menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 17:27
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Eutanazja, KS, samobójstwa, aborcja.


Napisał FeliksG
Jestem za otwarciem wątku o - jak napisała baburka - awaryjnym wyjściu. Jestem zwolennikiem otwierania wątków z wprowadzeniem, a że nie czuję się na siłach to nie otwieram go.
Koniec cytatu.
Będzie bez wprowadzenia.
Nie po kolei.
Jestem za aborcją.
Jestem za karą śmierci.
W Polsce jest około 5000 samobójstw rocznie (w tym 1000 małolatów), ilość porównywalna do ilości ofiar wypadków drogowych.
Duża kasa idzie na bzdurne zabezpieczenia przed wypadkami - foteliki, pasy, radary, ABS itp- a na zdrowie psychiczne nic.

Eutanazja.
Jestem za, choćby dlatego, że wszelkie ograniczenia zmniejszają moją wolność osobistą.
Parę cytatów z forum:

Napisał baburka
abym zdołała zrezygnować z dalszej egzystencji. Zresztą świadomość istnienia awaryjnego wyjścia sprzyja moim siłom witalnym nie od dzisiaj.


Napisała babciela
Swiadomosc awaryjnego wyjscia-kiedy?Bedziecie mieli swiadomosc-kiedy to powinno nastapic.?A jezeli w ostatniej chwili -nie nie nie chce,jeszcze troche.... a juz nie da sie nic zrobic.Co wtedy?

Napisała Anielka
.Mam nadzieje,ze eutanazja w końcu nie bedzie zakazana,a jak nawet bedzie to może mi ktos jednak pomoże.Pozdrawiam cieplutko i zdrowia życze.
  #2  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 18:22
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A może zostawmy to decyzji każdego czlowieka bo to najbardziej intymna z intymnych chwil.I zamilczmy sobie cicho na ten temat.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 18:27
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jestem za aborcją

pod warunkiem, że usunięcie ciąży nie będzie zastępowało antykoncepcji. Jestem za eutanazją na życzenie i zrobię taki krok kiedy okaże się, że już nadszedł mój czas. Nie wyobrażam sobie siebie w roli warzywa zdanego na łaskę i niełaskę innych. Jeżeli chodzi o karę śmierci byłam ale kiedy zobaczyłam ostatnie chwile Husajna miałam mieszane uczucia, było mi przykro i głupio. Samobójstwo ......... jeżeli ktoś je chce popełnić żadna siła mu w tym nie przeszkodzi, jeżeli ktoś udaje że chce je popełnić powinien być leczony /nie piszę tego złośliwie/ bo to jest sygnał o poważnych problemach natury psychicznej.
  #4  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 18:29
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jestem za aborcją-kazdy odpowiada za to co robi.za kara smierci -w szczególnych przypadkach, za eutanazja-jezelie jestem umysłowo sprawna i jestem w stanie taka decyzje podjąć.A smobójstwo,to prawda,jak ktos tak zdecyduje,to to zrobi.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #5  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 18:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie a ja zwykle za a nawet przeciw...

..stanowczo przeciw aborcji,ale w warunkach refundacji środków antykoncepcyjnych,w ramach polityki społecznej..

...przeciwko karaniu lekarzy oraz osób dokonujących aborcji,bo jak praktyka wskazuje ,zawsze ten margines ludzkiego życia będzie istniał..

...jestem przeciwko KS.Zawsze jest możliwość pomyłki sądowej,jak chociażby przypadek ''wampira śląskiego '' - Marchwickiego,którego egzekucja była niejako na zamówienie partyjne..

...o eutanazji nie mam zdania.Nie wiem ,co zrobiłabym ze sobą,ponieważ nigdy nie byłam w sytuacji wyboru.Natomiast wiem ,jeżeli chodzi o moich bliskich ,którzy staliby się warzywami - to nigdy bardziej nie byłabym przekonana o duszy ,jaką mają wszystkie warzywa..
I nie miałabym siły...
  #6  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 18:47
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jestem tego zdania -co Malgosia.sprawa zbyt intymna-dotyczy aborcji i eutanazji-wypowiedzialam sie troche powyzej.Nie mam zdania odnosnie kary smierci-zastanawiam sie czy taka kara nie jest spowodowana nasza bezsilnoscia wobec czlowieka ktory w mniemaniu spoleczenstwa na to zasluzyl(nie mowie o sadach)I czy odebranie zycia czlowiekowi rzeczywiscie jest sluszne,czy my mamy moralne prawo do tego.Wie,wiem bedziecie mowic o tym ,ze nie musimy za\nasze ciezko zarobione oieniadze utrzywymac bandziora,-ale nie o to mi chodzi-chodzi o prawo moralne.Czy\zemsta jest wlasciwa nasza odpowiedzia na zlo ktore itd itp.Bo to jest kara i zemsta.
  #7  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 18:59
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Nie mam zdania odnosnie kary smierci-zastanawiam sie czy taka kara nie jest spowodowana nasza bezsilnoscia wobec czlowieka ktory w mniemaniu spoleczenstwa na to zasluzyl(nie mowie o sadach)I czy odebranie zycia czlowiekowi rzeczywiscie jest sluszne,czy my mamy moralne prawo do tego.Wie,wiem bedziecie mowic o tym ,ze nie musimy za\nasze ciezko zarobione oieniadze utrzywymac bandziora,-ale nie o to mi chodzi-chodzi o prawo moralne.Czy\zemsta jest wlasciwa nasza odpowiedzia na zlo ktore itd itp.Bo to jest kara i zemsta.

A jakim moralnym prawem kieruje sie ten,który zabija z premedytacją?
__________________
  #8  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 20:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A czy nie uwazasz ze czlowiek pozbawiajacy zycia z premedytacja jest pozbawiony jakichs wyzszych cech-i chodzi mi tez o ten aspekt-o nasza bezsile wobec takich ludzi.A czy nie jest gorszym pozbawienia takiego osobnika wolnosci na zawsze (wolnosc jest czescia natury czlowieka,smierc zadana-nie)To jest bardzo trudny temat i prosze o glosy.Acha -moralnosc i prawo moralne -tak jak my to rozumiemy -jest niezrozumiala dla mordercow-oni nie maja tego ,a jezelin operuja tym pojeciem to w zupelnie innym znaczeniu.
  #9  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 20:08
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Mam nadzieę,że nigdy nie musiałaś rozmawiac z mordercą.Pozdrawiam.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #10  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 20:12
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

OOOOO temat zastępczy czyżby juz tak żle bylo z seniorem ,że wzorem polityków rusza ten temat
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
  #11  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 20:14
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Rozmawialam.Iwbrew temu co wyzej napisalam,jetem za ks-em,bo nie znajduje innego wyjscia
  #12  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 20:15
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A politycy ryszyli ten temat?Nie wiedzialam.
  #13  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 20:42
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A może zostawmy to decyzji każdego czlowieka bo to najbardziej intymna z intymnych chwil.I zamilczmy sobie cicho na ten temat.
Ależ, właśnie o to chodzi żeby każdy, tak jak napisała Anielka, zdolny do podjęcia takiej decyzji, MÓGŁ ją podjąć.
W dzisiejszej rzeczywistości, zdominowanej przez jedynie słuszny światopogląd, nawet rozmawiać nie wypada. Milcząc, nigdy nie roztrzygniemy tych spraw, ani pod wzgledem moralnym, prawnym czy technicznym - w sensie dostępności środków, pośrednictwa czy pomocnictwa.
Wspomniałem już o pewnej książce opisującej, właśnie eutanazję. Rzecz dzieje się w zamożnej rodzinie. Matka dwóch dorosłych synów, zamężna w szczęśliwym związku, zapada na chorobę nowotworową. Po wyczerpaniu wszystkich, dostępnych /a są bogaci/ środków, podejmuje decyzję o odejściu. Wszyscy rozpaczają, a njmocniej mąż, ale spełnia jej wolę i dostarcza jej, kupiony na czarnym rynku, preparat, który ona przyjmuje w obecności najbliższych. Asystują jej do ostatniego tchnienia,co trwa kilka godzin.
To jest jedna z wersji rozwiązań. Zawiera sporo aspektów moralno społecznych, nie mówiąc o prawnych.
Śmiało stawiam pytanie: czy taki scenariusz jest możliwy, dzisiaj - teraz w naszej rzeczywistości? nie , nie jest możliwy ponieważ nie jesteśmy do tego przygotowani psychicznie - nie mówiąc o obyczajach, prawie a nawet przesądach.
Z tch powodów, ale nie tylko, uważam, że trzeba rozmawiać.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
  #14  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 21:08
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja sobie nie wyobrazam zabicia bliskiej osoby nawet w obliczu smiertelnej choroby-bo eutanazja to jest usmiercenie czlowieka za jego zgoda lub bez.W chwili obecnej sa dostepne takie srodki ktore calkowicie likwiduja bol nowotworowy,srodki ktore sprawiaja ze przeprowadzamy bliska osobe na "druga strone"spokojnie,z godnoscia i naturalnie.Do eutanazji zaden narod nie jest przygotowany,to na zawsze pozostanie kwestia moralna pojedynczego czlowieka-prawo nawet najbardziej liberalnie podchodzace do tego tematu nie zmieni pogladow ludzi myslacych tak lub inaczej.Feliksie -zastanow sie jak mozna przygotowac psychicznie czlowieka do tego tematu?Ja nie odwazylabym sie podjac rozmowy na ten temat z zadnym z moich pacjentow-i nie jest to kwestia przesadow czy niezrozumienia .jest to problem,ktory tkwi w mojej glowie-gleboko w psychice-nie zabieraj,co zostalo mu raz tylko dane.
  #15  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 21:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jestem psychicznie

przygotowana do takiej śmierci, takiej śmierci sobie życzę. Elu towarzyszyłam mojemu mężowi w chorobie nowotworowej od początku do końca. To był koszmar, potworny koszmar dla chorego. Na szczęście zdążył odejść w porę, bo gdyby tego nie zrobił to nastepnego dnia miał mieć przecinaną skórę /nie wiem jak to się fachowo nazywa/żeby można było dotrzeć do żył i podłączyć kroplówkę. Na "zewnątrz" już nie było w co się wkłuwać, kiedy miał przebłyski świadomości chcial wyrywać sobie te kroplówki i żądał żeby zostawiono go w spokoju bo to wszystko nie ma sensu. Przywiązano mu ręce pasami do łóżka, otóż ja nie chcę tak umierać ja chcę odejśc godnie we właściwym momencie. Chcę mieć prawo wyboru.
  #16  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 21:28
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alez ja pisze tylko we wlasnym imieniu,i n ie mam ZADNEGO prawa nikogo osadzac.Sama widzisz ,ze bladze w temacie jak slepiec
  #17  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 21:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Elu

Cytat:
Napisał babciela
Alez ja pisze tylko we wlasnym imieniu,i n ie mam ZADNEGO prawa nikogo osadzac.Sama widzisz ,ze bladze w temacie jak slepiec
przecież wiem o tym.
  #18  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 21:37
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 148
Domyślnie

Ten temat jest bardzo ciężki. Można pisać, jestem za lub przeciw, ale tego nie da się tak rozgryżć jak nie przeżywa się takiej sytuacji. Nigdy nie wiadomo co człowiek zrobi i jaką podejmie decyzję jak jest postawiony pod ścianę, określone sytuacje wymuszają niejako określone decyzje, w akcie desperacji można możnacoś zadecydować,ale na dzień dzisiejszy nie umię zająć stanowiska. Jak to się mówi - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Mam nadzieję że nie będę musiała dokonywać takiego wyboru.
A odnośnie kary śmierci to nie wiem, czy taka kara jest nie jest łagodniejsza od dożywocia, bo co....krzesło elektryczne i po wszystkim, a tak to taki delikwent przez całe swoje życie musi być z tym problemem, a życie w więzieniu chyba nie należy do najprzyjemniejszych, mimo zapewnionego wiktu i opierunku....
  #19  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 21:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jasne ,calkowite odosobnienie,bez jakichkolwiek praw jest najgorsza kara.
  #20  
Nieprzeczytane 30-11-2007, 22:03
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Zeby jasno wyrazić mój pogląd na ten temat muszę najpierw wyznać ze mam raka co prawda narazie jest dobrze, ale ja chcę i muszę mieć wyjście awaryjne nie mam najmniejszego zamiaru się męczyć. Będę musiał zrobić to sam niewprawnie przyznaję wszak brak mi doświadczenia.Niestety społeczeństwo pozbawiło mnie możliwości zeby na moje wyrażne życzenie zrobił to fachowiec. I to moim zdaniem nie jest w porządku dlaczego ja sam nie mogę decydować o moim życiu i śmierci to jest hipokryzja proszę szanownego społeczeństwa. Ja nie chcę żeby to ktoś brał na swoje sumienie ale mam prawo żądać przygotowania cegoś dam skutecznego resztę zrobię sam i chcę mieć do tego prawo.
Małgosiu czy teraz nie byłem mentorski?/Mam taką nadzieję?/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Eutanazja - ręce precz od naszych babć - komentarze czort Ogólny 0 13-03-2007 18:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.