menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > zagranica > Ameryka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:32
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Moje pytanie do "kumatej " myszki ( tej od koteczka)
nie polegalo na tym jak sie zachowuja dawcy pracy wzgledem 50letniej pomocy domowej tylko dlaczego akurat tylko Zydzi umieja pokazac palcem wiadro i szmate??? Czy jakis inny nie-Zyd tego nie umie zrobic?
Myszko cos ty tu krecisz..

Wszyscy robia wszystko ale fakt jest ze emigranci sa skazani na czarniejsze roboty bo taki jest rynek.. Polacy juz dawno zostali wyparci z rynku sprzatajacych , przez Meksykanow i poludniowo-Amerykanow. Polacy natomiast mocno udzielaja sie w budownictwie juz nie na poziomie najnizej platnego robotnika.. Ci co wyjechali w latach 80 z jedna walizka maja juz wlasne firmy i raczej zatrudniaja robotnikow..
Tak jest tutaj.. wiem bo tu jestem..
  #382  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 21:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie i jeszcze jedno

Mysle ze jezeli ktos wyjechal ze swojego kraju za tzw. " chlebem" to nie powinien sie ani gorszyc ani dziwic ze musi przejsc przez pewien okres czasu kiedy wykonuje sie najmniej platne i najmniej ambitne prace.. Natomiast dziwie sie braku ambicji tych, ktorzy sa tu po 20 lat i caly czas szoruja kible.. Jest to nawet nie fair wzgledem tych ktorzy sa nowi.. i takiej pracy potrzebuja..
  #383  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 22:21
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie Senior,

where are you?,zadales pytanie,co ja na to ?obecnosc ,raczej nieobecnoisc lub sladowa obecnosc Polakow w polityce amerykanskiej i przestales sie odzywac.Dlaczego?
Ja mam tez do ciebie pytanie ;z ktora partia sie identyfikujesz,jakie fundusze na nia przeznaczasz,jaki jest twoj wklad w zaistnienie Polakow w polityce USA?
  #384  
Nieprzeczytane 15-08-2008, 23:58
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Uśmiech

ALISIU ,ALE PRZECIEŻ MOJE POSTY POPIERAJĄ TO CO NAPISAŁAŚ .a TY SIĘ KŁÓCISZ Z KIM????? Przepraszam ,włączył mi się Caps i już nie chce mi się przepisywać .
Asiu mam w tej kwestii dokładnie takie samo zdanie jak Twoje -wizerunek szczuropolaka rozpowszechniany przez KiM jest obiegowy i bardzo krzywdzący >niestety ,rozpowszechnianiem takiego wizerunku zajmują się głównie ..Polacy.
Jasne jest ze emigracja oznacza na początku trudny okres -obniżenie poziomu życia i pozycji społecznej ale to jest okres przejściowy dlatego warto emigrować jeśli jeszcze życie przed nami ....a tak nawiasem mówiąc wiem z autopsji ,że polskie nianie -którymi sa b. rożne osoby często z wyższym wykształceniem ,lub bez sa b. cenione ,za ciepło i odpowiedzialność.
A ppoza tym wszędzie sa ludzie którym się udało i tacy którym nie za bardzo
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #385  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:15
Koteczek i Myszka's Avatar
Koteczek i Myszka Koteczek i Myszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: KINNELON N.J.
Posty: 69
Domyślnie

Drogie seniorki! Nie czytacie ze zrozumieniem tego co napisalam! Nigdy nie mialam na mysli obsmiewania, czy ponozania kogo kolwiek! Pisze o tym co widze i znam z wlasnych obserwacji i rozmow z tymi ludzmi. Czesto sa to osoby ze srednnim wyksztalceniem i wyzszym. Sa bardzo cenione wlasnie przez zydowki za swoja prace bo potrafia wszystko idziecko zabawic, i naprawic odziez czy cos zeszyc. Wyraznie napisalam ze zasiedzialy sie i tak im czas uplywa!!!! Zydowki nie chca ich sie pozbyc bo sa bardzo dobre, z czasem nawet sie dogaduja bo zydowki znaja jezyk polski lub lamana angielszczyzna jakos sie dogaduja.Jezeli chodzi o zalegalizowanie pobytu to jest prawie nie mozliwe!!!! Posluchajcie polskiego radia tego z Pomony gdzie wystepuje Obregon , udziela on rad bo jest prawnikiem, chyba ze malzenstwo ale nie wszyscy moga sie zdecydowac na taki krok!!!!
  #386  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 00:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Koteczku gdzie ty się obracasz?????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #387  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 01:09
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie Malgorzato,

uwazasz,ze ja sie kloce?
Zobacz jak to koresponduje z wypowiedzia P.Slowikowej.
Starzy ,siedzacy tu po 20 lat powinni to szorowanie kibli zostawic nowoprzybylym,bo ci takiej pracy potrzebuja.
Czyli kazdy przez to musi przejsc?
P.Slowikowa tez chyba jest przybyszem do tego kraju,/moze sie myle,moze tu urodzona/-szorowala kible?
A jesli ktos te kible szoruje,to co?
Komus tym szkodzi?
Nie zasluguje na szacunek dlatego wlasnie?
Bedac tu na pewno ogladalas program "Price is Right"
nagroda czesto jest roczny serwis sprztajacy i jestem pewna,ze nie jest to polski serwis.
A gdy taki przyjedzie do domu to jego pracownicy nie robia dobrego wrazenia, tylko szoruja wszystko- kible tez.
  #388  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 13:40
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 188
Domyślnie

[quote=Alisia]Skad w Czestochowie takie wiesci?
My, tu w Ameryce, nic o tym nie wiemy.
Jezeli obcokrajowiec zglosi sie sam do urzedu emigracyjnego , powie ,ze jest nielegalnie i chce wrocic do kraju ojczystego,a nie ma pieniedzy na powrot,pomoga mu,ale przez dziesiatki lat pobytu w tym kraju ,nie slyszalam o takim przypadku.

Alisiu...ja sobie tego nie wymyśliłam, po prostu mówili o tym w tv. w wiadomościach i przeprowadzali wywiad z odpowiednimi amerykańskimi urzędnikami....
  #389  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 14:02
Koteczek i Myszka's Avatar
Koteczek i Myszka Koteczek i Myszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: KINNELON N.J.
Posty: 69
Domyślnie

Tak pisal o tym Super Expres. Akto to zrobi? Jezeli ktos siedzi tu kilka lat i ma prace to i ma na bilet powrotny a nie mysl ze dadza ci za darmo po powrocie do kraju musisz kase zwrocic!Ale te osoby o ktorych pisze to ani mysla wracac! PRZYZWYCZAILY sie i tak im jest dobrze! nie mysla ze moze im byc lepiej!
  #390  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 14:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia
uwazasz,ze ja sie kloce?
Zobacz jak to koresponduje z wypowiedzia P.Slowikowej.
Starzy ,siedzacy tu po 20 lat powinni to szorowanie kibli zostawic nowoprzybylym,bo ci takiej pracy potrzebuja.
Czyli kazdy przez to musi przejsc?
P.Slowikowa tez chyba jest przybyszem do tego kraju,/moze sie myle,moze tu urodzona/-szorowala kible?
A jesli ktos te kible szoruje,to co?
Komus tym szkodzi?
Nie zasluguje na szacunek dlatego wlasnie?
Bedac tu na pewno ogladalas program "Price is Right"
nagroda czesto jest roczny serwis sprztajacy i jestem pewna,ze nie jest to polski serwis.
A gdy taki przyjedzie do domu to jego pracownicy nie robia dobrego wrazenia, tylko szoruja wszystko- kible tez.
Alisiu ,znów się nie zrozumiałyśmy-może to wina mojej ekspresji.Ja się zgadzam z tym co napisałaś.
Przyjazd do Stanów w celach zarobkowych jest trudnym doswiadczeniem -bo istnieje określony zakres prac prostych dla "turystów" Jedni biora pod uwagę ,z rożnych wzgledów ,zycie warunkach urągających godności ludzkiej plus pracę 24/7 inni nie -z różnych wzgledów.Nikogo nie oceniam bo praca to praca i koniec .
Co czlowiek to historia i Asia jeśli będzie chciala to ci opowie o swojej "amerykandkiej historii" ,a jesli nie będzie chciala to nie.
Ja mogę opowiedzieć o własnym doswiadczeniu.
Na sprzątaczkę się nie nadaję ..z kazdej pracy tego typu wylatywałam z hukiem.
Nadaję się na opiekunke do dzieci i to wykonywalam z przyjemnościa nawet-oczywiście rowniez ogarnialam dom jak dzieci były w szkole łacznie z kiblami -ale powiedziałabym bez przesady.
W dni wolne rozpuszczałam zarobiona kasę bo chcialam skorzysta c jak najwięcej z tego ze jestem w Ny w zw z tym nie oszczedzilam tyle ile moglam i powinnam .Ale nie załuję.
Jak widać Co człowiek to historia .
Inaczej rzecz się ma z tymi ,którzy decydują się zostać .Jestem pełna podziwu dla wielu osób które poznałam i które bardzo wiele osiągnęly samozaparciem,wiedzą ,pracowitością i wytrwałością .A lekko nie bylo nikomu ...no może nielicznym.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #391  
Nieprzeczytane 16-08-2008, 14:51
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
.


Alisiu...ja sobie tego nie wymyśliłam, po prostu mówili o tym w tv. w wiadomościach i przeprowadzali wywiad z odpowiednimi amerykańskimi urzędnikami....


Juz wiem zadzwonilam do p. dyraktor dzialu emigracyjnego G. Zajaczkowskiej w Polish American Association,jest to projekt ustawy uzupelniajacy ustawe,zrtuje,takie zrywy do dzialania podobno urzad emigracyjny przejawia przed kazdymi wyborami,ale jesli juz ,to sprawa dotyczy tych,ktorzy w roznych okresach swego emigracyjnego zywota mieli deportacje,jej nakaz i nie wykonali,nie jest to skierowane SZCZEGOLNIE przeciw Polakom,obejmuje wszystkie nacje,
  #392  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 11:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie No,no

Wedlug sondazu i badan przeprowadzonych przez Material and Child Health Journal - mlode Latynoamerykanki sa tym bardziej sklonne do depresji, im bardziej sa "zamerykanizowane".
A mlode Polki?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #393  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 11:37
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia
where are you?,zadales pytanie,co ja na to ?obecnosc ,raczej nieobecnoisc lub sladowa obecnosc Polakow w polityce amerykanskiej i przestales sie odzywac.Dlaczego?
Ja mam tez do ciebie pytanie ;z ktora partia sie identyfikujesz,jakie fundusze na nia przeznaczasz,jaki jest twoj wklad w zaistnienie Polakow w polityce USA?
A Zbigniew Brzezinski i jego syn Ian Brzezinski?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #394  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 12:49
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie Nie mieszkasz w Ameryce

Cytat:
Napisał marbella123
A Zbigniew Brzezinski i jego syn Ian Brzezinski?

nie masz prawa wyborczego ,wiec nie z toba chcialam dyskutowac.
Rodzina Brzezinskich ,to jest wlasnie ta sladowa obecnosc w polityce i w mediach.
Corka pana Z.B w ubieglym roku porwala i wyrzucila do kosza na oczach telewidzow jakis "news"875 kategorii waznosci,ktorym zywily sie przekazywacze wiedzy tajemnej,
o mlodej Hiltonownie bodajze.
  #395  
Nieprzeczytane 17-08-2008, 19:43
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Domyślnie Dedykuje

10pytan.pps




pszalkom i zarozumialcom ku rowadze,a zyczliwym z -zyczliwoscia
  #396  
Nieprzeczytane 18-08-2008, 12:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alisia
10pytan.pps




pszalkom i zarozumialcom ku rowadze,a zyczliwym z -zyczliwoscia


Hmm...a co to ma być?
  #397  
Nieprzeczytane 18-08-2008, 12:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie "Opowiesc z dna"

Cytat:
Napisał Alisia
nie masz prawa wyborczego ,wiec nie z toba chcialam dyskutowac.
.

Ola, ola...znowu gryziesz!!!!!!
Polecam wszystkim ostatnie wydanie FORUM (18.8 - 24.8.2008)
http://www.tygodnikforum.pl

"Opowiesc z dna" - jak ubozeje Ameryka. Bestseller Barbary Ehrenreich, autorki ksiazki obnazajacej nedze amerykanskiego mitu.

Poczytajcie.
Nie tylko dla tych co maja prawa wyborcze!!!!!!! Dyskusja dla wszystkich, ktorzy potrafia dyskutowac w eleganckiej formie!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 18-08-2008 o 12:34.
  #398  
Nieprzeczytane 18-08-2008, 13:26
Koteczek i Myszka's Avatar
Koteczek i Myszka Koteczek i Myszka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: KINNELON N.J.
Posty: 69
Domyślnie

Drogie seniorki a co ja pisalam? Zeby zarobic i przezyc i jeszcze cos odlozyc to wlasnie w takich warunkach sie zyje jak opisywalam . Duzo obywateli nie posiada zadnego ubezpieczenia! Zyja z kart kredytowych! Zabrac im karty a w kilka dni umra z glodu! Taka jest prawda o Ameryce!!
  #399  
Nieprzeczytane 18-08-2008, 16:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Koteczek i Myszka
Drogie seniorki a co ja pisalam? Zeby zarobic i przezyc i jeszcze cos odlozyc to wlasnie w takich warunkach sie zyje jak opisywalam . Duzo obywateli nie posiada zadnego ubezpieczenia! Zyja z kart kredytowych! Zabrac im karty a w kilka dni umra z glodu! Taka jest prawda o Ameryce!!
Czytalma tę książkę będac w USA -szczera prawda ..ale to nie jest amerykańska specyfika tylko ogolna ..KiM z kartami masz rację .Ale życie na kredyt to trynd ogolny -jestem przykladem.W Polsce istnieje jakiś przedziwny mit dobrobytu amerykańskiego ,jak pisałam o tym wcześniej ,ze wszędzie żyje się różnie w USA też to BO/zmartwychwstała ostatnio) mało mnie nie zabiła po czym dostała guza i zeszła z tego świata.Problem nie polega na tym ,że obalamy mity tylko na dużym poziomie generalizacji oraz pogardy dla tych ,którym się nie do końca udało ..takie jest życie .Wiem ,że sama wykazuję się powyższym .Tyle ,że ja po prostu nie trawie ludzi ,którzy szukają winy w tym ,że inni mają więcej ,że im nie dali ,ze los itd..bywa ,ze los ale 90% nieudaczników to ludzie żle wykształcenia ,nie potrafiący przeskoczyć uwarunkowań ,nie pracujący nad sobą -bo nie trzeba kończyć 7-iu fakultetów ,żeby było lepiej wystarczy być super hydraulikiem czy sprzątaczką .Ale nic nie przychodzi samo .Ludzie którym na emigracji się powiodło włożyli w to mnóstwo pracy ,wyrzeczeń ,pieniędzy nie wydanych na co innego .A ci którzy siedzą w basementach po prostu pozostali w marazmie -tak samo żyliby w Polsce pewnie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #400  
Nieprzeczytane 18-08-2008, 21:19
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Małgosia ma świętą rację. Mój mąż był dwa lata w USA (lata 80-siąte), żył w basemencie, odkładał pieniądze i wrócił do Polski bo nie chciał się dłużej poniewierać. Cos moglismy za te pieniądze załatwić, ale wszystko do czego doszlismy zawdzięczamy pracy w Polsce. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jestem z Poznania Nella Poznań 53 02-12-2013 18:27
Jestem zauroczona/y! hannabarbara Film, teatr 34 16-04-2012 12:03
Jestem babcią. Basia. Jestem babcią, jestem dziadkiem 503 22-05-2009 10:58
Czy jestem debilem? polder eSenior 33 07-07-2008 18:24
Ja jestem Żydem z Wesela. wuere'le Film, teatr 23 02-11-2007 14:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.