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65677  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 23:43
stanley47 stanley47 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 446
Domyślnie

U nas w WielkijPolsce bezrobocie na poziomie 7,8% a w stolicy- Poznaniu zaledwie 3%. Tak trzymać .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65678  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 23:49
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Mocne słowa i wołanie o pomoc.
Co na to świat? co w ogóle można jeszcze poza sankcjami, skoro i tu wspólnego frontu nie ma?

Robi wszystko, co może aby zglobalizować konflikt. Najlepiej dać mu czekoladkę.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #65679  
Nieprzeczytane 28-01-2015, 07:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
"Nasz PKB rósł szybciej niż w ostatnich dwóch latach"
i"wzrosła głównie konsumpcja prywatna"
i nic w tym nadzwyczajnego skoro miliony Polaków musi
szukać pracy za granicą, to i stopa życiowa Ich rodzin w kraju
ulega poprawie - a co za tym idzie jest zwiększony popyt na konsumpcję a konsumpcja nakręca inwestycje.
Nie widzę tu zasługi rządu, jak chciałby to przedstawić Pluto.
W mojej małej wsi na 278 zameldowanych dusz aż 63 musiały
szukać pracy poza granicami Ojczyzny.I jedyną rekompensatą za rozłąkę są przysyłane pieniądze.
Przecież o to walczyliśmy z komuną aby była wolność i możliwość wyjazdu za granicę i przywożenie tu pieniędzy z powrotem. Dawniej to było na mniejszą skalę w formie "mrówek" czy wczasów do Bułgarii połączonych ze szmuglem. Skoro to z pożytkiem dla naszego kraju to jeśli im tam lepiej niech wyjeżdżają, ale wydaje mi się, ze upraszczasz sprawę, że tylko dlatego nasze PKB wzrosło. PKB to przemysł prywatny i działalność gospodarcza i z tego podatki a nie parę "ojro" w kopercie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65680  
Nieprzeczytane 28-01-2015, 07:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Mocne słowa i wołanie o pomoc.
Co na to świat? co w ogóle można jeszcze poza sankcjami, skoro i tu wspólnego frontu nie ma?
Co można? Niech na Ukrainie zlikwidują korupcję i przeproszą za Wołyń a świat i Polska inaczej ich będzie postrzegać! Na razie oligarchowie są coraz bogatsi mimo wojny. A jak chodzi o uzbrojenie to przecież była czwarta potęga w produkcji uzbrojenia i co teraz rękę po karabiny wyciągają?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.