menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 11-12-2012, 17:44
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Dobre pytanie, ale nie do mnie nie jestem lekarzem. Na razie słyszę, że odszkodowania płacą szpitale i to czasem je rujnuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 11-12-2012, 17:54
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Dobre pytanie, ale nie do mnie nie jestem lekarzem. Na razie słyszę, że odszkodowania płacą szpitale i to czasem je rujnuje.

Pytanie nie było do Ciebie .
Po prostu oburza mnie, źe z publicznych pieniędzy pokrywa sie koszty błędów konkretnych ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 11-12-2012, 18:08
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
Pytanie nie było do Ciebie .
Po prostu oburza mnie, źe z publicznych pieniędzy pokrywa sie koszty błędów konkretnych ludzi.
Lekarzy to nie oburza, nie popełniają błędów .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 11-12-2012, 18:52
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

A jednak epidemia niekompetencji, barku wiedzy i złego stosunku do pacjentów. Nie będę nawet komentować, co za dużo to nie zdrowo. Kolejny skandal w wykonaniu panów naszego życia i śmierci ze wskazaniem na śmierć

cyt.
Po tym, co powiedział lekarz, rodziców kompletnie zamurowało. "Wasza córeczka zaczęła oddychać już w brzuchu i utopiła się w wodach płodowych" - usłyszeli. - Nie robiliśmy awantury, nie mieliśmy na to sił. Byliśmy zdruzgotani. W myślach natomiast chciałam ich wszystkich pozabijać. Gdyby zrobili cesarkę dzień wcześniej nasza córcia by żyła - wyznaje Elżbieta.

http://wiadomosci.wp.pl/page,2,title...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 12-12-2012, 11:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Taaa... Przyklad malego Bolka kompletnie mnie zdolował- popelnilabym samobójstwo..
A odnosnie kar nakladanych na lekarzy- istotnie placi szpital- ale szpital potem oddaje sprawe do sadu i cala kara jest obciazony lekarz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 18-12-2012, 20:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Przeczytałam na forum dotyczącym dyskusji o prawie do eutanazji dla osób świadomych i zdecydowanych w Belgi wpis, który mnie poruszył. Musze przyznać, że zgadzam się z nim i to jest okropne .

"Lekarzom za udział w dyskusji dziękujemy. Dla lekarzy życie ludzkie to biznes i statystyka. Dla lekarza ważniejsze od życia pacjenta jest załatwienie prywatnych rozgrywek z kolegami i udowodnienie im i sobie wiodącego miejsca w stadzie. Odmawiacie prawa do cesarskiego cięcia nawet w przypadku ewidentnego zagrożenia życia dziecka i matki. Urażone ambicje i rzekoma wrażliwość na niecenzuralny sposób wysławiania jest dla was powodem do odmówienia pomocy umierającemu dziecku.
Lekarze już dawno dali sobie prawo do wykonywania eutanazji i na wszystko mają swoją cenę. Pacjent dla lekarza to natręt i zło konieczne i tylko odpowiedni ekwiwalent pieniężny jest w stanie zmniejszyć obrzydzenie lekarza do pacjenta."

Coś w tym niestety jest.
Proszę babcielę o miłosierdzie dla wypowiedzi pacjentów i ich rodzin szczególnie dotkniętych bezdusznościa, a często złą wolą. Nie będę przywoływać Natalii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 24-12-2012, 13:06
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 207
Domyślnie

Puma Czyj ślad Daty .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 09:57
Wnuczka1988 Wnuczka1988 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 11
Domyślnie

Witam!! Bardzo proszę wszystkich seniorów i nie tylko, o wypełnienie poniższej ankiety o opiece zdrowotnej. Dziękuję

http://www.ankietka.pl/ankieta/10121...drowotnej.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 08-01-2013, 15:29
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie "Pieniądz jest bogiem"

Witam. Ansty napisała:
Temat rzeka - ale fakt faktem, że jest coraz gorzej!!! Bogiem jest pieniądz i to wszędzie bez wyjątku - nawet w kościele.
Całkowicie się zgadzam z tą wypowiedzią. Ansty bardzo zwięźle i trafnie ujęła dyskutowany problem - problem rzeka. Spróbuję przzedstawić fakty ten cytat uzasadniające. Sprawę leczenia ludzi w Polsce nie rozwiąże zmiana rządu, ani dalsze zwiększanie nakładów na służbę zdrowia. W 2005r nakłady budżetowe na służbę zdrowia wynisiły 35 miliardów zł, a w roku 2012 około 70 miliardów zł. Mimo to w tamtym czasie można było szybciej i łatwiej dostać się do lekarza, niż w roku ubiegłym. Problem leczenia chorób niezakaźnych występuje nie tylko w Polsce, ale w całej tzw. cywilizacji zachodniej. Świadczą o tym poniżej przedstawione informacje. Problem jest bardziej poważny i tkwi gdzie indziej.

1. Komercyjny nurt medycyny akademickiej.
Krzysztof Romanowski, specjalista chirurgii ogólnej Akademii Medycznej w Warszawie, lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej podaje /internet/:"W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: 1/ hipokratejski - był nurtem medycyny profilaktycznej, 2/ komercyjny.
Nurt komercyjny - jest szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, która sama wytwarza, a następnie stosuje sztukę zwaną leczeniem, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

Jean Carper /USA/ 15 lat temu w książce pt. Cudowne kuracje, pisze - "Pewne autorytety z dziedziny problematyki zdrowotnej uważają, że mamy do czynienia z prawdziwą epidemią nieodpowiednio leczonych przewlekłych chorób".
Jak podaje K. Romanowski w/g raportu WHO /Światowej Organizacji Zdrowia/ w 2008r choroby niezakaźne były przyczyną 63% wszystkich zgonów na świecie.

2. "Zyjemy dłużej , ale za jaką cenę".
W grudniu 2012r ukazał się w internecie artykuł pt."Żyjemy dłużej, ale za jaką cenę". Czytamy w nim między innymi: - Dokonaliśmy ogromnego postępu w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, w czego rezultacie zwiększła się przeciętna długość życia. Jednak lata późnej starości obfitują w cierpienia związane z wieloma problemami zdrowotnymi, którym wciąż nie potrafimy zaradzić. Takie informacje znajdują sie w opracowaniu światowych trendów zdrowotnch, w którym wzięło udział ponad 480 naukowców z 302 instytucji i 50 krajów. Matriały te są opublikowane jako siedem referatów w czasopiśmie medycyny The Lancet. Należy podkreślić, że są to wypowiedzi naukowców lekarzy. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 23-09-2013, 16:29
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Wracam do tematu. Umarła w męce młoda kobieta, miała tylko 25 lat, źle zdiagnozowana, leczona na grypę umarła wyjąc z bólu. Chroń nas Losie. Nie piszę o zwyczajowo niewinnych "lekarzach", sąd prawidłowo rozliczył przestępców.
Co do łapówki to nie ma co zwlekać, życie najważniejsze .

Sześć dni w ogromnych bólach cierpiała 25-letnia pielęgniarka z Warszawy, a wystarczyło, by którykolwiek z kilku chełmskich lekarzy, którzy się nią zajmowali przyłożył się do pracy. Kobiecie zaczęto pomagać dopiero, gdy ordynator wziął łapówkę. Mimo to, zmarła. Lekarze próbowali potem zacierać ślady swoich zaniedbań.

Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,487...#ixzz2fj3UC3f4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 19:26
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie Boże chroń nas przed taką prywatyzacją

Wczoraj byłam u chirurga i taki oto obrazek;
Karetka przywiozła chorego mężczyznę w średnim wieku na wózku, dwóch ratowników, troje z rodziny, no więc poza kolejką do gabinetu lekarza.
Myśleliśmy,,, wypadek. Po dłuższym czasie zdenerwowany lekarz,na nalegania rodziny o pomoc głośno powiedział;"szpital zaczął ,niech szpital kończy". Niestety lekarz miał rację. Pacjenta leczonego na stopę cukrzycową odesłał do przychodni sprywatyzowany szpital,zamiast wykonać to co należało. Niestety coś najgorszego. Pacjent miał już martwicę stopy.Część palców już wcześniej amputowano.
W jakim celu pozbyto się pacjenta ze szpitala? Potrzebowali konsultacji?To chyba są inne procedury. Zresztą ,od dawna słyszymy,że tenże szpital odsyła cięższe przypadki do innych szpitali,albo w ogóle nie podejmuje się leczenia,bynajmniej nie z braku specjalistów.
Wcześniej wyremontowano obiekt na koszt miasta,a następnie sprywatyzowano.
A leczenie tak właśnie wygląda.Byle na łatwiznę,byle się pozbyć.
Boże,chroń nas przed takim losem


,
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 20:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Sorry, ze się wtrącam- ale szptale prywatne nie mają konraktów na leczenie swoich błedów.
Ja sama prowadzę postepowanie karne przeciwko lekarzom- kolegom- konca nie widać - ale jestem konsekwentna, zarzucam organy prowadzace Jego sprawe pismami...Bledy byly tak razące i ewidentne- że glowa mała...Na razie tym żyję- i nie popuszczę= chyba , ze umre...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 17-10-2013, 20:42
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 255
Domyślnie

Witam Elu! Życzę powodzenia w tej walce.
I oby więcej ludzi tak konsekwentnie upominało się o prawa. Mam nadzieję,że ta rodzina o której wspomniałam nie odpuści i wystąpi przeciwko temu szpitalowi. To co wyprawiają to skandal.
Ale jak już nieraz wspominałam,tu są klany i one rządzą całym tym światkiem.Trudno pacjentowi to pokonać, trudno leczyc się na ubezpieczenie, bo jest zbywany byle czym. Dopiero jak sytuacja krytyczna, kierują tak jak mnie teraz na dokładne badania, a można było zapobiec. Teraz trzeba żyć tylko nadzieją.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 20:40
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Viko- ale jest druga stona medalu- w dniu dzisiejszym byl pacjent, którego skierowałam do szpitala- ale go nie przyjeto-mimo, ze to ja dalam wszystkie skierowania na badania. Zgadnij, na kim sie skupiła agresja chorego człowieka- na mnie- Bogu ducha winnej- dzwonolam do NFZ- nie mogą wg nich zrobic...Co zrobiłabys na moim miejscu- telefon do szpitala- pani dr mamy tylko miejsca na ostre stany naczyniowe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 22-10-2013, 18:54
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie "Żyjemy dłużej ale za jaką cenę". Część I.

Witam. Tytuł postu wzięto z artykułu,jaki się ukazał w internecie w grudniu 2012r. Jak wynika z przyjętego tematu postu będą w nim poruszane sprawy głównie związane z Seniorami. Tytuł tego tematu został już raz użyty przeze mnie w poście z dnia 08.01.13, jako podtytuł. Znajdują się tam informacje związane z tym tytułem.

1. Dlaczego żyjemy dłużej?

Żyjemy dłużej głównie ze względu na ogromny postęp w walce z chorobami zakaźnymi, wywołującymi w przeszłości epidemie ludzkości. W medycynie stosowany jest podział na dwie główne grupy chorób: zakaźnych i niezakaźnych. Znaczenie określeń użytych w wyrazach znajduje wyjaśnienie działania tych chorób.
Dla chorób zakaźnych medycyna akademicka zna ich przyczyny,natomiast dla chorób niezakaźnych nie są one wiadome. Przyczyną chorób zakaźnych są różnego rodzaju wirusy, bakterie i grzyby. Znając przyczyny możliwe było znalezienie szczepionek, pozwalające opanować choroby, pojawiające się w postaci epidemii. W 2006r z okazji sześdziesięciu lat działania Światowa Organizacja Zdrowia /WHO/ przypomniała, że już ponad 200 lat działają szczepionki na choroby zakaźne. Pierwsza powstała w 1796r na ospę, a ostatnia w 2006r na raka szyjki macicy /źródło informacji: tygodnik Polityka, nr 30/2006/.

2. Za jaką cenę żyjemy dłużej?

"Lata późnej starości obfitują w cierpienia związane z wieloma problemami zdrowotnymi, którym wciąż nie potrafimy zaradzić. Często jest to okres bólu, niepełnosprawności oraz cierpienia psychicznego". /są to cytaty z artykułu -"Żyjemy dłużej ale za jaką cenę"/.
Wiadomo - każdej osobie z wiekiem może przybywać wiele różnych chorób niezakaźnych, które trwają do końca życia. Nie da się ich wyleczyć, tak jak w przypadku chorób zakaźnych. Jesteśmy wychowywani przez Państwo tak, że swoje zdrowie przekazujemy w ręce lekarzy. Profilaktyka zdrowotna naturalna w działaniu jest pomijana. Lekarze leczą wszystkie choroby "pigułkami". Angielski prof. M. van Stratten,w książce pt. "Uzdrawiająca moc natury" informuje, że medycyna zachodnia została ukierunkowana przez przemysł farmaceutyczny na filozofię leczenia, którą jest - "pigułka jest dobra na wszystko". A więc dominuje u nas komercyjny nurt leczenia, opisany przez K. Romanowskiego /post pt. "Pieniądz jest bogiem", z dnia 08.01.13/. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 23-10-2013, 19:09
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie "Żyjemy dłużej ale za jaką cenę". Część II.

3. Działanie leków.

a/ Ilość przyjmowanych leków.
Ludzie w starszym wieku zwykle cierpią na wiele chorób niezakaźnych, które zaczynają się od naruszenia równowagi zdrowotności naturalnej i trwają do końca życia. Otrzymują więc recepty od lekarzy o różnych specjalnościach. Często bywa tak, że lekarze wypisują nowe recepty, z wielu powodów nie zwracając uwagi na leki , jakie otrzymał chory od innego specjalisty. Pacjent uzyskuje więc dużo różnych leków, a jednocześnie wiele z nich może wzajemnie się wykluczać.

b/ Uboczne działanie leków.
Przy przyjmowaniu dużej ilości różnych leków wielkie znaczenie dla zdrowia pacjentów nabiera ich uboczne działanie. Nie jest żadną tajemnicą, że zazwyczaj leki syntetyczne mają skutki oboczne groźniejsze od chorób , którym są zalecane.
Jak podaje J. Carper w książce pt. "Cudowne kuracje" w Stanach Zjednoczonych Ameryki rośnie zaniepokojenie związane z ryzykiem występowania przerażających efektów ubocznych, stosowanych dotąd leków farmaceutycznych. Podaje - "Reakcja na leki jest narodową tragedią". J. Carper informuje za prof. Gordonem - medycyna konwencjonalna jest skuteczna w czterech działaniach: w zwalczaniu chorób zakaźnych, w dziedzinie chirurgii, pomocy w nagłych wypadkach oraz w przezwyciężaniu wad wrodzonych.

c/ Możliwości organizmu w walce z niepożądanym działaniem leków.
Każdy zdaje sobie sprawę, że starzenie się człowieka jest naturalnym procesem biologicznym. W miarę upływu lat zdolności obronne organizmu do walki z chorobami pomniejszają się. Wykazują to między innymi badania naukowe, jakie przeprowadzono na osobach 30 i 80 lat.
Różnice te w maksymalnej sprawności narządów obniżają się następująco:
- wydolność oddechowa - o 60%,
- przepływ krwi przez nerki - o 50%,
- siła mięśni - o 35%,
- sprawność serca do pompowania krwi - o 25%.

Im człwiek robi się starszy - tym:
- więcej choruje,
- więcej przyjmuje lekarstw syntetycznych,
- więcej pojawia się niepożądanego , ubocznego działania leków.
A mniej z natury rzeczy organizm jest zdolny do obrony przed tymi niekorzystnymi działaniami.
Z powyższego zestawienia faktów mamy odpowiedź na pytanie - dlaczego okres starości człowieka związany jest z bólem, niepełnosprawnością i cierpieniem psychcznym.

4. Ja żyję dłużej ale nie płacę tej ceny.

W nurcie hipokratejskim leczenia K. Romanowski podaje, że należy dążyć do odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ustaliłem sześć podstawowych praw natury, których skuteczność sprawdziłem na własnym organiźmie.
Tymi prawami natury są:
- odżywianie - na poziomie komórek w bolącym miejscu organizmu,
- ruch - jest życiem człowieka,
- temperatura otoczenia człowieka,
- ciążenie grawitacyjne,
- naruszenie równowagi zdrowotności naturalnej - stanowiące początek chorób niezakaźnych,
- ból - jest najlepszym przyjacielem człowieka w walce z chorobami.
Te prawa natury zadecydowały o anatomii oraz fizjologii organizmu człwieka i towarzyszą nam nieprzerwanie w codziennym życiu. Jeżeli nie podporządkowujemy się im , karzą nas w postaci chorób niezakaźnych. Od wielu lat stosuję medycynę profilaktyczną hipokratejską. Podporządkowuję się w codziennym życiu tym prawom natury i mimo sędziwego wieku /83 lata/ oraz wielu chorób reumatycznych i innych niezakaźnych atakujących mój organizm, jestem sprawny fizycznie. Nie korzystam z usług lekarskich i nie stosuję żadnych "pigułek" syntetycznych. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 05:03
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Leonie z Gdańska dziękuję za tak mądre i pouczające wypowiedzi.
Tak trzymać i nie poddawać się.

Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 05:57
basia1247's Avatar
basia1247 basia1247 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: sląsk
Posty: 802
Domyślnie

Właśnie piszesz Leonie to co chcę uświadomić "chorym" z mojego otoczenia którzy mają siłę i zdrowie się "leczyć"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 19:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Leonie- nie wszystko tak rózowo wygląda- sa choroby genetycznie uwarunkowane-na mnie moja śp Mama przeniosla parę i nie mam zadnego odwrotu- jestem samą energią , codziennie pokonuję ca 4 km, mam fiola na pnkcie ekologicznej zywnosci, moj pesel zaczyna się od 4......, prowadze dwie przychodnie, a jednak muszę codziennie brać pigułki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 20:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jeszcze jedno odnosnie skarg na lekarzy popelniajacych bledy- skargi sklada się do Urzędu Marszałkowskiego danego wojewodztwa- skargę maja obowiazek rozpatrzyć w ciagu 4 miesiecy.Do prokuratury nie składajcie- bo tam pierwszenstwo maja sprawy zwiazane z polityką, zakłocanie spokoju itd- sprawy przeciwko nieuczciwym lekarzom tocza sie4-5 lat...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mądry Polak przed szkodą, czyli chroń swoją tożsamość! - komentarze 195.22.98.xxx Ogólny 0 05-07-2011 19:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.