menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 14:39
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Walesa ? No coz,przeciez go zrodzono i uformowano na "obraz i podobienstwo swoje".
Dzisiaj z tym czlowiekiem trzeba cos zrobic,bo moze palnac kolejne glupstwo i sprawa sie rypnie.
Sa dwa rodzaje glaskania - z wlosem i pod wlos,wazne tez kto glaszcze !
Walesa jeszcze musi pozyc ,choc juz podobno serduszko nie to. Na przeszczep trzeba poczekac jak juz......................,potem juz nie bedzie potrzebny,historia jest historia.
Takiemu np. Fidelowi na Kubie wmowiono,ze musi zyc i zyje,chociaz juz sam twierdzi,ze chyba wybierze sie na emeryture,bo sojusznik buduje demokracje.
  #22  
Nieprzeczytane 18-12-2007, 15:25
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Wałęsa to symbol! Dopóki świat go dostrzega, to pamięta, że w Polsce urodziła się Solidarność i że to ona obaliła mur berliński. Teraz, gdy ma niewiele do powiedzenia w kraju - jestem za! Choć kiedyś się denerwowałam, że mu słoma z butów wyłazi.
  #23  
Nieprzeczytane 19-12-2007, 21:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oooooooo !
To jakas nowosc - Solidarnosc obalila MUR BERLINSKI !
Prosze o uzasadnienie.
  #24  
Nieprzeczytane 22-12-2007, 14:42
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewita
Fakt dla mnie oczywisty, Kapitanie! Rzeczywiście, osobowość to to nie jest!
Zgodnie z definicją ze Słownika, każdy ma jakąś osobowość Wałęsa też.
W domyśle chodziło tutaj o osobowość wielką, wybitną.
Słownik języka polskiego, PWN Wwa 1993:
wybitny - wyróżniający się spośród innych, znakomity, niezwykły.
Wałęsa - Prezydent, laureat Nobla, symbol dla Zachodu spełnia te warunki, no może nie znakomity.
Wg mnie pomylono osobowość z charyzmą.
O tym,że nie jestem już jego zwolennikiem świadczy link:
http://www.polonica.net/Okraglystol.htm

Tusk chce wcisnąć Wałęsę do unijnej "Rady mędrców", (do mędrków by się nadawał).
  #25  
Nieprzeczytane 22-12-2007, 18:12
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Z opóźnieniem!

Cytat:
Napisał senior A.P.
Oooooooo !
To jakas nowosc - Solidarnosc obalila MUR BERLINSKI !
Prosze o uzasadnienie.
W okresie przedświątecznym nie mam za dużo czasu, by śledzić dyskusje na forum, ale czasem z ciekawosci wpadam na chwilkę i zauważyłam powyższe zdziwienie. Jasne, ze nie mogę tego pozostawić bez odpowiedzi.
Po pierwsze, nie jestem i nigdy nie byłam zwolenniczką Wałęsy. Jasno to zresztą wynikało z poprzedniego mojego postu. Nie mam również pewności, czy nie przeceniana jest jego rola, przy tworzeniu się Solidarnosci w Stoczni Gdańskiej.Ale moim zdaniem Gorbaczowska "pierestrojka" trafiła w Polsce na bardzo podatny grunt. Została podchwycona w naszym kraju, powstały pierwsze wolne związki zawodowe. Entuzjazm i nadzieja objęła ogromne masy społeczeństwa. Do Solidarności zaczęli wstępować przedstawiciele różnych warstw społecznych.W tym czasie organizacja zrzeszała 5 mln Polaków. Konsolidacja narodu była przeogroma. Nigdy takiej nie spotkałam w swoim, nie za krótkim życiu. Pamiętam własne uczucia z 1980r. i wrażenie, ze oddycham pełną piersią.Przez dziewięć następnych lat, bywała różnie, były działania innych ludzi: papieża, znaczących osobistości amerykańskich itd. ale ludzie we wszystkich krajach "demoludu", już wiedzieli, że nie muszą się godzić na narzucony totalitaryzm. Czy okrągły stół był "czysty", chyba nie !.Czy ludzie, którzy powoli przejmowali władzę,byli do niej przygotowani, też chyba nie! I takie "chyba nie" mogłabym mnożyć. Ale nie o to chodzi! Fakt jest faktem! Solidarność w Polsce powoli lecz skutecznie odsunęła PZPR od władzy. A za nami szybciutko podążyli inni Czechosłowacja,Węgry, Rumunia, Bułgaria i na koniec Niemcy. I taka jest moja świadomość rzeczy i faktów historycznych, których byłam świadkiem i uczestnikiem.
  #26  
Nieprzeczytane 26-12-2007, 10:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze jednak potrzeba dokonac glebszej analizy calej swiatowej pierestrojki - nie uwazasz ?
Zylismy i jeszcze nadal zyjemy w bardzo waznym okresie historycznym kiedy to trzeba bylo "przemodelowac" caly swiat,zburzyc to co bylo utopistyczne (komunizm - kazdemu wg.potrzeb) i dawalo marne szanse stworzenie "jednego krolestwa" na ziemi - tej ziemi.
Do tego dosyc dawno przygotowywano sie roznymi sposobami ,jednym z nich byl wybor nawet Polaka na Papieza .
Walesa zas mial odegrac w tym "teatrze politycznym" role blazna za plecami,ktorego stali dobrze wyszkoleni podpowiadacze. Fakt,ze stworzono w Polsce zwiazek wielomilionowy robotnikow,chlopow ,inteligentow i oszustow jest niezaprzeczalny ale mozna sie tez pokusic o poznanie faktycznych sil ,ktore kierowaly tym zwiazkiem a nawet prezydenta USA z tego okresu i innych swiatowych przywodcow w tym takze Rosji i Niemiec,ktorzy burzyli "wszelkie mury ,nie tylko berlinski !
To bardzo wazny temat do dyskusji ,a jak widze to na tym forum i w tym klubie sa rozni "prostaczkowie,owieczki i baranki boze",ktorym nie tak latwo da sie wmowic to co wmowiono wielomilionowej rzeszy Polakow i nadal wmawia.
Walesa nie ma dzisiaj latwego zycia mimo osiagnietej majetnosci i przyznanych tytulow o randze swiatowej,to czlowiek,ktoremu dzisiaj sumienie nie daje spac a serce kolacze jak w starym dzwonie. Wprawdzie sa "kosmetycy",ktorzy nadaja jego twarzy odpowiednie wyrazy i zachowania ale warty jest pozalowania jako ofiara polityczna na oltarzu walki o wolna i niezalezna Polske,wsrod innych ofiar ktorzy wierzyli,ze to oni zmieniaja swiat i "kreca ten film" a faktycznie byli tylko satystami.
  #27  
Nieprzeczytane 26-12-2007, 14:35
martyna's Avatar
martyna martyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: lubuskie
Posty: 3
Domyślnie

Pamiętam jak dziś czas prezydentury naszego "mędrca".
Pamiętam,jak pisano o Wałęsie,że to ponury żart historii.
Euforia nad Wałęsą wynika z prostego faktu:dwa lata rządów bliźniaczych.Tak nam dali w kość,że Wałęsa przy nich to prawdziwy mędrzec,choć tak naprawdę daleko mu do tego tytułu.
  #28  
Nieprzeczytane 26-12-2007, 14:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jezeli jest Pani obdarzona (jeszcze ) tak wspaniala pamiecia to zapewne pamieta Pani "iskrzenie" (piszac elektrycznym jezykiem) miedzy Walesa a jednym z braci Kaczynskich -moze nam Pani wyjasnic co bylo tego powodem ?
Przeciez wyszli z tego "samego pnia pszczol" zasiadali przy okraglym stole, jedli i pili ten sam miod ,dali cos tam Polakom "popalic" ale faktycznie (podobno) rozumieja sie bez slow !
Gdzie lezy i jaka to prawda ???
  #29  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 00:29
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Wałęsa i bliźniacy są kumplami z jednej ławki.W celi.Bo w szkole nie,niestety.
Jeden z bliźniaków jest doktorem prawa ,nie honoris causa.
Ale skoro Rasputin,chłop niepiśmienny był doradcą ( jako mędrzec ) rządu Mikołaja II,to czemu Wałęsa nie może doradzać Donaldowi I ?
A także ''profesor '' od Koziołka Matołka ?

Kiedyś był taki wódz indiański - Łysa Puma ,może pamiętacie ?Też mu doradzali mędrcy plemienia.Jeden chyba Rączy Buhaj ..a drugi ? Nie pomnę ? Zdaje się ,że Złamany Wąż,czy jakoś tak.Do niczego byli obaj i plemię poszło do krainy wielkich łowów,aby paść się trawą na łąkach Manitou.Howgh!
  #30  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 01:54
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Wałęsa i bliźniacy są kumplami z jednej ławki.W celi.Bo w szkole nie,niestety!
W celi był tylko jeden bliźniak ...i to jest problem tego drugiego...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #31  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 09:09
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie Ja nie widzę

Cytat:
Napisał jolita
W celi był tylko jeden bliźniak ...i to jest problem tego drugiego...

...tego problemu.Ani on ,jak sądzę.Cela niekiedy nobilitowała na krótko tylko.Przykładów jest cała masa.
  #32  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 09:27
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie Już pamięć nie ta!

Cytat:
Napisał senior A.P.
Jezeli jest Pani obdarzona (jeszcze ) tak wspaniala pamiecia to zapewne pamieta Pani "iskrzenie" (piszac elektrycznym jezykiem) miedzy Walesa a jednym z braci Kaczynskich -moze nam Pani wyjasnic co bylo tego powodem ?
Przeciez wyszli z tego "samego pnia pszczol" zasiadali przy okraglym stole, jedli i pili ten sam miod ,dali cos tam Polakom "popalic" ale faktycznie (podobno) rozumieja sie bez slow !
Gdzie lezy i jaka to prawda ???
Nie wiem kogo wywołujesz do tablicy! Jeśli mnie to gotowam Ci odpowiedzieć. A ponieważ jestem ciało pedagogiczne, to pozwól, że zacznę "od pieca".
Wśród ludzi Solidarności znależli się dwaj bracia. Jacek i Jarosław Kurski. Obaj o całkowicie odmiennych poglądach politycznych. Jacka wszyscy znają. Przynajmniej w Polsce. Obecnie robił wielką karierę jako działacz PiS. Coś po ostatnich wystąpieniach w sejmie przycichł.Niech mu tam! Zdecydowanie facet nie w moim typie. Natomiast cichszemu bratu, Jarosławowi zawdzięczam swoją wiedzę o "iskrzeniu" między Wałęsą a bliźniakami.Ten ostatni w początkach lat 90-tych napisał książkę pt. Wódz. I właśnie w niej opisał przyczyny konfliktu. A było to tak! Obaj Kaczyńscy piastowali w Kancelarii Prezydenta Wałęsy wysokie stanowiska.Niestety Wodzowi nie bardzo było po drodze z braćmi. Miał ogromną ochotę się ich pozbyć, ale nie wiedział jak! Intrygę więc uknuł totumfacki Wałęsy, niejaki Wachowski. Zawiadomił braci, że czekają na nich inne, lepsze propozycje.( W sejmie, rządzie - nie pamiętam) Niestety propozycje te nie padają, gdyż Lech i Jarosław są zatrudnieni w Kancelarii. W związku z powyższym, obaj wspomniani panowie szybko złożyli dymisje. Oczywiście obie również szybko zostały przyjęte. Wałęsa pozbył się bliźniaków, a obiecanych stanowisk, nikt im nie zaproponował. I tak, wielka miłość przekształciła się w nienawiść.Gdybyś Seniorze AP chciał o tym więcej pocztać, to wspomniana przeze mnie książka była również wydana w Stanach pod tytułem: Lech Wałęsa. Democrat or dictator?
  #33  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 09:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Zgadza się.Nie cierpię ludzi,którzy nie dotrzymują słowa i kłamią.Skłamał raz -skłamie wiele razy.
Właśnie tego typu zdarzenia z biografii Wodzunia,przekonują mnie ,że z tym Bolkiem było coś na rzeczy.Bo co z tego,że Wódz zaprzecza,skoro potrafi kłamać ?

Honor.Ot co.Nic nie pomoże chęć szczera naśladownictwa Piłsudskiego,bo mieć wąsy ,to stanowczo za mało.
  #34  
Nieprzeczytane 27-12-2007, 09:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dziekuje za podsuniecie "lektury do poduszki" ale jak narazie zasypiam dobrze.
O Walesie w Ameryce plebs ma takie pojecie jakie sie mu podsunie. Mnie Polakoamerakaninowi wiedzy na temat Walesy i "blizniakow z kancelarii" nie brakuje i to z innych zrodel.
Prosilem o przyblizenie konfliktu (starego) z innych powodow.
Jednym z nich jest "poddanie sie Kaczynskich do dymisji politycznej" ale watpie czy na to mial wplyw noblista Lech Walesa,chociaz kto wie jak to bywa z dwoma Lechami gdy sie bija a Donaldy na tym korzystaja i zwyciezaja i to bez Matki Boskiej w klapie marynarki - niezbadane sa wyroki boskie !
  #35  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 06:07
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Właśnie tego typu zdarzenia z biografii Wodzunia,przekonują mnie ,że z tym Bolkiem było coś na rzeczy.Bo co z tego,że Wódz zaprzecza,skoro potrafi kłamać ?

Honor.Ot co.Nic nie pomoże chęć szczera naśladownictwa Piłsudskiego,bo mieć wąsy ,to stanowczo za mało.
Oj było coś, chyba było.
Piłsudski - Wałęsa, no bez jaj.
  #36  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 09:54
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Oj było coś, chyba było.
Piłsudski - Wałęsa, no bez jaj.

Też tak myślę.I dobrze byłoby ,żeby w swoim czasie dotarło to do Wałęsy.
  #37  
Nieprzeczytane 07-01-2008, 11:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Dobrze byłoby

Cytat:
Napisał Lila
Też tak myślę.I dobrze byłoby ,żeby w swoim czasie dotarło to do Wałęsy.
ale niestety nie dotrze, ten facet uwierzył w to że jest "mężem stanu" i to jest moim zdaniem bardzo smutne.
  #38  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 16:03
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mezem to jest ,takze i stanu ale ten stan zmienil Polske nie do poznania, a przeciez mialo byc "puszczanie w skarpetkach". Teraz bieg do Tybetu.
  #39  
Nieprzeczytane 01-04-2008, 11:06
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Po wnikliwym rozważeniu wszystkich argumentów
Komisja
postanowiła cofnąć Wałęsie Nagrodę Nobla.
Hmmm...
nagroda nagrodą, ale skąd ten biedak weźmie teraz milion dolarów?
  #40  
Nieprzeczytane 01-04-2008, 11:08
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 034
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Po wnikliwym rozważeniu wszystkich argumentów
Komisja
postanowiła cofnąć Wałęsie Nagrodę Nobla.
Hmmm...
nagroda nagrodą, ale skąd ten biedak weźmie teraz milion dolarów?

Kufa ,też o tym słyszałam już wczoraj...
Ponoć nie musi oddawać pieniędzy.Ma to związek z odkrytym niedawno faktem,że płot był fikcją,a motorówka -prawdą...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Same Plusy. Wolontariat 50+ - komentarze inka-ni Ogólny 0 02-03-2007 22:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.