menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 17:33
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Zmiana kryteriów czy brak wychowania? SKRZYNKA UWAG


Chciałabym w tym miejscu skonfrontować swoje zastrzeżenia do - moim zdaniem nieprawidłowych zachowań - niekoniecznie młodych ludzi. Jeśli uwagi będą racjonalne - może przydadzą się nie tylko nam ale i naszym "podglądaczom", którzy jak wynika z ich komentarzy wnikliwie śledzą nasze teksty.
Dzisiaj (ale nie tylko) w dniu upamiętnienia tragedii Powstania Warszawskiego w czasie hymnu nie wszyscy przyjęli postawę "baczność"...Czy już nie trzeba?
To jedna z wielu uwag, ale ciekawa jestem: czy mam rację i czy w ogóle kogoś to obchodzi...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #2  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 18:28
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Obchodzi Jolita.Trzeba ,jak najbardziej trzeba, ale to wie pokolenie Twoje,jeszcze moje i nie wszyscy a nasze dzieci?- te wychowane na mocnej bazie tak, te inne nie.A wogóle zapytac o patriotyzm hm....
  #3  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 18:33
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie A

Czy w szkole dzieci wstaja jak wchodzi nauczyciel??
  #4  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 18:35
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Malwinko - to nawet nie chodzi tylko o patriotyzm, ale o dotąd (do kiedy?) przyjmowane normy...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #5  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 19:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jolitko - spotkałam sie ze swiatecznym wielkanocnym MMS o treści -(ładny malutki kurczaczek mówi)-kto ty jestes?- jajeczko
jaki znak twój?- żółteczko,gdzie ty mieszkasz?- w skorupce. w jakim kraju?- w kurzej dupce. O c z y m t u m ó w i ć????
A wogóle normy.Norma to norma.A dzis? wczorajsze normy, dzisiejsze normy, starodawne normy, niegdysiejsze normy, przyjmowanie jakichś norm, ogólnoprzyjętych norm, ogólnonagannych norm.....
  #6  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 19:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

ale w zamierzeniu moim nie była nagana, a tylko krytyka "twórcza" - że może być inaczej...lepiej...
przecież Polacy znani byli z utrzymywania zasad dobrego wychowania! Pozostał pocałunek kobiety w rękę i to też nieudolnie wykonywany...Szkoda, ale może nie wszystko stracone...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #7  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 19:12
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

...może....
  #8  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 19:43
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Czy w szkole dzieci wstaja jak wchodzi nauczyciel??
Żeby nie było tak "patriotycznie" jak się porobiło podejmę i Twój Joasiu temat...Trochę będzie staroświecko, ale rozpocznę: "za moich czasów" w klasach I do III siedziało się w ławkach z rękoma splecionymi z tyłu...(może to w zaraniu leczyło obecne "ADHD"?)
A kolejne "inaczej' - w kościele - niedbałe pozycje ministrantów usadzonych przed ołtarzem...
A może to ja "odstaję od normy"?
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #9  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 20:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ręce splecione do tyłu,zazwyczaj za oparciem solidnej drewnianej ławki na pewno było zbawienne dla naszych kręgosłupów.
Normy zachowań-nawet osób publicznych znacznie zmieniły się od "naszych czasów",bo modny jest wszechobecny luzik..zwłaszcza w wychowaniu młodego pokolenia.
  #10  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 20:21
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

a n.p. machanie widelcem w rytm wypowiadanych słów przez panią dziennikarz czy redaktor podczas konsumpcji dań sporządzanych na wizji...Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to obrzydliwość!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #11  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 20:23
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Hmmm,

mam takie wspomnienie związane ze splataniem rąk z tyłu. Dyrektor naszego liceum - nieprzeciętny pedagog - podglądał cichcem klasy w czasie lekcji. I miał taką mowę do naszej polonistki (pilnie podsłuchaną przez nas ):
"Pani je (żeńska klasa) musztruje jak kapral, te ręce z tyłu; ten zeszyt po prawej; ta książka po lewej; to pióro pośrodku. /.../ Kiedy jest dzwonek na przerwę, szkoła ma się kołysać od tupotu i wrzawy. Wtedy wiem, że mam zdrowe dzieci".

Dodam dla porządku, że wyrosłyśmy na ludzi, którzy stoją na baczność podczas hymnu. I w ogóle wiedzą, co to kindersztuba
  #12  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 20:28
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Alusiu - to było liceum, a "pani" może przeszła z podstawówki awansem społecznym...Wyraźnie zaznaczyłam, że klasy I do III
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #13  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 20:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Jola ,masz świętą rację..
To jest kwestia patriotyzmu,który obecnie jest niemodny.Globalizacja...
  #14  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:02
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Lilu

to dla mnie satyfakcja, że przyznałaś mi rację, ale dla mnie to nie tylko sprawa patriotyzmu ale kultury, która w każdą obyczajność powinna być wpisana...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #15  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ciekawe do jakiej szkoly Jerzy Owsiak uczeszczal,ktory dzisaj w tak pamietny dzien urzadzil otwarcie "Woodstock-u" i kto dal na to zezwolenie ? Tam dopiero stali na bacznnosc i upamietniali Powstanie Warszawskie !
Boze widzisz a nie grzmisz !
  #16  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:17
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tak Jolita-dziennikarze-kiedyś człowiek patrzył i słuchał, bo było na co i czego słuchać(Suzin, Pach, Wojtczak, noo Dziedzic) dziś dostaja sie na studia osobniki mające pieniądze(rodziców), bez polotu, bez nawyków, z kulturą nabytą , lub jeszce bez i z nieco ciasnymi móżdżkami.I żeby nie wiem jak sie uczył dobrze i nie wiem jak sie ubierał ładnie brak kultury dla tych wrażliwszych zawsze wyjdzie chćby w jednym zachowaniu.A wracając do szkoły-dziś nauczyciele nie maja autorytetu ( wcale sie nie dziwię , sama obcuje z tym środowiskiem 36 lat i widzę kto przychodzi uczyć nasze dzieci), niczego nie wymagają ponad program a poza tym dzieci są tak luzacko chowane(hodowane lepiej) pzrez rodziców, że normą stanie się niedługo "kosz na głowę nauczyciela i hulaj dusza, piekła nie ma"a mamuśka do kąta na groch.Conajmniej smutne to .
  #17  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:33
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Smutne to ?
TO PRZERAZAJACE !
  #18  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:40
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

a powiedzcie mi proszę - czy w szkołach istnieją jeszcze lekcje wychowania? - bodaj z nazwy...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #19  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:49
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Istnieja- nie wychowania, tylko wychowawcze, no ale koło sie zamyka, bo niewychowani zbyt dobrze i niedouczeni próbują, zaznaczam próbują wychowywać.Ale oczywiscie są nieliczne wyjątki.Poza tym jest 1`g tygodniowo bodajże na lekcje wychowawczą.A poza tym godziny te przez wychowawcow traktowane są do policzenia frekwencji, rozliczenia z ocen itp.
  #20  
Nieprzeczytane 01-08-2008, 21:52
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Oczywiście,że są tzw.godziny wychowawcz.Niestety,wiekszość nauczycieli przeznacza je na porządkowanie dziennika,a co gorsza-zamienia na lekcje mattematyki czy innego przedmiotu.Ciekawych rozmów o życiu ,o problemach istotnych,z konkretnym komentarzem..mało.Młodzież często się na ten fakt skarży...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 20:37
skrzynka senioritka eSenior 33 07-11-2008 22:02
Zmiana czasu - bez sensu z centrum Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 02-04-2008 22:29
Wolna Polska - brak opozycji ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 0 11-01-2008 15:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.